معرفی 4 روش علمی برای تعیین جنسیت جنین

معرفی 4 روش علمی برای تعیین جنسیت جنین

آیا شما به عنوان یک مادر باردار در مورد این که بدانید نوزادتان پسر است یا دختر، مضطرب و یا هیجان زده هستید؟ لازم است بدانید که همیشه، تنها راه دقیق و واقعی برای دانستن جنسیت فرزندتان مراجعه به پزشک متخصص می باشد. شما همچنین می توانید برخی از روش های گوناگون تشخیص جنسیت جنین که وجود دارد، هم استفاده نمایید.

چگونگی تشخیص جنسیت جنین در دوران بارداری :

• آزمایش های دوران بارداری که با عنوان آمنیوسنتز شناخته شده اند.
معروف ترین روش تشخیص جنسیت جنین در دوران بارداری، سونوگرافی می باشد.

4 روش شناخته شده در دنیا برای تشخیص جنسیت جنین در دوران بارداری:

دقیق ترین و معتبرترین راه برای تشخیص جنسیت جنین در دنیای امروز، از طریق انجام آزمایش های پزشکی و سونوگرافی می باشد. در این جا برخی از روش های موثر پزشکی در چگونگی تشخیص جنسیت جنین در دوران بارداری معرفی شده است، که این روش ها را می توان تنها پس از مشورت با پزشک خود انجام داد. این روش ها عبارتند از:

1. روش فراصوت یا سونوگرافی برای تشخیص جنسیت جنین:

فراصوت یا سونوگرافی رایج ترین روش استفاده شده توسط پزشکان برای تشخیص جنسیت جنین در رحم مادر در عصر حاضر است که محبوبیت خاصی نزد بیمار و پزشک دارد. در اینجا برخی از مزایای انجام سونوگرافی برای تشخیص جنسیت جنین را برای شما بازگو می کنیم، که عبارتند از:
• استفاده از دستگاه سونوگرافی به پزشک معالج شما اجازه می دهد نه تنها از چگونگی رشد و توسعه جنین در رحم مادر آگاه شود، بلکه در اندازه گیری دقیق سن جنین شما نیز قبل از به دنیا آمدن اطلاعات کاملی را به دست آورد.
• اندازه گیری تاریخ دقیق دوران بارداری به پزشک شما اجازه می دهد که سن جنین را تخمین زده و زمان به دنیا آمدن او را حدس بزند.
• همچنین سونوگرافی با دقت بیشتر به پزشک معالج شما کمک می کند که آلت تناسلی در پسران را تشخیص دهد و جنسیت نوزاد را بیان کند.
موثر ترین زمان برای تشخیص جنسیت جنین به صورت دقیق توسط سونوگرافی، باید پس از پایان هفته ی 18 بارداری انجام شود.

taiyn-jensiyat1_20150923-085521_1.jpg

2. انجام آزمایشات ژنتیک برای تشخیص جنسیت جنین:

انجام آزمایشات ژنتیکی، یکی دیگر از راه های کامل و دقیق برای تشخیص جنسیت جنین در رحم مادر است. در اینجا برخی از جزئیات ظریف که شما باید در مورد آزمایشات ژنتیک بدانید، بیان شده است، که عبارتند از:
• این نوع تست ها معمولا در طول مراحل اولیه بارداری یک مادر باردار انجام می شود. معمولا در سه ماهه ی اول بارداری، وقتی که نوزاد هنوز به طور کامل در رحم مادر شکل نگرفته است، این نوع آزمایش برای تشخیص جنسیت جنین مورد استفاده قرار می گیرد.
• لازم به ذکر است که استفاده از این شیوه خاص، تنها برای تشخیص جنسیت جنین انجام نمی گیرد، بلکه برای دانستن هرگونه مشکلی جسمی و ژنتیکی که در مورد رشد جنین شما وجود دارد، از آن استفاده می گردد. بنابراین، تشخیص جنسیت جنین یک مزیت اضافی دیگر برای استفاده از این روش است.
• اکثر پدر و مادران در حین انجام این روش، چون برای دانستن جنسیت کودک خود مراجعه نکرده اند، دچار هیجان شده و دانستن جنسییت نوزاد، آن ها را به تعجب وامی دارد. زیرا استفاده از این آزمون در اکثر موارد برای مطمئن شدن پدر و مادرها از سلامتی جنین خود و رشد سالم او انجام می شود.

