علائم بارداری دختر | 21 نشانه تضمینی حاملگی جنین دختر

علائم بارداری دختر | 21 نشانه تضمینی حاملگی جنین دختر

گروه زناشویی سایت مامانم : از زمان های قدیم روش ها مختلفی برای تشخیص جنسیت جنین وجود داشت که غلط یا درست بیشتر مردم آن را باور کرده بودند و طبق آن جلو میرفتند، امروزه از روی نشانه هایی میتوان تا حدودی حدس زد که علائم جنین دختر را دارید یا پسر. (واقعیت این هست که هیچ علامتی نمیتواند تضمینی صد در صد باشد ولی میتوان به احتمال زیاد حدس زد)
البته این گفته ها نمیتوانند جای سونوگرافی را بگیریند پس با این علائم شروع به خرید سیسمونی نکنید تا روزی که مطمئن شوید، با ما همراه شوید تا علائم بارداری جنین دختر را با شما درمیان بگذاریم.

نشانه های دختر بودن جنین داخل رحم مادر در دوران بارداری:

برخی علائم خاصی در مورد وجود جنین دختر در دوران بارداری وجود دارد، که قابل توجه بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان هم است. این علائم عبارتند از:

علائم بارداری دختر | 21 نشانه تضمینی حاملگی جنین دختر

1.ضربان بالای جنین دختر از علائم بارداری :

از آن جایی که در کل دوران بارداری، پزشک متخصص زنان و زایمان نظارت کامل و نزدیکی بر ضربان قلب جنین دارد، بنابراین، اگر ضربان قلب جنین بالاتر از 140 الی 160 ضربه در دقیقه باشد، به راحتی می تواند بیان کند که فرزند داخل رحم مادر باردار، یک دختر بچه است، با این که این روش یک روش نیمه علمی برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری است، اما جنسیت جنین را به طور کاملا صحیح نشان می دهد.

2. موقعیت قرار گرفتن جنین دختر در قسمت بالا و یا پایین شکم مادر:

در دوران بارداری، اگر به نظر برسد که جنین در موقعیت بالای شکم مادر خود قرار دارد، این حالت نشان دهنده جنین دختر است.

3. شدید بودن ویار صبحگاهی مادر در بارداری جنین دختر :

در ابتدا، به خاطر داشته باشید که شدید بودن ویار صبحگاهی در مادران باردار، نشانه روشنی از وجود یک جنین دختر در داخل شکم آن ها است. امروزه، محققان با انجام تحقیقات گسترده ای به این نتیجه رسیده اند که دختر بودن جنین، باعث شدت یافتن ویار صبحگاهی مادران باردار در روزهای آغازین این دوران خواهد شد.

4. بروز آکنه های پوستی در مادری که جنین دختر دارند :

به یاد داشته باشید هنگامی که در طی دوران بارداری، تاول ها و جوش های زیادی بر روی پوست مادر حامله ظاهر شود، این حالت نشان دهنده دختر بودن جنین داخل رحم مادر است. فراموش نکنید که عدم تعادل هورمونی در بدن مادر باردار، باعث بروز آکنه بر روی پوست او خواهد شد.

5. شکل شکم مادر حامله در اوایل بارداری و دختر بودن جنین :

همانطور که می دانید شکل شکم مادر حامله، نقش محوری در تعیین جنسیت جنین او ایفا می کند. با آغاز دوران بارداری، اگر وزن جنین بیشتر باشد شکم مادر باردار به سمت جلو برآمده خواهد شد، که نشان دهنده پسر بودن جنین داخل رحم او است. اما زمانی که به دلیل متوسط بودن وزن جنین، او در وسط شکم مادرش قرار گیرد، دختر بودن خود را اثبات می کند.

علائم بارداری دختر | 21 نشانه تضمینی حاملگی جنین دختر

6.، از علائم بارداری دختر شدت یافتن نوسانات خلقی در مادر حامله:

هنگامی که یک مادر باردار نوسانات خلقی ناگهانی مثل تحریک پذیری شدید، افسردگی و خشم را در دوران بارداری خود تجربه کند، احتمالا نشانه هایی از دختر بودن جنین داخل رحم او است. به یاد داشته باشید مادرانی که که جنین دختری را باردار هستند، معمولا نوسانات خلقی مخصوص دوران بارداری در آن ها بیشتر از زنانی است که در انتظار تولد نوزاد پسران می باشند.

