مادر و جنین در هفته چهاردهم بارداری | افزایش رشد مو و بینایی مادر

هفته چهاردهم بارداری تبریک! دانه سیب شما حالا تبدیل به هلویی شده که نباید نگران سقطش باشید

در هفته چهاردهم بارداری فراموش نکنید که شاید به نظر خودتان، برآمدگی شکم و ورم لب ها و بینی شما در آینه قابل دیدن باشد، اما هرگز نمی توانید از روی اندازه شکم و یا ورم لب ها و بینی، آغاز رسمیت این دوران را به دیگران بفهمانید. با آغاز هفته چهاردهم بارداری، هنوز بزرگی شکم شما نامرئی است، اما خودتان می توانید آن را احساس نموده و یا حتی در آینه ببینید، چون هیچ کس بدن شما را مثل خودتان نمی شناسد.

علائم هفته چهاردهم بارداری

به عنوان یک مادر حامله به یاد داشته باشید که درد شکمی حاصله در این هفته از بارداری، ناشی از بزرگ شدن رحم شما به دلیل رشد فرزندتان خواهد بود. هر چند بدنتان با بسیاری از تغییرات این دوره از بارداری کنار آمده و با آمادگی کامل، فرزند داخل رحمتان را تحت پوشش قرار داده است، اما شما مجبور به تحمل رنج و درد بیشتری، به عنوان بخشی از علائم کل دوران بارداری هستید.

افزایش قدرت دید مادر

اگر شما یکی از مادرانی باشید که قبل از آغاز دوران بارداری از لنزها برای بهتر دیدن محیط پیرامون خود استفاده می کردید، پس بدانید که دوران حاملگی می تواند قدرت بینایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. بارداری مادران، شکل چشم های آن ها را تغییر داده و همچنین باعث کاهش تولید اشک در چشم آن ها می شود.

بهترین و آسان ترین روش حل این مشکل، مراجعه به پزشک متخصص چشم و استفاده از عینک به جای لنزهای تماسی می باشد، اما اگر شما از لنزهای تماسی برای اهداف زیبایی استفاده می کنید، بهتر است آن را در دوران بارداری کنار بگذارید.

حواس پرتی و کاهش حافظه

بعضی مواقع اتفاق خواهد افتاد که شما به عنوان یک مادر باردار حتی وقت مراجعه به دکتر معالج خود را فراموش کرده و نخواهید دانست که وقت مراجعه شما دیروز بوده و یا فردا خواهد بود؟ چرا شما وقت دکتر رفتن خود را از یاد برده اید؟ آیا می دانید کلید حل این مشکلات کجاست؟ اگر این مشکلات، ذهن و افکارتان را درگیر کرده است، زیاد نگران نباشید، چون از دست دادن قدرت ذهن در این شرایط، به عنوان یکی از علائم دوران بارداری، برای هر مادری طبیعی خواهد بود.

 به عنوان یک مادر باردار به خاطر بسپارید که بروز این بیماری ممکن است در طول سه ماهه سوم دوران بارداری شما بدتر هم شود، چون در این دوران حجم سلول های مغزی مادران حامله به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت. اما فراموش نکنید که تمام این شرایط به وجود آمده در بدن مادران باردار، پس از اتمام فرایند زایمان تصحیح خواهد شد و شما هم مانند سایر مادران، به روال عادی زندگی خود باز خواهید گشت.

افزایش اشتها

در هفته چهاردهم بارداری با فروکش کردن حالت تهوع و استفراغ، درد گرسنگی بیشتر از همه چیز شما مادر باردار را عذاب خواهد داد. این شرایط شما را به چرخش بیشتر در دور و اطراف مواد غذایی مجبور خواهد نمود. حتی ممکن است برخی از مادران، قبل از آغاز دوران بارداری خود، شروع به غذا خوردن بیشتر بکنند. رشد بیشتر جنین و استفاده کردن او از مواد غذایی موجود در بدن مادر مانند مسابقه اتومبیل رانی می باشد، که باعث خواهد شد شما مادر باردار بیشتر از همیشه گرسنه شوید.

