امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


16 علامت دختر بودن جنین در دوران بارداری

16 علامت دختر بودن جنین در دوران بارداری

آیا به عنوان یک مادر باردار، می خواهید بدانید موجود کوچکی که در داخل شکم شما در حال رشد می باشد، یک دختر زیبای کوچک است و یا یک پسر ناز؟ حس مشترکی که بین مادران باردار وجود دارد، حکم می کند که همه آن ها برای افزایش شانس خود در داشتن یک نوزاد دختر و یا یک پسر، به روش های قدیمی که زنان با تجربه در باره آنها داستان های زیادی می گویند، متوسل شوند. اما، باید بدانید که برخی از این افسانه ها حقیقت ندارند، ولی علائم خاصی در دوران بارداری به وجود می آید که نشان دهنده دختر بودن جنین داخل رحم مادر است.شاید این موضوع کمی باورنکردنی به نظر برسد، اما می توان ادعا کرد که کاملا درست است! در ادامه این مقاله، اطلاعات بیشتری در مورد علائم و نشانه های حمل یک نوزاد دختر در داخل رحم مادر شده است.

با خواندن چی بخورم تا جنینم دختر بشه ؟ دختردار شدن خود را تضمین کنید.

نشانه های دختر بودن جنین داخل رحم مادر در دوران بارداری:

برخی علائم خاصی در مورد وجود جنین دختر در داخل رحم مادر در دوران بارداری وجود دارد، که قابل توجه بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان هم است. این علائم عبارتند از:

1. ضربان قلب بالاتر جنین در دوران بارداری در جنین دختر :

از آن جایی که در کل دوران بارداری، پزشک متخصص زنان و زایمان نظارت کامل و نزدیکی بر ضربان قلب جنین دارد، بنابراین، اگر ضربان قلب جنین بالاتر از 140 الی 160 ضربه در دقیقه باشد، به راحتی می تواند بیان کند که فرزند داخل رحم مادر باردار، یک دختر بچه است، با این که این روش یک روش نیمه علمی برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری است، اما جنسیت جنین را به طور کاملا صحیح نشان می دهد.

2. موقعیت قرار گرفتن جنین دختر در قسمت بالا و یا پایین شکم مادر:

در دوران بارداری، اگر به نظر برسد که جنین در موقعیت بالای شکم مادر خود قرار دارد، این حالت نشان می دهد که نوزاد داخل رحم مادر باردار، دختر است.

3. شدید بودن ویار صبحگاهی مادر در بارداری جنین دختر :

در ابتدا، به خاطر داشته باشید که شدید بودن ویار صبحگاهی در مادران باردار، نشانه روشنی از وجود یک جنین دختر در داخل شکم آن ها است. امروزه، محققان با انجام تحقیقات گسترده ای به این نتیجه رسیده اند که دختر بودن جنین، باعث شدت یافتن ویار صبحگاهی مادران باردار در روزهای آغازین این دوران خواهد شد.

4. بروز آکنه های پوستی در مادری که جنین دختر دارند :

به یاد داشته باشید هنگامی که در طی دوران بارداری، تاول ها و جوش های زیادی بر روی پوست مادر حامله ظاهر شود، این حالت نشان دهنده دختر بودن جنین داخل رحم مادر است. فراموش نکنید که عدم تعادل هورمونی در بدن مادر باردار، باعث بروز آکنه بر روی پوست او خواهد شد.

5. شکل شکم مادر حامله در اوایل بارداری و دختر بودن جنین :

همانطور که می دانید شکل شکم مادر حامله، نقش محوری در تعیین جنسیت جنین او ایفا می کند. با آغاز دوران بارداری، اگر وزن جنین بیشتر باشد شکم مادر باردار به سمت جلو برآمده خواهد شد، که نشان دهنده پسر بودن جنین داخل رحم او است. اما زمانی که به دلیل متوسط بودن وزن جنین، او در وسط شکم مادرش قرار گیرد، دختر بودن خود را اثبات می کند.

