امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


معرفی 10 غذای سالم برای از شیر گرفتن کودک

معرفی 10 غذای سالم برای از شیر گرفتن کودک

شادباش به مناسبت تولد فرشته کوچک و دوست داشتنی! اگر برای اولین بار در زندگی مادر شده اید، این تجربه چیزی کمتر از یک سفر هیجان انگیز نیست، زیرا حس مادر بودن، احساسی است که شما همیشه آن را دوست خواهید داشت.
اگر شما به عنوان یک مادر نگران اصول اولیه از شیر گرفتن کودک خود هستید و به دنبال برخی از راهنمایی های آسان و ترفندهای سریع غذایی برای از شیر گرفتن کودک نو پای خود هستید، در این مقاله، چکیده ای از بهترین نکات برای شما گردآوری شده است. در برخی موارد، شاید نیاز باشد تا این نکات طبقه بندی شده را چندین با بخوانید تا اطلاعات لازم را دریافت کنید.

چه سنی، بهترین زمان برای از شیر گرفتن کودکان است؟

احتمالا این بزرگ ترین سوالی باشد که در طول سال ها در ذهن شما است، اما امروزه، دستورالعمل های جدید ارائه شده توسط کارشناسان، تغییرات قابل توجهی در اصول اولیه و زمان مناسب برای از شیر گرفتن کودکان ایجاد کرده است و مادران جدید با کمک این دستورالعمل ها می توانند زمان مناسب از شیر گرفتن کودک و شروع تغذیه او با غذاهای جامد را مشخص کنند.
به طور کلی، بهترین زمان برای شروع از شیر گرفتن کودکان بین 4 تا 6 ماهگی است. نوزادانی که قبل از وقت طبیعی متولد شده اند، باید تا 6 ماهگی با شیر مادر تغذیه کنند. دستگاه گوارش کودکان اغلب ممکن است به شما سرنخ هایی در مورد زمانی که او آماده خوردن برخی از غذاهای جامد است، بدهد. در اینجا برخی از علائم و نشانه های معمول که ممکن است نشان دهنده ی آمادگی فرزندتان برای شروع از شیر گرفتن او و قطع مصرف شیر مادر می باشد، آورده شده است:
• زمانی که کودک شما قادر به نشستن بدون تکیه دادن است و سر خود را به راحتی بالا نگه می دارد.
• هماهنگی بین دست، چشم و دهان در او ایجاد شده و بتواند به مواد غذایی نگاه کند، آن ها را برداشته و سعی کند مواد غذایی در دستش را بخورد.
• کودک شما قادر به بلعیدن مواد غذایی شده و شما خواهید دید که او هنگام تلاش برای خوردن مواد غذایی، آن ها را از دهان خود بیرون ریخته و وضعیت افتضاحی را به بار می آورد.

shi-madar1.jpg

توجه به از شیر گرفتن کودکان قبل از موعد:

اگر شما بنا به هر دلیلی در حال تلاش برای از شیر گرفتن کودک خود قبل از وقت مناسب هستید، به یاد داشته باشید که این کار ممکن است باعث مشکلات متعدد سلامتی برای کودکتان شود. در اینجا برخی از نکات مهم و ترفندهای مادرانه که شما نیاز به دانستن آن ها دارید، آورده شده است:
• هرگز سعی نکنید غذاهای جامد (مانند برنج) را به بطری شیر کودک خود اضافه کنید.
• اگر کودک شما قبل از وقت طبیعی متولد شده و شما سعی می کنید که او را قبل از وقت مناسب از شیر مادر بگیرید، ممکن است خطر آلرژی، عفونت و عوارض دیگر به ویژه اگزما و آسم، کودکتان را تحت تاثیر قرار دهد.
• قبل از معرفی غذاهای جامد به ویژه قبل از شروع به معرفی محصولات لبنی، تخم مرغ، غذاهای حاوی گلوتن و ماهی، بررسی کنید تا هیچکدام از اعضای خانواده به این مواد غذایی آلرژی نداشته باشند.
• هرگز سعی نکنید قبل از پایان ماه 4ام (17 هفتگی) کودک خود را از شیر بگیرید.

