امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


علائم بارداری دختر | 21 نشانه تضمینی حاملگی جنین دختر

علائم بارداری دختر علائم بارداری دختر

از زمان های قدیم روش ها مختلفی برای تشخیص جنسیت جنین وجود داشت که غلط یا درست بیشتر مردم آن را باور کرده بودند و طبق آن جلو میرفتند، امروزه از روی نشانه هایی میتوان تا حدودی حدس زد که علائم جنین دختر را دارید یا پسر. (واقعیت این هست که هیچ علامتی نمیتواند تضمینی صد در صد باشد ولی میتوان به احتمال زیاد حدس زد)
البته این گفته ها نمیتوانند جای سونوگرافی را بگیریند پس با این علائم شروع به خرید سیسمونی نکنید تا روزی که مطمئن شوید، با ما همراه شوید تا علائم بارداری جنین دختر را با شما درمیان بگذاریم.
نشانه های دختر بودن جنین داخل رحم مادر در دوران بارداری:
برخی علائم خاصی در مورد وجود جنین دختر در دوران بارداری وجود دارد، که قابل توجه بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان هم است. این علائم عبارتند از:

1.ضربان بالای جنین دختر از علائم بارداری :

از آن جایی که در کل دوران بارداری، پزشک متخصص زنان و زایمان نظارت کامل و نزدیکی بر ضربان قلب جنین دارد، بنابراین، اگر ضربان قلب جنین بالاتر از 140 الی 160 ضربه در دقیقه باشد، به راحتی می تواند بیان کند که فرزند داخل رحم مادر باردار، یک دختر بچه است، با این که این روش یک روش نیمه علمی برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری است، اما جنسیت جنین را به طور کاملا صحیح نشان می دهد.

2. موقعیت قرار گرفتن جنین دختر در قسمت بالا و یا پایین شکم مادر:

در دوران بارداری، اگر به نظر برسد که جنین در موقعیت بالای شکم مادر خود قرار دارد، این حالت نشان دهنده جنین دختر است.

3. شدید بودن ویار صبحگاهی مادر در بارداری جنین دختر :

در ابتدا، به خاطر داشته باشید که شدید بودن ویار صبحگاهی در مادران باردار، نشانه روشنی از وجود یک جنین دختر در داخل شکم آن ها است. امروزه، محققان با انجام تحقیقات گسترده ای به این نتیجه رسیده اند که دختر بودن جنین، باعث شدت یافتن ویار صبحگاهی مادران باردار در روزهای آغازین این دوران خواهد شد.

4. بروز آکنه های پوستی در مادری که جنین دختر دارند :

به یاد داشته باشید هنگامی که در طی دوران بارداری، تاول ها و جوش های زیادی بر روی پوست مادر حامله ظاهر شود، این حالت نشان دهنده دختر بودن جنین داخل رحم مادر است. فراموش نکنید که عدم تعادل هورمونی در بدن مادر باردار، باعث بروز آکنه بر روی پوست او خواهد شد.

5. شکل شکم مادر حامله در اوایل بارداری و دختر بودن جنین :

همانطور که می دانید شکل شکم مادر حامله، نقش محوری در تعیین جنسیت جنین او ایفا می کند. با آغاز دوران بارداری، اگر وزن جنین بیشتر باشد شکم مادر باردار به سمت جلو برآمده خواهد شد، که نشان دهنده پسر بودن جنین داخل رحم او است. اما زمانی که به دلیل متوسط بودن وزن جنین، او در وسط شکم مادرش قرار گیرد، دختر بودن خود را اثبات می کند.

6.، از علائم بارداری دختر شدت یافتن نوسانات خلقی در مادر حامله:

هنگامی که یک مادر باردار نوسانات خلقی ناگهانی مثل تحریک پذیری شدید، افسردگی و خشم را در دوران بارداری خود تجربه کند، احتمالا نشانه هایی از دختر بودن جنین داخل رحم او است. به یاد داشته باشید مادرانی که که جنین دختری را باردار هستند، معمولا نوسانات خلقی مخصوص دوران بارداری در آن ها بیشتر از زنانی است که در انتظار تولد نوزاد پسران می باشند.

علائم بارداری دختر

7. بزرگ شدن سینه چپ مادر حامله ، از علائم بارداری دختر:

به خاطر داشته باشید که یادداشت کردن اندازه سینه های یک خانم قبل از آغاز دوران بارداری او و در دوران بارداری و مقایسه نمودن اندازه پستان ها در دوران بارداری، در تعیین جنسیت جنین موثر خواهد بود. وقتی پستان چپ مادر باردار کمی بزرگ تر از سینه راست او باشد، به معنی دختر بودن جنین داخل رحم او است. در نهایت، فراموش نکنید که این حالت یکی از نشانه های اساسی دختر بودن جنین در دوران بارداری هر مادری است.

