24 روش خانگی جلوگیری از بارداری (بخش دوم)

24 روش خانگی جلوگیری از بارداری (بخش دوم)

در بخش اول روش های جالبی برای جلوگیری از بارداری توسط گیاهان و میوه ها خواندید که دانستن آنها حتی برای خانم هایی که قصد بارداری دارند نیز مفید است ، در ادامه مطالب جالبتری خواهید خواند ، با ما باشید...

12. قوی ترین گیاه برای جلوگیری از بارداری ریشه گیاه دانه سنگ :

از آن جایی که ریشه این گیاه در جلوگیری از بارداری های ناخواسته زنان بسیار قدرتمند عمل می کند، بنابراین از زمان های قدیم بسیار مورد توجه بوده و کاربرد فراوانی داشته اشت. برای استفاده از ریشه گیاه دانه سنگ، با اضافه کردن آب سرد به آن اجازه دهید که این ریشه ها برای چند ساعت خیس بخورند. سپس، این نوشیدنی را به اندازه یک فنجان در روز و به مدت شش ماه استفاده کنید، تا نتیجه دلخواه خود را بگیرید.
جالب است بدانید که ریشه گیاه دانه سنگ از زمان های قدیم در قبایل سرخپوستان داکوتای برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته زنان استفاده می شده است. زنان این قبیله با استشمام دود حاصله از سوختن ریشه این گیاه، نازایی را در بدن خود ترویج می دادند. اما، به عنوان یک خانم جوان فراموش نکنید که علی رغم تمام فوایدی که برای ریشه گیاه دانه سنگ ذکر شد، همیشه باید قبل از مصرف این داروی گیاهی با گیاه شناسان معتبر و یا پزشکان طب سنتی در مورد میزان استفاده از آن مشورت کنید.

13. جلوگیری از بارداری با ریشه گیاه جک:

به عنوان خانمی که قصد جلوگیری از بارداری های ناخواسته را دارید، به یاد داشته باشید که استفاده از شاخ و برگ و ریشه گیاه جک، عامل قدرتمندی برای موفقیت شما خواهد بود. اما، فراموش نکنید که قدرت شاخ و برگ این نوع گیاه از قدرت ریشه گیاه دانه سنگ کمتر است. به همین دلیل، مصرف گیاه جک می تواند فقط تا یک هفته از باردار شدن زنان جلوگیری کند. در نهایت، لازم است بدانید برای این که مصرف این گیاه جواب درستی در بدن شما بدهد، باید یک قاشق چای خوری از ریشه خشک شده این گیاه را در نصف فنجان آب حل کرده و به خوبی به هم بزنید تا مایع تیره و غلیظی به وجود آید. سپس آن را به منظور جلوگیری از بارداری های ناخواسته در بدن خود مصرف نمایید.

14. گیاه خار شتر،گیاهی برای جلوگیری از بارداری :

خار شتر یکی دیگر از گیاهان دارویی قدرتمندی است که از زمان های قدیم توسط سرخپوستان کشف و برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته در بدن زنان استفاده می شده است. زمان تاثیرگذاری این گیاه بر نازایی زنان، موقت و بسیار کم می باشد. برای استفاده درست، این گیاه را در آب جوش بریزید و بگذارید تا خوب دم بکشد. علاوه بر این، فراموش نکنید که طعم آب به دست آمده از جوشانده این گیاه بسیار تلخ است. به همین دلیل، هرچه مایع به دست آمده غلیظ باشد، مزه آن نیز تلخ تر شده و اثر آن هم زیاد خوهد شد.

