امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


چسب پچ راحتترین روش جلوگیری از بارداری

چسب پچ راحتترین روش جلوگیری از بارداری

یکی از راه های بسیار مناسب و موثر برای کمک به جلوگیری از بارداری در بدن زنان، استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری است. اگر شما به عنوان یک خانم مبتدی از کابرد این ابزارها مطمئن نیستید و یا با چگونگی کارکرد این وسیله آشنایی ندارید، با خواندن مقاله زیر، بیشتر با این وسیله آشنا خواهید شد.

پچ های جلوگیری از بارداری، چه وسیله ای است؟

پچ های جلوگیری از بارداری، همان طور که از نامشان پیدا است، نوعی از پچ ها هستند که در بازارهای تجاری جهانی با نام تجاری "ارتو اورا" شناخته شده اند. معمولا، این وسیله را بر روی پوست بدن زنان می چسبانند، تا جلوی باردار شدن ناخواسته آن ها گرفته شود.
در علم پزشکی امروزه، پچ های جلوگیری از بارداری، یک راه امن و موثر برای جلوگیری از باردار شدن زنان محسوب می شوند. جالب است بدانید که پچ های جلوگیری از بارداری به سادگی بر روی پوست بدن زنان چسبده می شود و به همان آسانی هم می تواند از باردار شدن ناخواسته ی زنان جلوگیری کنند.
یادتان باشد که شما می توانید پچ های جلوگیری از بارداری را به راحتی و از فروشگاه های لوازم پزشکی و بهداشتی و یا داروخانه ها، البته با استفاده از نسخه دکتر متخصص زنان و زایمان خریداری کنید. هزینه خرید این پچ های جلوگیری از بارداری، بین صفر تا هشتاد دلار در هر ماه، برای هر زنی برآورد شده است.
پچ های جلوگیری از بارداری وسیله های پلاستیکی بسیار نازکی هستند که به رنگ بژ بوده و فرد استفاده کننده از این روش باید هر هفته یک پچ جدید را بر روی پوست خود بچسباند. همچنین، به خاطر داشته باشید که طول استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری به مدت 21 روز و به طور مداوم می باشد.

پچ های جلوگیری از بارداری چگونه کار می کنند؟

یادتان باشد که پچ های جلوگیری از بارداری با آزاد نمودن هورمون های خاصی عملکرد جنسی بدن فرد را تنظیم کرده و از باردار شدن او جلوگیری می کنند. در واقع، همه پچ های جلوگیری از بارداری شامل هورمون های استروژن و پروژسترون می باشند، که همان هورمون موجود در قرص های ضدبارداری است. معمولا، آزاد شدن هورمون ها از پچ های جلوگیری از بارداری، از رها شدن تخمک از تخمدان زنان جلوگیری می کنند. همچنین، در مواردی هم که تخمک از تخمدان خانمی آزاد شده باشد، تحت شرایطی که پچ های جلوگیری از بارداری در داخل رحم فرد استفاده کننده ایجاد می کنند، نمی تواند با اسپرم ها لقاح یابد، که این حالت، به زبان ساده به معنی باردار نشدن زنان است. علاوه بر این موارد، هورمون آزاد شده از پچ های جلوگیری از بارداری می تواند مخاط دهانه رحم زنان را ضخیم تر کرده و مانع رسیدن اسپرم به تخمک بالغ شود. یادتان باشد استفاده از این روش دیگری از بروز هر گونه احتمال بارداری در زنان جلوگیری میکند.

زنان چه زمانی می توانند از پچ های جلوگیری از بارداری بر روی بدن خود استفاده کنند؟

معمولا، پزشکان متخصص زنان و زایمان، پچ های جلوگیری از بارداری را بهترین گزینه برای جلوگیری از بارداری زنان می دانند. در حالت طبیعی و طبق نظر پزشکان متخصص زنان و زایمان، زنان باید پس از شروع دوره ماهانه خود و در پنج روز اول آن، از پچ جلوگیری از بارداری استفاده کنند. در واقع، به یاد داشته باشید که اگر شما به عنوان فرد استفاده کننده از پچ های جلوگیری از بارداری، از روز پنجم دوره ماهانه خود این پچ ها را مورد استفاده خود قرار دهید، اثر موثر آن ها پس از هفت روز آغاز خواهد شد.

روش جدید دیگری برای کنترل بارداری وجود داره و اون هم روش دپو هست، برای اینکه بدونین این روش چیه و چطور عمل میکنه دپو چگونه باعث جلوگیری از بارداری می شود؟ رو بخونین.

