مقایسه علائم سندرم پیش از قاعدگی و علائم بارداری(بخش سوم)

مقایسه علائم سندرم پیش از قاعدگی و علائم بارداری(بخش سوم)

در مقایسه علائم سندرم قاعدگی و علائم بارداری (بخش دوم)  پنج مورد مقایشه را خوانید، به مطالعه خود ادامه دهید تا آگاهتر شوید.....

آیا خونریزی و دل درد از علائم بارداری است؟

زمانی که تخمک بارور شده در بدن زنان، خود را به دیواره رحم می رساند، باعث بروز خونریزی جزیی و یا دل درد در روزهای اولیه دوران بارداری می شود. به وجود آمدن خونریزی خفیف، اولین نشانه از لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادر به شمار می رود و بسیاری از زنان حامله، هم این نشانه را همراه با لکه بینی و درد خفیف در قسمت پایین شکم خود تجربه می کنند. پس، می توان ادعا کرد که در دوران بارداری، گرفتگی عضلات کمر و معده کاملا طبیعی بوده و برای هفته ها و یا حتی ماه ها ادامه خواهد یافت.

اگر شما بدون دلیل احساس ناراحتی و دلتنگی می کنید، یا دچار نوسانات خلقی مکرر و یا گرفتار گریه های وقت و بی وقت و بدون دلیل می شوید، ممکن است انتظار شما برای باردار شدن به ناامیدی تبدیل گردد، چون بروز این حالت، نشانه ای نیست که فقط به دوران بارداری زنان محدود باشد! به عنوان یک خانم، به خاطر داشته باشید که بسیاری از زنان مبتلا به مشکل سندرم پیش از قاعدگی قاعدگی(PMS) نیز این علائم را در هر ماه تجربه می کنند.

6. گریه های بی دلیل از علائم بارداری:

یادتان باشد که هر زنی، نوسانات خلق و خو و گریه کردن را در دوران ابتلا به مشکل سندرم قاعدگی تجربه می کند. مبتلایان به مشکل PMS ممکن است در برخی مواقع، یک دقیقه خوشحال و شاد باشند و دقیقه ای دیگر عصبانی شده و یا آماده ی اشک ریختن پشت سر هم گردند. حتی بسیاری از زنان مبتلا به این مشکل ادعا می کنند که این احساس در چند روز اول منجر به جر و بحث بیشتر با اعضای خانواده می شود. در واقع، قبل از شروع چرخه پریود منظم، این مشکل به طور ناگهانی و با افزایش هورمون های زنانه، خارج از کنترل می گردد.

آیا نوسانات خلقی از علائم بارداری است؟

اگر شما در حال تلاش برای باردار شدن هستید و در این روزها، دچار تغییرات احساسی زیادی شده اید، احتمال باردار شدن شما بالا است. به طور مثال، اگر تحریک پذیری هورمون های بدن شما برای مدت بیش از چند روز طول بکشد، یا بروز دلتنگی در شما زیاد شده و مدام گریه می کنید و یا نظم چرخه پریود خود را از دست دادید، بدانید که شما باردار هستید. لازم است بدانید که تغییرات هورمونی در بدن هر زن بارداری، می تواند او را بسیار عاطفی و حساس کرده و احساسات او را دچار بحران کند. در نهایت، می توان ادعا کرد که بروز نوسانات عاطفی، هم در روزهای آغازین دوران بارداری و هم در صورت بروز مشکل سندرم قاعدگی (PMS) در زنان، اتفاق می افتد. از این رو، تنها در صورت تاخیر در آغاز دوره پریود که همراه با این تغییرات می باشد، می توان بین علائم سندرم پیش از قاعدگی و علائم بارداری فرق گذاشت.

7. جوش زدن صورت و علائم بارداری:

یک خانم همیشه به خاطر داشته باشید که به وجود آمدن تغییرات در میزان ترشح هورمون های بدن می تواند بر روی پوست بدن زنان تاثیر زیادی بگذارد. به همین دلیل، بروز آکنه و جوش زدن صورت و دیگر قسمت های بدن خانم ها در طول دوران نوجوانی و یا حتی در قبل از این دوره هم بسیار رایج است. با این حال، بسیاری از زنان باردار با توجه به تغییرات هورمونی که در بدن آن ها رخ می دهد، بروز آکنه و جوش زدن را بر روی پوست صورت و سایر اعضای بدن خود در این دوران بارداری تجربه می کنند. همچنین، لازم است به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که فرق گذاشتن بین جوش ها و آکنه ایجاد شدن در دوران بارداری و در طول بیماری سندرم پیش از قاعدگی قاعدگی، بسیار مشکل است.