15. برگ علف هرز کنترل کننده بارداری:

این نوع علف هرز، معمولا در همه جای جهان رشد می کند و شامل سه جزء یعنی روتین، گالیک اسید و کوئرستین می باشد، که برای کنترل بارداری زنان بسیار مفید است. اما لازم است بدانید که اگر مصرف این گیاه با اوایل دوران بارداری شما تداخل داشته باشد، برای سلامتی خود شما و فرزند داخل رحمتان بسیار خطرناک خواهد بود. برای درست کردن جوشانده این گیاه، 4 اونس از برگ علف هرز تازه را به یک فنجان آب جوش اضافه نموده و مخلوط را خوب بجوشانید تا غلیظ شود. سپس، تا زمان رسیدن آغاز دوره ماهانه بعدی خود، هر روز به طور مرتب آن را بیاشامید.
علاوه بر این موارد، مصرف جوشانده گیاه علف هرز در تنظیم چرخه قاعدگی زنان نیز بسیار مفید است. در واقع، اگر دوره های ماهانه زنی با تاخیر اتفاق می افتد، مصرف این گیاه برای حل مشکل او موثر خواهد بود.

16. گیاه غم و اندوه ، جلوگیری از بارداری زنان:

گیاه غم و اندوه شامل "روتین" می باشد که می تواند موجب سقط زودرس جنین در زنان حامله شود و برای جلوگیری از بارداری بسیار استفاده می شود، سعی کنید که آن را به شکل چای استفاده نمایید. برای این منظور، دو قاشق چای خوری از شاخ و برگ این گیاه را در داخل آب جوش ریخته و اجازه دهید تا خوب دم بکشد. اما همیشه سعی کنید که چای گیاه غم و اندوه را به صورت گرم و به اندازه 2 الی 3 بار در روز بنوشید، تا خوب اثر کند.

hafte-29-bardari3-1.jpg

17. ریشه زنجبیل داروی جلوگیری از بارداری:

همانطور که می دانید زنجبیل گیاهی است که در آشپزخانه هر خانمی به کار می رود. می توان دم کرده ریشه زنجبیل را به منظور جلوگیری از بارداری های ناخواسته هم مصرف نمود، چون بسیار محرک بوده و میزان خونریزی قاعدگی در بدن زنان را افزایش می دهد. برای استفاده از ریشه زنجبیل، آن را رنده کرده و به یک فنجان آب جوش اضافه کنید. سپس، این مخلوط را به مدت حدود 5 دقیقه خوب بجوشانید. در نهایت، مایع به دست آمده را از صافی رد کرده و آن را تا گرم است، بنوشید.
علاوه بر این موارد، به عنوان خانمی که قصد جلوگیری از بارداری های ناخواسته را دارید، برای این که بتوانید نتیجه درستی از مصرف گیاه زنجبیل بگیرید، سعی کنید که هر روز و به میزان 2 فنجان از جوشانده ریشه زنجبیل استفاده کنید.

18. گیاه چریش ، گیاهی رایج برای جلوگیری از بارداری :

گیاه چریش از زمان های بسیار قدیم، به عنوان یک درمان طبیعی رایج برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته در زنان شناخته شده است. در واقع، این گیاه با کاهش تحرک اسپرم ها مانع انجام عمل لقاح شده و از بروز بارداری های ناخواسته در بدن زنان جلوگیری می کند.
علاوه بر این که برگ گیاه چریش در کنترل بارداری زنان بسیار موثر است، استخراج روغن این گیاه نیز همان اثر را در جلوگیری از باردار شدن زنان دارد. پس، فراموش نکنید که این گیاه را می توان به سه شکل برای کنترل بارداری های ناخواسته در بدن خود به کار برد:
• در روش اول، می توان جوشانده این گیاه را مانند سایر گیاهان دارویی مورد استفاده قرار داد.
• در روش دوم، روغن گیاه چریش را داخل رحم و لوله های فالوپ زنان تزریق می کنند، تا تمام اسپرم ها را ظرف 30 ثانیه از بین ببرد.
• اما در روش سوم، قرص هایی از گیاه چریش در بازار موجود است، که باید هر روز توسط مردان و به منظور بروز نازایی موقتی در بدن آن ها استفاده شود.
در نهایت، جالب است به عنوان یک خانم جوان بدانید که مصرف گیاه چریش قادر است بدن زنان را از بیماری های واژینالی و بیماری های مقاربتی محافظت کند.

