فریز تخمک معجزه ای برای خانم های بلند پرواز

فریز تخمک معجزه ای برای خانم های بلند پرواز

فریز تخمک برای افزایش شانس بارداری :

از گذشته تا به حال شیرین ترین رویای هر زنی رویای مادر شدن بوده است. اما این که هر خانمی قصد دارد در چه سنی به این هدف خود برسند، معمولا از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد. بسیاری از زنانی که در قرن 21ام زندگی می کنند، حرفه گرا و بلندپرواز هستند، به همین دلیل هم ممکن است قصد داشته باشند که بعد از تحقق یافتن تمام اهداف حرفه ای خود به تحقق رویای باردار شدن خود فکر کنند. در چنین مواقعی، فریز تخمک خانم ها می تواند بهترین گزینه برای اقزایش شانس باردار شدن آن ها در آینده باشد که همه خانم ها می توانند این گزینه را انتخاب کنند. آیا شما به عنوان یک خانم شاغل از انتخاب این روش برای افزایش شانس بارداری خود در آینده نگران هستید؟ زیاد نگران نباشید! ادامه این مقاله، در مورد موضوع فریز تخمک خانم ها به منظور افزایش شانس باردار شدن آن ها اطلاعات زیادی به شما خواهد داد که تمام تردید های شما و همسرتان را از بین می برد.

فریز تخمک چگونه انجام می گیرد؟

هنگامی که هر خانمی به یک سن خاص می رسد، ممکن است با بروز بسیاری از مشکلات و مسائل ناباروری، دیگر نتواند باردار شود. برای حل این مشکل، فریز تخمک خانم ها در یک دوره سنی خاص گزینه ای است که توسط علم پزشکی تایید شده است و در بسیاری از کشورهای پیشرفته به منظور جلوگیری از بروز مشکلات ناباروری در مرحله بعدی از زندگی زنان مورد استفاده قرار می گیرد.
در روش فریز تخمک خانم ها، هر زنی می تواند تخمک سالم و بالغ خود را در یک دوره سنی مناسب با کمک پزشکان متخصص زنان و زایمان و یا یک تیم پزشکی مجرب از بدن خود جدا کرده و با استفاده از روش ها خاص منجمد کردن آن را حفظ کند تا در زمانی که احساس کرد شرایط بهتری برای بارور شدن دارد، بتواند از تخمک جوان خود استفاده کند. در واقع با کمک روش فریز تخمک خانم هایی که به خاطر بالا رفتن سن و یا بروز مشکلات ناباروری نمی توانند حامله شود، قادر خواهند بود تا از تخمک خود برای حل این مشکل استفاده کنند. به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که هر زنی پس از فریز تخمک خود می تواند در هر زمانی که بخواهد از آن تخمک برای باردار شدن استفاده کند و بدون بروز هیچ مشکلی، برای تکمیل کردن اعضای خانواده خود اقدام نماید. به فرآیند نگهداری تخمک خانم ها برای یک مدت زمان مشخص "فریز تخمک خانم ها" گفته می شود.

