با این 5 راه با جنین تان ارتباط برقرار کنید

با این 5 راه با جنین تان ارتباط برقرار کنید

همه ما می دانیم که دوران بارداری برای هر زني می تواند بسیار خسته کننده و استرس زا باشد، اما شادی که بعد از تولد نوزاد برای اين افراد به ارمغان خواهد آمد، فراتر از سختی ها و مشکلات اين دوران است. به عنوان يك مادر جوان و كم تجربه یادتان باشد كه دوران بارداری فقط غذا خوردن خوب و انجام حرکات ورزشی منظم برای اطمینان از سلامت جنین داخل رحمتان نیست، بلکه ایجاد پیوند عميق بین مادر باردار و فرزند داخل رحم او در طول دوران بارداری و به اشتراک گذاشتن محبت با او هم چیزی است که باعث می شود این دوران براي مادر و جنين او به یادماندنی تر شود.
برخلاف باور عموم مردم، تغذیه نوزاد با شیر مادر تنها راه برای تقویت پیوند عميق بین مادر و نوزاد او نیست. در واقع، زنان باردار می توانند قبل از تولد فرزند خود هم ارتباط خوبی با جنين داخل رحمشان برقرار کنند. مطالعه مقاله زیر درمورد پیدا کردن نکاتی برای راهنمایی مادران باردار به منظور ایجاد پیوند عميق با جنين داخل رحم خود کمک زیادی شما مادران باردار خواهد نمود.

5 روش ساده برای ایجاد پیوند عميق مادر و جنین :

با پیشرفت دوران بارداري، شما هم سعادت مادر شدن را بيشتر از قبل تجربه خواهید کرد. اما، می توانید از آغاز دوران بارداری در بدن خود نیز پیوند محکمی را با جنين داخل رحم خود شروع کرده و خود را از نگراني هاي ورود يك موجود جديد به اعضاي خانواده رها کنید. در ادامه این مقاله، 5 روش ساده برای ایجاد پیوند عميق مادر حامله با نوزاد متولد نشده او ارائه شده است. اين راهكارها عبارتند از:

1. صحبت کردن مادر باردار با جنين داخل رحم خود:

صحبت کردن با نوزاد متولد نشده خود و لمس كردن او ممکن است برای اکثر مادران باردار کمی عجیب به نظر برسد، اما اثرات انجام اين كار بر روی نوزاد و مادر باردار او بسیار شگفت انگیز خواهد بود. نتايج تحقیقات اخير محققان ثابت كرده است هنگامی که جنین از هفته بیست و سوم دوران بارداری عبور كند، می تواند صداهای داخل و خارج از رحم مادر باردار خود را بشنود. پس، صحبت کردن مادر باردار هم با فرزند داخل رحم خود در طول این مرحله از دوران بارداری می تواند کمک زیادی به آشنایی نوزاد با صدای مادر خود نموده و با اطمینان، دلبستگی طبیعی شديدي را بین مادر باردار و فرزند او به وجود آورد.

2. ماساژ دادن آرام برآمدگی شکم توسط مادر باردار :

ماساژ دادن آرام شکم توسط خود مادر باردار در طي دوران بارداری، به ویژه در سه ماهه اول اين دوران باعث تقویت پیوند عميق بین او و فرزند داخل رحمش خواهد شد. در واقع، این مادران می توانند با استفاده از یک كرم مرطوب کننده و یا یک روغن سبک به ماساژ دادن شکم خود بپردازند، چون با این کار علاوه بر تسکین دادن حالت کششی پوست شکم مادر باردار، ارتباط نزدیکی را بين او و فرزند داخل رحمش برقرار کرده و به آرامش هر دو نفر آن ها کمک خواهد کرد. پس، می توان ادعا كرد كه ماساژ دادن آرام برآمدگی شکم توسط خود مادر حامله اثرات مثبت زیادی را در طول دوران بارداری او و بعد از زايمان خواهد داشت.

bardar-n1.jpg

3. تمرین ورزش یوگا در دوران بارداری:

شما مادر باردار می توانید پس از گذشتن از هفته چهاردهم از دوران بارداری خود در کلاس های یوگا ثبت نام کنید. به خاطر داشته باشيد كه انجام حرکات ورزشی یوگا در دوران بارداری کمک زیادی به آماده شدن بدن مادران باردار جهت انجام زایمان طبيعي راحت خواهد کرد. در واقع، مادران باردار مي توانند با انجام حالت های مختلف ورزش یوگا و تمرین تکنیک های تنفسی که در طول انجام روند زایمان طبیعی لازم است، با اعتماد به نفس بالاتري به سمت روزهاي پاياني دوران بارداري خود بروند. برای این که بهره بیشتري از اثرات این نوع ورزش در دوران بارداري خود ببرید، باید بدانید که یوگاي قبل از تولد نوزاد چیست؟ براي پاسخ به اين سوال، بايد همواره به خاطر بسپاريد كه نوعی از ورزش یوگا براي دوران بارداری وجود دارد که کمک می کند تا ذهن و بدن مادر باردار آرام گرفته و استرس این دوران هم در ذهن او کم شود.

4. نگه داشتن برگه اسکن و یا سونوگرافی جنين توسط مادر باردار :

اکثر مادران باردار به انجام اسکن در دوران بارداری خود به منظور پیگیری سلامت و رشد فرزند داخل رحمشان نیاز خواهند داشت. به خاطر داشته باشيد كه یک راه خوب برای تقویت پیوند عميق بين شما و جنين داخل رحمتان این است که يك کپی از گزارش اسکن فرزندتان را در جایی نصب كنيد که بتوانيد در اغلب مواقع آن را ببیند. در واقع، شما با این کار با فرزند در حال رشد خود ارتباط برقرار کرده و با دیدن هر روزه نتيجه اسکن، تشویق شده و پیوند عميق تري را بین خود و فرزندتان به وجود مي آوريد.

5. حمام کردن طولانی مدت مادر باردار :

استفاده طولانی مدت از حمام آب گرم، یک راهكار خوب برای جلب توجه مادر و جنین داخل رحم او بوده و برای اختصاص دادن زمان با کیفیت به منظور برقراري ارتباط عميق بين جنین و مادر باردار او بهترین گزینه به شمار مي رود. به خاطر داشته باشيد كه اگر شما به عنوان یک مادر حامله به سه ماهه دوم از دوران بارداری خود وارد شده اید، ممکن است احساس کنید كه در بیشتر مواقع فرزندتان به شکم شما لگد می زند. در واقع، لازم است بدانید كه او این کار را زمانی انجام می دهد که احساس "تنهایی" کند. پس، برای این که فرزند داخل رحمتان احساس شکست خوردگی نکند، بهتر است در چنین مواردی توجه بیشتری به او داشته باشید.
در نهايت، می توان ادعا كرد كه هر چه پیوند بین مادر حامله و فرزند داخل رحم او بیشتر باشد، حالت ضربه و لگد زدن جنین به دیواره شکم مادر هم کاهش خواهد یافت. فقط، به عنوان يك مادر باردار به یاد داشته باشید كه پیوند میان مادر و نوزاد در دوران قبل از تولد بی بها است و اثرات آن در طول تمام عمر، بر روی جنین باقی می ماند. يادتان باشد دوران بارداری به زودی به پایان می رسد و ارزش محبت کردن شما نسبت به فرزندتان با آغوش گرفتن او کم خواهد شد، چون بعد از تولد افراد زیادی مانند پدر، خواهر، برادر و سایر اعضای فامیل در اطراف او هستند، که تلاش می کنند پیوند خوبی با نوزاد برقرار نمایند.

 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , چند راه برای ارتباط با جنین داخل رحم وجود داره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , 5 روش ساده برای ایجاد پیوند عمیق مادر و جنین وجود داره که عبارتند از :
1-صحبت کردن مادر باردار با جنین داخل رحم
2- ماساژ دادن آرم برآمدگی شکم توسط مادر باردار
3- تمرین ورزش یوگا در دوران بارداری
4-نگه داشتن برگه اسکن و یا سونوگرافی...

سلام عزیزم , 5 روش ساده برای ایجاد پیوند عمیق مادر و جنین وجود داره که عبارتند از :
1-صحبت کردن مادر باردار با جنین داخل رحم
2- ماساژ دادن آرم برآمدگی شکم توسط مادر باردار
3- تمرین ورزش یوگا در دوران بارداری
4-نگه داشتن برگه اسکن و یا سونوگرافی جنین توسط مادر باردار
5-حمام کردن طولانی مدت مادر باردار

ادامه مطلب

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/