معرفی 10 غذای سالم برای از شیر گرفتن کودک

.1. میوه ها اولین قدم برای از شیر گرفتن کودک:

قرار دادن میوه ها در رژیم غذایی کودکان، بهترین راه برای شروع معرفی غذاهای جامد به او است. میوه ها حاوی مواد مغذی مهمی که برای رشد کودکان نیاز است و قبلا از طریق مصرف شیر مادر تامین می شد، هستند. از طرفی هم طعم شیرین میوه ها به دلیل دارا بودن قند طبیعی، باعث می شود تا کودکان عاشق آن ها شوند.
سیب یکی از بهترین غذاها برای از شیر گرفتن کودک ،در روزهای آغازین معرفی مواد غذایی جامد است. مقداری سیب را پوست کنده و له کنید و در هر وعده غذایی چند قاشق غذاخوری ار آن را به کودک خود بدهید. اگر کودک شما طعم آن را دوست داشت، می توانید به آرامی معرفی گلابی، انبه و سایر میوه ها را نیز به او شروع کنید.

morakabat.jpg

2. آبمیوه بهترین گزینه برای از شیر گرفتن کودک:

آبمیوه یکی دیگر از گزینه های مناسب برای از شیرگرفتن کودک شما است، اما از استفاده از آبمیوه های بسته بندی شده جلوگیری کنید، زیرا آن ها حاوی طعم مصنوعی، مواد افزودنی شیمیایی و مواد نگهدارنده هستند که می تواند برای سلامتی کودک، خطرناک باشد. توصیه می شود روز کودک خود را با کمی از آبمیوه تازه شروع کنید.

gaza-koodak-i3.jpg

3. سبزیجات پوره برای دوران از شیر گرفتن کودک:

سیب زمینی آب پز و پوره هویج از جمله بهترین سبزیجات برای دوران از شیر گرفتن کودک است. البته قبل استفاده از این سبزیجات، اطمینان حاصل کنید که آن ها به طور کامل شسته شده اند و سبزیجاتی را انتخاب کنید که به صورت ارگانیک کشت می شوند، زیرا سبزیجات ارگانیک عاری از مواد شیمیایی سمی و آفت کش ها است.

koodak-e29.jpg

4. سوپ غذای مناسب برای از شیر گرفتن کودک:

سوپ سبزیجات پاک شده، یک وعده غذایی کامل برای کودک است. از آنجایی که حجم زیادی از سوپ را آب تشکیل می دهد، بنابراین مصرف آن برای حفظ آب بدن کودکان مفید است. همچنین محتوای جامد آن هم شامل سبزیجات است که برای رشد کودکان مفید است.

havij-koodak6.jpg

5. حبوبات ، گزینه ای قدرتمند برای از شیر گرفتن کودک:

حبوبات حاوی مقدار زیادی پروتئین بوده ، بنابراین یکی دیگر از گزینه های قدرتمند برای از شیر گرفتن کودک است.مقدار اندکی از حبوبات مختلف را پخته و له کنید، همچنین این حبوبات پخته شده را می-توانید با اضافه کردن ادویه جات طعم دار کرده و گاهی اوقات در رژیم غذایی کودک خود قرار دهید.

gaza-koodak-i13.jpg

6. آب سم زدای بدن کودک بعد از شیر گرفتن کودک:

آیا شگفت زده شدید؟ در حال حاضر که کودک خود را به غذاهای جامد عادت می دهید، زمان آن رسیده است که آب را هم در رژیم غذایی کودک خود قرار دهید. مطمئن شوید در طول روز آب کافی به بدن کودک می رسد، زیرا آب به سم زدایی بدن کودک شما کمک کرده و دستگاه گوارش او را سالم نگه می دارد.

gaza-koodak-i23.jpg

7. سبزیجات دارای برگ سبز:

سبزیجات دارای برگ سبز آهن و دیگر نمک های معدنی مورد نیاز بدن کودک شما را در سطح مطلوبی نگه می دارد. شما می توانید سبزیجات دارای برگ سبز مانند اسفناج و برگ نخود را با شعله کم بجوشانید، آن ها را له کرده و رب و چاشنی فصل اضافه کنید و هر چند روز یکبار به کودک خود بدهید.

tagziye-koodak4.jpg

8. غذاهای پخته شده:

اگر متوجه شوید که دوره از شیر گرفتن کودکتان به خوبی پیش می رود، همچنین می توانید شروع به معرفی غذاهای پخته شده مانند دال جبوبات و برنج و دیگر غذاهای برنج دار و سبک به او بکنید. بهتر است با یک متخصص تغذیه یا پزشک متخصص اطفال در مورد غذاهای مناسب با رژیم غذایی کودک خود مشورت کنید.