نتایج مطالعات متعدد محققان نشان داده است که 78٪ از زنان مبتلا به سندرم قبل از قاعدگی، بروز آکنه و جوش های ناخواسته را تجربه می کنند. این پدیده با عنوان آکنه قبل از قاعدگی شناخته شده است و اکثر متخصصان زنان و زایمان داروهای هورمونی ضد بارداری مانند قرص های کنترل بارداری را به منظور کاهش این نوع طغیان در بدن زنان، در زمان پیش از قاعدگی آن ها توصیه می کنند. با این حال، در بیشتر موارد این داروها نیز اثر نکرده و روند درمان آکنه و جوش های ناخواسته در بدن زنان مبتلا به مشکل سندرم پیش از قاعدگی با شکست مواجه می شود.

همانطور که می دانید با باردار شدن یک زن، تغییرات هورمونی زیادی در بدن او به وجود می آید، که سبب افزایش ترشح آندروژن ها و هورمون های مختلف در تمام اعضای بدن شده و باعث می شود که غدد سباسه موجود در پوست بزرگ تر شوند. از آن جایی که این هورمون ها مسئول افزایش تولید سبوم در پوست بدن هستند و باعث انسداد منافذ پوست می شود، بنابراین به وجود آمدن اختلال در عملکرد این هورمون ها باعث بروز آکنه و جوش های ناخواسته در صورت و سایر اعضای بدن زنان حامله می شود. اگر آکنه ها و جوش هایی که بر روی پوست صورت به وجود می آید، در مدت بیشتر از یک هفته و یا 10 روز از بین نرود، شما باید با استفاده کردن از کیت های تست حاملگی، از باردار بودن خود مطمئن شوید!

8.از علائم بارداری، افزایش وزن:

به یاد داشته باشید که باردار شدن فرد، نیازمند افزایش وزن و احساس نفخ در شکم او می باشد. اما جالب است این را هم بدانید که همین علائم در افراد مبتلا به مشکل سندرم پیش از قاعدگی(PMS) هم بیش از حد دیده می شود! بنابراین، این سوال پیش می آید که چگونه می توانیم این دو حالت را از هم تشخیص دهیم؟

از آن جایی که بدن زنان، تمایل زیادی به حفظ مقدار بالایی از آب، دقیقا قبل از شروع پریود دارد، بنابراین به وجود آمدن حالت نفخ در شکم هم یکی از علامت های شایعی است که زنان در سنین باروری، در روزهای قبل از شروع دوره پریود خود تجربه می کنند. در این دوره، معمول سفت و محکم شدن سینه بندها و بیرون زدن معده و تنگ شدن شلوار برای بدن زنان، امری طبیعی است. حتی بسیاری از زنان، چند پوند وزن اضافی هم در یک هفته قبل از شروع دوره پریود خود به دست می آورند. اما، خانمی که احتمالا به مشکل PMS مبتلا هستید، یادتان باشد که تمام این علائم با شروع چرخه پریود و خونریزی ماهانه، به طور کامل از بین خواهد رفت.

سندرم قاعدگی

اگر شما هم مانند بسیاری از خانم ها تجربه افزایش وزن قابل توجهی را در اطراف شکم خود، در چند روز قبل از آغاز دوران پریود احساس می کنید، ممکن است که باردار شده باشید. همچنین، لازم است به عنوان یک خانم بدانید که در این شرایط، وجود حالت نفخ هم می تواند یکی دیگر از نشانه های بسیار متداول و اولیه آغاز دوران بارداری در یدن شما باشد. علاوه بر این موارد، بسیاری دیگر از زنان، ناراحتی های دیگری را هم با افزایش وزن خود تجربه خواهند نمود. در نهایت، به این نکته توجه کنید که اگر شما باردار شده باشید، احساسات به وجود آمده در بدنتان، بعد از چند روز از بین نخواهد رفت، چون در طول کل دوران بارداری، ترشح زیاد هورمون پروژسترون باعث نفخ در شکم مادر حامله می شود.