آیا پچ های جلوگیری از بارداری در جلوگیری از حامله شدن زنان، صد در صد موثر هستند؟

اگر شما به عنوان یک خانم جوان نگران چگونگی کارکرد موثر پچ های جلوگیری از بارداری هستید، لازم است بدانید که استفاده از این پچ ها، روش بسیار موثر و مطمئنی برای جلوگیری از بارداری زنان در نظر گرفته شده است. برای این که پچ های جلوگیری از بارداری به طور موثرتری عمل کنند، فرد استفاده کننده باید همیشه و به طور مداوم آن را بر روی پوست بدن خود داشته باشد.
جالب است بدانید که استفاده از پچ جلوگیری از بارداری، ممکن است در برخی موارد، اضافه وزن شدیدی را برای فرد استفاده کننده به دنبال داشته باشد. در صورت بروز جنین مواردی، سعی کنید که به یک پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و با او در مورد مضکل خود صحبت کنید.
یادتان نرود که اگر هم زمان با مصرف برخی از داروها مانند ریفامپین، انواع آنتی بیوتیک ها وگریزئوفولوین که یک نوع داروی ضد قارچ است و یا برخی از داروهای HIV، داروهای ضد تشنج و داروهای ضد زگیل، از پچ-های جلوگیری از بارداری استفاده می کنید، ممکن است پچ درست کار نکرده و بدن شما را با مشکل روبرو کند.
در نهایت، به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که اگر پ به نکات گفته شده، توجه نمایید، می تواند با استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری، 99٪ جلوی باردار شدن خود را بگیرد.

آیا استفاده از پچ جلوگیری از بارداری عوارض جانبی هم برای زنان به همراه دارد؟

ممکن است استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری عوارض جانبی متعددی را در بدن برخی از خانم های استفاده کننده به وجود آورد. در ادامه این مقاله، به برخی از این عوارض که در بدن اغلب زنان دیده می شود، اشاره خواهیم کرد. مهم ترین این موارد عبارتند از:
• احساس حساسیت و درد در پستان های خانم های استفاده کننده از پچ های جلوگیری از بارداری
• ایجاد حالت تهوع شدید در بدن خانم های استفاده کننده از پچ های جلوگیری از بارداری
• از بین رفتن ناگهانی چرخه قاعدگی در بدن خانم های استفاده کننده از پچ های جلوگیری از بارداری
• ظاهر شدن حالت قرمزی و یا بثورات در محل قرار دادن پچ جلوگیری از بارداری
• به وجود آمدن سردرد شدید در خانم های استفاده کننده از پچ های جلوگیری از بارداری
اگر شما به عنوان فرد استفاده کننده از پچ جلوگیری از بارداری هر یک از علائم بالا را در بدن خود مشاهده نمودید و یا حالت بسیار ناراحت کننده ای را در یکی از اعضای بدن خود حس کردید، حتما با یک دکتر متخصص زنان و زایمان در این باره صحبت نمایید.

چه زمانی زنان نمی توانند از پچ های جلوگیری از بارداری استفاده کنند؟

 اگر هر یک از شرایط زیر را در بدن خود مشاهده می کنید، نباید از پچ های جلوگیری از بارداری استفاده کنید:
• اگر به عنوان یک خانم، بیشتر از 35 سال سن دارید و یا سیگاری هستید.
• اگر از وجود مشکل میگرن شدید رنج می برند، برای استفاده کردن از پچ های جلوگیری از بارداری حتما با پزشک متخصص زنان و زایمان صحبت کنید.
• اگر به عنوان یک خانم، در حال حاضر از وجود هر نوع سرطانی مانند سرطان پستان در بدن خود رنج می برید.
• اگر در حال حاضر باردار هستید و یا از باردار نبودن خود مطمئن نیستید.
• اگر شما به عنوان یک زن جوان از لخته شدن خون و یا احتمال حمله قلبی و یا سکته مغزی در بدن خود رنج می برید.