gaza-koodak-i50.jpg

9. تخم مرغ مقوی برای بعد از شیر گرفتن کودک:

بهتر است برای رد کردن خطر ابتلا به هر گونه واکنش های آلرژیک، معرفی تخم مرغ به کودکتان را با مقدار خیلی کم آغاز کنید. تخم مرغ حاوی پروتئین ها و ویتامین های مهمی است که سلامت استخوان های کودکتان را تضمین می کند. جالب است بدانید که تخم مرغ یک غذای همه کاره است.

gaza-koodak-i49.jpg

10. پروتئین های حیوانی:

پروتئین حیوانی مورد نیاز کودکان از راه های بسیاری قابل تامین است، اما بهترین کار این است که با متخصص اطفال خود در مورد بهترین منبع آن مشورت کنید.

میتوانید از ایده های غذایی مطرح شده در 10 دستور غذاهای تخم مرغی مخصوص کودکان

 

نظر (39)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. مرضیه

سلام پسرم بیست ماهشه واز شیر گرفتمش چون سر پسر اولیم باردار شدم وخودم از نظر جسمی خیلی ضعیف شدم وچشمام سیاهی میرفت،مجبور شدم پسر دومیمو تو ۲۰ماهگی از شیر بگیرم امروز شش روزه،چشماش حلقه بسته خیلی نگرانشم براش شربت مولتی ویتامین وقطره آهن لیپوزوفر...

سلام پسرم بیست ماهشه واز شیر گرفتمش چون سر پسر اولیم باردار شدم وخودم از نظر جسمی خیلی ضعیف شدم وچشمام سیاهی میرفت،مجبور شدم پسر دومیمو تو ۲۰ماهگی از شیر بگیرم امروز شش روزه،چشماش حلقه بسته خیلی نگرانشم براش شربت مولتی ویتامین وقطره آهن لیپوزوفر گرفتم آیا خوب میشه؟؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    مرضیه

مولتی ویتامین و آهن رو بهش بدین ولی اینکه یه باره از شیر گرفتینش کار درستی نبود ، چون بچه ها وابستگی شدید به سینه مادر دارند.

 1. آیسان

ممنون بابت اطلاعاتی که دادید دختر من بیست ماهه ست خیلی دوست داشتم تا دوسالگی بهش شیر بدم ولی ازو نجا که دندونای بالاش دارن پوسیده میشن و دوتا دوندون جلوش کاملا پوسیده و دکترا گفتن این پوسیدگی به خاطر شیر خوردنه اجبارن دارم از شیر میکیرمش دلم...

ممنون بابت اطلاعاتی که دادید دختر من بیست ماهه ست خیلی دوست داشتم تا دوسالگی بهش شیر بدم ولی ازو نجا که دندونای بالاش دارن پوسیده میشن و دوتا دوندون جلوش کاملا پوسیده و دکترا گفتن این پوسیدگی به خاطر شیر خوردنه اجبارن دارم از شیر میکیرمش دلم میخواد بدونم تو این سن چی باید بهش بدم که مقوی باشه و جای این چند ماه زود گرفتنم از شیر رو بگیره لطفا راهنماییم کنید.

ادامه مطلب
 1. مامانم    آیسان

سلام
اولا شما باید حتما دخترتون رو به مسواک زدن عادت بدین، بعد از بار شیر خوردن بهش آب بدین تا شیر روی دندوناش نمونه چون نمیتونین کلا بهش شیر ندین، اگر شیر خودتون رو هم ندین باید توی استکان بهش شیر بدین چون بدنش بهش نیاز داره . پس دادن آب بعد از...

سلام
اولا شما باید حتما دخترتون رو به مسواک زدن عادت بدین، بعد از بار شیر خوردن بهش آب بدین تا شیر روی دندوناش نمونه چون نمیتونین کلا بهش شیر ندین، اگر شیر خودتون رو هم ندین باید توی استکان بهش شیر بدین چون بدنش بهش نیاز داره . پس دادن آب بعد از شیر خوردن فذاموش نشه.

ادامه مطلب
 1. نازنین

سلام من دخترم یک سال و هفت ماهشه الان یکی دیگه باردار شدم میخوام دخترم از شیر بگیرم باید چکار کنم

 1. مامانم    نازنین

سلام
به هیچ وجه یک دفعه ای از شیر نگیرینش، تعداد دفعات شیر خوریش رو کم کنید و جایگزین شیر رو توی شیشه اش یا لیوان بهش بدین، هروقت اومد طرفتون با چیز دیگه ای سرشو گرم کنین تا یادش بره ، فقط باید صبور باشین تا صدمه روحی بهش نخوره چون اون الان به...