6. شدت یافتن نوسانات خلقی در مادر حامله:

هنگامی که یک مادر باردار نوسانات خلقی ناگهانی مثل تحریک پذیری شدید، افسردگی و خشم را در دوران بارداری خود تجربه کند، احتمالا نشانه هایی از دختر بودن جنین داخل رحم او است. به یاد داشته باشید مادرانی که که جنین دختری را باردار هستند، معمولا نوسانات خلقی مخصوص دوران بارداری در آن ها بیشتر از زنانی است که در انتظار تولد نوزاد پسران می باشند.

7. بزرگ شدن سینه چپ مادر حامل جنین دختر :

به خاطر داشته باشید که یادداشت کردن اندازه سینه های یک خانم قبل از آغاز دوران بارداری او و در دوران بارداری و مقایسه نمودن اندازه پستان ها در دوران بارداری، در تعیین جنسیت جنین موثر خواهد بود. وقتی پستان چپ مادر باردار کمی بزرگ تر از سینه راست او باشد، به معنی دختر بودن جنین داخل رحم او است. در نهایت، فراموش نکنید که این حالت یکی از نشانه های اساسی دختر بودن جنین در دوران بارداری هر مادری است.

8. تست بدن مادر باردار با مصرف سیر :

جالب است بدانید هنگامی که زن حامله ای در دوران بارداری خود یک حبه سیر بخورد، اما بوی بدن او تغییر نکرده و به حالت طبیعی باقی بماند، او باید در انتظار تولد یک جنین دختر باشد. اما هنگامی که مادر بارداری در انتظار تولد جنین پسری است، بوی سیری که خورده است، به راحتی از منافذ پوستی او به بیرون تراوش خواهد کرد.

9. خوابیدن به پهلوی راست و دختر بودن جنین :

اگر شما به عنوان یک مادر حامله در تمام دوران بارداری خود، به سمت راست می خوابید، می توانید در انتظار به دنیا آوردن یک نوزاد دختر باشید.

10. سر مخروطی و گرد جنین دختر :

جالب است بدانید زمانی که زن بارداری، یک جنین دختر را در داخل رحم خود پرورش می دهد، تصویر سونوگرافی او نشان می دهد که جنین دارای سر مخروطی شکل و گرد است. همچنین، این تصویر نشان خواهد داد که فک جنین دختر مایل به سمت پایین بدنش است.

11. تعیین جنسیت جنین با پودر خمیر مایه :

برای این منظور، یک قاشق غذاخوری بکینگ پودر را در یک لیوان آب حل کرده و بعد ادرار خود را به مخلوط موجود در شیشه اضافه نمایید. اگر هنگامی که ادرار با بکینگ پودر و آب مخلوط شد، با آزاد نمودن گازهایی واکنش شدیدی از خود نشان دهد، جنین داخل رحم مادر باردار پسر است. اما از سوی دیگر، اگر شما به عنوان مادر بارداری این عمل را انجام دادید، ولی هیچ واکنشی به وجود نیامد و رنگ ادرارتان هم همچنان یکنواخت باقی ماند، بدانید که این علائم نشانه حمل یک جنین دختر است.

12. بافت موی مادران حامله و میزان براق شدن آن در حامل جنین دختر :

اگر موهای زن بارداری نازک و مات شده باشد، به این معنی است که او در حال حمل یک جنین دختر می-باشد. این در حالی است که اگر موهای زنی در دوران بارداری او براق شود، نشان می دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

13. رنگ زرد ادرار مادر نشانه دختر بودن جنین :

به عنوان مادر بارداری که مشتاق دانستن جنسیت جنین داخل رحم خود هستید، به یاد داشته باشید که رنگ ادرار هر زن حامله ای کمک زیادی به تعیین جنسیت جنین او خواهد کرد. در واقع، می توان ادعا کرد که اگر رنگ ادرار مادر حامله زرد باشد، نشان دهنده حمل یک جنین دختر است.

14. ولع زیاد زن حامله در مصرف شیرینی ها در جنین دختر :

هنگامی که زن حامله ای با آغاز دوران بارداری خود، ولع زیادی را در مصرف مواد غذایی شیرین مانند شکلات و بستنی نشان می دهد، جنین داخل رحم او دختر خواهد بود. این در حالی است که ولع زیاد زن حامله در مصرف پنیر، تنقلات شور و خوش طعم نشان می دهد که او در انتظار تولد یک نوزاد پسر است.