افزایش رشد و حجم موها

اگر شما به عنوان یک مادر باردار که در هفته چهاردهم بارداری خود به سر می برید، به طور ناگهانی با افزایش میزان موها و رشد سریع آن ها، در سر خود مواجه شدید، اصلا تعجب نکنید. نکته ای که در هفته چهاردهم بارداری، توجه شما را مانند هر مادر باردار دیگیری به خودش جلب خواهد کرد، رشد موهای شما خواهد بود که نسبت به قبل ضخیم تر و درخشان تر شده است. رشد موهای مادران باردار می تواند یکی از علائم سودمند این دوره باشد. اگر شما به عنوان یک مادر باردار از رشد زیاد موهای خود لذت می برید، لازم است بدانید که این شادی فقط برای مدتی کوتاهی طول خواهد کشید.

هفته چهاردهم بارداری

تغییرات بدن و رحم مادر در هفته چهاردهم بارداری

با ورود مادر حامله به هفته چهاردهم بارداری، رحم او تمام محدوده ی لگن را کاملا پر خواهد کرد. همچنین، در حال حاضر شکم مادر باردار گسترش یافته و شروع به بزرگ شدن می کند. به همین خاطر، یک دست انداز کوچک در شکم او مشاهده خواهد شد که می تواند به راحتی، وجود یک نوزاد در حال رشد را در رحم مادر اثبات کند.

تمام مادران بارداری که در هفته های گذشته، با حملات علائم اولیه دوران حاملگی روبه رو بودند، در نهایت با عقب نشینی تمام آن ها مواجه خواهند شد. به عنوان یک مادر باردار به یاد داشته باشید که خلاص شدن از این علائم، دیر یا زود در بدن تمام مادران اتفاق خواهد افتاد. پس از این هفته، دوره جدیدی از تغییرات در بدن مادران باردار شروع خواهد شد، هر چند تغییرات هفته های آینده، بیشتر مزاحم وضعیت ظاهری بدن مادر باردار شده و فرم بدن او را به هم خواهد ریخت.

تغییرات جنین در هفته چهاردهم بارداری

هر چند در هفته چهاردهم بارداری، اندازه جنین، از خارج بدن مادر مانند یک دست انداز کوچک به نظر می-رسد، اما در داخل بدن مادر باردار، به علت رشد جنین و مناسب نبودن اندازه رحم برای او، رباط ها و عضلات مادر، کشش های دردناکی را تجربه خواهند نمود. به همین خاطر است که توصیه می شود مادران باردار در این دوران، لباس های نامناسب و تنگ نپوشد.

جنین دوست دارد در اکثر اوقات انگشت شست خود را در دهان قرار داده و احتمالا سعی خواهد کرد تا آن را در طول هفته چهاردهم بارداری بمکد. انجام این حرکت به کار عضلات او در عمل تنفس و بلعیدن کمک شایانی خواهد کرد، چون عضلات او هنوز هم رشد کافی نیافته است.
همچنین، به عنوان یک مادر باردار به خاطر داشته باشید که در هفته چهاردهم بارداری، نوزاد شما قادر به مشت کردن انگشتان دست خود خواهد بود که این حرکت را به وضوح می توان در تصویر چاپی از سونوگرافی که به تازگی گرفته شده است مشاهده کرد، هر چند که فقط یک هفته از ظاهر شدن این حرکت در جنین چهارده هفته ای شما می گذرد.

در هفته 14 بارداری استخوان های بدن جنین داخل رحم شما با جذب کلسیم شروع به سخت شدن نموده اند، پس شما به عنوان یک مادر باردار نیاز شدیدی به افزایش کلسیم مصرفی خود خواهید داشت. به عنوان یک مادر باردار لازم است بدانید که 2 ماه آینده دوران بارداری شما، زمانی خواهد بود که به رشد استخوان های جنین اختصاص داده می شود.

کدام اندام های جنین در هفته 14 بارداری تشکیل می شود؟

معمولا در هفته چهاردهم بارداری دیگر جنین مثل قبل نیاز به استراحت دادن چانه اش بر روی قفسه سینه خود ندارد، چون گردن او رشد یافته و طول گردنش هم بلندتر شده است. به زودی گردن جنین سرش را از بالاتنه او جدا خواهد کرد، که در این حالت بدن جنین در نگاه اول برجسته تر دیده خواهد شد.