19. گندم سیاه کنترل کننده بارداری ناخواسته:

گندم سیاه یکی دیگر از گیاهان رایجی است که در کنترل بارداری زنان نقش مهمی را ایفا می کند. این گیاه فقط شامل یک جزء به نام روتین است که مانع از لانه گزینی تخمک بارور شده در دیواره رحم زنان می شود. مصرف 500 گرم از شاخ و برگ این گیاه به صورت روزمره بهترین اثر را در کنترل بارداری شما خواهد داشت.
نکته مثبت مصرف گیاه گندم سیاه این است که هیچ عوارض جانبی را بر بدن فرد مصرف کننده نمی گذارد. به همین، دلیل یک انتخاب ایده آل برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته در زنان جوان به شمار می رود.

20. گیاه آنغوزه ، بد بوی مهربان:

آنغوزه گیاهی است که دارای بوی تندی می باشد و مبدا پیدایش آن، کشور خودمان است. به عنوان خانمی که قصد جلوگیری از بارداری های ناخواسته را دارید، به یاد داشته باشید که گرفتن آب آنغوزه و مصرف آن به صورت ماهانه، سبب جلوگیری از بارداری در زنان شده و حتی در زنان باردار هم باعث سقط جنین می شود.

21. سیب زمینی وحشی ، ماده ای برای جلوگیری از بارداری:

یادتان باشد که مصرف یام و یا سیب زمینی وحشی، حداقل یک تا دو ماه طول می کشد تا به طور کامل بر کنترل بارداری زنان تاثیر مثبتی بگذارد. در این شیوه جلوگیری از بارداری، میزان مصرف سیب زمینی وحشی به صورت روزمره، آن هم دو وعده می باشد.
علاوه بر این، دم کرده شاخ و برگ این گیاه نیز در زنانی که بدون داشتن علت پزشکی دوره ماهانه خود را با تاخیر زیادی تجربه می کنند، هم بسیار موثر بوده و آن را تنظیم می کند.

22. گیاه سیلفیوم :

این گیاه متعلق به خانواده رازیانه های غول پیکر بوده و در ایران باستان هم برای کنترل باروری های ناخواسته در بدن زنان مورد استفاده قرار می گرفته است. در علم پزشکی جدید هم خواص گسترده گیاه سیلفی در جلوگیری از بارداری ناخواسته زنان به اثبات رسیده است.

23. دارچین قرص ضد بارداری طبیعی :

گیاه دارچین، به عنوان یک داروی طبیعی، در کنترل بارداری زنان صد در صد موثر نبوده و تنها زمانی از بارور شدن خانم ها جلوگیری خواهد کرد که برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد.
از آن جایی که مصرف مداوم و طولانی مدت این گیاه باعث تحریک رحم زنان می شود، در نتیجه، سقط جنین را به دنبال خواهد داشت. زنانی که در مدتی طولانی قبل از برنامه ریزی برای داشتن یک فرزند جدید از گیاه دارچین استفاده می کنند، حتما باید سعی کنند که قبل از اقدام به باردار شدن با یک دکتر متخصص زنان و زایمان در مورد مصرف این گیاه مشورت کنند.

24. ویتامین C بهترین راه جلوگیری از بارداری :

ویتامین C نیز مانند بسیاری از گیاهان طبیعی، در مواقع اضطراری به عنوان ماده ای برای جلوگیری از بارداری زنان مورد استفاده قرار می گیرد. اسیداسکوربیک موجود در ویتامین C مانع ترشح هورمون پروژسترون در بدن زنان شده و جلوی آماده سازی رحم آن ها را برای جایگزینی تخمک خواهد گرفت. به همین دلیل، برخی از زنان با قرار دادن قرص ویتامین C در داخل واژن خود، آن را به محیط اسیدی تبدیل می کنند. در نتیجه، از آن جایی که اسپرم در چنین محیطی قادر به زنده ماندن نیست و برای انجام فعالیت و تحرک زیاد نیاز به محیطی با شرایط قلیایی دارد، بنابراین نمی تواند با این شرایط فعال شده و باعث باروری تخمک در رحم زنان گردد.