15. به وجود آمدن تغییر اساسی در مشاعره مادر با حمل جنین دختر :

هنگامی که شما به عنوان یک زن حامله، با آغاز دوران بارداری خود متوجه شوید که تغییرات چشمگیری در اندازه مشاعره شما ایجاد شده است، پس بدانید که در حال انتظار تولد یک نوزاد دختر هستید. اما یادتان باشد که در مورد حمل جنین پسر، تغییر قابل توجهی در مشاعره مادر باردار به وجود نخواهد آمد.

16. حالت دست و پا چلفتی در مادر حامل جنین دختر:

فراموش نکنید که بروز حالت دست و پا چلفتی هم یکی دیگر از نشانه های تعیین کننده جنسیت جنین در دوران بارداری است. اما، گفته می شود که اگر زن حامله ای در طول دوران بارداری خود همچنان خونسرد و بی تفاوت باقی بماند و خود را موقر نشان دهد، او در حال حمل یک نوزاد دختر زیبا است.

 راهکارهایی برای دختردار شدن مادر باردار به شما کمک خواهد کرد تا صاحب فرزند دختر شوید.

 

نظر (30)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. الی

سلام من هفته دوازده هم سونو رفتم ازصدای قلبش گفتن اعتمالا دختر باشه ایا تشخیص درسته

 1. مامانم    الی

سلام
صددرصد نیست و باید تا روز تعیین جنسیت صبر کنین

 1. نرگس

سلام من۱۸ هفته هستم...ضربان بجم ۱۵۰ علاعم کلا مثل پسره...اما دکتر گفته احتمالا دختره....من بچه اولم دختره خیلی ح
الم بد بود اما الان با اون سریع فرق میکنه

 1. مامانم    نرگس

سلام
هجده هفته معمولا جنسیت معلوم میشه

 1. مریم ۶۵

سلام من هفته ۹ بارداریمه خیلی خسته و بیحالم حالت تهوع دارم خیلی کم ولی بالا نمیارم اشتها به غذا هم ندارم نمک و میوهای ترش رو خیلی دوس دارم علاقه ای به غذاشیرین ندارم به نظرتون بچم چیه ؟؟

 1. مامانم    مریم ۶۵

سلام
منتظر باشین تا هفته 16 دقیقا بهتون میگن، اینا که گفتین علائم بارداریه.

 1. فاطمه صدري

سلام خسته نباشيدمن هفته سيزدهمم هست براي غربالگري اولم رفتم سونوگرافي نگفتن جنسيتش چيه الان معلوم ميشه برم سونوگرافي
ممنونم عزيزم

 1. مامانم    فاطمه صدري

سلام هفته شانزدهم جنسیت معلوم میشه معمولا

 1. جج

 1. نگار

سلام من ماه دوم بارداری:مه چندماهگی جنسیت معلوم میشه؟

 1. مامانم    نگار

سلام
از هفته 16 به بعد

 1. ساناز از اهواز

سلام برای باردار شدن روزی چند بار باید نزدیکی کنم ممنون میشم

 1. مامانم    ساناز از اهواز

سلام
باید روزتخمک گذاریتون رو که معمولا چهارده روز قبل از پریود بعدیتون هست رو بدونین در این ایام یک روز در میان نزدیکی داشته باشین

 1. نسا

باعرض سلام وخسته نباشیدمن در هفته ۲۲ بارداری هستم تشخیص سنوگرافی برای تعیین جنسیت ۱۰۰%دخترگفته ولی من ویار صبحگاهی نداشتم صورتم اصلا جوش نزده و بعضی از علائم بالا رو یا ندارم یا خیلی کم درمن رخ میده من بعضی از علائم جنین پسروهم در خودم میبینم...