چهره او هم، اکنون می تواند حالاتی مانند گریه و اخم را نمایان کند. جنین داخل رحم شما در پاسخ به محرک ها، اعضای صورت خود را تغییر خواهد داد، که فقط برای ورزش عضلات صورت نیست، بلکه او هر لحظه برای بیان احساسات خودش نوعی تغییر در چهره خود نشان خواهد داد. این کار مانند همان عملی است که در دوران نوزادی در خارج از رحم مادر هم، آن ها را تکرار خواهد کرد.

کلیه های جنین در هفته چهاردهم بارداری، در حال تولید ادرار و ترشح آن به داخل مایع آمنیوتیک می باشند. به یاد داشته باشید که چون جنین همواره مشغول نوشیدن مایع آمنیوتیک می باشد، ترشح ادرار او هم در هر ساعت، دو برابر شده است. خوشبختانه، این یک فرایند طبیعی و بی ضرر است که به جنین داخل رحم مادر کمک می کند، تا سیستم بدنش تکمیل شود.

کرک های جنینی پوست فرزند شما هم کم کم در حال رشد هستند و برای گرم نگه داشتن پوست و حفاظت بدن او کامل می شوند. همچنین، با آغاز هفته چهاردهم بارداری، جنین هر وقت که بخواهد می تواند انگشتان دست خود را تکان دهد. با ورود جنین به هفته چهاردهم بارداری، عکس العمل عضلات او بیشتر تکامل یافته است و اجازه می دهد تا او به راحتی بیشتر ورزش ها را برای ساختن و قوی تر نمودن بدن کوچکش انجام دهد. اما شما ممکن است مانند اکثر مادران باردار، هنوز جنبش و تحرک فرزند داخل رحم خود را به دلیل کوچک بودن او احساس نکنید.

با آغاز هفته چهاردهم بارداری، موهای روی پوست سر جنین و ابروهای او به سرعت در حال رشد هستند و به اندازه ای برجسته خواهند شد که شما به راحتی بتوانید آن ها را ببینید. همچنین، در هفته چهاردهم، جفت تامین تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رشد جنین را بر عهده گرفته است.

با ورود جنین به هفته چهاردهم بارداری، فعالیت کبد، صفرا و طحال او برای تولید تولید RBC (سلول های قرمز خون) شروع می شود، اما روده های او در این دوره، تولید مکونیوم را در مقادیر بسیار کمی انجام خواهند داد.

جنین در هفته چهاردهم بارداری

اندازه جنین در هفته چهاردهم بارداری

می توانید مشت خود محکم گره کرده و اندازه فرزندتان را که حالا در هفته چهاردهم بارداری قرار گرفته است، را تصور کنید. تقریبا اندازه طول بدن جنین از بالای سر تا پایین بدنش در هفته چهاردهم بارداری برابر با 5/8 تا 9 سانتی متربوده و وزن او تقریبا حدود  40-45 گرم می باشد. جای تعجب نیست که شما به عنوان یک مادر باردار در این دوره، علائم عجیب و غریبی را تجربه می کنید و از چنگال گرسنگی رهایی نداشته باشید. چون فرزندتان با سرعت بیشتری در حال رشد است، به همین دلیل نیاز بدن او به دریافت مواد غذایی افزایش خواهد یافت.

سونوگرافی در هفته 14 بارداری

در این هفته سونوگرافی به خوبی سر جنین را نشان می دهد و حتی ممکن است تصویری از جنین دست به سینه شما را نشان دهد.

مراقبت های هفته چهاردهم بارداری

 • اگر شما به عنوان یک زن باردار مشغول به کار هستید و زمان بارداری شما، توسط پزشک معالجتان، چهارده هفته اعلام شده است، می توانید بارداری خودتان را به همه اعلام نموده و با جلب توجه و گرفتن امتیازات ممکن از همکاران و یاری آن ها، این دوران را به راحتی سپری نمایید.
 • لازم است اطمینان حاصل کنید که محیط کار هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ ذهنی، برای سلامتی خود شما و رشد مناسب فرزندتان مضر نباشد.
 • اگر شما به عنوان یک مادر باردار مجبور هستید که اغلب مواقع در حال سفر باشید، پس باید مطمئن شوید که این سفرها برای سلامتی شما و فرزندتان بی خطر باشد.
 •  اجتناب از رفتن در راه های میانبر و پر از دست انداز در این مرحله از دوران بارداری، می تواند از بروز اتفاقات ناگوار که باعث بروز ترومای ناخواسته در فرزند شما می شود، جلو گیری نماید.