آیا چرخه قاعدگی از علائم بارداری است؟

یادتان باشد که دلایل بسیاری از جمله اختلالات عملکرد غده تیروئید، پایین بودن هموگلوبین و یا تعداد RBC خون، کمبود آهن، مصرف زیاد داروها، وجود چاقی مفرط، استعمال مواد مخدر و زیاده روی در مصرف الکل در به تاخیر انداختن چرخه پریود زنان بسیار موثر می باشد. اما با تمام این شرایط، یکی از دلایل اصلی برای از دست دادن دوره پریود در زنان، باردار شدن فرد است. اگر قبلا، شما به عنوان یک خانم سالم، دوره های منظم عادت ماهانه را در هر ماه و بدون از دست دادن یک دوره از آن، تجربه می کردید، پس زمانی که شما یک دوره از چرخه پریود خود را از دست می دهید، نشان خواهد داد که بارداری شده اید. برخی از زنان لکه بینی و یا خونریزی جزیی را در روزهای آغازین دوران بارداری خود تجربه می کنند، که می تواند با دوره های منظم پریود اشتباه گرفته شود، مخصوصا این حالت در زنانی که قبلا دوره های نامنظم پریود را تجربه می کردند، بیشتر از سایر خانم ها اتفاق می افتد.
بنابراین، می توان ادعا کرد که اگر شما به عنوان یک خانم دوره های منظم پریود خود را از دست داده اید، شانس باردار بودن شما بسیار بالا است. به همین دلیل، در صورت بروز چنین شرایطی حتما به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید و از او بخواهید که با انجام آزمایش های معمول، آغاز دوران بارداری در بدن شما را تایید نماید. به عنوان یک خانم بارور، این نکته مهم را هم به خاطر بسپارید که درصد بسیار کمی از زنان ممکن است در دوران بارداری خود، در زمان معینی دچار لکه بینی و خونریزی خفیف شوند. اما بروز این حالت هم امری طبیعی است و نباید شما را به عنوان یک مادر باردار، نگران کند. اما، به خاطر داشته باشید که اگر خونریزی به وجود آمده در زنان باردار بیش از حد باشد، می تواند منجر به سقط جنین شود. از این رو بهتر است که در صورت بروز این مشکل، بلافاصله با دکتر معالج خود تماس گرفته و از او کمک بگیرید.

اگر با علائم بارداری بیشتر آشنا شوید قطعا تشخیص این دو از هم برایتان آسان تر خواهد شد، توصیه میکنیم 25 علامت شایع بارداری را حتما بشناسید را بخوانید.

 

نظر (49)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفت سال ازدواج کردم ازاول روزازدواجمون اقدام کردم ولی باردارنشدنم البته که شوهرم یکم ظعیف بوددکترگفت خوب شدتحریکش پس چکارکنم تاباردارمی شوم

This comment was minimized by the moderator on the site

من هفت سال ازدواج کردم ازاول روز ازدواجمون اقدام کردم تاحالا باردارنشدم البته شوهرم یکم ظعیف بودالن خدارشکردکترمیگه خوبه پس چراباردنشدم توراخداراهنایم کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من حدودا ۲ ماه پیش دو روز بعد از اتمام پریودم با نامزدم رابطه سکس بصورت لاپایی داشتم و اب اصلی را رو بدنم نریخت.اما بخاطر ترس از پیشاب ی ساعت بعد ۲ تا قرص اورژانسی و ۱۲ ساعت بعد هم ۲ تا قرص دیگر مصرف کردم
ماه قبل ۴ روز پریودم جلو افتاد و...

سلام
من حدودا ۲ ماه پیش دو روز بعد از اتمام پریودم با نامزدم رابطه سکس بصورت لاپایی داشتم و اب اصلی را رو بدنم نریخت.اما بخاطر ترس از پیشاب ی ساعت بعد ۲ تا قرص اورژانسی و ۱۲ ساعت بعد هم ۲ تا قرص دیگر مصرف کردم
ماه قبل ۴ روز پریودم جلو افتاد و خونریزی معمولی داشتم اما این ماه نسبت ب ماه قبل ۹ روز گذشته و پریود شدم امکان دارد باردار باشم؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من یه هفته مونده ب پری صورتم زیرچونه گلوم جوش زده ینی باردارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من دوساله اقدام ب بارداری میکنیم ولی نشده پریودام نامنظمه نمیدونم چکار کنم هر دکترهم رفتم شوهرمم واری******ل داشت عمل کرد الان دوماه ک عمل کرده ولی هنوز نشده خودمم کیست داشتم تموم شده ولی تنبلی تخمدان ندارم

This comment was minimized by the moderator on the site

من پنج ساله ازدواج کردم.تقریبادوساله اقدام میکنم.این ماه اساسی وطبق نظردکتراقدام کردم فرداموعدپریودمه توروخدادعاکنیدباردارباشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من چند ماهه که اقدام به بارداری کردم ۱ مهر پریود شدم و ۹ مهر تخمدان سمت چپم بشدت تیر کشید و من از روز ۱۱ سیکل از کیت تخمک گذرای استفاده کردم همش منفی بودن فقط روز ۱۵ سیکل از همشون پر رنگ تر بود و منم روز ۱۴ و ۱۵ دل درد و کمر درد و ترشحات...