روش های احتیاطی که باید هنگام استفاده از راه حل های فوق، برای جلوگیری از بارداری دقت شود:

اگر قصد دارید که با استفاده از داروهای خانگی موثر از روی دادن بارداری های ناخواسته در طول زندگی خود جلوگیری کنید، فراموش نکنید که استفاده از توصیه های یک پزشک متخصص زنان و زایمان در این مورد کاملا ضروری است.
با وجود این که همه گیاهان و مواد غذایی طبیعی که برای جلوگیری از بارداری زنان مورد استفاده قرار می گیرند، بی خطر هستند، اما برخی از آن ها ممکن است عوارض جانبی و یا خطراتی را برای فرد مصرف کننده ایجاد نمایند. پس، این نکته از یادتان نرود که احتیاط در هر کاری شرط عقل است.
در انتهای این مقاله، به شما زنان جوان و بی تجربه توصیه می کنیم که قبل از شروع مصرف هر گیاه دارویی که در بالا گفته شد با یک دکتر متخصص زنان و زایمان خوب و ماهر مشورت کنید، چون مصرف این گیاهان دارویی با دوز اشتباه می تواند موجب بروز عوارض شدیدی شده و سلامت شما را به خطر اندازد. مصرف بیش از حد این گیاهان دارویی، در برخی موارد باعث ناباروری همیشگی فرد مصرف کننده می شود. بنابراین، به یاد داشته باشید که اولین قدم برای استفاده مناسب از تمام گیاهان دارویی، مصرف دوز مناسب و به اندازه آن است، تا بتواند به صورت طبیعی و سالم در بدن اثر کند و عوارضی به دنبال نداشته باشد.

 

نظر (90)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من و همسرم رابطه داشتیم و متاسفانه کاندوم پاره شده و ریخته شده تو رو خدا بگین چی بخورم تا جلوگیری بشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید من رابطه داشتم و داخل واژن ریخته شده وبلافاصله بعد یرب قرص اورژانسی خوردم ایا امکانش باز باردار بشم نگرانم ممنون میشم جواب بدین

This comment was minimized by the moderator on the site

ایا مرد میتواند باردار شود لطفا جواب دهید ???????????

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من بعداز پاک شدنم رابطه داشتم اما با کاندوم.الان یک هفته از رابطه جنسی مان میگذرد.و من دچار تهوع شدم و سردرد دارم میشود امکان داد که باردارم.؟ ؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من دیشب باشوهرم رابطه مشکوک داشتم و ب ارگاسم رسیدم صبح قرص 75%که هر دو روباید باهم خورد مصرف کردم. آیا باردار میشم؟ چه کنم قصد بارداری ندارم

This comment was minimized by the moderator on the site

قرص اورژانسی رو چند بار در سال میتوان استفاده کرد که برای باروری در آینده مشکلی ایجاد نکنه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من با همسرم رابطه داشتم منی داخل واژن ریخت و 20 دقیقه بدش قرص اورژانسی لونژیل ١.۵خوردم اکان با دا وجود داره؟!

This comment was minimized by the moderator on the site

شقایق جان بهترین زمان مصرف این دارو در ۱۲ ساعت نخست پس از برقراری رابطه ی جنسی می باشد. مصرف دارو پس از ۷۲ ساعت از برقراری رابطه جنسی
شما در بهترین زمان ممکن مصرف کردی

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من روز 16 بریودی رابطه محافظت نشده داشتم وبخاطر ماه رمضان نشد که قرص بخورم وبعداز 24 ساعت دوعدد اورژانسی خوردم آیا احتمال بارداری وجود دارد

This comment was minimized by the moderator on the site

مینا جان رابطه جنسی اگه به ارگاسم برسه یا دخول انجامشه روزه رو باطل میکنه، پس باید همون لحطه میخوردی
بهترزمان قرص اوژانسی با دوز مناسب عموما 12 ساعت اول هست ولی تا 72 ساعت بعد هم اثرگزار هست