frize-tokhmak4.jpg

چگونه تخمک یک زن منجمد می شود؟

اگرچه امروزه روش فریز تخمک خانم ها یک ابزار قدرتمند برای حل مشکل ناباروری زنان با سن بالا تلقی می-شود. اما به خاطر داشته باشید که درک کامل مراحل این روش، مزایا و معایب آن قبل از تصمیم گیری برای استفاده از این روش برای تمام خانم ها بسیار لازم و ضروری است. علاوه بر این مورد به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که گام اول برای انجام اصولی فریز تخمک خود مشورت کردن با یک گروه بهداشتی و پزشکان مجرب و همچنین انجام آزمایشات گوناگون مانند آزمایش خون می باشد. همچنین، بسیار لازم است که سطح باروری خانمی که قصد فریز تخمک خود را دارید هم مورد ارزیابی دقیق پزشکان قرار گیرد.
هنگامی که کادر پزشکی به این اطمینان رسیدند که سطح باروری خانم مورد نظر بسیار خوب است، او را به یک دکتر متخصص IVF (یا لقاح مصنوعی) معرفی می کنند تا دوره آماده سازی کاملی را به منظور منجمد کردن اصولی تخمک خود، با مصرف داروهای خاصی که تقریبا 10 روز به طول می انجامد، بگذراند. لازم است به عنوان بدانید که مصرف این داروها تخمدان های شما را تحریک کرده و سبب تولید تعداد بیشتری فولیکول خواهد شد. در این هنگام است که دکتر معالج شما می تواند از بین این تخمک ها، تخمک های باکیفیت و خوب را برای منجمد کردن، انتخاب نماید.
هنگامی که فولیکول ها در داخل تخمدان خانم ها رشد کردند و به اندازه مطلوب که در حدود 1.5mm است، رسیدند، کادر پزشکی یک دوره کامل دیگر از داروهای خاص را به بیمار خود تجویز می کنند تا به تخمک های داخل بدن او اجازه دهند که از فولیکول آزاد گردد. معمولا پس از گذراندن این مراحل، دکتر متخصص لقاح مصنوعی سعی خواهد کرد تا در حدود 10-12 تخمک بالغ را از طریق لاپاراسکوپی و یا با ایجاد یک برش کوچک در شکم بیمار، خارج کند. بعد از استخراج تخمک از تخمدان خانم متقاضی، دکتر معالج او مجاز به منجمد کردن آن ها می باشد، طوری که بتواند از آن ها برای اهداف آینده بیمار خود استفاده کند.
با بررسی مراحل بالا، می توان ادعا کرد که کل فرایند فریز تخمک خانم ها، بسیار ارزشمند بوده و یک سرمایه-گذاری خوب برای آینده فرد به شمار می رود، چون دکتر متخصص لقاح مصنوعی با حفاظت تخمک بارور برای مدت طولانی و استفاده از آن ها در آینده کمک زیادی به خود فرد مورد نظر خواهد نمود.

چگونه می توان از تخمک های منجمد شده در آینده استفاده کرد؟

هنگامی که شما هم مانند بسیاری از خانم های شاغل تصور کردید که زمان مناسب برای باردار شدن شما فرا رسیده و اینک قدرت قبول مسئولیت نگهداری از یک کودک را دارید، می توانید از تخمک های حفظ شده خود در مراکز لقاح مصنوعی برای تحقق یافتن هدفتان استفاده کنید.
لازم است به عنوان یک خانم آگاه باشید که معمولا مسئولان مراکز لقاح مصنوعی، تخمک های سالم و بالغ شما را در دمای 196 درجه سانتی گراد نگهداری می کنند. به همین دلیل شما می توانید مطمئن باشید که در این مدت، هیچ آسیب به آن ها نخواهد رسید. هنگامی که شما به عنوان یک زن تصمیم به استفاده از تخمک منجمد شده خود گرفتید، معمولا دکتر معالج شما مدت کمی قبل از زمان استفاده از این تخمک با نگه داشتن آن در یک درجه حرارت کنترل شده آن را ذوب خواهد کرد. پس از گرم شدن تخمک و لقاح یافتن آن با اسپرم همسرتان، این تخمک به کمک یک دکتر متخصص لقاح مصنوعی، به رحم زن متقاضی تزریق می شود. در نهایت، هنگامی که تمام این مراحل با موفقیت انجام شد، شما می توانید باردار شوید.

میزان موفقیت زنان در باردار شدن به کمک روش فریز تخمک:

درست است که روش فریز تخمک خانم ها ممکن است 100٪ نتایج خوبی ندهد، اما می توان ادعا کرد که در اکثر موارد این روش با موفقیت همراه بوده است. با این حال، سه عامل بسیار مهم وجود دارد که استفاده از تخمک منجمد شده به منظور افزایش شانس باردار شدن زنان را تحت تاثیر قرار می دهد. این عوامل عبارتند از:
• اولین عامل موثر در موفقیت استفاده از روش فریز تخمک خانم ها، سن خانمی است که تصمیم به باردارشدن با کمک این روش گرفته است. به خازر داشته باشید که هر چه سن خانم متقاضی کمتر باشد، روش فریز تخمک در مورد او بهتر جواب خواهد داد.
• در مرحله دوم نکته مهم این است که بدانید چه تعداد تخمک و چگونه منجمد شده است. اگر تعداد تخمک های گرفته شده از بدن شما بیشتر باشد، شانس بیشتری هم برای موفقیت وجود خواهد داشت.
• و در آخر، موفقیت چنین بارداری هایی بستگی زیادی به وقت جایگزین نمودن تخمک و چگونه انجام عمل لقاح مصنوعی دارد. اگر تزریق تخمک بارور، با روش اصولی انجام گیرد، می توان ادعا کرد که حامله شدن فرد هم صد در صد موفق خواهد بود.

