امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


علائم بارداری دختر | 21 نشانه تضمینی حاملگی جنین دختر

علائم بارداری دختر علائم بارداری دختر

از زمان های قدیم روش ها مختلفی برای تشخیص جنسیت جنین وجود داشت که غلط یا درست بیشتر مردم آن را باور کرده بودند و طبق آن جلو میرفتند، امروزه از روی نشانه هایی میتوان تا حدودی حدس زد که علائم جنین دختر را دارید یا پسر. (واقعیت این هست که هیچ علامتی نمیتواند تضمینی صد در صد باشد ولی میتوان به احتمال زیاد حدس زد)
البته این گفته ها نمیتوانند جای سونوگرافی را بگیریند پس با این علائم شروع به خرید سیسمونی نکنید تا روزی که مطمئن شوید، با ما همراه شوید تا علائم بارداری جنین دختر را با شما درمیان بگذاریم.
نشانه های دختر بودن جنین داخل رحم مادر در دوران بارداری:
برخی علائم خاصی در مورد وجود جنین دختر در دوران بارداری وجود دارد، که قابل توجه بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان هم است. این علائم عبارتند از:

1.ضربان بالای جنین دختر از علائم بارداری :

از آن جایی که در کل دوران بارداری، پزشک متخصص زنان و زایمان نظارت کامل و نزدیکی بر ضربان قلب جنین دارد، بنابراین، اگر ضربان قلب جنین بالاتر از 140 الی 160 ضربه در دقیقه باشد، به راحتی می تواند بیان کند که فرزند داخل رحم مادر باردار، یک دختر بچه است، با این که این روش یک روش نیمه علمی برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری است، اما جنسیت جنین را به طور کاملا صحیح نشان می دهد.

2. موقعیت قرار گرفتن جنین دختر در قسمت بالا و یا پایین شکم مادر:

در دوران بارداری، اگر به نظر برسد که جنین در موقعیت بالای شکم مادر خود قرار دارد، این حالت نشان دهنده جنین دختر است.

3. شدید بودن ویار صبحگاهی مادر در بارداری جنین دختر :

در ابتدا، به خاطر داشته باشید که شدید بودن ویار صبحگاهی در مادران باردار، نشانه روشنی از وجود یک جنین دختر در داخل شکم آن ها است. امروزه، محققان با انجام تحقیقات گسترده ای به این نتیجه رسیده اند که دختر بودن جنین، باعث شدت یافتن ویار صبحگاهی مادران باردار در روزهای آغازین این دوران خواهد شد.

4. بروز آکنه های پوستی در مادری که جنین دختر دارند :

به یاد داشته باشید هنگامی که در طی دوران بارداری، تاول ها و جوش های زیادی بر روی پوست مادر حامله ظاهر شود، این حالت نشان دهنده دختر بودن جنین داخل رحم مادر است. فراموش نکنید که عدم تعادل هورمونی در بدن مادر باردار، باعث بروز آکنه بر روی پوست او خواهد شد.

5. شکل شکم مادر حامله در اوایل بارداری و دختر بودن جنین :

همانطور که می دانید شکل شکم مادر حامله، نقش محوری در تعیین جنسیت جنین او ایفا می کند. با آغاز دوران بارداری، اگر وزن جنین بیشتر باشد شکم مادر باردار به سمت جلو برآمده خواهد شد، که نشان دهنده پسر بودن جنین داخل رحم او است. اما زمانی که به دلیل متوسط بودن وزن جنین، او در وسط شکم مادرش قرار گیرد، دختر بودن خود را اثبات می کند.

6.، از علائم بارداری دختر شدت یافتن نوسانات خلقی در مادر حامله:

هنگامی که یک مادر باردار نوسانات خلقی ناگهانی مثل تحریک پذیری شدید، افسردگی و خشم را در دوران بارداری خود تجربه کند، احتمالا نشانه هایی از دختر بودن جنین داخل رحم او است. به یاد داشته باشید مادرانی که که جنین دختری را باردار هستند، معمولا نوسانات خلقی مخصوص دوران بارداری در آن ها بیشتر از زنانی است که در انتظار تولد نوزاد پسران می باشند.

