4 راه دقیق تشخیص بارداری

4 راه دقیق تشخیص بارداری

چه مدت طول می کشد تا خانمی متوجه شود که باردار است؟

در ابتدا، لازم است به یاد داشته باشید که همه انسان ها، در همه حال مشتاقانه در انتظار اضافه کردن یک عضو جدید به خانواده خود هستند. همچنین، شما باید درک کنید که سایر زنان هم مانند شما مشتاق تایید وضعیت بارداری در بدن خود هستند. اما، برای تایید وضعیت بارداری در بدن هر زنی، لازم است او مدتی را صبر کند، چون نمی تواند در ظرف یک روز از وضعیت بارداری خود مطمئن شده و تصورات و رویاهایش در مورد داشتن یک نوزاد زیبا، در مدت کوتاهی به حقیقت بپیوندد.
جالب است بدانید که زمان لانه گزینی تخمک بارور شده در دیواره رحم هر زنی با زنان دیگر متفاوت است. در واقع، می-توان ادعا کرد که این مدت می تواند از 10 تا 14 روز پس از لقاح اتفاق افتد. تنها نکته ای که پس از لانه گزینی تخمک بارور شده در دیواره رحم زنان باردار می تواند شروع حاملگی در بدن را به استحضار فرد و اطرافیانش برساند، مشاهده علائم اولیه آغاز دوران بارداری در بدن زنان و یا انجام تست های مختلف بارداری است، که حاملگی فرد را تایید می کنند.

دوره های مختلف بارداری در بدن زنان:

به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که آشنایی با چگونگی اتفاق افتادن فرایند بارداری در بدن یک زن، برای تمام افراد می تواند بسیار جالب و مهیج باشد. در ادامه این مقاله، به دوره های مختلف این فرایند اشاره خواهیم کرد. مهم ترین این مراحل عبارتند از:
• نکته اول در فرایند بارداری هر خانمی، اتحاد بین اسپرم های همسر او و تخمک بالغ زن می باشد. در واقع، زمانی که این این اتفاق در بدن خانمی رخ داد، دوران باروری او شروع خواهد شد. لازم است به یاد داشته باشید که این حالت، عمدتا پنج روز بعد از تخمک گذاری روی می دهد.
• همچنین، به خاطر داشته باشید که نکته بسیار مهم در فرایند باروری یک زن، لقاح تخمک او با اسپرم همسرش می باشد. در واقع، تنها در این زمان است که لوله های فالوپ زنی باز خواهد شد.
• پس از رخ دادن فرآیند لقاح در رحم زنان، تخمک لقاح یافته که با عنوان "زایگوت" شناخته می شود، به سلول های بسیار زیادی تقسیم شده و تلاش می کند که این حالت را در داخل رحم مادر باردار حل و فصل نماید. پس از آن که تقسیمات سلولی در رحم زنان باردار انجام گرفت ،رشد تخمک آغاز شده و پس از مدتی، تبدیل به یک جنین واقعی خواهد شد.
• اگر در روند بارداری خانمی مشکلی پیش نیاید، روند بارداری به طور طبیعی در بین روزهای 6 تا 12 پس از تخمک گذاری تکنیل خواهد شد. اما، به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، فراموش نکنید که در طول این مرحله، تایید بارداری برای خود فرد و پزشک متخصص زنان و زایمان کاری دشوار و حتی در برخی موارد، غیرممکن خواهد بود.
• بعد از این که تخمک بارور شده، عمل لانه گزینی را در دیواره رحم زن باردار انجام داد، بدن فرد باردار شروع به ترشح هورمونی به نام هورمون hCG می کند که به آن "هورمون حاملگی" نیز گفته می شود.
• بعد از این مرحله است که هورمون بارداری می تواند به راحتی از طریق انجام آزمایش خون و یا آزمایش ادرار، شناسایی شده و بارداری فرد تأیید گردد.

alaem-bardari-s1.jpg

4 روش علمی تشخیص بارداری:

آیا به عنوان یک زن جوان، در حال تلاش برای باردار شدن هستید و قصد دارید تا به راحتی و در اسرع وقت، حامله بودن خود را تشخیص دهید؟ در ادامه این مقاله، به چند روش متداول که برای مشخص شدن وضعیت بارداری زنان مورداستفاده قرار می گیرند، اشاره خواهیم کرد. این روش ها عبارتند از:

1. بهترین راه تشخیص بارداری ، آزمایش خون :

اولین و بهترین روش مطمئن برای دانستن این که زنی باردار است و یا نه، گرفتن نمونه خون و انجام آزمایشات لازم بر روی آن می باشد. اگر نمونه خون گرفته شده از یک زن شامل هورمون HCG و یا هورمون بارداری باشد، جواب تست مثبت شده و بارداری او را تایید خواهد نمود. برای اطمینان از پاسخ به دست آمده از آزمایش خون، فرد می تواند این تست را پس ازگذشت 10 روز از زمان تخمک گذاری در بدن خود انجام دهد، به این معنی که باید 3 تا 4 روز از لانه گزینی تخمک بارور شده در دیواره رحم زن بگذرد، تا آزمایش خون بتواند حکم قطعی در مورد بارداری او بدهد.

2.آزمایش ادرار راهی برای تشخیص بارداری:

هر زن جوانی که در حال برنامه ریزی برای داشتن یک نوزاد جدید است، می تواند در طی چند روز بعد از زمان حذف دوره ماهانه خود، تست بارداری ادرار را انجام دهد، تا با این آزمایش بتواند باردار بودن خود را به اطرافیان اعلام کند. در واقع، زمانی که هورمون HCG در ادرار زنی شروع به ترشح کند، می توان از باردار بودن او مطمئن شد و گزارش بارداری این خانم را به همه اعلام نمود. در نهایت، لازم است بدانید که معمولا، برای به دست آوردن نتیجه دقیق و درست، این نوع آزمایش پس از گذشت 6 تا 7 روز از عمل لانه گزینی تخمک بارور شده و یا بعد از گذشتن 12 روز از عمل تخمک گذاری در بدن زنان انجام می شود.

3. انجام تست بارداری با استفاده از بی بی چک:

اگر شمادر حال تلاش برای باردار شدن هستید و به کلینیک و یا یک بیمارستان انجام آزمایش خون و یا تست ادرار دسترسی ندارید، می توانید آزمایش های تشخیص بارداری را خودتان در خانه انجام دهید. فراموش نکنید کیت های مختلف تشخیص بارداری در بازار موجود هستند، که می توانند به راحتی در خانه و یا حتی در محل کار، باردار بودن زنان را تأیید کنند.
به یاد داشته باشید که در هنگام استفاده از کیت های تست بارداری، شما باید به منظور آزمایش ادرار خود، چند قطره ادرار را در قسمت آزمایشی کیت وضعیت بارداری ریخته و ظرف چند دقیقه وضعیت بارداری در بدن خودتان را مشخص کنید. اما به یاد داشته باشید که این روش، گاهی اوقات نتایج نادرستی را به فرد استفاده کننده ارائه می دهد. به همین دلیل است که پزشکان متخصص زنان و زایمان استفاده از کیت های تست بارداری خانگی را زیاد قابل اعتماد نمی دانند.

alaem-bardari-s3.jpg

4. از بین رفتن دوره ماهانه در زن باردار:

یکی دیگر از نشانه های طبیعی که امکان دارد باردار بودن زنی را به اطلاع او برساند، از بین رفتن دوره قاعدگی در بدن او می باشد. در واقع، به یاد داشته باشید در صورتی که برای زنی امکان انجام آزمایش ادرار و خون وجود نداشته و کیت های تست بارداری خانگی نیز در دسترس او نباشد، خانم می تواند با استناد بر از دست دادن دوره ماهانه در بدنش از حاملگی خود مطمئن شده و خبر به دنیا آمدن عضو جدید را به اطرافیانش بدهد.
اما در بسیاری از موارد، پس از این که وضعیت بارداری زنی با استناد به از دست دادن دوره قاعدگی در بدن او مشخص شد، فرد نیاز دارد تا برای اطمینان بیشتر با یک دکتر متخصص زنان و زایمان ملاقات کرده و گزارش بالینی را برای تایید آغاز دوران بارداری در بدنش، از او دریافت کند.
در نهایت، به یاد داشته باشید که در تمام موارد، بهتر است در صورت امکان برای تشخیص وضعیت بارداری در بدن خود به یک پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید، چون در طول فاز اول از دوران بارداری، رشد و توسعه کودک صورت می گیرد. فراموش نکنید که اگر نقصی در روند رشد فرزند داخل رحم شما روی دهد، پس از تولد دیگر شانسی برای به دست آوردن سلامتی دوباره او وجود ندارد. به همین دلیل، لازم است زنان بلافاصله بعد ار مطلع شدن از وضعیت بارداری در بدن خود در اولین زمان ممکن به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و از دستورالعمل های او برای حفظ سلامتی خود در دوران بارداری و رشد مناسب فرزندشان استفاده کنند.
امیدواریم شما هم ، با مطالعه این مقاله درک کرده باشید که برای انجام آزمایش به منظور به دست آوردن جواب درست و دقیق در مورد وضعیت بارداری در بدنتان، حداقل باید 10 روز از زمان حذف دوره ماهانه شما بگذرد، تا بتوانید مطمئن شوید که حامله هستید.

 

نظر (115)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

من ۲۵ انتقال دو تا جنین ۳ روزه داشتن الان ۱۵ روز میگذره ولی تست زدم منفی شد یعنی امکان دارد جنین از بین رفته باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام آ یا ازنظرپزشکی درست زنان بالای 35بچه شون ناقص میشه چون من فکر می‌کنم باردار هستم خیلی مترسم اگه واقعت داره زودتر سقط کنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

من برای جلوگیری ازقرص استفاده میکنم الان یک هفته ست قطعش کردم همیشه روز چهارم نهایتا روز پنجم پریود میشدم اما الان خبری نیست دلشوره دارم که نکنه حامله باشه. چون دلم نمیخواد چیکارکنم. یعنی حامله ام؟ لطفا راهنمایی کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سینه هام میخاره و بی حال هم هستم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وقت بخیر من۸/۲۷پریودیم پاک شدم و رابطه داشتم و جلگیری نکردم بعد تخمدان چپم تیرمیکشید چندوقت بعد تست بیبی چک زدم ی هاله افتاد بعد چندروز دوباره تست دادم دوباره مثبت شد بعد از چندروز ازمایش دادم۱.۰بود بنظرتون باردارم ازمایش و تکرار کنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانم دکتر من قرص کلومیفن استفاده کردم و یک روز درر میان رابطه داشتم در روزای تخمک گذاریم الانم ۵روزه پریودیم عقب افتاده احتمالش هست باردار باشم؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

slm rabete mohafezat nashode dar roz tokhmak gozari dashtam mede dard daram aiaa bardaram yek hafte be p monde

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
باید صبر کنید تا پریودتون به تاخیر بیوفته بعد بشه نظر داد ولی در روز تخمک گذاری شما در اوج امادگی برای بارداری هستید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانم دکترعزیز.مندوماه پیش ام ار ای داشتم متوجه شدم.کیست دارم.پریودام منظم بودندویک ماه یادوماه بعدشم منظم بودولی ابان ماه ۸نشدم ۱۸ شدم یعنی ۱۰روزتاخیر.خونریزی زیادی هم داشتم.
امروز۸روزبعدازاتمام همون پریودی دوباره لکه دیدم.ایاکیستم بزرگ...

سلام خانم دکترعزیز.مندوماه پیش ام ار ای داشتم متوجه شدم.کیست دارم.پریودام منظم بودندویک ماه یادوماه بعدشم منظم بودولی ابان ماه ۸نشدم ۱۸ شدم یعنی ۱۰روزتاخیر.خونریزی زیادی هم داشتم.
امروز۸روزبعدازاتمام همون پریودی دوباره لکه دیدم.ایاکیستم بزرگ شده؟؟
یامشکل دیگه دارم.؟؟لطف میکنیدجواب بدید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

من دختر 16 ساله هستم و هیچ نزدیکی و ........نداشتم و 45 و 47 و .....روزه پریود نشدم وفکرر میکنم البته فکر میکنم شکمم کمی بززرگ شده علتتو میشه بگین؟؟؟خیلی نگرانم!!!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