8. اگر بوی سیر ندهید، جنینتان دختر است :

جالب است بدانید هنگامی که زن حامله ای در دوران بارداری خود یک حبه سیر بخورد، اما بوی بدن او تغییر نکرده و به حالت طبیعی باقی بماند، او باید در انتظار تولد یک جنین دختر باشد. اما هنگامی که مادر بارداری در انتظار تولد جنین پسری است، بوی سیری که خورده است، به راحتی از منافذ پوستی او به بیرون تراوش خواهد کرد.

9. خوابیدن به پهلوی راست و دختر بودن جنین :

اگر شما به عنوان یک مادر حامله در تمام دوران بارداری خود، به سمت راست می خوابید، می توانید در انتظار به دنیا آوردن یک نوزاد دختر باشید.

10. سر مخروطی و گرد از علائم بارداری جنین دختر :

جالب است بدانید زمانی که زن بارداری، یک جنین دختر را در داخل رحم خود پرورش می دهد، تصویر سونوگرافی او نشان می دهد که جنین دارای سر مخروطی شکل و گرد است. همچنین، این تصویر نشان خواهد داد که فک جنین دختر مایل به سمت پایین بدنش است.

11. تعیین جنسیت جنین دختر با پودر خمیر مایه :

برای این منظور، یک قاشق غذاخوری بکینگ پودر را در یک لیوان آب حل کرده و بعد ادرار خود را به مخلوط موجود در شیشه اضافه نمایید. اگر هنگامی که ادرار با بکینگ پودر و آب مخلوط شد، با آزاد نمودن گازهایی واکنش شدیدی از خود نشان دهد، جنین داخل رحم مادر باردار پسر است. اما از سوی دیگر، اگر شما به عنوان مادر بارداری این عمل را انجام دادید، ولی هیچ واکنشی به وجود نیامد و رنگ ادرارتان هم همچنان یکنواخت باقی ماند، بدانید که این علائم بارداری حمل یک جنین دختر است.

12. بافت موی مادران حامله و میزان براق شدن آن از علائم جنین دختر :

اگر موهای زن بارداری نازک و مات شده باشد، به این معنی است که او در حال حمل یک جنین دختر می باشد. این در حالی است که اگر موهای زنی در دوران بارداری او براق شود، نشان می دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

علائم حاملگی دختر

13. رنگ زرد ادرار مادر نشانه دختر بودن جنین :

به عنوان مادر بارداری که مشتاق دانستن جنسیت جنین داخل رحم خود هستید، به یاد داشته باشید که رنگ ادرار هر زن حامله ای کمک زیادی به تعیین جنسیت جنین او خواهد کرد. در واقع، می توان ادعا کرد که اگر رنگ ادرار مادر حامله زرد باشد، نشان دهنده حمل یک جنین دختر است.

14. ولع زیاد زن شیرینی از علائم بارداری دختر:

هنگامی که زن حامله ای با آغاز دوران بارداری خود، ولع زیادی را در مصرف مواد غذایی شیرین مانند شکلات و بستنی نشان می دهد، جنین داخل رحم او دختر خواهد بود. این در حالی است که ولع زیاد زن حامله در مصرف پنیر، تنقلات شور و خوش طعم نشان می دهد که او در انتظار تولد یک نوزاد پسر است.

15. به وجود آمدن تغییر اساسی در مشاعره مادر با حمل جنین دختر :

هنگامی که شما به عنوان یک زن حامله، با آغاز دوران بارداری خود متوجه شوید که تغییرات چشمگیری در اندازه مشاعره شما ایجاد شده است، پس بدانید که در حال انتظار تولد یک نوزاد دختر هستید. اما یادتان باشد که در مورد حمل جنین پسر، تغییر قابل توجهی در مشاعره مادر باردار به وجود نخواهد آمد.

16. خونسردی و بی تفاوتی مادر از علائم بارداری دختر:

فراموش نکنید که بروز حالت دست و پا چلفتی هم یکی دیگر از نشانه های تعیین کننده جنسیت جنین در دوران بارداری است. اما، گفته می شود که اگر زن حامله ای در طول دوران بارداری خود همچنان خونسرد و بی تفاوت باقی بماند و خود را موقر نشان دهد، او در حال حمل یک نوزاد دختر زیبا است.