هشدارهای هفته 14 بارداری

در هفته چهاردهم بارداری  بلند کردن اجسام سنگین می‌تواند برای شما خطرناک باشد و خونریزی بعدی را در پی داشته باشد. بنابراین اگر تصمیم به برداشتن شی دارید ابتدا چمباتمه زده در این حالت پشت خود را صاف نگه دارید و از عضلات پای خود برای بلند شدن و برداشتن اجسام کمک بگیرید.

تغذیه در هفته چهاردهم بارداری

در هفته 14 بارداری مصرف نمک باید به 2400 میلی گرم در روز محدود شود. اگر چه نیازی به محدود کردن مصرف نمک در دوران حاملگی وجود ندارد مصرف زیاد آن نیز به ویژه در سه ماهه سوم باعث ماندن بیش از حد مایعات در بدن می‌شود.

از خوردن غذاهایی که حاوی نمک زیاد هستند مثل سوپ‌های کنسرو شده و خشک، گوشت‌های نمک ‌سود (همبرگر و سوسیس)، گوشت‌های فرآوری شده (هات‌داگ، گوشت آماده مصرف)، گوجه‌فرنگی کنسرو شده، پنیر، کره بادام‌زمینی، برشتوک‌ها، غذاهای فریز شده، غذاهای آماده و میان وعده‌هایی مثل چیپس و پفک پرهیز کنید.

درمان رفلاکس، ترش کردن و سوزش سردل یا معده در بارداری

به‌جای مصرف سه وعده‌غذا در روز، 6 وعده‌غذای کوچک داشته باشید.

 • 4 ساعت قبل از خواب شام بخورید.
 • غذاهای اسیدی مثل پرتقال، گوجه‌فرنگی و گریپ‌فروت را با غذاهایی که اسید کمتری دارند، ترکیب کنید.
 • به مواد غذایی که مصرف می‌کنید توجه کنید و از خوردن آنچه موجب ترشی معده‌تان می‌شود، اجتناب کنید.
 • بعد از صرف غذا کمی آدامس بجوید تا میزان بزاق دهانتان افزایش پیدا کند زیرا بزاق، اسید داخل مری را خنثی می‌کند.
 • بعد از صرف غذا حداقل برای یک ساعت صاف بنشینید یا با چند بالش در کنارتان بخوابید.

آب زیاد بنوشید

در فصل تابستان مقدار مصرف آب در بارداری به علت گرمی هوا و تعریق افزایش می‌یابد و بنابراین صرف مایعات زیاد ضرری ندارد اما هنگامی‌که هوا گرم نیست، 4 تا 5 لیوان آب در روز کافی است. در مواقعی که ورم دست‌و پا زیاد می‌شود یا وزن بدن ناگهانی افزایش پیدا می‌کند، نباید در مصرف آب و مایعات زیاده‌روی کنید. آب‌میوه، نوشیدنی‌های غیر‌الکلی و دوغ، جزو مایعات مناسب و فرح‌بخش محسوب می‌شوند.

تغذیه در بارداری

ورزش در هفته 14 بارداری

هر مادر بارداری نیاز دارد در تمام دوران بارداری، ماهیچه های لگن خود را قوی تر کند. پیدا کردن مراکز آموزش یوگای دوران بارداری اگر در نزدیکی محل سکونتتان وجود داشته باشد، می تواند برای شما بسیار مفید واقع شود. هر چند امروزه بسیاری از فیلم های آموزشی در دسترس همه مادران باردار وجود دارد، اما بهتر است برای جلوگیری از بروز عوارضی مانند کشیدگی عضلات و انجام تمرینات ورزشی استاندارد و بهتر در هفته چهاردهم بارداری خود، تحت نظر یک مربی با تجربه و کاردان باشید.

سقط جنین در هفته چهاردهم

هفته چهاردهم بارداری زمانی است که احتمال سقط جنین تقریبا به صفر خواهد رسید و شما قطعا باید از این موضوع خوشحال باشید.