آیا استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری سبب حفاظت فرد استفاده کننده از بیماری های مقاربتی هم می شود؟

علاوه بر این که به کار بردن پچ های جلوگیری از بارداری شما را در برابر باردار شدن محافظت می کند، در برابر بیماری های مقاربتی نیز از شما مراقبت خواهد نمود. اما امن ترین راه برای دور نگه داشتن زنان از بیماری های مقاربتی، استفاده شریک زندگی آن ها از کاندوم می باشد.
در حالی که پچ های جلوگیری از بارداری برای جلوگیری از حامله شدن زنان طراحی شده اند، اما همیشه باید در صورت احساس هر گونه ناراحتی در بدن خود با یک دکتر متخصص زنان و زایمان صحبت کنید. همچنین، اگر در هنگام استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری احساس کردید که به طور تصادفی باردار شده اید، حتما در اسرع وقت با دکتر معالج خود مشورت کرده و بلافاصله، استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری را متوقف نمایید.

 مجموعه ای از جدیدترین روش های کنترل بارداری رو در روش های نوین جلوگیری از بارداری مطالعه کنید.

 

نظر (33)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. نرگس ابراهیمی

سلام وقت بخیر من هرداروخانه رفتم چسب ضدبارداری نداشتن دکتر هم رفتم گفتن ایران نیست؟؟!!! آیا واقعا ایران وارد نمیشه؟ممنون راهنمایی کنید

 1. مامانم    نرگس ابراهیمی

سلام
متاسفانه بنده اطلاعی ندارم

 1. سارا

سلام توایرانم هست این برچسبا, من هرجا میپرسم نمیدونن چیه

 1. Yasna

سلام من روز سوم پریودی شروع به استفاده از چسب کردم . الان هفته ی دوم هستم ولی پریود شدم؟این یعنی اثرش از بین رفته یا میتونم ادامه بدم؟

 1. مهسا    Yasna

چسبو از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟؟

 1. رزا

سلام.این روش چاق کننده هم هست؟یا احتمال داره لک صورت یا افزایش موهای زائد رو هم در پی داشته باشه؟

 1. مامانم    رزا

سلام
بله متاسفانه میتونه این عوارض رو داشته باشه.

 1. فاطمه

تورابطه مون دچارمشکل شدیم .همسرم نمیتونه از کاندوم استفاده کنه من هم از قرص ودستگاه و‌‌‌...بدم میاد

 1. مامانم    فاطمه

سلام
خوب باید روشی رو انتخاب کنید و ازش استفاده کنید وگرنه دچار بارداری ناخواسته میشید، می تونید از آمپول یا روش ها راحتتر استفاده کنید.

 1. فاطمه

سلام خسته نباشید .آیا استفاده ازپچ روشی مطمئنی ست؟

 1. مامانم    فاطمه

سلام
بله مطمئن هست ولی هیچ وقت صددرصد وجود نداره

 1. مصي

توروخدا كمكم كنيد چون همسرم خيلييي اصرار به اين كار داره

 1. مصي

سلام
من ميخوام كه با همسرم ي رابطه خوب بدون اينكه باردار بشمو تجربه كنم و خيلي اصرار داره كه بدون هيچ وسيله ي پيشگيري مثل كا....باشه و عمل دخول انجام بگيره كامل
فقط واسم سواله كه من از اين چسب پچ استفاده كنم مشكلي پيش نمياد اگه مني همسرم داخل...

سلام
من ميخوام كه با همسرم ي رابطه خوب بدون اينكه باردار بشمو تجربه كنم و خيلي اصرار داره كه بدون هيچ وسيله ي پيشگيري مثل كا....باشه و عمل دخول انجام بگيره كامل
فقط واسم سواله كه من از اين چسب پچ استفاده كنم مشكلي پيش نمياد اگه مني همسرم داخل واژن ريخته بشه ؟
لطفا كمكم كنيد نميخوام باردار بشم و از طرفيم ميخوام كه خواسته ي همسرمو برآورده كنم?

ادامه مطلب
 1. صدف    مصي

شما میتونی جا اذیت کردن خودت به همسرت بگی عمل واکتزومی انجام بده که ۱۰۰٪ جلوگیری داره هورمونی و دارویی هم نیست و مطمعن ترین راه تا الانه.

 1. مامانم    مصي

سلام
هیچ روش جلوگیری صددرصد نیست اما این روش از روش های مطمئن محسوب میشه.

 1. دیبا

سلام و خسته نباشید , پچ های جلوگیری از بارداری شامل چه هورمون هایی هستند؟

 1. کارشناس مامانم    دیبا

سلام عزیزم , پچ های جلوگیری از بارداری شامل هورمون های استروژن و پروژسترون می باشند.

 1. فرناز

سلام وخسته نباشید , پچ های جلوگیری از بارداری چیست؟

 1. کارشناس مامانم    فرناز

سلام عزیزم , پچ های جلوگیری از بارداری وسیله های پلاستیکی بسیار نازکی هستند که به رنگ بژ بوده و فرد استفاده کننده از این روش باید هر هفته یک پچ جدید را بر روی پوست خود بچسباند.