 17- خواب مادر باردار نشانه ای از دختر بودن جنین:

جنسیت جنین داخل رحم زنان باردار با رویاهای مادر در مورد آن، مخالف است؛ یعنی اگر مادری در رویاهای خود یک پسر بچه ببینید، احتمالاً در آینده صاحب دختر خواهد شد.

18- علاقه بچه اول به مادر باردار از علائم جنین دختر:

این علامت در مورد مادرانی است که برای بار دوم باردار شده‌‌اند. اگر فرزند اول شما پسر بوده و علاقه‌مند به بارداری مادر خود باشد، احتمال دارد که جنین داخل شکم شما یک دختر باشد؛ اما اگر او هیچ علاقه‌ای به حاملگی مادر از خود نشان ندهد، ممکن است نوزاد یک پسر باشد.

19- افزایش وزن پدر و جنین دختر:

نیاکان ما بر این باور بودند که اگر وزن پدر در دوران بارداری، افزایش یابد، به احتمال زیاد فرزند او دختر خواهد بود.

علائم بارداری جنین دختر

20- تغییر نکردن شکل بینی مادر و احتمال دختر بودن جنین:

اگر در شکل بینی مادر باردار هیچ تغییری مشاهده نشود، احتمالاً جنین داخل رحم او دختر خواهد شد؛ اما اگر بینی مادر حامله طی نه ماه دوران بارداری در حال رشد بوده و روز به روز گسترده‌تر شود، نشان می‌دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

21- ظاهر شدن خط تیره زیر شکم، نشانه دختر بودن جنین:

خط تیره که بر روی شکم زنان حامله ظاهر می‌شود، می‌تواند نشانگر جنسیت نوزاد باشد. با توجه به اعتقاد عموم، اگر جهت این خط به بالای ناحیه شکم مادر کشیده شده و ادامه یابد، او یک پسر بچه را حامله است؛ اما اگر جهت این خط به سمت زیر شکم بوده و ادامه‌دار نباشد، نشان می‌دهد که شما یک دختر بچه را باردار هستید.
البته در نظر داشته باشید که این نشانه‌ها ممکن است در بعضی از مادران، جنسیت جنین را درست نشان داده و در بعضی دیگر، این گونه نباشد؛ اما اگر بتواند علائم موجود در بدن خود را به عنوان یک مادر حامله، درست پیش‌بینی کنید، حتماً مادر ممتازی خواهید بود؛ در غير اين صورت، فقط از شگفت‌انگیز بودن دوران بارداری خود لذت ببريد.

 

نظر (88)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام بابا حاملگی چیه از اولش تا به دنیا امدنش بدبختی استرس داریم همش

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۱۰روز ازپریودیم میگذره هرازگاهی کمی از یه نقطه طرف چپ شکمم درد میکنه احتمال بارداری وجود داره همچنین یه کم سینه سمت چپم دردمیکنه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

انشالله همتون ب سلامت زایمان کنید و قدم بچه هاتون پراز خیر و برکت باشه .برای منم دعا کنید ب سلامت زایمان کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من بچه اولم دختر بود حالت تهوع زیاد داشتم و ویارداشتم ولی الان 8،هفتس حاملم هیچی نمیفهمم تو این میشه بگین چی باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

این بچه ت پسره پسر هیچ علاعمی نداری

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته۱۲بارداریم رفتم سونو گفتن دختره ولی من حس میکنم پسره حالا ممکنه تغییر کنه و در ۱۲ هفته درست نشان دهد؟ کمک کنید با تشکر

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام مبارکه. من هفته 13بارداری رفتم گفت مشخص نیست فقط فقط باسونو سه بعدی الان مشخص میشه بایدتا16هفته صبر کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته یازدهم بارداریمه.خیلی حالت تهو دارم به هیچ خوراکی علاقه ندارم اصلا حوصله هیچیو ندارم فقط میخام بخابم.صبح ها خیلی حالت تهوع شدیدی دارم به نظرتون جنسیت طفلم چیه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من 10هفته مه قبلااول صبحاحالت تهوع داشتم الان ندارم بپموسمت راست شکمم احساس میکنم حالت توپ زیرشکمم هست خیلیم به سمت راست میخوابم بنظرتون چیه توروخداجواب بدین

This comment was minimized by the moderator on the site

فک کنم دختر

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۱۷ هفتم بود رفتم سونو بهم گفت ک دختره
الان احتمال داره جنینم تغییر کنه
لطفا کمکم کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من تو15هفته 2روزمه سنواول گفتن احتمالا دخترباشه هیج حالت تهوعی ازاول بارداریم ندارم فقط بعضی وقتادلم چیزای شورمبخواست که اونم خیلی کم بود تموم شد تکون خوردنشوحس میگنم اولش فقط طرف راستم بود ولی ازوقتی14هفتگی وتموم کردم طرف چپمم...