7. بزرگ شدن سینه چپ مادر حامله ، از علائم بارداری دختر:

به خاطر داشته باشید که یادداشت کردن اندازه سینه های یک خانم قبل از آغاز دوران بارداری او و در دوران بارداری و مقایسه نمودن اندازه پستان ها در دوران بارداری، در تعیین جنسیت جنین موثر خواهد بود. وقتی پستان چپ مادر باردار کمی بزرگ تر از سینه راست او باشد، به معنی دختر بودن جنین داخل رحم او است. در نهایت، فراموش نکنید که این حالت یکی از نشانه های اساسی دختر بودن جنین در دوران بارداری هر مادری است.

8. اگر بوی سیر ندهید، جنینتان دختر است :

جالب است بدانید هنگامی که زن حامله ای در دوران بارداری خود یک حبه سیر بخورد، اما بوی بدن او تغییر نکرده و به حالت طبیعی باقی بماند، او باید در انتظار تولد یک جنین دختر باشد. اما هنگامی که مادر بارداری در انتظار تولد جنین پسری است، بوی سیری که خورده است، به راحتی از منافذ پوستی او به بیرون تراوش خواهد کرد.

علائم بارداری دختر | 21 نشانه تضمینی حاملگی جنین دختر

9. خوابیدن به پهلوی راست و دختر بودن جنین :

اگر شما به عنوان یک مادر حامله در تمام دوران بارداری خود، به سمت راست می خوابید، می توانید در انتظار به دنیا آوردن یک نوزاد دختر باشید.

10. سر مخروطی و گرد از علائم بارداری جنین دختر :

جالب است بدانید زمانی که زن بارداری، یک جنین دختر را در داخل رحم خود پرورش می دهد، تصویر سونوگرافی او نشان می دهد که جنین دارای سر مخروطی شکل و گرد است. همچنین، این تصویر نشان خواهد داد که فک جنین دختر مایل به سمت پایین بدنش است.

11. تعیین جنسیت جنین دختر با پودر خمیر مایه :

برای این منظور، یک قاشق غذاخوری بکینگ پودر را در یک لیوان آب حل کرده و بعد ادرار خود را به مخلوط موجود در شیشه اضافه نمایید. اگر هنگامی که ادرار با بکینگ پودر و آب مخلوط شد، با آزاد نمودن گازهایی واکنش شدیدی از خود نشان دهد، جنین داخل رحم مادر باردار پسر است. اما از سوی دیگر، اگر شما به عنوان مادر بارداری این عمل را انجام دادید، ولی هیچ واکنشی به وجود نیامد و رنگ ادرارتان هم همچنان یکنواخت باقی ماند، بدانید که این علائم بارداری حمل یک جنین دختر است.

12. بافت موی مادران حامله و میزان براق شدن آن از علائم جنین دختر :

اگر موهای زن بارداری نازک و مات شده باشد، به این معنی است که او در حال حمل یک جنین دختر می باشد. این در حالی است که اگر موهای زنی در دوران بارداری او براق شود، نشان می دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

13. رنگ زرد ادرار مادر نشانه دختر بودن جنین :

به عنوان مادر بارداری که مشتاق دانستن جنسیت جنین داخل رحم خود هستید، به یاد داشته باشید که رنگ ادرار هر زن حامله ای کمک زیادی به تعیین جنسیت جنین او خواهد کرد. در واقع، می توان ادعا کرد که اگر رنگ ادرار مادر حامله زرد باشد، نشان دهنده حمل یک جنین دختر است.

14. ولع زیاد زن شیرینی از علائم بارداری دختر:

هنگامی که زن حامله ای با آغاز دوران بارداری خود، ولع زیادی را در مصرف مواد غذایی شیرین مانند شکلات و بستنی نشان می دهد، جنین داخل رحم او دختر خواهد بود. این در حالی است که ولع زیاد زن حامله در مصرف پنیر، تنقلات شور و خوش طعم نشان می دهد که او در انتظار تولد یک نوزاد پسر است.

15. به وجود آمدن تغییر اساسی در مشاعره مادر با حمل جنین دختر :

هنگامی که شما به عنوان یک زن حامله، با آغاز دوران بارداری خود متوجه شوید که تغییرات چشمگیری در اندازه مشاعره شما ایجاد شده است، پس بدانید که در حال انتظار تولد یک نوزاد دختر هستید. اما یادتان باشد که در مورد حمل جنین پسر، تغییر قابل توجهی در مشاعره مادر باردار به وجود نخواهد آمد.