عزیزم این یک تصور غلط وتاثیر پذیرفته از دوران بلوغ هست پس شما اضافه وزن دارید البته .به تاخیر افتادن سیکل پریودی رو حتما بایک پزشک متخصص زنان درجریان بگذارید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانوم دکتر الان 21روز از پریودم میگذره وهمه ی علامت بارداری رو دارم واولین تستم مثبت اومد ولی دومین تستم منفی بود حالا نمیدونم چیکار کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

اگر دوبار تست رو انجام دادین و به اتفاق نظر درمورد بارداری قطعی نرسیدین حتما آزمایش رو در برنامه هاتون داشته باشین چون درصد خطا در تست های خانگی مشاهده شده

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانم دکتر من یکسال بعد زایمانم پریود نشدم بعدیک سال دوماه پری شدم اما این ماه ۱۸روز از پری گذشته وبیبی چک زدم منفی بود احتمال بارداری هست

This comment was minimized by the moderator on the site

از اونجایی که درصد خطا درتست های خانگی هست باید آزمایش انجام بدین حتما باتوجه به عقب افتادن سیکل پریودی .البته همه ی عقب افتادگی های پریودی ناشی از بارداری نیست چه بسا مشکل دیگه ای وجود داشته باشه پس حتما سنوگرافی فراموش نشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام در صورت وجود پرده پیشاب میتونه حامله کنه؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
کلا بارداری با پیشاب احتمالش کمه
ولی اگه منی وارد بشه بله احتمال بارداری هست

This comment was minimized by the moderator on the site

درسته که احتمال بارداری کم هست ولی احتمالات رو درنظر بگیرین شاید جز همون درصد کم باشین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانم دکتر
من هشت ماه پیش زایمان سه زارین داشتم سر دوتا بچه قبلیم سر 6ماه بعد زایمان پرید شدم سراین هنوز نشدم اما برای هرسه بارداری باقرص دارو باردار شدم جلوگیری هم ندارم سرگیجه وحالت تهو دارم احتمال بارداری هست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

بله خانومم احتمالش بالاس

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من قرص کولفین خودم هنوز موقه پریودم نشده دوبار هم ازمایش خون دادم منفی بود احتمالش هست باردارباشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام 20 تیر پریود شدم الانم 6 شهریوره تنبلی تخمدان دارم احتمال داره بار دار باشم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۲۷تیر اولین روز قاعدگیم بوده و بعد از پاک شدن به صورت مداوم اقدام کردم دو ماهه اقدام کردم و برای بارداریه دومن اقدام کردم.هنوز یک سال از زایمان اولم نگذشته.چقدر احتمال بارداری دارم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وقت بخیر
۳تیر رابطه محافظت نشده داشتیم که میشد ۱۴ روز بعد از پریودیم
الان ۱ روز گذشته و یکسری علائم دارم مثل حالت تهوع،خستگی و کوفتگی،۲بارسرگیجه،بدن درد، و ترش کردن و از طرفی شکمم سفت شده خصوصا زیر شکمم و دوطرف پهلوهام یهو تیر میکشه و سینه...

سلام وقت بخیر
۳تیر رابطه محافظت نشده داشتیم که میشد ۱۴ روز بعد از پریودیم
الان ۱ روز گذشته و یکسری علائم دارم مثل حالت تهوع،خستگی و کوفتگی،۲بارسرگیجه،بدن درد، و ترش کردن و از طرفی شکمم سفت شده خصوصا زیر شکمم و دوطرف پهلوهام یهو تیر میکشه و سینه هام کمی درد دارن
علائم بارداریه؟؟؟
هنوز ۲هفته تا موعد پریودیم مونده

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۲۹سالمه یک هفته پریودعقب افتاده میخواستم بفهمم ایامن حامله هستم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام

میتونید از بی بی چک استفاده کنید
ولی دلیل تاخیر همیشه بارداری نیست

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من رابطه که داشتم که داخل ریختن ولی قرص اورژانسی خوردم ۲هفته بعد لک بینی داشتم وهنوز ۱ماهو خورده ایی که پریود نشدم ایا حامله ام؟

بارگذاری بیشتر ...

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/