راهنمای پدران در هفته چهاردهم بارداری

پدر آینده می تواند ساعات بیشتری از وقت خود را صرف نشستن کنار همسر باردار خود کند، تا به این روش با شریک زندگی خود در مورد تغییراتی که به زودی در زندگی آن ها رخ خواهد داد، به طور جدی گفتگو نموده و راه حل درست آن ها را پیدا کنند.

 از آنجایی که مسائلی مانند مرخصی زایمان، نام نوزاد و انتخاب یک مهد مطمئن برای نوزاد، بعد از زایمان وجود خواهد داشت که مرتب نمودن آن ها و بازگرداندن زندگی به روال عادی خود، یکی دیگر از مسائل مهمی است که باید انجام آن با برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد. پس این مسائل را پشت گوش نیاندازید.

اگر شریک زندگی شما یک مادر باردار شاغل است، تصمیم دقیق بگیرید که چگونه می توانید از او در تمام مراحل بارداری حمایت کنید. همچنین، صریحا در مورد محدودیت های کاری و ذهنی که سبب ناراحتی او و فرزندتان می شود، همسر خود را آگاه نمایید و در انجام کارهایش او را یاری کنید.

توصیه های اسلام در هفته چهاردهم بارداری

غدد چربی و عرق، در زیر پوست جنین فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و اولین تارهای مو بر روی سر جنین نمایان خواهند شد. قبل از هر نماز، دستتان را روی شکم بگذارید و سوره "قدر" و "کوثر" را بخوانید و صلوات کبیره ختم کنید و بعد از آن بگویید «ربنا هب لنا من ازواجنا و ذریاتنا قره اعین و اجعلنا للمتقین اماما» و هفت مرتبه "استغفرالله ربی و اتوب الیه " بگویید.

روزانه به فقرا صدقه دهید و ثواب آن را به مادر حضرت ولی‌عصر، نرگس خاتون اهدا کنید. اگر می‌خواهید فرزندی دانشمند به جامعه تحویل دهید، روزانه یک تخم‌مرغ و مقداری کنجد بخورید.

چک لیست های مهم هفته 14 بارداری

 1. یک وقت ویزیت از دندانپزشکی بگیرید
 2. راه های جالب برای اعلام بارداری پیدا کنید
 3. برای کلاس های زایمان تحقیق و بررسی کنید

کلاس زایمان در بارداری

سوالات متداول هفته چهاردهم بارداری

در هفته چهاردهم حرکات جنین احساس می شود؟

در این هفته شاید شما حرکات جنینتان را احساس نکنید اما جنین شما مدام در حال حرکت و گردش است.

احتمال سقط جنین در هفته چهاردهم چقدر است؟

احتمال سقط جنین در هفته چهاردهم بارداری تقریبا به صفر می رسد.

آیا در این هفته جنسیت جنین مشخص می شود؟

هنوز برای تعیین جنسیت کودک شما زود است و باید چند هفته‌ای هم صبر کنید.

از علائم هفته چهاردهم چیست؟

از علائم طبیعی این هفته سوزش سردل، خستگی و افزایش وزن را می توان نام برد.

 

نظر (20)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشید من چهارده هفته یک روز هستم هماتوم دارم اول ۲۸ سی سی بود که دکتر بهم گفت خطر داره آمپول شیاف استفاده میکنم بعد از یه هفته شده بود۱۶ سی سی گفت بهتره اما باز خطر داری الانم لخته میاد خون سیاه یا روشن اما کم آیا کمتر از این میشه این خون...