سلام خسته نباشید من تو15هفته 2روزمه سنواول گفتن احتمالا دخترباشه هیج حالت تهوعی ازاول بارداریم ندارم فقط بعضی وقتادلم چیزای شورمبخواست که اونم خیلی کم بود تموم شد تکون خوردنشوحس میگنم اولش فقط طرف راستم بود ولی ازوقتی14هفتگی وتموم کردم طرف چپمم حسش میگنم ایااحتمال دوقلوبودنش هست تازه شکمم اصلا بزرگ نشده مرسی اگه جواب بدین

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

منم علائم شماراداشتم18هفتگی رفتم سونوگرافی گفت دختره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام هفته هشتم بارداری و ‌طفل سومی باری مه است حالت تهوع به دو طفل که پسر هستن نداشتم وهم به هیچ خوراکی هم دلم نمیرفت اما در این حاملگیم دلم هر غذا میره وحالت تهوع هم زیاد دارم میشه بگوین طفل کم دختر است یا پسر

This comment was minimized by the moderator on the site

من سه تا پسر دارم الان هم وقت ماهانه ام گذشته بی بی چک گرفتم مثبت 26 مهر باید پریود میشدم که نشدم شوهرم نمیخواد میتونم سقط کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

اینکار را نکن چون بیشترین ضرر را برای خودت داره. خواست خدا بوده .

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من تو هفته 8 هستم اصلا میل ب غذا ندارم ولی ترشی جات دوس دهرم.ولی سمت چپم تیر میکشه و بینیم پوست پوستی شده و لک انداختم.میشه بگید بچم چیه.و چند هفته مشخصه برم سونو

This comment was minimized by the moderator on the site

علائم نشان می دهد

This comment was minimized by the moderator on the site

جالب بود من دوتاپسردارم الان توی پنج ماه هستم ولی شکمم خیلی کوچیکه میشه راهنمایی کنین ولی فکرکنم اینم پسرباشه آخه خیلی دختردوست دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشیدمطالب جالبی بودراستش من دوپسردارم سومی روباردارم توی غلبارگری اول گفتن احتمالادختره ولی تو۱۸هفته رفتم گفتن پسره ولی نه حالت شکمم مثل پسرداربودن هست نه ترشی میخورم بیشتر شیرینی جات دوس دارم به پهلوی راست هم همیشه خوابم خودم ته دلم...

سلام وخسته نباشیدمطالب جالبی بودراستش من دوپسردارم سومی روباردارم توی غلبارگری اول گفتن احتمالادختره ولی تو۱۸هفته رفتم گفتن پسره ولی نه حالت شکمم مثل پسرداربودن هست نه ترشی میخورم بیشتر شیرینی جات دوس دارم به پهلوی راست هم همیشه خوابم خودم ته دلم میگه دختره ولی سونوگفت پسره الان۲۷هفته هستم دلم میخواد یه سونودیگه براجنسیت بدم نظرشماچیه امکان داره دخترباشه؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

من خیلی دماغه خیلی بزرگ‌شده احتمالش چیه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

احتمال بیشتر پسر

This comment was minimized by the moderator on the site

واسه من بچه اولم پسر هست .اما تو ۱۳هفته گفته بودن دختره .الانم باردارم همون علایم بارداری قبلیمو دارم .اما اصلا برام مهم نیس جنسیتش چی باشه .فقط سالم باشع .خدارو شکر میکنم واسه هدیه ی قشنگش

This comment was minimized by the moderator on the site

چقدر حرفت زیبا بود چقدر روحیه گرفتم

This comment was minimized by the moderator on the site

مطالب جالب و خوبی بود ممنون

This comment was minimized by the moderator on the site

من یکروز بعداز پریودی نزدیکی داشتم احتمال داره باردار بشم الان ۱۳روز میگذره زیر شکمم درد میکنه خیلی هم نبضش میزه

This comment was minimized by the moderator on the site

اون روز هم احتمال بارداری‌تون وجود داره

This comment was minimized by the moderator on the site

به نظر من شما حتما حامله ایید یه ازمایش برو

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location