سلام من چند ماهه که اقدام به بارداری کردم ۱ مهر پریود شدم و ۹ مهر تخمدان سمت چپم بشدت تیر کشید و من از روز ۱۱ سیکل از کیت تخمک گذرای استفاده کردم همش منفی بودن فقط روز ۱۵ سیکل از همشون پر رنگ تر بود و منم روز ۱۴ و ۱۵ دل درد و کمر درد و ترشحات زیاد رقیق و بی رنگ داشتم درسته کیتم منفی بود ولی من متوجه شدم که تخمکم آزاد شد الانم روز ۱۹ سیکلم کمرم درد میکنه هی بزاق دهنم پر میشه خیلی احساس خستگی دارم و خیلی زود رنج و عصبی شدم اینا توهم بارداری نیست چون من چند ماه اقدام به بارداری کردم و اولین باره برام اینا پیش امدن و صورتم همیشه ۲ الی ۳ روز مونده پریودی جوش میزنه اما الان صورتم جوش زده
آیا الان من باردارم یا نه
آیا تخمک گذاری من شب ۹ بود یا ۱۵
و من پریودیام منظم بود الان ۲ دوره از پریودیام یکی ۱۷ روزه و یکی ۲۶ روزه بوده
ممنون میشم کمکم کنید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۱۹سالمه وتنبلی تخمدان دارم وهمچنین برای این مشکل دکتر بهم قرص داد ومن مصرف کردم هنوز پنج روز به پریودی ام مونده اما تاهفته پیش نوک سینه هام دردمیکرد که خوب شدوحالادیشب ازکمردرد درحال مرگ بودم.وصورتم هم جوش زده بخصوص روی...

سلام من ۱۹سالمه وتنبلی تخمدان دارم وهمچنین برای این مشکل دکتر بهم قرص داد ومن مصرف کردم هنوز پنج روز به پریودی ام مونده اما تاهفته پیش نوک سینه هام دردمیکرد که خوب شدوحالادیشب ازکمردرد درحال مرگ بودم.وصورتم هم جوش زده بخصوص روی چونه.وکنارابروهام.ولی حالت تهوع ندارم ولی همش یه چیزی روته گلوم احساس میکنم البته آزمایش خون هم هفته پیش دادم اماجوابش منفی بود وگفتن که برای آزمایش عجله کردم وزوده بای پریودی تاخیرپیداکنه .میخواستم ببینم احتمال داره که من حامله باشم؟؟؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام دوستان دیروز رفتم آزمایش بتا دادم 200 بود
باردارم.....خدایا شکککککککککرت??????

This comment was minimized by the moderator on the site

خوشبحالت برا منم دعا کن

This comment was minimized by the moderator on the site

شکرخدا..برامام دعاکنید

This comment was minimized by the moderator on the site

خداروشکر انشالله همه ی مامان های منتظر هدیه شون از خدا بگیرن?

This comment was minimized by the moderator on the site

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام سلام
امروز صب بی بی چک گذاشتم ی خط کمرنگ افتاد به نظر شما من حالم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
برای این موضوع مقاله داریم تو سایت و کامل توضیح داده شده / حتما مطالعه کنید
احتمالا بله باردارید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام آیا 5 روز بعد از عقب افتادن پریود بی بی چک جواب میده

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بله ولی بهتر بعد چن روز دیگه باز چک کنید // گاها عقب افتادن پریود تا حدی عادی هست

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من 20 سالمه تقریبا 1 ساله ک اقدام میکنیم کیست داشتم ک با دارو رفع شد و تنبلی تخمدان دارم 3 دوره آمپولhcg زدم و قرص کلومیفن و لتروزول و استرادیول والرات خوردم بازم باردار نشدم دکتر دیگه رفتم ک بهم 1 ماه قرص متفورمین وا سید فول یک داد و بعد 1...

