سکس در دوران پریود | فواید و معایب

سکس در دوران پریود

در طول سالهای تولید مثل ، هر ماه حدود یک بار قاعدگی خواهید داشت. تا زمانی که به خصوص لوس نشوید ، نیازی به اجتناب از فعالیت جنسی در دوران قاعدگی نیست. گرچه سکس در دوران پریود ممکن است کمی کثیف باشد ، اما بی خطر است و داشتن رابطه جنسی هنگام عادت ماهانه در واقع می تواند چند مزیت از جمله تسکین دردهای قاعدگی را به همراه داشته باشد.

سکس در دوران پریود چه فوایدی دارد؟

رابطه جنسی در دوران قاعدگی چند نکته مثبت دارد:

رهایی از گرفتگی عضلات

ارگاسم ممکن است گرفتگی قاعدگی را تسکین دهد. گرفتگی های قاعدگی در نتیجه انقباض رحم شما برای آزاد شدن پوشش آن است. وقتی دچار ارگاسم می شوید ، عضلات رحم نیز منقبض می شوند. سپس آزاد می کنند. این آزادی باید تا حدی از گرفتگی های قاعدگی راحت شود.

رابطه جنسی همچنین باعث ترشح مواد شیمیایی به نام اندورفین می شود که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید. بعلاوه ، فعالیت جنسی ذهن شما را به خود مشغول می کند ، که ممکن است به شما در رفع ناراحتی قاعدگی کمک کند.

دوره های کوتاه تر

رابطه جنسی ممکن است پریود شما را کوتاهتر کند. انقباضات عضلانی در طی ارگاسم ، محتوای رحم را سریعتر بیرون می کشد. که می تواند در دوره های کوتاه تر به نتیجه برسد.

افزایش میل جنسی

میل جنسی شما در طول چرخه قاعدگی تغییر می کند ، به لطف نوسانات هورمونی. در حالی که بسیاری از خانمها می گویند میل جنسی آنها در طی تخمک گذاری افزایش می یابد ، یعنی حدوداً دو هفته قبل از پریود ، برخی دیگر احساس می کنند که در طی دوره قاعدگی روشن تر است.

رابطه جنسی در قاعدگی

روغن کاری طبیعی

در دوران پریود می توانید ژل های آمیزشی را کنار بگذارید. خون به عنوان یک روان کننده طبیعی عمل می کند.

ممکن است سردرد شما را تسکین دهد

حدود نیمی از زنان با سردردهای میگرنی در طول دوره های قاعدگی دچار آنها می شوند. اگرچه اکثر زنان مبتلا به میگرن قاعدگی در هنگام حملات خود از رابطه جنسی اجتناب می کنند ، اما بسیاری از کسانی که رابطه جنسی برقرار می کنند می گویند که سکس در دوران پریود تا حدی سردردهای خود را تسکین می دهد

عوارض جانبی سکس در دوران پریود چیست؟

بزرگترین نقطه ضعف در رابطه جنسی در طول دوره قاعدگی ، خرابکاری است. خون می تواند شما ، همسرتان و ملحفه ها را کثیف کند، به خصوص اگر جریان شدید داشته باشید.

نگرانی دیگر در مورد رابطه جنسی در دوران قاعدگی ، خطر انتشار عفونت مقاربتی (STI) مانند HIV یا هپاتیت است. این ویروس ها در خون زندگی می کنند و از طریق تماس با خون قاعدگی آلوده می توانند گسترش پیدا کنند. استفاده از کاندوم در هر بار رابطه جنسی می تواند خطر شیوع یا ابتلا به بیماری STI را کاهش دهد.

اگر قصد دارید در دوران قاعدگی خود رابطه جنسی برقرار کنید و تامپون یا کاپ قاعدگی استفاده کنید ، باید آن را از قبل خارج کنید. یک تامپون فراموش شده می تواند در حین رابطه جنسی آنقدر به داخل واژن شما رانده شود که برای برداشتن آن باید به پزشک مراجعه کنید.