سلام
به هیچ وجه یک دفعه ای از شیر نگیرینش، تعداد دفعات شیر خوریش رو کم کنید و جایگزین شیر رو توی شیشه اش یا لیوان بهش بدین، هروقت اومد طرفتون با چیز دیگه ای سرشو گرم کنین تا یادش بره ، فقط باید صبور باشین تا صدمه روحی بهش نخوره چون اون الان به شیر شما وابستس.

ادامه مطلب
 1. تینا

سلام و خسته نباشید خدمت شما پسر من دوسال دو ماهشه یکماهه که از شیر گرفتمش ولی اشتهاش خیلی کمه چیکار باید کنم تا خوب غذا بخوره و قدش رشد کنه

 1. مامانم    تینا

سلام
هر غذایی که دوست داره بهش بدین حتی اگه تمام روز اونو بخوره میوه بهش بدین و سویق رو حتما توی غذاش استفاده کنید.

 1. امیر علی

منم بچمو از شیر گرفتمش الان ۱۰روزه و خیلی خوب بود

 1. مامانم    امیر علی

خداروشکر

 1. مهتاب

با سلام و خسته نباشید
یه پسر 21 ماهه دارم الان چهار روز میشه ک از شیر گرفتمش خیلی بهونه گیر شده میخوام بدونم این بی قراری هاش تا کی ادامه داره؟؟؟ متأسفانه بخاطر مشکلاتم مجبور شدم یهویی اینکارو انجام بدم

 1. مامانم    مهتاب

سلام
خوب چون یهو باز کردین بچه بیچاره شک شده و شما اشتباهترین کارو کردین و باید بی قراری هاشو پاسخگو باشین، با چیزایی که دوست داره جای خال شیرو پر کنین.

 1. یسنا

سلام من الان ی هفته هس بچه مو از شیر گرفتم یکی از سینه هام اصلا درد نمیکنه میتونم بهش بدم اخه خیلی بی قراری میکنه؟

 1. مامانم    یسنا

سلام
حتما یک دفعه ای ازش جدا کردین که استباه ترین کاررو کردین باید کم کم به مرور بازش میکردین.

 1. هلیا

سلام وقت بخیر من دخترمو از شیر گرفتم ولی از وقتی از ش شیر گرفتمش خیلی کم خواب شده قبلا ساعت 9شب خواب بود الان تا ساعت 1بیداره بی تابی شیر نمیکنه. قبلا باید حتما سینه تو دهنش بود تا میخابید از وقتی شیر نمیخوره خیلی کم میخابه لطفا راهنمایی کنید

 1. مامانم    هلیا

سلام
حتما یکباره از شیر گرفتینش، از شیر گرفتن بچه باید یواش یواش باشه تا بچه دچار شک نشه

 1. مریم

سلام من اصلا نتونستم تدریجی بچه م رو از شیر بگیرم الان روز دوم از شیر گرفتن بچه مه و حالم خیلی بده خیلی بد !
تویی مطالب اینترنت نتونستم چیزی پیدا کنم درباره تغذیه مادر بعد از از شیر گرفتن کودک این که چه غذاها یا نوشیدنی هایی کمک می کنه زودتر این...

سلام من اصلا نتونستم تدریجی بچه م رو از شیر بگیرم الان روز دوم از شیر گرفتن بچه مه و حالم خیلی بده خیلی بد !
تویی مطالب اینترنت نتونستم چیزی پیدا کنم درباره تغذیه مادر بعد از از شیر گرفتن کودک این که چه غذاها یا نوشیدنی هایی کمک می کنه زودتر این شرایط سخت تموم بشه و چه موادی ضرر داره الان چرا انقدر کمک مادر ها و اطلاع رسانی به اونها توی این دوران های سخت زندگی شون کم اهمیت داده می شه و تمام توجه ها متمرکز کودکه فقط اون مادر بیچاره باید حالش خوب باشه تا بتونه به بچه ش برسه و دستورهای تغذیه ای و روحیه ای رو برای کودک انجام بده مخصوصا اگر مثل من دست تنها هم باشه متاسفم واقعا !

