ورزش های لگنی در دوران بارداری

ورزش های لگنی در دوران بارداری

آیا شما برنامه دارید که در دوران بارداری فعال باشید و بدن خود را رو فرم نگه دارید؟ آیا در مورد ورزش های لگنی در دوران بارداری شنیده اید و مطمئن نیستید برای نوازد متولد نشده  شما امن است یا نه ؟ خوب اگر شرایط بالا را دارا میباشید این مقاله میتواند به شما کمک کند.
بسیاری از زنان از بی اختیاری ادراری بعد از زایمان شکایت دارند، آیا میخواهید از بی اختیاری ادرار جلوگیری نمایید؟ خب ، وقت این است که تمرنیات کیگل را شروع کنید، در این مقاله در مورد ورزش های لگنی در دوران بارداری می پردازیم.

ورزش های لگنی چیست ؟

تمرین ورزش های لگنی یا ورزش کیگل شامل انقباض و شل کردن عضلات کف لگن به دفعات زیاد است، آرنولد کیگل اولین بار این تمرینات را در سال 1948 معرفی کرد، ورزش های لگنی در دوران بارداری بسیار موثر است و باعث تقویت عضلات کف لگن میشود.

چگونه تمرینات لگنی در دوران بارداری را انجام دهیم؟

مراحل زیر را برای شناسایی کف لگن انجام دهید و ورزش کیگل را سپس تمرین کنید، اگر شما احساس درد یا ناراحتی کردید فورا تمرین را متوقف کنید.

مراحل شناسایی عضلات کف لگن :

قبل از شروع تمرین مراحل زیر را برای شناسایی عضلات کف لگن انجام دهید :
1- برای انجام ورزش های لگنی در دوران بارداری ، زانوی خود را کمی از هم جدا کنید و براحتی بنشینید، برای اینکه حرکت کنید باید به ماهیچه های خود فشار وارد کنید، اگر شما انجام دهید قادر خواهید بود که عضلات خود را حرکت دهید.مطمئن شوید که باسن و پاهای شما حرکت نمی کند، پوست اطراف قسمت های پشت شما باید سفت شود، سعی کنید تا زمانی که فشار را برای عضلات تحمل می کنید آن را تکرار کنید.

2- تصور کنید که شما در صندلی توالت در حالی که ادرار در حال عبور است نشسته اید، موقعی در حال ادرار کردن هستید ادرار را متوقف کنید، تصور کنید که چه فشاری به شما وارد می شود، انجام این کار زمانی که شما نیاز به ادرار کردن دارید ممکن است سلامتی شما را به خطر بیاندازد.

3- سعی کنید عضلات پشت خود را سفت و قوی کنید.
تبریک میگوییم! شما موفق شدید تا عضلات کف لگن خود را شناسایی کنید و در حال حاضر می توانید تمرین را شروع کنید.

bardari-q6.jpg

حرکات زمینی لگن در دوران بارداری:

1- برای انجام ورزش های لگنی در دوران بارداری به صورت زمینی ، بنشینید یا بایستید یا دراز بکشید و زانوهای خود را از هم جدا کنید، به آرامی عضلات کف لگن خود را سفت کنید، ممکن است برای شما ناراحت کننده باشد و بعد از چند بار فشار برای شما عادی می شود، برای پنج تا ده ثانیه استراحت کنید.

2- شما باید سعی و تلاش زیادی انجام دهید و ورزش کیگل را تمرین کند که باعث می شود ماهیچه های کف لگن شما به سرعت به استرس ناگهانی پاسخ می دهد، فعالیت هایی مانند سرفه ،عطسه،خنده یا ورزش می تواند فشار بر روی مثانه شما وارد کند.
سعی کنید عضلات کف لگن خود را شناسایی کنید و تمرینات را انجام دهید.عجله نکنید زمان کافی برای اینکه بدن شما تمرینات را تنظیم کند وجود دارد، ایده ی خوبی است که با دکتر خود قبل از تمرینات مشورت کنید.

اگر به ورزش زومبا در دوران بارداری علاقه دارید و نمی دانید می توانید در دوران بارداری زومبا کار کنید یا نه آیا زومبا در دوران بارداری امن است ؟ را مطالعه کنید.
آیا در هنگام بارداری ورزش های کف لگن را انجام میدادید؟تجربیات خود را با مادران دیگر به اشتراک بگذارید.

 

نظر (4)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من درهفته ی 24بارداری هستم لگن درد شدید دارم آیا طبیعی است آیا باعث زایمان زودرس نمیشود خیلی میترسم لطفا راهنمایی کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگر دردتون خیلی شدیده و یکسر ادامه داره و قطع نمیشه حتما به پزشکتون مراجعه کنید اگر نبودند به بیمارستان ولی اگر درد کم بود و قطع میشه و هرزگاهی میگیره طبیعیه.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , برای تقویت عضلات کف لگن جه ورزشی خوبه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , تمرین ورزش های لگنی یا ورزش کیگل شامل انقباض و شل کردن عضلات کف لگن به دفعات زیاد است، آرنولد کیگل اولین بار این تمرینات را در سال 1948 معرفی کرد، ورزش های لگنی در دوران بارداری بسیار موثر است و باعث تقویت عضلات کف لگن میشود.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/