سلام ببخشید من چهارده هفته یک روز هستم هماتوم دارم اول ۲۸ سی سی بود که دکتر بهم گفت خطر داره آمپول شیاف استفاده میکنم بعد از یه هفته شده بود۱۶ سی سی گفت بهتره اما باز خطر داری الانم لخته میاد خون سیاه یا روشن اما کم آیا کمتر از این میشه این خون که میاد خوبه یا نه

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی مفیدبودمطالبتون عالی.ممنون☺

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من در هفته ۱۴ باردااری هستم در هفته ۱۳ رفتم سونو طول کانال ۴۲ بود چون رحم من دوشاخه دکتر گفته باید سرکلاز شم ایا لازمه قبلا هم در هفته ۲۴ جنین مرده داشتم خواهشن راهنمایی کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگر به پزشکتون اطمینان دارین به توصیش گوش کنین اگر نه پزشکتون رو عوض کنین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من درهفته 14هستم رشد موی بدنم همه جا زیاد شده زود رشد میکنه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
طبیعیه نگران نباش

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
هفته چهاردهم بارداری هستم. از روز اول هیچ چیز خاصی که مربوط به بارداری باشه حس نکردم .مثلا ویار یا درد زیر شکم و یا حالت تهوع. سونوگرافی هم رفتم گفت مشکلی نیست. این همه بی علامتی یکم منو نگران می کنه
البته بزرگ شدن شکم رو دیگه یواش یواش دارم...

سلام
هفته چهاردهم بارداری هستم. از روز اول هیچ چیز خاصی که مربوط به بارداری باشه حس نکردم .مثلا ویار یا درد زیر شکم و یا حالت تهوع. سونوگرافی هم رفتم گفت مشکلی نیست. این همه بی علامتی یکم منو نگران می کنه
البته بزرگ شدن شکم رو دیگه یواش یواش دارم حس می کنم. فقط من به هیچ عنوان حس حاملگی ندارم و علایمش رو. به نظرتون نگران کننده است؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
نخیر اصلا جای نگرانی نیست بارداری در همه یکسان نیست همونطور که در دوران پریود بعضی از خانوم ها درد دارن و بعضی ها راحت هستن در بارداری هم به همین شکله، از بارداریتون لذت ببرین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من توهفته 14بارداری هستم رفلکس معده دارم خیلی اذیت میشم تاجایی ک کارم ب دکتر میکشه میشه راه حلی بهم بدین از یبوست شدید هم رنج میبرم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
برای یبوست خاکشیر رو بذارین یه ربع دم بکشه صبح ناشتا بخورین، سبزیجات زیاد مصرف کنین، برای رفلاکس معده به پزشک خودتون بگین

This comment was minimized by the moderator on the site

عالی از اطلاعاتی ک میدین ازتون ممنونم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و وقت بخیر. دارم میرم تو هفته ۱۵ بارداری. خیلی بدنم سست و بی حاله. زندگیم مختل شده‌‌. میل به غذا ندارم. چون معدم بدجور درد میگیره و قاطی میکنه. تا دم مرگ میرمو برمیگردم. اونقدر زجر کشیدم به مرگم راضی شدم

This comment was minimized by the moderator on the site

دقیقا من دیشب معده دردی داشتم که جان منو گرفت امروزم کشاله رانم و کمرم گرفتگی داره همش باید نگران باشیم آخه چراااااا

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
حتما برین پیش دکترتون و وضعیتتون رو بهش بگین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته پانزدهم بارداری هستم همش دردزیر شکم دارم خطری نداره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
درد شکم در این سن بارداری تا حدی طبیعیه و به دلیل بزرگ شدن رحم اتفاق میفته ولی اگه یک سر بود حتما به پزشک مراجعه کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و ادب
من کلا همیشه بی اشتها هستم حتی قبل از بارداری و الان هم که سه ماهه هستم بی اشتها هستم و این باعث میشه ضعف داشته باشم برای اشتهای بیشتر چه کنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
صبح مایعات و لبنیات استفاده نکنید، سعی کنی نان بخورید ، از میوه به به صورت خام یا مربا استفاده کنید، از شربت جالینوسی (شرکت باریج اسانس) استفاه کنید و حتما با پزشکتون در این مورد مشورت کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و احترام , من 20 سالمه و در هفته 14م بارداری هستم به تازگی متوجه بلند تر شدن موهام شدم یعنی واقعا موهای آدم تو بارداری زودتر رشد میکنه؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , در هفته چهاردهم بارداری، توجه شما را مانند هر مادر باردار دیگیری به خودش جلب خواهد کرد، رشد موهای شما خواهد بود که نسبت به قبل ضخیم تر و درخشان تر شده است. رشد موهای مادران باردار می تواند یکی از علائم سودمند این دوره باشد.

 1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/