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من با همسرم رابطه داشتیم اما مطمئنم چیزی وارد واژنم نشد آیا احتمال بارداری هست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
خوب عزیز گرده افشانی که نیست، راحت باش اگه چیز واژن نشده باشه باردار نمیشی

This comment was minimized by the moderator on the site

ببخشید من از پریودم گذشته ممکنه باردار باشم من یه نزدیکی کوچیک داشتم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من از پشت سکس داشتم ، شوهرم میگه داخل واژن نرفته منی و سریع با دستمال پاک کرده و منم خودم را زود شستم ،ایا امکانش هست باردار شده باشم؟؟؟ به نظرتون چی بخورم برای جلوگیری؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلاممن امشب پاک شدم رفتم حموم قرص ال دی هم خوردم یکی رابطه هم داشتم منی هم کامل ریخت داخل واژنم ایااحتمال بارداری هس

This comment was minimized by the moderator on the site

نه احتمالش کم هست ۱۴ روز در وسط دوران قائدگی احتمال بارداری زیاد است

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من با نامزدم رابطه برقرار کردم با کاندوم و بعد از انجام رابطه که حس کرد داره آب منی میاد سریع دراورد و روی شکمم خالی کرد ولی بعدش جفتمون دیدیم که کاندوم پاره شده اما روی شکم من خالی شده
امکانش هست ک ریخته باشه داخل اخه ازش پرسیدم گفت کشیدم...

سلام
من با نامزدم رابطه برقرار کردم با کاندوم و بعد از انجام رابطه که حس کرد داره آب منی میاد سریع دراورد و روی شکمم خالی کرد ولی بعدش جفتمون دیدیم که کاندوم پاره شده اما روی شکم من خالی شده
امکانش هست ک ریخته باشه داخل اخه ازش پرسیدم گفت کشیدم بیرون پاره شده کاندوم و بعد گفت بیرون خالی شدم ولی من بازم مطمعن نیستم ؟؟؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من سه روز پیش با شوهرم رابطه داشتم.هنگام دخول منی داخل واژن تخلیه نشده ولی با دخول پی در پی بعد از یکبار در همون زمان احساس میڪنم نڪنه باردار بشم.از هیچ روشی هم برای خنثی ڪردنش استفاده نڪردم.میشه راهنماییم ڪنید باید چیڪار ڪنم؟ممنون

This comment was minimized by the moderator on the site

من سه روز پیش با نامزدم رابطه دخول داشتم ناخواسته منی ریخته شد و امروز دارچین خوردم ایا برا جلو گیری از حاملگی تاثیر دارد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بهترین راهکار در این موارد استفاده از قرص اوژانسی هست

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من حس میکنم تو رابطه جنسیه مقعدیم بار دار شده باشم قرص اورژانی یا بقیه قرص هارو نمیتونم بخورم چه مقدار باید از ابغوره استفاده کنم تا سقط شه الان من ۲۳ ام باید پریود میشدم الان حدود ۵ روز از پریودم گذشته میشه بگید اگه باردار شده باشم چقدر...

سلام من حس میکنم تو رابطه جنسیه مقعدیم بار دار شده باشم قرص اورژانی یا بقیه قرص هارو نمیتونم بخورم چه مقدار باید از ابغوره استفاده کنم تا سقط شه الان من ۲۳ ام باید پریود میشدم الان حدود ۵ روز از پریودم گذشته میشه بگید اگه باردار شده باشم چقدر ابغوره باید بخورم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

5 روز تاخیر دلیل بر بارداری نیست
احتمال بارداری از مقعد تقریبا میل به صفر داره
بهتر از بی بی چک استفاده کنید یا ازمایش بدید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ایا قرص فلوکونازول تاثیر قرص اوسیز75درصدو ازبین میبره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من نزدیکی داشتم اما همسرم میگخ من داخل واژن نریختم کنارش بود و بلافاصله پاککرد و من شستم امکان داره؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

اگه منی وارد واژن نشده باشه خیر

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/