عوارض جانبی استفاده از روش فریز تخمک برای افزایش شانس بارداری:

با این که تا به حال هیچ گزارش مستندی از مضرات فریز تخمک در زنان و نوزادان به دنیا آمده از این مادران ارائه نشده است و همه این نوزادان هم به طور طبیعی و بدون هیچ نقصی در هنگام تولد به دنیا آمده اند، اما برخی از گزارش ها نشان می دهند که استفاده از داروهای IVF می تواند باعث بروز علائم زیر در برخی از زنان استفاده کننده از این روش شود:
• بروز تهوع شدید بارداری
• استفراغ شدید
• به وجود آمدن تنگی نفس در این مادران
• تورم شکم و به وجود آمدن درد زیاد در این ناحیه از بدن مادران
البته به یاد داشته باشید که همه این علائم ممکن است به ندرت و در 1-2 درصد از زنانی که فرایند فریز تخمک را برای حل مشکل بارداری خود انتخاب کرده اند، دیده شود.

frize-tokhmak1.jpg

مدت زمان مناسب برای فریز تخمک :

اگر شما به عنوان یک زن تصمیم دارید تا از ایده فریز تخمک، در آینده ای دور استفاده کنید، می توانید آن را برای یک مدت طولانی ذخیره کنید. حتی مواردی وجود داشته است که از تخمک منجمد شده خانم ها پس از 10 سال استفاده گردیده و نتایج مثبتی هم ارائه شده است.
بنابراین، در حال حاضر اگر یک زن نیاز به زمان دارد تا بتواند معضلات شخصی و حرفه ای خود را در زندگی از بین ببرد و بعد از آن با آمادگی کافی و خیال راحت باردار شود، می تواند استفاده از روش فریز تخمک بهره ببرد. در چنین شرایطی هم از زندگی خود لذت خواهد برد و هم در هنگام آماده شدن برای قبول مسئولیت مادری از نعمت مادر شدن بهره مند می شود.

 مطالعه روش های نوین جلوگیری از بارداری راه های دیگری را به شما که اکنون آمادگی مادر شدن ندارید را می گوید.

 

نظر (26)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

من پرسیدم چند سال میتونه تخمک فریز بمونه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

خواهر من 50 ساله است و هنوز ازدواج نكرده. ايشان هنوز يائسه نشده و پريود تقريبا منظمي داره. آيا امكان فريز كردن تخمك براي ايشان هست؟ در صورتيكه بله، آيا امكان داره آن تخمك را با اسپرم شخص خاصي كه خودش در نظر داره با لقاح مصنوعي در رحم خودش قرار...

خواهر من 50 ساله است و هنوز ازدواج نكرده. ايشان هنوز يائسه نشده و پريود تقريبا منظمي داره. آيا امكان فريز كردن تخمك براي ايشان هست؟ در صورتيكه بله، آيا امكان داره آن تخمك را با اسپرم شخص خاصي كه خودش در نظر داره با لقاح مصنوعي در رحم خودش قرار دهند؟ اگر نه امكان اين هست كه من (متاهل- 38 ساله- داراي دو فرزند) جنين ايشان را نگه دارم و به دنيا بياورم؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
ایشون باید آزمایش بدن وببینن توی بانک تخمکشون چقدر باقی مونده و آیا امکان ذخیره هست، اگر هست باید معاینه بشه و بفهمه به دلیل سن بالاشون رحم قابلیت حفظ جنین رو داره یا نه ، اگر تخمک جواب بده بله میتونین از رحم اجاره ای خودتون استفاده کنین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.در صورت نابالغ بودن تخمک پس از خروج آن، چه اقدامی اتجام میشود ؟ ایا مراحل تزریقات مجدد باید انجام شود ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام و تشمر از اطلاعات مفیدتون من ۳۳ سالم هست تا یک سال دیگر میخوام باردار بشم آیا نیاز هست فریز کردن تخمک رو انجام بدم . آزمایشاتم تا الان به غیر لز amh خوب بوده همش ممنون میشم راهنماییم نمایید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
نه برای یک سال نیازی نیست عزیزم.