باعرض سلام وخسته نباشیدمن در هفته ۲۲ بارداری هستم تشخیص سنوگرافی برای تعیین جنسیت ۱۰۰%دخترگفته ولی من ویار صبحگاهی نداشتم صورتم اصلا جوش نزده و بعضی از علائم بالا رو یا ندارم یا خیلی کم درمن رخ میده من بعضی از علائم جنین پسروهم در خودم میبینم نظرشما برای تعیین جنسیت جنینم چیه؟؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    نسا

سلام
خوب وقتی سونوگرافی دختر دیده دیگه جایی برای بحث نیست

 1. صبا

سلام در خانواده ما سابقه ژنتیک بارداری دوقولو زایی وجود داره . علائمی که در تعیین جنسیت دختر و پسر گفته شده من هم علائم دختر رو دارم و هم علائم پسر . الان هفته 12 بارداریم هست . احتمال دوقولو دختر پسر وجود داره برام ؟ یا حتما باید سونوگرافی انجام...

سلام در خانواده ما سابقه ژنتیک بارداری دوقولو زایی وجود داره . علائمی که در تعیین جنسیت دختر و پسر گفته شده من هم علائم دختر رو دارم و هم علائم پسر . الان هفته 12 بارداریم هست . احتمال دوقولو دختر پسر وجود داره برام ؟ یا حتما باید سونوگرافی انجام بدم؟
ممنون

ادامه مطلب
 1. مامانم    صبا

سلام
باید سونو کنین تا مشخص شه

 1. نرگسی

سلام من امروز بی بی چک زدم صب بودش یه خط پررنگ و کمرنگ ظاهر شد ودوباره قبل افطار زدم دوباره همین‌مورد پیش اومد ب نطرتون من حامله ام روزه ام میگیرم

 1. مامانم    نرگسی

سلام
خط کم رنگ نشانه بارداریه، آزمایش خون بدین اگه مثبت بود به پزشک مراجعه کنین.

 1. Maryam

سلام من پریودیم منظم هست دیروز باید پریود میشیم نشدم امروز بی بی چک استفاده کردم خط اول کمرنگ بود ‌خط دوم پررنگ آیا من حامله هستم

 1. مامانم    Maryam

سلام
خط کم رنگ بی بی چک نشانه بارداریه، تبریک میگم.

 1. ملک

من بچه اولم دختر بود عاشق شیرینی و بستنی بودم ویارصبح گاهییم زیاد بود ولی الان نه حالت تهوع دارم عاشق ترسو شور هم هستم چند درصد احتمالش هست بچم دختر نباشع؟

 1. مامانم    ملک

سلام
ویار خانم های باردار صرفا تعیین کننده جنسیت جنین نیست.

 1. عزل

با سلام از سایت خوبتون.من درماه دومم فقط سینه چپ من شدید بزرگ تر از راست است.چند درصد احتمال دارد دختر باشه .

 1. مامانم    عزل

سلام
عزیزم همه این علائم احتمال دختر یا پسر بودنه و داشتن یک علامت و یا حتی همه علائم نمیتونه نشانه دختر بودن یا پسر بودن باشه، باید تا زمانی که سونوگرافی نشان دهد صبر کنید.

 1. سودامیلانی

ولی دکترم گفت فعلالباس اینانخرچون معلوم نمیشه الان توروخداجوابموبدین خواهش میکنم

 1. مامانم    سودامیلانی

سلام
احتمال خطا در این زمان زیاده صبر کنید تا هفته 16 دقیقتر مشخص بشه.

 1. سودا میلانی

باتشکرازسایت خوبتون.من رفتم سونگرافتی هفته ۱۲هممه و۴روزبهم گفتن احتمالادخترولی قطعی نکردن نظرشماچبه؟؟؟؟

 1. پریا

سلام و احترام و تشکر از سایت عالیتون
اگه بچه داخل رحم دختر باشه باید همه این علایم رو مادر تجربه کنه؟

 1. کارشناس مامانم    پریا

سلام و تشکر ازلطفتون
در بعضی از مادران همه این علایم دیده میشه و در بعضی فقط چندتاش نمیشه گفت صد درصد همه این علایم اتفاق میوفته ولی اکثرا در مادرانی که فرزند دختر دارن این علایم شایع میباشه.

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location