خوراکی هایی که نباید در ماه هفتم بارداری بخورید

خوراکی هایی که نباید در ماه هفتم بارداری بخورید

سوزش سر دل، تورم دست و پاها، خستگی و یبوست بارداری برخی از نشانه هایی است که شما در طول سه ماهه سوم خود، آن ها را بیشتر حس خواهید کرد.
برای جلوگیری از بروز این علائم، باید برخی مواد غذایی خاص را از تغذیه دوران بارداری خود در ماه هفتم حذف کنید. استفاده نکردن از این مواد در تسکین ناراحتی های دوران بارداری کمک بسیاری کرده و جنین شما از یک تغذیه مناسب برخوردار خواهد بود. در ادامه این مقاله، برخی از مواد غذایی که شما باید از مصرف آنها در تغذیه ماه هفتم بارداری خود اجتناب کنید، بیان شده است. این مواد غذایی عبارتند از:

1. خوردن مواد غذایی پرچرب و تند در ماه هفتم بارداری ممنوع:

شما لازم نیست که با احساس ناراحتی ناشی از سوزش سر دل، دوران بارداری خود را سپری کنید. به خاطر داشته باشید که دور ماندن از غذاهای سرخ شده که محتوی چربی زیاد هستند، می تواند کمک زیادی در از بین بردن ناراحتی معده به شما بکند. همچنین باید از مصرف غذاهای تند در بارداری اجتناب نمایید، چون مصرف بیش از حد آنها سوزش معده را زیاد خواهد کرد. کارشناسان تغذیه از قدیم برای مادران باردار، خوردن یک وعده غذایی سبک برای شام را توصیه می کنند.

2. غذاهای سدیم دار بسته بندی شده و نفخ مادر در ماه هفتم بارداری:

مادران باردار باید به یاد داشته باشند که نفخ و تورم بدن را می توان با نوشیدن مقدار زیادی مایعات از بین برد. بنابراین، زنان باردار همیشه باید مقدار زیادی آب بنوشند. کاهش مصرف سدیم هم در رهایی از این مشکل بسیار مهم است، طوری که دور ماندن از غذاهای پر نمک مانند چیپس، سس گوجه فرنگی، غذاهای کنسرو شده، ترشی ها و سس ها در تغذیه دوران بارداری توصیه شده است.

3. کافئین، الکل و توتون و تنباکو نابودی جنین در ماه هفتم:

نیازی به گفتن نیست، که باید از مصرف مواد غذایی کافئین دار و الکلی در تمام طول زندگی به خصوص در طول دوران بارداری اجتناب شود. بدانید که نوشیدنی های کافئین دار می تواند باعث یبوست در بارداری شود که احساس بسیار ناراحت کننده ای در شما به وجود خواهد آورد، بنابراین بهتر است آن ها را از رژیم غذایی روزانه خودتان به طور کلی حذف نمایید. لازم است بدانید که استعمال الکل و تنباکو هم در دوران بارداری، برای فرزندتان بسیار مضر خواهد بود. پس می توانید استعمال آن ها را حداقل در این دوره از زندگی خود ترک کنید!

tagziye-mah-haftom-bardari2.jpg

4.حذف تنقلات از تغذیه دوران بارداری :

به خاطر داشته باشید که یک بخش کوچکی از مواد غذایی ضرردار را تنقلات تشکیل می دهند که بیشتری از زنان باردار در دوران بارداری خود هوس خوردن آن ها را می کنند. با این حال، دانستن این نکته بسیار مهم است که مصرف بیش از اندازه آنها در جنین شما بعد از تولد خطرات فراوانی به جا خواهد گذاشت. همیشه به یاد داشته باشید که غذاهای فرآوری شده هیچ گونه ارزش غذایی ندارند. بهترین کار این است که به جای مصرف تنقلات، غذاهای خانگی سالم مانند هویج، ساندویچ با نان سبوس دار که بتواند معده شما را پر کنید و برای تغذیه و رشد سالم جنین هم مفید باشد، استفاده کنید.
داشتن یک رژیم غذایی متعادل و سالم، بخش مهمی از دوران بارداری است که نه تنها به شما قدرت و نیرو می دهد، بلکه منافع زیادی در تغذیه فرزندتان هم دارد. به غیر از داشتن یک رژیم غذایی سالم، انجام تمرینات ورزشی سبک در اندازه کم هم در دوران بارداری از اهمیت خاصی برخوردار است. انجام حرکات یوگا در دوران بارداری، پیاده روی و شنا از فعالیت های مفیدی هستند که برای جلوگیری از افزایش سریع و بیش از حد وزن بسیار فایده خواهد داشت، و همچنین در نگه داشتن قدرت بدنی شما و زایمان راحت هم کمک خواهند نمود. وقتی که شما مطمئن شوید که مراقبت از خودتان را به خوبی انجام داده اید، بدانید که در آینده هم فرزند سالم و قوی را به دنیا خواهید آورد.

 

نظر (7)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید آیا خوردن دوغ محلی در هفته 7 ضرر دارد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید...ایا تورم دست وپا وخارش کف دست ودانه زدن ...درماه هفتم باردای طبیعیه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
تورم تا حدودی طبیعی ولی خارش و دونه زدن رو حتما به پزشکت اطلاع بده.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید ببخشید ترشحات سفید رنگ وبد بو ایا علامت بیماری هست با ن طبیعی هست در دوران بارداری

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
ممکنه نشانه عفونت باشه، به پزشک مراجعه کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , برای تورم و نفخ بدن مادران در دوران بارداری چه راه حلی وجود دارد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , نفخ و تورم بدن را می توان با نوشیدن مقدار زیادی مایعات از بین برد. بنابراین، زنان باردار همیشه باید مقدار زیادی آب بنوشند.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/