This comment was minimized by the moderator on the site

تقریبا هزینه اینکار چقدرهو ایا فقط برای انجماد باید در تهران انجام میشه یا در شهرستانها هم امکانش هست

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
هزینه فریز تخمک که شامل خارج کردن تخمک هست حدود 2 تا 3 میلیون هست و هزینه نگهداری سالانه 250 هزار تومن هست.

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام و خسته نباشید من 42 سالم هست و مجردم. آیا برای من هم امکان فریز تخمک وجود داره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام بله هست.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ٤٠ سالمه و متاركه كردم و فرزندي ندارم ايا تو اين سن مناسب هست فريز كنم يا خير و اينكه چند درصد احتمال بارداري دارم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بله امکان فریز تخمک هست ولی احتمال بارداری در زمانی که بخواین اقدام به بارداری کنین کمتر از افراد جوان هست.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من يك تومور داخل رودم بوده با عمل جراحي برداشتمش ولي قبل عمل راديو تراپي انجام دادم و فريز تخمك هم قبل از راديو تراپي انجام دادم اما فقط ٣يا ٤ تا تخمك تونستن بگيرن ازم به نظر شما شانس بارداري در اينده براي من وجود داره؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بله انشاالله باردار میشید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشيد من مشكل بيماري cml دارم قرص ايماتينيب شيمي درماني استفاده ميكنم، چون نميتونستم دارومو قطع كنم تخمكم و فريض كردم، ايا امكان داره موقع بارداري جنين ناقص باشه؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
اگه تخمک سالم فریز شده باشه نخیر.

This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی این روش خوبه ولی فکر میکنم هزینه زیادی داشته باشه ؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بله متاسفانه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ، من خانمي مناركه ٤٢/٥ ساله هستم كه فرزند ندارم و بعد از متاركه ازدواج نكردم . آيا امكان فريز كردن تخمك براي من وجود داره ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بله امکان فریز تخمک هست ولی احتمال بارداری در زمانی که بخواین اقدام به بارداری کنین کمتر از افراد جوان هست.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و احترام , من 19 سالمه و مجردم میتونم از الان تخمک فریز کنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , از الان چه کاریه؟!
به خاطر مجرد بودنتون توصیه نمیکنم .

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید
ببخشید من الان میخوام از این روش استفاده کنم آیا بعدا که بخوایم بچه دار بشیم میتونم بدون نیاز به این تخمک بچه دار بشم یا امکانش نیست؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , فریز کردن تخمک برای زمانی هست که قدرت باروری نداشته باشین در صورتی که خودتون در سنی باشین که قدرت باروری داشته باشین میتونین بذارین اون تخمک بمونه و خودتون به طور طبیعی باردار بشین .

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , من یک فامیلی دارم که دیر ازدواج کرده و الان دکترها بهش گفتن شانس بارداریش کمه آیا ممکنه با این روش بتونه باردار بشه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , این روش برای خانم هایی هست که در سنین کم نمیخوان باردار بشن و تخمک خود رو به صورت فریز شده در مراکز تخصصی نگهداری میکنن, چون من اطلاعی از وضعیت فامیلتون ندارم نمیتونم راهنمایی کنم
بهتره به یک متخصص مراجعه کنن تا معاینه بشن ونتیجه...

سلام عزیزم , این روش برای خانم هایی هست که در سنین کم نمیخوان باردار بشن و تخمک خود رو به صورت فریز شده در مراکز تخصصی نگهداری میکنن, چون من اطلاعی از وضعیت فامیلتون ندارم نمیتونم راهنمایی کنم
بهتره به یک متخصص مراجعه کنن تا معاینه بشن ونتیجه دقیق بهشون داده بشه.

ادامه مطلب

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/