3. لقاح در آزمایشگاه راهی برای تشخیص جنسیت جنین:

لقاح نیز راه دیگری برای پیش بینی دقیق جنسیت نوزاد در دوران بارداری است. در اینجا برخی از جزئیاتی که شما باید زمانی که تحت انجام این آزمایش خاص قرار می گیرید، آگاه باشید، بیان شده است، که عبارتند از:
• انجام این روش از سال 1967میلادی آغاز شده و باعث گردیده تا از خصوصیات ژنتیکی سلول ها در تشخیص جنسیت جنین، پیش از لانه گزینی در رحم مادر کمک گرفته شود.
• روشPGD، جنینی را که از طریق IVF متولد شده، برای تست کروموزوم های جنسی، وجود اختلالات مختلف که کودک ممکن است در معرض آنها قرار گیرد و همچنین برای پیدا کردن انواع بیماری های ژنتیکی مورد بررسی قرار می دهد.
• آزمون PGD شامل گرفتن یک سلول از سلول های جنین متولد شده در آزمایشگاه می باشد. در این روش، سلولی از یک گروه سلول تشکیل دهندی جنین که حدودا 8 سلولی بوده و DNA آن ها تجزیه و تحلیل شده و سلولی از آن استخراج می شود. اگر شما مایلید از این روش، جنسیت جنین خود را تشخیص دهید، لازم است بدانید که استفاده از این روش تنها پیس از آن که سلول ها در رحم مادر کاشته شود، امکان پذیر است.

• آزمون PGD 100٪ موفقیت آمیز بوده و قابل اطمینان خواهد بود، به خصوص برای مادرانی که از سلامت کروموزوم های جنسی خود نگران هستند. بنابراین، شما می توانید از نتایج دقیق استفاده از این روش مطمئن شده و بدانید که انجام آن می تواند به شما کمک کند تا پیش از تولد نوزاد خود، برنامه ریزی مطمئن و دقیقی برای آینده خود و او داشته باشید.
• در واقع، نتایجی که تا به حال از انجام این روش در جهان ثبت شده، بسیار جالب می باشد. چون برای پدر و مادرهایی که می خواهند دختر بچه به جای یک پسر داشته باشند، 90٪ الی 70٪، امکان موفقیت با این عمل وجود خواهد داشت.
• یکی از مزیت های اصلی امیدواری به روش PGD این است که بیشتر پدر و مادرها می توانند از بیماری های ژنتیکی که احتمال وجود آن ها در فرزندی هم که هنوز به دنیا خواهد آمد، وجود دارند، آگاه شده و با این روش، جلوی تولد نوزاد معلول خود را خواهند گرفت.
• روش PGD به عنوان یک گزینه ی عالی شناخته شده است که می تواند در مورد تشخیص بیماری های خاص جنسی، که از کروموزوم X یا کروموزوم Y به فرزند منتقل می شود، به خوبی عمل کرده و جلوی عبور بیماری ها به کروموزوم های سالم را بگیرد. به دلیل این که انجام این روش بسیار گران و پر هزینه است اگر بودجه شما محدود می باشد، از انجام آن منصرف شوید.

taiyn-jensiyat2_20150923-085525_1.jpg

4. روش مایکروسافت برای تشخیص جنسیت جنین:

این روش فعلا محبوبیتی در بین عموم مردم جامعه ما به دست نیاورده است، زیرا روشی است که نسبتا جدید می باشد. با این حال، در اینجا کاربردهای آن را در بعضی از مسائل مهم در مورد جنین و همچنین استفاده از این روش برای پیش بینی جنسیت نوزاد در دورانبارداری را مورد بررسی قرار داده ایم. این کاربردها عبارتند از:
• انجام این روش به پزشک معالج شما کمک می کند که عمل مرتب سازی اسپرم ها را توسط کروموزوم X یا Y که در نهایت تعیین کننده جنسیت جنین هستند، به راحتی امکان پذیر نماید.
• این فرایند به طور معمول با کمک یک رنگ انجام می شود، به این ترتیب که پس از آن که اسپرم ها رنگ را به خود جذب کردند عمل مرتب سازی انجام می گیرد.
• در نهایت این اسپرم ها هستند که تعیین کننده ی جنسیت جنین در رحم مادر می باشند.
• دستگاهی بنام cytometer که با نور کار می کند، و عمل جداسازی کروموزوم های X و Yرا به عهده دارد، در این روش مورد استفاده قرار می گیرد.
• اسپرم با کروموزوم مورد نظر وارد رحم مادر شده و سپس برای بارور کردن تخمک مورد استفاده قرار می گیرد و سپس این تخمک در دیواره ی رحم جایگزین می شود و رشد جنین آغاز می شود.