ادامه مطلب
 1. مامانم    مریم

سلام
اینکه بچه تون رو از شیر گرفتین و ناراحتین نشون میده مادر خیلی مهربونی هستین
خوندن این مطالب رو به شما توصیه میکنم.
https://mamanam.com/501
https://mamanam.com/550

 1. سماجون

دخترم ۲۲ماهشه یکدفعه ازشیرگرفتم ۵روزه

خیلی برقرارشود اخلاقش کلا عوض شد نمیدونم چکارکنم ایادوباره بهش شیرینم اخلاقش خوب میشه

 1. مامانم    سماجون

سلام
خوب اشتباه کردین که یکباره ازش گرفتین، این طبیعیه که بچه بی قرار باشه، سعی کنید سرشو گرم کنین و کارایی که دوست داره بکنین تا کم کم فراموش کنه

 1. مامان اریا

با تشکر از معرفی غذاهای کودک
من یه پسر پانزده ماهه دارم که می خوام از شیر بگیرم خیلی بی قراری می کنه هیچ شیری قبول نمی کنه بخوره شب ها هم خیلی بیدار میشه و تقاضای شیرش بیشتر شده و تا صبح هر دو مون بیداریم امیدوارم این غذاها چاره ما باشه اگه...

با تشکر از معرفی غذاهای کودک
من یه پسر پانزده ماهه دارم که می خوام از شیر بگیرم خیلی بی قراری می کنه هیچ شیری قبول نمی کنه بخوره شب ها هم خیلی بیدار میشه و تقاضای شیرش بیشتر شده و تا صبح هر دو مون بیداریم امیدوارم این غذاها چاره ما باشه اگه راهنمایی دیگری رو هم دارید ممنون می شویم در اختیار ما بگذارید.
ممنون

ادامه مطلب
 1. مامانم    مامان اریا

سلام
توصیه میکنم تا دو سالگی به پسرتون شیر بدین و کم کم از شیر بگیرینش اگه یکباره این کار رو بکنید برای هر دوتون خیلی سخت میشه، غذاهای کمکی رو اضافه کنید، وقتی بچه میاد به سمتتون سعی کنید سرش رو با چیزی گرم کنید که یادش بره، تاکید میکنم به مرور...

سلام
توصیه میکنم تا دو سالگی به پسرتون شیر بدین و کم کم از شیر بگیرینش اگه یکباره این کار رو بکنید برای هر دوتون خیلی سخت میشه، غذاهای کمکی رو اضافه کنید، وقتی بچه میاد به سمتتون سعی کنید سرش رو با چیزی گرم کنید که یادش بره، تاکید میکنم به مرور زمان از شیر بگیرینش

ادامه مطلب
 1. هستی

باسلام من بچم سه روزه ازشیر گرفتن ولی شبا تا صب بی قراری میکنی باید چکارکنم ممنون

 1. مامانم    هستی

سلام
نباید یکباره این کارو میکردین ، باید به مرور زمان کمتر میکردین تا عادت کنه، الان هم بی قراریش طبیعیه چون چیزی که دوست داشته رو یک دفعه ازش گرفتین

 1. ترنم

،چه کار کنم تا بعد از این مدت راحت بخوابه
سلام،من یه پسر دوسال و یه ماهه دارم که سر دو سال از شیر گرفتمش تا قبل از شیر گرفتن خوابش خیلی خوب بود ،ولی الان با وجود اینکه۴۰,۴۵ روز از زمان از شیر گرفتمش گذشته هنوز شبا بی تابی می‌کنه و موقع خواب خیلی...

،چه کار کنم تا بعد از این مدت راحت بخوابه
سلام،من یه پسر دوسال و یه ماهه دارم که سر دو سال از شیر گرفتمش تا قبل از شیر گرفتن خوابش خیلی خوب بود ،ولی الان با وجود اینکه۴۰,۴۵ روز از زمان از شیر گرفتمش گذشته هنوز شبا بی تابی می‌کنه و موقع خواب خیلی اذیت می‌کنه و شب چندبار از خواب بیدار میشه و گریه می‌کنه چیزیم نمیخوره فقط باید اونقدر بغلش کنیم و راه بریم تا خوابش ببره

ادامه مطلب
 1. مامانم    ترنم

سلام
حتما یک دفعه بچه رو از شیر گرفتین و این مسئله اثرات بدی رو کودک گذاشته، مثل این می مونه که شما چیزی رو خیلی دوست دارین و یه دفعه ازتون بگیرن، سعی کنید از چیزهای که دوست داره برای آروم کردنش استفاده کنید تا زمان سپری بشه و فراموش کنه.