 1. بهار

سلام وخسته نباشید , هزینه خرید پچهای جلوگیری از بارداری چقدر است؟

 1. کارشناس مامانم    بهار

سلام عزیزم , هزینه خرید این پچ های جلوگیری از بارداری، بین صفر تا هشتاد دلار در هر ماه، برای هر زنی برآورد شده است.

 1. سمیرا

سلام وخسته نباشید , از کجا میتوان پچ های جلوگیری از بارداری تهیه کرد؟

 1. کارشناس مامانم    سمیرا

سلام عزیزم , می توانید پچ های جلوگیری از بارداری را به راحتی و از فروشگاه های لوازم پزشکی و بهداشتی و یا داروخانه ها، البته با استفاده از نسخه دکتر متخصص زنان و زایمان خریداری کنید.

 1. الهام

سلام و تشکر از سایت خیلی خوبتون
میخواستم از این پچ های جلوگیری از بارداری تهیه کنم سوالم این است که طول استفاده از این پج ها چقدره؟

 1. کارشناس مامانم    الهام

سلام عزیزم
طول استفاده از پچ های جلوگیری از بارداری به مدت 21 روز و به طور مداوم می باشد.

 1. ناهید

سلام ببخشید این پچ ها چگونه از باردار شدن جلوگیری میکنن؟

 1. کارشناس مامانم    ناهید

سلام خانمی
پچ های جلوگیری از بارداری با آزاد نمودن هورمون های خاصی عملکرد جنسی بدن فرد را تنظیم کرده و از باردار شدن او جلوگیری می کنند. در واقع، همه پچ های جلوگیری از بارداری شامل هورمون های استروژن و پروژسترون می باشند، که همان هورمون موجود در...

سلام خانمی
پچ های جلوگیری از بارداری با آزاد نمودن هورمون های خاصی عملکرد جنسی بدن فرد را تنظیم کرده و از باردار شدن او جلوگیری می کنند. در واقع، همه پچ های جلوگیری از بارداری شامل هورمون های استروژن و پروژسترون می باشند، که همان هورمون موجود در قرص های ضدبارداری است.

ادامه مطلب
 1. شیدا

سلام و احترام
زمان استفاده از این پچ های جلوگیری از بارداری کی هست؟

 1. کارشناس مامانم    شیدا

سلام گلم
باید پس از شروع دوره ماهانه خود و در پنج روز اول آن، از پچ جلوگیری از بارداری استفاده کنند .

 1. مبینا

سلام و خسته نباشید
استفاده از این پچ های جلوگیری چند درصد از وقوع بارداری جلوگیری میکنند؟

 1. کارشناس مامانم    مبینا

سلام عزیزم
اگه به درستی استفاده بشه 99% احتمال پیشگیری از بارداری وجود دارد.

 1. مهسا

سلام و خسته نباشید
چه کسانی نمیتوانند از روش پچ برای جلوگیری از بارداری استفاده کنن؟

 1. کارشناس مامانم    مهسا

سلام , اگر هر کسی یکی از شرایط زیر را در بدن خود مشاهده نماید نباید از پچ های جلوگیری از بارداری استفاده کند :
1. اگر به عنوان یک خانم، بیشتر از 35 سال سن دارید و یا سیگاری هستید.
2. اگر از وجود مشکل میگرن شدید رنج می برند، برای استفاده کردن از...

سلام , اگر هر کسی یکی از شرایط زیر را در بدن خود مشاهده نماید نباید از پچ های جلوگیری از بارداری استفاده کند :
1. اگر به عنوان یک خانم، بیشتر از 35 سال سن دارید و یا سیگاری هستید.
2. اگر از وجود مشکل میگرن شدید رنج می برند، برای استفاده کردن از پچ های جلوگیری از بارداری حتما با پزشک متخصص زنان و زایمان صحبت کنید.
3. اگر به عنوان یک خانم، در حال حاضر از وجود هر نوع سرطانی مانند سرطان پستان در بدن خود رنج می برید.
4.اگر در حال حاضر باردار هستید و یا از باردار نبودن خود مطمئن نیستید.
5.اگر شما به عنوان یک زن جوان از لخته شدن خون و یا احتمال حمله قلبی و یا سکته مغزی در بدن خود رنج می برید.

ادامه مطلب

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location