علائم بارداری دختر

7. بزرگ شدن سینه چپ مادر حامله ، از علائم بارداری دختر:

به خاطر داشته باشید که یادداشت کردن اندازه سینه های یک خانم قبل از آغاز دوران بارداری او و در دوران بارداری و مقایسه نمودن اندازه پستان ها در دوران بارداری، در تعیین جنسیت جنین موثر خواهد بود. وقتی پستان چپ مادر باردار کمی بزرگ تر از سینه راست او باشد، به معنی دختر بودن جنین داخل رحم او است. در نهایت، فراموش نکنید که این حالت یکی از نشانه های اساسی دختر بودن جنین در دوران بارداری هر مادری است.

8. اگر بوی سیر ندهید، جنینتان دختر است :

جالب است بدانید هنگامی که زن حامله ای در دوران بارداری خود یک حبه سیر بخورد، اما بوی بدن او تغییر نکرده و به حالت طبیعی باقی بماند، او باید در انتظار تولد یک جنین دختر باشد. اما هنگامی که مادر بارداری در انتظار تولد جنین پسری است، بوی سیری که خورده است، به راحتی از منافذ پوستی او به بیرون تراوش خواهد کرد.

9. خوابیدن به پهلوی راست و دختر بودن جنین :

اگر شما به عنوان یک مادر حامله در تمام دوران بارداری خود، به سمت راست می خوابید، می توانید در انتظار به دنیا آوردن یک نوزاد دختر باشید.

10. سر مخروطی و گرد از علائم بارداری جنین دختر :

جالب است بدانید زمانی که زن بارداری، یک جنین دختر را در داخل رحم خود پرورش می دهد، تصویر سونوگرافی او نشان می دهد که جنین دارای سر مخروطی شکل و گرد است. همچنین، این تصویر نشان خواهد داد که فک جنین دختر مایل به سمت پایین بدنش است.

11. تعیین جنسیت جنین دختر با پودر خمیر مایه :

برای این منظور، یک قاشق غذاخوری بکینگ پودر را در یک لیوان آب حل کرده و بعد ادرار خود را به مخلوط موجود در شیشه اضافه نمایید. اگر هنگامی که ادرار با بکینگ پودر و آب مخلوط شد، با آزاد نمودن گازهایی واکنش شدیدی از خود نشان دهد، جنین داخل رحم مادر باردار پسر است. اما از سوی دیگر، اگر شما به عنوان مادر بارداری این عمل را انجام دادید، ولی هیچ واکنشی به وجود نیامد و رنگ ادرارتان هم همچنان یکنواخت باقی ماند، بدانید که این علائم بارداری حمل یک جنین دختر است.

12. بافت موی مادران حامله و میزان براق شدن آن از علائم جنین دختر :

اگر موهای زن بارداری نازک و مات شده باشد، به این معنی است که او در حال حمل یک جنین دختر می باشد. این در حالی است که اگر موهای زنی در دوران بارداری او براق شود، نشان می دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

علائم حاملگی دختر

13. رنگ زرد ادرار مادر نشانه دختر بودن جنین :

به عنوان مادر بارداری که مشتاق دانستن جنسیت جنین داخل رحم خود هستید، به یاد داشته باشید که رنگ ادرار هر زن حامله ای کمک زیادی به تعیین جنسیت جنین او خواهد کرد. در واقع، می توان ادعا کرد که اگر رنگ ادرار مادر حامله زرد باشد، نشان دهنده حمل یک جنین دختر است.

14. ولع زیاد زن شیرینی از علائم بارداری دختر:

هنگامی که زن حامله ای با آغاز دوران بارداری خود، ولع زیادی را در مصرف مواد غذایی شیرین مانند شکلات و بستنی نشان می دهد، جنین داخل رحم او دختر خواهد بود. این در حالی است که ولع زیاد زن حامله در مصرف پنیر، تنقلات شور و خوش طعم نشان می دهد که او در انتظار تولد یک نوزاد پسر است.

15. به وجود آمدن تغییر اساسی در مشاعره مادر با حمل جنین دختر :

هنگامی که شما به عنوان یک زن حامله، با آغاز دوران بارداری خود متوجه شوید که تغییرات چشمگیری در اندازه مشاعره شما ایجاد شده است، پس بدانید که در حال انتظار تولد یک نوزاد دختر هستید. اما یادتان باشد که در مورد حمل جنین پسر، تغییر قابل توجهی در مشاعره مادر باردار به وجود نخواهد آمد.