16. خونسردی و بی تفاوتی مادر از علائم بارداری دختر:

فراموش نکنید که بروز حالت دست و پا چلفتی هم یکی دیگر از نشانه های تعیین کننده جنسیت جنین در دوران بارداری است. اما، گفته می شود که اگر زن حامله ای در طول دوران بارداری خود همچنان خونسرد و بی تفاوت باقی بماند و خود را موقر نشان دهد، او در حال حمل یک نوزاد دختر زیبا است.

 17- خواب مادر باردار نشانه ای از دختر بودن جنین:

جنسیت جنین داخل رحم زنان باردار با رویاهای مادر در مورد آن، مخالف است؛ یعنی اگر مادری در رویاهای خود یک پسر بچه ببینید، احتمالاً در آینده صاحب دختر خواهد شد.

18- علاقه بچه اول به مادر باردار از علائم جنین دختر:

این علامت در مورد مادرانی است که برای بار دوم باردار شده‌‌اند. اگر فرزند اول شما پسر بوده و علاقه‌مند به بارداری مادر خود باشد، احتمال دارد که جنین داخل شکم شما یک دختر باشد؛ اما اگر او هیچ علاقه‌ای به حاملگی مادر از خود نشان ندهد، ممکن است نوزاد یک پسر باشد.

19- افزایش وزن پدر و جنین دختر:

نیاکان ما بر این باور بودند که اگر وزن پدر در دوران بارداری، افزایش یابد، به احتمال زیاد فرزند او دختر خواهد بود.

علائم بارداری دختر | 21 نشانه تضمینی حاملگی جنین دختر

20- تغییر نکردن شکل بینی مادر و احتمال دختر بودن جنین:

اگر در شکل بینی مادر باردار هیچ تغییری مشاهده نشود، احتمالاً جنین داخل رحم او دختر خواهد شد؛ اما اگر بینی مادر حامله طی نه ماه دوران بارداری در حال رشد بوده و روز به روز گسترده‌تر شود، نشان می‌دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

21- ظاهر شدن خط تیره زیر شکم، نشانه دختر بودن جنین:

خط تیره که بر روی شکم زنان حامله ظاهر می‌شود، می‌تواند نشانگر جنسیت نوزاد باشد. با توجه به اعتقاد عموم، اگر جهت این خط به بالای ناحیه شکم مادر کشیده شده و ادامه یابد، او یک پسر بچه را حامله است؛ اما اگر جهت این خط به سمت زیر شکم بوده و ادامه‌دار نباشد، نشان می‌دهد که شما یک دختر بچه را باردار هستید.
البته در نظر داشته باشید که این نشانه‌ها ممکن است در بعضی از مادران، جنسیت جنین را درست نشان داده و در بعضی دیگر، این گونه نباشد؛ اما اگر بتواند علائم موجود در بدن خود را به عنوان یک مادر حامله، درست پیش‌بینی کنید، حتماً مادر ممتازی خواهید بود؛ در غير اين صورت، فقط از شگفت‌انگیز بودن دوران بارداری خود لذت ببريد.

سوال ما: شما دوست دارید فرزندتان پسر باشد یا دختر؟ البته ناگفته نماند که پسر یا دختر هر دو در یک جایگاه هستند ولی خب دلایل شما برای داشتن دختر یا پسر چیست؟ با ما در کامنت های زیر در میان بگذارید. 

 

نظر (209)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

من31هفته بارداریم هس دکترگفته جنینت دختره ولی ویارم همش شبیه پسرهس میل به پنیروچیزهای شوردارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من شش هفته باردارم اوایل ترشیجات می‌خوردم الان به شدت از ترشی بدم میاد شیرینی دوست دارم حالت تهوع هم دارم در طول روز سینه چپم بزرگ شده میشه حدس بزنین نینیم چیه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته ی پنجم بارداری هستم سر دوتا پسرم حالت تهوع شدید داشتم وترشیجات دوست داشتم الان ویار ندارم یکم حالم بهم میخوره بالا نمیارم لواشک وترشیجات دوست دارم حدس می‌زنین نی نی چی باشه؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

یکی ب داد من برسه هفته 9بارداریمه اشتهام کورشده ازهمه غذاها متنفرشدم هیچ چی نمیتونم بخورم.چکار کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۱۴هفته هستم
بچم سمت چپ پایین شکم هستش
دوروزه صبحا حالت تهوع دارم
صورتم پرلک و جوش شده
پوستم خشک بود الان چرب شده
سینه هامم هردو با هم بزرگ شدن
به نظرتان جنسیتش چیه?

