زایمان طبیعی در مقابل سزارین (بخش دوم)

در زایمان طبیعی در مقابل سزارین (بخش اول) نکات مهمی درباره زایمان طبیعی گفته شد ، در ادامه درباره زایمان سزارین خواهید خواند .

شما مادر باردار باید به یاد داشته باشید وقتی که یک مادر برای به دنیا آوردن فرزندش، سزارین می شود احتمال کمتری وجود دارد که مانند زایمان طبیعی از بی اختیاری ادرار پس از زایمان رنج ببرد. علاوه بر این، در سزارین خطر مبتلا شدن به مشکلات جنسی پس از تولد نوزاد هم کمتر خواهد بود. همچنین، شانس نوزاد مادرانی که فرزند خود را با عمل سزارین به دنیا آورده اند، در ابتلا به ترومای تولد کاهش خواهد یافت. علاوه بر این ها، در عمل سزارین استفاده از فورسپس نیز برای بیرون کشیدن نوزاد از بین خواهد رفت.
اما فراموش نکنید که مانند هر عمل جراحی دیگر، جراحی سزارین نیز عوارض منفی بیش از حدی در بدن شما خواهد داشت. اما در بیشتر موارد، زایمان با عمل سزارین، توسط پدر و مادر نوزاد برنامه ریزی می شود. این زمانی است که ممکن است فرزندشان به طور طبیعی آمادگی بیرون آمدن از رحم مادر را دارند و با بلوغ کامل پا به این دنیا خواهند گذاشت. همچنین، محاسبه نادرست موعد مقرر زایمان هم یک احتمال نادرست دیگری است، که ممکن است اتفاق بیفتد. در زایمان سزارین که یک فرایند جراحی است، از دست دادن خون زیاد در مادر هم از عوارضی است که حتی ممکن است چندین سال هم زندگی او را تحت تاثیر قرار دهد. مادرانی که روش سزارین را برای به دنیا آوردن فرزند خود انتخاب کرده اند، باید بدانند که استفاده از مواد بیهوشی در این عمل هم، خود خطر عوارض آن را افزایش خواهد داد و بدن مادر را مستعد ابتلا به عفونت های مختلف و لخته شدن بیش از حد خون خواهد نمود. همچنین، به یاد داشته باشید که در زایمان با روش سزارین، نرخ مرگ و میر بالاتری برای مادران گزارش شده است.

 zayman-tabiy-j3.jpg

بعد از انجام عمل سزارین، ممکن است عوارضی مانند کاهش عملکرد روده ها، در مادران دیده شود و نیز ممکن است نیاز به ماندن طولانی مدت در بیمارستان، برای به دست آوردن سلامتی مادر و رهایی از رنج و درد بعد از عمل باشد. همچنین، فراموش نکنید که استفاده از روش سزارین می تواند عوارضی هم در تغذیه نوزاد با شیر مادر به وجود آورد. به عنوان یک مادر باردار به یاد داشته باشید که احتمال مبتلا شدن به افسردگی بعد از زایمان هم، در این روش زایمان افزایش خواهد یافت. 

انتخاب روش تولد فرزند به وسیله عمل سزارین، یک انتخاب کاملا شخصی است که مادر نیاز دارد درباره آن با شریک زندگی خود، بحث نموده و بعد، باهم تصمیم گیری کنند. اما حتما، به عنوان یک مادر باردار با پزشک معالج خود در مورد آنچه که برای شما بهترین است، هم مشاوره نمایید. به علاوه، چون بارداری و زایمان در هر فرد منحصر بوده و فرق زیادی با افراد دیگر خواهد داشت، به همین دلیل پزشک هر مادر بارداری، سلامت کلی و روش انتخابی مادر را هنگام تولد فرزند، قبل از بارداری مشاوره نموده و او را در انتخاب روش زایمان یاری خواهد نمود. اینک، با خواندن این مقاله و دانستن تمام نکات، مادر باردار با نگاه دقیق تری به جوانب کار می تواند تصمیم گیری آگاهانه ای انجام دهد، که هم برای سلامت خود و هم رشد نوزادش بهترین باشد.

راههای طبیعی کاهش درد زایمان را در 10 راه ساده کاهش درد زایمان طبیعی دنبال کنید. 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , استفاده از مواد بیهوشی برای عمل سزارین میتونه چه عوارضی داشته باشد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , استفاده از مواد بیهوشی در این عمل هم، خود خطر عوارض آن را افزایش خواهد داد و بدن مادر را مستعد ابتلا به عفونت های مختلف و لخته شدن بیش از حد خون خواهد نمود.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/