 1. مامان مرسان

باسلام
دخترم 18 ماهشه الان میتونم شیرو از ش بگیرم هیچ مشکلی نداره.مشکلی براش ایجاد نمیشه.خوب غذا میخوره

 1. مامانم    مامان مرسان

سلام
اگه غذا می خوره، آروم آروم از شیر بگیرینش، هیچ وقت یک دفعه از شیر نگیرینش

 1. مریم

سلام وقت بخیر , از کجا بدانیم زمان از شیر گرفتن فرا رسیده است؟

 1. کارشناس مامانم    مریم

سلام عزیزم , برخی از علائمی که به شما نشان میدهد زمان از شیر گرفتن فرا رسیده عبارتند از:
• زمانی که کودک شما قادر به نشستن بدون تکیه دادن است و سر خود را به راحتی بالا نگه می دارد.
• هماهنگی بین دست، چشم و دهان در او ایجاد شده و بتواند به مواد...

سلام عزیزم , برخی از علائمی که به شما نشان میدهد زمان از شیر گرفتن فرا رسیده عبارتند از:
• زمانی که کودک شما قادر به نشستن بدون تکیه دادن است و سر خود را به راحتی بالا نگه می دارد.
• هماهنگی بین دست، چشم و دهان در او ایجاد شده و بتواند به مواد غذایی نگاه کند، آن ها را برداشته و سعی کند مواد غذایی در دستش را بخورد.
• کودک شما قادر به بلعیدن مواد غذایی شده و شما خواهید دید که او هنگام تلاش برای خوردن مواد غذایی، آن ها را از دهان خود بیرون ریخته و وضعیت افتضاحی را به بار می آورد.

ادامه مطلب
 1. رزیتا

سلام وخسته نباشید , بهترین زمان برای از شیر گرفتن نوزاد چه زمانی میباشد؟

 1. کارشناس مامانم    رزیتا

سلام عزیزم , بهترین زمان برای شروع از شیر گرفتن کودکان بین 4 تا 6 ماهگی است. نوزادانی که قبل از وقت طبیعی متولد شده اند، باید تا 6 ماهگی با شیر مادر تغذیه کنند.

 1. یاسمن

سلام و خسته نباشید, برای شروع به دادن غذای جامد به کودک چی بدیم خوبه؟

 1. کارشناس مامانم    یاسمن

سلام عزیزم , سیب یکی از بهترین غذاها برای از شیر گرفتن کودک ،در روزهای آغازین معرفی مواد غذایی جامد است. مقداری سیب را پوست کنده و له کنید و در هر وعده غذایی چند قاشق غذاخوری ار آن را به کودک خود بدهید. اگر کودک شما طعم آن را دوست داشت، می توانید...

سلام عزیزم , سیب یکی از بهترین غذاها برای از شیر گرفتن کودک ،در روزهای آغازین معرفی مواد غذایی جامد است. مقداری سیب را پوست کنده و له کنید و در هر وعده غذایی چند قاشق غذاخوری ار آن را به کودک خود بدهید. اگر کودک شما طعم آن را دوست داشت، می توانید به آرامی معرفی گلابی، انبه و سایر میوه ها را نیز به او شروع کنید.

ادامه مطلب
 1. ثمین

سلام وخسته نباشید , بهترین راه برای شروع به دادن غذاهای جامد به کودک چیست؟

 1. کارشناس مامانم    ثمین

سلام عزیزم , قرار دادن میوه ها در رژیم غذایی کودکان، بهترین راه برای شروع معرفی غذاهای جامد به او است. میوه ها حاوی مواد مغذی مهمی که برای رشد کودکان نیاز است و قبلا از طریق مصرف شیر مادر تامین می شد، هستند.

 1. زیبا

سلام و احترام خدمت شما , اگر کودک را قبل از زمان از شیر بخواهیم بگیریم براش مشکل ساز میشه؟

 1. کارشناس مامانم    زیبا

سلام عزیزم , اگر کودک شما قبل از وقت طبیعی متولد شده و شما سعی می کنید که او را قبل از وقت مناسب از شیر مادر بگیرید، ممکن است خطر آلرژی، عفونت و عوارض دیگر به ویژه اگزما و آسم، کودکتان را تحت تاثیر قرار دهد.

 1. زیبتا

ممنون به خاطر مطالب مفیدتون خیلی استفاده کردم خسته نباشید

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location