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من دوتاپسردارم تقریبا۵ماه پیش یه بچه سقط کردم اونم پسربودالان دوباره باردارم حالت تهوه اصلا ندارم بیشترترشی هم دوستدارم بخورم به نظرشمابچم پسره باز؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من باردارم هفته 9بارداریم استرس دارم و بعضی وقتا بی دلیل گریه ام میگیره از حالت استرس دلیلش چی ممنون میشم جواب بدید

This comment was minimized by the moderator on the site

دعاکنین بچم دخترباشه اخه یه دختردارم خیلی دوست ذاره ابجی

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.من5هفته حامله ام دوسه روز پیش ویارم شدید بود الان خیلی خوبم ویارندارم سمت راستم راحتترم بخوابم بهنظرتون بچه ام چیه یه پسر دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام مامانای خوبم میتونم بپرسم بچتون
کدوم سمت شکمتونه اونایی که دختر حامله ان میخوام راهنماییتون کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من باردارم در هفته پانزدهم هستم من به طرف راست بیشتر می‌خوابم وبچمم طرف راست شکممه دوتا پسر دارم دوست دارم این دختر باشه راهنمایی کنید لطفاً ممنون

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من برا سونوگرافی که میرم همش سونو رو سمت چپم میذاره

This comment was minimized by the moderator on the site

بنظر میاد سمت چپه.13 هفته باردارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته ۱۶ هستم رفتم سونو گفت احتمالا دختره ممکنه اشتباه کنه بچم زیر شکممه بیشتر پهلوی چپ میخوابم صورتم اصلا لک وجو ش نزده تند دوست دارم ولی بستنی وشیرینیجات نمیخورم از چای هم زده شدم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته 25 بارداریم رادارم سپری میکنم درحالی که سونوگرافی آنومالی رفتم وگفتن بچت دختره الان ی عده میگن که پسربارداری امکان داره سونوگرافی اشتباه کنه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.۱۵روز عادت نشدمه هیچ علائمیم از حاملگی ندارم عفونت چیزیم ندارم .امکانش هست حامله باشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من هفته هفتم باردار هستم ترشي زيات دوست دارم هيچ حالتم تغير نكرده حالت تهوع ندارم بارداري اولم است به نظر شما پسر هست يا دختر

This comment was minimized by the moderator on the site

منم دقیقا مثل توام نمیدونم جنسیتش چیه هم علاعم پسر دارم هم دختر ولی علاعم پسر بیشتره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یه پسر دارم الان باردارم از چیزهای ترس خوشم میاد بیست هفتس گفتن پسره فقط این برام مهمه که سالم باشه هربارم برام غربارگری نوشتن نتونستم انجام بدم توروخدابرام دعا کنید که سالم باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من س تا پسر دارم گذاشتم یبار دیگه باردار بشم الان یک ماهمه دل درد دارم و لکه بینی سر هر سه پسرم ویار شیرینی داشتم اما روی این یکی زیاد میلی ب شیرینی ندارم ب نظرتون این بار هم پسر هست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام مامانای گل من هفته ۵ بارداری هستم سردوتاپسرام حالم خیلی بد بود وحالت تهوع داشتم و کسل بودم و ویارشدید ولی سره این یکی اصلا حالت تهوع ندارم و خیلی هم نمیتونم بخوابم ازصبح زود بیدارمیشم کارای خونمو انجام میدم انگهر اصلا باردار نیستم بنظرتون...

سلام مامانای گل من هفته ۵ بارداری هستم سردوتاپسرام حالم خیلی بد بود وحالت تهوع داشتم و کسل بودم و ویارشدید ولی سره این یکی اصلا حالت تهوع ندارم و خیلی هم نمیتونم بخوابم ازصبح زود بیدارمیشم کارای خونمو انجام میدم انگهر اصلا باردار نیستم بنظرتون بچم چیه؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

من ۱۹ اردیبهشت پریود شدم الان سمت چپ شکمم تیرمیکشه انگار سوزن میزنی تو پوستم احتمال داره باردار باشم

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/