16. خونسردی و بی تفاوتی مادر از علائم بارداری دختر:

فراموش نکنید که بروز حالت دست و پا چلفتی هم یکی دیگر از نشانه های تعیین کننده جنسیت جنین در دوران بارداری است. اما، گفته می شود که اگر زن حامله ای در طول دوران بارداری خود همچنان خونسرد و بی تفاوت باقی بماند و خود را موقر نشان دهد، او در حال حمل یک نوزاد دختر زیبا است.

 17- خواب مادر باردار نشانه ای از دختر بودن جنین:

جنسیت جنین داخل رحم زنان باردار با رویاهای مادر در مورد آن، مخالف است؛ یعنی اگر مادری در رویاهای خود یک پسر بچه ببینید، احتمالاً در آینده صاحب دختر خواهد شد.

18- علاقه بچه اول به مادر باردار از علائم جنین دختر:

این علامت در مورد مادرانی است که برای بار دوم باردار شده‌‌اند. اگر فرزند اول شما پسر بوده و علاقه‌مند به بارداری مادر خود باشد، احتمال دارد که جنین داخل شکم شما یک دختر باشد؛ اما اگر او هیچ علاقه‌ای به حاملگی مادر از خود نشان ندهد، ممکن است نوزاد یک پسر باشد.

19- افزایش وزن پدر و جنین دختر:

نیاکان ما بر این باور بودند که اگر وزن پدر در دوران بارداری، افزایش یابد، به احتمال زیاد فرزند او دختر خواهد بود.

علائم بارداری جنین دختر

20- تغییر نکردن شکل بینی مادر و احتمال دختر بودن جنین:

اگر در شکل بینی مادر باردار هیچ تغییری مشاهده نشود، احتمالاً جنین داخل رحم او دختر خواهد شد؛ اما اگر بینی مادر حامله طی نه ماه دوران بارداری در حال رشد بوده و روز به روز گسترده‌تر شود، نشان می‌دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

21- ظاهر شدن خط تیره زیر شکم، نشانه دختر بودن جنین:

خط تیره که بر روی شکم زنان حامله ظاهر می‌شود، می‌تواند نشانگر جنسیت نوزاد باشد. با توجه به اعتقاد عموم، اگر جهت این خط به بالای ناحیه شکم مادر کشیده شده و ادامه یابد، او یک پسر بچه را حامله است؛ اما اگر جهت این خط به سمت زیر شکم بوده و ادامه‌دار نباشد، نشان می‌دهد که شما یک دختر بچه را باردار هستید.
البته در نظر داشته باشید که این نشانه‌ها ممکن است در بعضی از مادران، جنسیت جنین را درست نشان داده و در بعضی دیگر، این گونه نباشد؛ اما اگر بتواند علائم موجود در بدن خود را به عنوان یک مادر حامله، درست پیش‌بینی کنید، حتماً مادر ممتازی خواهید بود؛ در غير اين صورت، فقط از شگفت‌انگیز بودن دوران بارداری خود لذت ببريد.

 

نظر (169)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

من هفته هفتم بارداریم تهوع شدید دارم مدام خسته هستم میل به غذا ندارم از ترشی بدم میاد شیرینی دوست دارم مخصوصا حلوا شکری جنسیت چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام سه ماه باردارم خیلی بی حالم حالت تهوع شدید دارم میل به هیچی ندارم هر دو سینه بزرگ شده جنسیت چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من تو۷ ماه باردارییم۰تورشیجاتولواشک بارب اناردوست داشتم تا۴ ماه نوک پستونام قهوه کم رنگ بچم سمت چپ پایین شکممه ۱۸ هفتگی سنادادم گفت دختره دیگه ندادم برام فرقی
نداره بچه اولمم دختره دوسشون دارم فقط سالم باشن خداروشکر

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۲۰ بهمن اخرین پریودم بوده و الانم شکمم بزرگ شده. تستم مثبت بود. هفته چندم بارداری میشم؟ تهوع اصلا ندارم و خیلی گشنم میشه! خطرناکه

This comment was minimized by the moderator on the site

نه هیچ خطری نداره من خودم الان 7ماهه بچه اول بار دارم منم نه حالت تهوع دارم نه چیزه دیگه داشتم همش گشتم میشد همه می گفتن پسره... رفتم سو نو دادم گفتم دختره