عواقب ناشی از تشخیص جنسیت جنین در دوران بارداری:

در برخی کشورها، مانند هند، برای پدر و مادرها دانستن موضوع جنسیت نوزادشان قبل از زایمان به دلایل فرهنگی و پزشکی خاصی که در آن کشور مطرح هست، حتی اگر خودشان هم مایل به دانستن آن باشند، ممنوع می باشد. در اینجا برخی از پیامدهای عمده تشخیص جنسیت جنین قبل از تولد را که ممکن است اتفاق بیافتد، بیان نموده ایم، که عبارتند از:
• وجود مهارت های پزشک و یا تکنسینی که این کار را انجام می دهد بسیار مهم خواهد بود. اگر این اشخاص در کار خود وارد نباشند، می توانند با دادن اطلاعات غلط در مورد جنسیت کودکتان، شما را در آماده شدن شرایط برای بعد از زایمان و وسایل مورد نیاز دچار مشکل نمایند.
• سونوگرافی ممکن نیست همیشه 100٪ دقیق و درست باشد. از آنجایی که تعدادی از عوامل مهم که برای بررسی جنسیت جنین مورد نیاز است ممکن است، درست عمل نکنند و اشتباهی در آن ها به وجود آید، و یا این که جنین پاهای خود را هنگام سونوگرافی باز نکند و پزشک نتواند اندام تناسلی او را رویت کرده و شما را در تشخیص جنسیت جنین یاری نماید.
• بعضی از بیمارستان های خاص در کشور وجود دارند که سیاست انکار جنسیت جنین را قبل از زایمان در پیش گرفته اند. این کار به این خاطر انجام می شود که اگر جنس نوزاد مطابق جنس مورد نظر خانواده نباشد، می تواند منجر به ناامیدی در مادر باردار و حتی وارد شدن فشار بیشتر از سوی خانواده و یا سقط جنین شود.
• تشخیص جنسیت جنین
• تشخیص جنسیت جنین قبل از تولد می تواند به برنامه ریزی شما قبل از به دنیا آمدن نوزادتان کمک زیادی بکند، ولی اگر اطلاعات غلطی در مورد جنسیت نوزاد به شما بدهند، شما را ناامید کرده و کل برنامه های شما را به هم می ریزد.
• دانستن جنسیت یک نوزاد می تواند برای برخی از والدین بسیار هیجان انگیز باشد. در حالی که برخی از آن ها ممکن است از نتایج سونوگرافی ناامید شوند. اما با این حال، پزشکها و تکنسین ها با استفاده از اختیاراتی که شما هنگام انجام آن عمل جسورانه به آن ها می دهید و نیز اگر در ذهن شما هیچ اجباری در مورد جنسیت فرزندتان وجود نداشته باشد، این کار را به راحتی و بدون هیچ نگرانی انجام می دهند.

آیا می توانم جنسیت جنینم را انتخاب کنم ؟ در تعیین جنسیت جنینتان بیشتر کمک خواهد کرد.

 

نظر (7)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام موهای من رنگ هایلایت نارنجی گرفته یعنی دختره ممنونم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هم علائم پسردارم هم دختر خودمم گیج شدم درمورده ارگاسمم که چون به قصده بارداری بود منکه تمام توجهم به بارداری بود اصلا ارگاسم نشدم همسرمم به زور به سختی تخلیه شد نمیتونمم صبرکنم هفته دهم هستم.درضمن سینه ی هر خانومی قبله بارداریم دقیقا...

سلام من هم علائم پسردارم هم دختر خودمم گیج شدم درمورده ارگاسمم که چون به قصده بارداری بود منکه تمام توجهم به بارداری بود اصلا ارگاسم نشدم همسرمم به زور به سختی تخلیه شد نمیتونمم صبرکنم هفته دهم هستم.درضمن سینه ی هر خانومی قبله بارداریم دقیقا اندازه ی هم نیست

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بهتره تا هفته شانزده صبور باشین تا سونوگرافی دقیقشو بهتون بگه.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام زیاد دقیق نیست چون من تجربه داشتم

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام خدمت شما دوستان عزیز ..من بارداری سومم دوختر ناز دارم والان تو دوازده هفتگی هستم اطلا ویار ندارم حالت تهوع ندارم وجنین سمت راست زیر شکمم فقط گاهی زیر دلم تیر میکشه وحرکات خیلی آروم مثل ماهی .والاعمی سردفتران داشتم سراین یکی اطلا ندارم...

با سلام خدمت شما دوستان عزیز ..من بارداری سومم دوختر ناز دارم والان تو دوازده هفتگی هستم اطلا ویار ندارم حالت تهوع ندارم وجنین سمت راست زیر شکمم فقط گاهی زیر دلم تیر میکشه وحرکات خیلی آروم مثل ماهی .والاعمی سردفتران داشتم سراین یکی اطلا ندارم اشتهام خیلی زیاد شده سینه ام رنگ سرخ گرفته سمت راست بزرگتره

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید من شنیده ام که اگه خانم قبل از آقا در حین مقاربت به ارگاسم برسه احتمال اینکه بچه پسر بشه زیاده آیا حقیقت داره ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم
بله به دلیل که به ارگاسم رسیدن زن قبل از مرد محیط رحم رو قلیایی میکنه و اسپرم هایی که باعث میشن جنین پسر بشه در محیط قلیایی سرعتشون زیاد میشه و زودتر به داخل رحم میرن و خودشونو به تخمک میرسونن .

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/