آیا ممکن است باردار شوید؟

اگر به طور فعال سعی در باردار شدن ندارید ، صرف نظر از اینکه در کدام قسمت از چرخه قاعدگی قرار دارید ، استفاده از کاندوم ایده خوبی است. احتمال بارداری در دوران پریود کمتر است ، اما در این زمان هنوز هم ممکن است، باردار شوید.

به احتمال زیاد در حین تخمک گذاری باردار می شوید ، این اتفاق حدود 14 روز قبل از شروع قاعدگی رخ می دهد. با این وجود طول چرخه هر زن متفاوت است و طول چرخه شما می تواند ماهانه تغییر کند. اگر یک دوره قاعدگی کوتاه دارید ، خطر باردار شدن در دوران قاعدگی بیشتر است.

همچنین توجه داشته باشید که نطفه می تواند تا هفت روز در بدن شما زنده بماند. بنابراین ، اگر یک چرخه 22 روزه دارید و پس از پریود شدن به زودی تخمک گذاری می کنید ، این احتمال وجود دارد که تخمک تخلیه کنید در حالی که اسپرم هنوز در دستگاه تولید مثل شماست.

استفاده از محافظت همچنین شما را در برابر STI محافظت می کند. در طول دوره قاعدگی نه تنها می توانید STI بگیرید ، بلکه می توانید راحت تر آن را به همسرتان منتقل کنید زیرا ویروس هایی مانند HIV در خون قاعدگی زندگی می کنند.

برای کاهش احتمال بارداری و ابتلا به بیماری مقاربتی ، از شریک زندگی خود بخواهید کاندوم لاتکس بپوشد. اگر شما یا همسرتان به لاتکس حساسیت دارید ، اشکال دیگری از محافظت وجود دارد که می توانید استفاده کنید. می توانید از داروساز یا پزشک خود توصیه هایی را بخواهید.

سکس در پریود

نکاتی در مورد سکس در دوران پریود

در اینجا چند نکته برای ایجاد یک رابطه راحت تر و تمیزتر وجود دارد:

  • با شریک زندگی خود صادق باشید. به آنها بگویید که از داشتن رابطه جنسی در دوران قاعدگی چه احساسی دارید و از احساس آنها در مورد آن بپرسید. اگر هرکدام از شما مردد هستید ، درباره دلایل ناراحتی صحبت کنید.
  • اگر تامپون دارید ، قبل از شروع رابطه جنسی ، آن را بردارید.
  • یک حوله رنگ تیره روی تخت پهن کنید تا نشتی خون روی آن پیدا شود. یا ، برای جلوگیری از آشفتگی کامل ، در دوش یا حمام رابطه جنسی برقرار کنید.
  • یک دستمال مرطوب یا دستمال مرطوب را کنار تخت نگه دارید تا بعد از آن تمیز شود.
  • از شریک زندگی خود بخواهید کاندوم لاتکس بپوشد. از بارداری و STI محافظت می کند.
  • اگر موقعیت جنسی معمول شما ناراحت کننده است ، چیز دیگری را امتحان کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید به پهلو بخوابید و شریک زندگی خود را پشت سر خود قرار دهید.

اجازه ندهید که قاعدگی مانع زندگی جنسی شما شود. اگر کمی کارهای آماده سازی انجام دهید ، رابطه جنسی در طول این پنج روز یا بیشتر مانند بقیه ماه می تواند لذت بخش باشد. شاید تعجب کنید که متوجه شوید رابطه جنسی در دوران قاعدگی شما حتی هیجان انگیزتر است.

سکس در دوران پریود ضرر دارد؟

سکس در دوران پریود نه تنها ضرری ندارد بلکه می تواند دردهای قاعدگی را نیز کم کند. تنها در صورتیکه یکی از شریکان جنسی مبتلا بنه بیماری مقاربتی باشند سکس خطرناک خواهد بود.

 

نظر (0)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/