This comment was minimized by the moderator on the site

لطفا نظرهاتون را بگید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۲ تا پسر دارم و حامله ناخواسته دارم و الان ۶ هفته ام و عاشق شیرینی هستم دوست دارم بدونم بچم چی

This comment was minimized by the moderator on the site

دخترمبارک

This comment was minimized by the moderator on the site

دختره به احتمال 50 درصد

This comment was minimized by the moderator on the site

من بچه ی اولم دختره ۵ماهشه شیر میدم بهش الانم باردارم فک میکنم بچم بازم دختره چیکار کنم راهنماییم کنین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۵ هفته و ۵ روزمه، خیلی حالت تهوع دارم و بیحالم،، هیچی نمیتونم بخورم، چون سریع حالم بد میشه، مخصوصا وقتی داخل ماشین میشینم، ب نظر شما جنسیت بچم چیه، و چی استفاده کنم ک حالت تهوع من کم بشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من بچم دوماهو نیمشه
هنوزم سونو نگرفتم چند روز
دیگه باید برم سونو من دوتا
پسر با یه دختر دارم دخترم
انقد نق میزنه میگه خواهر ،
میخوام بنظرتون چیه؟
لطفا جوابمو بدید ممنون میشم
حالا مهم نیست چیه فقط سالمه کافیه برام خواستم بفهمم فقط چیه??

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام هرچی میرم سنو گرافی میگه جنسیتش معلوم نیس یک بار میگن دختره یک بارمن پسره ولی میگن بچت پشت گرده به شکم مادرش واسه همینم نمیتونن تشخیص بدن بنظرتون چیکار کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام منم دقیقا مشکل شمارو دارم .الانم هفت ماهمه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام دوستان من الان ۱۹ هفتمه بچمم دخمله بنظرتون چه غذاهای خوبه بخورم اخه بچه اولمه نمیدونم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام،من سه تادختردارم الانم باردارم وتوهفته 16هستم،بچه صبح که میشه میادپایین شکمم،شبا میاد بالای شکمم،،حالت تهوع ندارم،سینه چپم هم بزرگه،،لطفا بگین چیه،ازترس نمیخوام برم سنو چون خودم فکرمیکنم دختره

This comment was minimized by the moderator on the site

انشالاه پسر سالم میشه

This comment was minimized by the moderator on the site

انشالله ک سالمه ..منم فکر میکنم طبق حرفای خودتون دختره?

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام . بچه ها منم سر دلم کلی اومده بالا تقریبا ۸هفته ام اصلا حالت تحو ندارم بچه ام احساس میکنم سمت چپه به نظرتون بچم چیه ؟؟؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

اولا خداکنه هرچی هست سالم باشه وبه نظرمن دختره.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من شش هفته باردارم یکسره دلم چیزای شیرین میخواد یکسره پهلویه راست میخوابم نمیتونم پهلویه چپ بخوابم صورتم پر جوش شده بچه اولم پسره بنظرتون بچه ام چیه خیلی علاقه زیادی دارم بدونم چیه بچم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته ۶بارداری هستم دوتا دختر دارم هیچ علاقه ای به شیرینی جات ندارم اما ترشی و شوری خیلی دوست دارم پوست صورتم هم خیلی تمیز شده ،اضلا حالت تهوع ندارم خیلی گرسنه ام میشه امابعدازظهرها یه خورده کسل میشم بنظرتون نی نی من چیه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

ان شاالله همونی باشه که خیلی دوس داری

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من الان ۱۰ روزاز پرویدم میگذره یعنی حامله هستم حالت تهوع هم ندارم

This comment was minimized by the moderator on the site

انشالا خدا به همتون کمک کنه

This comment was minimized by the moderator on the site

مه موهایی بدنم زیاد شده اما از سرم کم شده نی نی من سه ماه خیلی خوش دارم بفهمم چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته ی یازدهم غربالگری اول رفتم دکتر احتمال داددختر،ضربان قلبش ۱۷۸وخلفی هستش میشه کمکم کنید،جنسیت،بچم،چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام منم میگم دختره ‌.انشالله سالم باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی خوبه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خوبید من دوتادختردارم وچهارماهه که باردارم غربالگری اول گفت احتمال زیادپسره ولی دومی گفت دختر خودم موندم کسی راهنمایی میکنه

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location