سلام
من 20 سالمه تقریبا 1 ساله ک اقدام میکنیم کیست داشتم ک با دارو رفع شد و تنبلی تخمدان دارم 3 دوره آمپولhcg زدم و قرص کلومیفن و لتروزول و استرادیول والرات خوردم بازم باردار نشدم دکتر دیگه رفتم ک بهم 1 ماه قرص متفورمین وا سید فول یک داد و بعد 1 ما آمپول hmg 12 سیکلم زدم زدم و قرص کلومیفن خودم اما بعد از 5 روز بعد آمپول خون ریزی شدید داشتم ب مدت هشت روز الان 3 روز از موعدم میگذره صورتم پ جوش و سینه هام درد میکنه نمیدونم باردارم یان لطفا راهنماییم کنید تا چی کار کنم
راستی شوهرم مشکلی نداره

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بهار جان نگران نباش ان شالله باردار هم میشی و بچه خوشگلتو به دنیا میار
بهتره از بی بی چک استفاده کنی

This comment was minimized by the moderator on the site

آیا بی بی چک 5 روز بعد از عقب افتادن پریود جواب میده

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
وقت بخیر
من چند ماه هست که در اقدام هستم
اما همیشه قبل از قاعدگی جوش میزنم
الان هم زدم
به نظرتون قطعا باردار نشدم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام..ایا بی بی چک همیشه آمار دقیق رو میده؟
ایا امکانش هست شخص باردارباشه بی بی چک بزنه اما بی بی چک منفی نشون بده؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
با نشانه ها هیچ چیز دقیقی نمیشه گفت عموما
بهتره از بی بی چک استفاده کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۸ماهه که اقدام برای بارداری دارم تحت نظر دکترم تا دوماه پیش قرص بهم داد این ماه هم قرص هم امپول تخمک گذاری زدم روز ۱۳ خیلی نگرانم ۴روز دیگه موعدمه یه جوش بزرگ زدم روی لپم رو پیشونیمم چند تا کوچیک زدم هرماه جوش میزنم الان نمیدونم جوش...

سلام من ۸ماهه که اقدام برای بارداری دارم تحت نظر دکترم تا دوماه پیش قرص بهم داد این ماه هم قرص هم امپول تخمک گذاری زدم روز ۱۳ خیلی نگرانم ۴روز دیگه موعدمه یه جوش بزرگ زدم روی لپم رو پیشونیمم چند تا کوچیک زدم هرماه جوش میزنم الان نمیدونم جوش بارداری یا پربودی خیلی استرس دارم تو رو خدا راهنماییم کنید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشیدمن دو ماهه ازدواج کردم از این ده مورد از عوامل بارداری چندین گزینشو دارم از بیبی چک استفاده کردم منفی شد یک روزه هم از پریودم میگدره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
چهار پنج روز دیگه هم صبر کنین اگر پریود نشدین از بی بی چ استفاده کنین

This comment was minimized by the moderator on the site

باسلام
من عقد هستم و دوروزه از پریودیم میگذره ودوهفته پیشم رابطه داشتم ولی کانددوم استفاده کردم ولی الان دوروز گدشته از زمان پریودیم و صورتمم خیلی جوش زده وفقط کمردرد هستم بنظرتون ممکنه حامله باشم؟؟؟؟
خیلی استرس دارم میترسم لطفا کمک کنین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
از بی بی چک استفاده کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وقتتون بخير
من ٥ روزه پريودم عقب افتاده خيلي خارش بدن و صورت دارم روي چانه هم جوش زدم معدم و بدنمم درد ميكنه ادرارم زياد شده ولي بيبي چك منفيه علتش تغييرات هورمونيه يا ممكنه باردار باشم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بعد 5 روز تاخیر منفی بودن بی بی چک یعنی باردار نیستید

This comment was minimized by the moderator on the site

الان نظراتتون رو خوندم بايد اضافه كنم كه صورتم هم جوش زده و حساس هم شدم از لحاظ احساسي

This comment was minimized by the moderator on the site

من با نامزدم يك هفته پيش نزديكي داشتم كه احتمال وارد شدن پيشاب ميره،گرچه خودش ميگه نه،ولي ١٠هرماه پريود ميشم و الان كه ٣١ماهه درد پريودي دارم، علت چيه؟ ممكنه بارداري باشه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
احتمال بارداری با پیش آب هم وجود داره، ولی وقتی بعد از نزدیکی یک دوره پریود بشید یعنی قطها باردار نیستید، درد و جوش و حساس شدن هم به خاطر رابطه ای هست که با نامزدتون دارین.

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/