باردار شدن یک زن چه مدتی طول میکشد؟ (بخش دوم)

باردار شدن یک زن چه مدتی طول میکشد؟ (بخش دوم)

در باردار شدن یک زن چه مدتی طول میکشد؟ (بخش اول) سه عامل موثر در مدت زمانی که بارداری در یک زن رخ میدهد را خواندید، در ادامه می خوانید....

عوامل موثر بر افزایش شانس بارداری زنان:

4. سبک زندگی و تغذیه زوجی که قصد بارداری دارند:

همانطور که می دانید داشتن رژیم غذایی سالم و انجام تمرینات ورزشی منظم، شانس شما و همسرتان را برای باردار شدن افزایش خواهد داد. اما شما و همسرتان مانند بسیاری از زوج ها، می توانید بدون توجه به این نکات و اهمیت ندادن به شیوه زندگی سالم در دوران تلاش برای باردار شدن، شانس خود را تضعیف کنید. برای اطمینان از داشتن بدنی سالم، بسیار مهم است که شما به عنوان یک زن سیگار کشیدن را متوقف کرده و مصرف الکل را هم قطع کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که شریک زندگی شما هم برای داشتن بدنی سالم و قوی، باید تمام قوانین بالا را دنبال کند. علاوه بر این ها، همیشه اطمینان حاصل کنید که به مقدار کافی سلنیوم و روی را در رژیم غذایی خود دارید، چون استفاده از یک رژیم غذایی متعادل، باعث افزایش شانس باروری، به ویژه در مردان می شود.

5. توجه به مسائل باروری توسط زوج هایی که قصد بارداری دارند:

مسائل اساسی و مهم مربوط به باروری مانند وجود آلرژی در اسپرم های مردان، لوله های فالوپ مسدود شده در زنان و PCOS می توانند شانس افراد را برای باردار شدن کاهش دهند. اگر سن شما به عنوان یک زن، زیر 35 سال است و بیش از یک سال از تلاش شما برای باردار شدنتان می گذرد و هنوز هم حامله نشده اید، به این موضوع فکر کنید که ممکن است یک مشکل بهداشتی اساسی داشته باشید. پس، در صورت وقوع چنین شرایطی، حتما در اسرع وقت با یک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید، تا او با انجام تحقیقات باروری لازم شما را درمان کند.
اگر شما هر یک از مسائل و مشکلات فوق را داشته باشید، شانس شما برای باردار شدن و داشتن چرخه تخمک گذاری منظم 25٪ تا 30٪. کاهش خواهد یافت، حتی در برخی موارد، مشکلات اساسی مربوط به باروری ممکن است شانس شما و همسرتان را برای داشتن فرزند به طور کامل از بین ببرد. اگر چرخه قاعدگی شما به عنوان زنی که قصد باردار شدن در آینده ای نزدیک را دارید، نامنظم است و یا تاخیر در پریود ماهانه خود دارید، تصور نکنید که این امر طبیعی است، زیرا این شرایط در اکثر موارد باعث می شود که بدن شما در زمان تخمک گذاری دچار مشکل شود.
در نهایت، توصیه می شود که اگر شما به عنوان یک زن در تلاش برای باردار شدن خود در طول یک سال گذشته با شکست مواجه شده اید، حتما با دکتر معالج خود در این مورد صحبت کنید.

bardar-o2-1.jpg

چگونه بسیاری از زوج ها بدون نیاز به کمک دکتر باردار می شوند؟

خبر خوب برای همه زوج های جوان این است که در حدود 90 درصد از زوج ها می توانند به طور طبیعی و بدون نیاز به کمک پزشک متخصص و داروها باردار شوند. این در حالی است که تقریبا در 10٪ از زوج ها ناباوری تشخیص داده می شود. مطالعات اخیر انجام شده توسط پزشکان متخصص در این باره نشان می دهد که در حدود 95٪ از زوج های مشکل دار هم می توانند در صورت ادامه تلاش خود برای باردار شدن، به طور طبیعی و بدون نیاز به کمک پزشک متخصص و داروها صاحب فرزند شوند.
در نهایت، به یاد داشته باشید که شما هم مانند همه زوج های مشکل دار، می توانید کمک های پزشکی را در صورت تشخیص ناباروری دنبال کنید. این نکته را هم فراموش نکنید که تاکنون تعداد زیادی از زوج های مشکل داربا پس مصرف داروها صاحب فرزند شده اند. اگر شما به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارد، بیش از 40 سال سن داشته باشید، باید با دکتر معالج خود در مورد موانعی که ممکن است در این دوره بر سر راه شما قرار بگیرد، هم مشورت کنید.
در نهایت، به عنوان زوجی مشکل ناباروری دارید، نگران نباشید، چون اگر نتوانستید با امتحان نمودن روش های فوق برای باردار شدن هم موفق شوید، حتما از درمان های دیگری مانند رحم جایگزین و اهدای اسپرم موفق خواهید شد.

انجام چه کارهایی شانس بارداری را افزایش می دهد؟

همانطور که در قسمت بالا بحث شد، داشتن رابطه جنسی محافظت نشده در اغلب زوج های جوان، شانس باردار شدن آن ها را افزایش می دهد. البته لازم است بدانید که بهترین زمان برای داشتن رابطه جنسی، زمانی است که تخمک گذاری در بدن خانم ها اتفاق می افتد. تحقیقات اخیر کارشناسان نشان داده است که شما به عنوان یک خانم باید از هر گونه تکنیک پیچیده برای تشخیص زمان دقیق تخمک گذاری خود استفاده کنید. همچنین، به یاد داشته باشید اگر استرس در شما و همسرتان بیشتر باشد، باردار شدن شما سخت تر خواهد بود. جالب ایت بدانید که طبیعی ترین روش برای باردار شدن داشتن رابطه جنسی در هر دو یا سه روز است.
گاهی اوقات وجود مشکلاتی در رابطه جنسی زوج ها می تواند به دلیل شیوه زندگی آن ها باشد، به ویژه آن هایی که از روی حیله و تزویر در کنار یگدیگر قرار گرفته اند. در غیر این صورت، اگر شما باز هم برای حامله شدن دچار مشکل شوید، بهتر است برای آگاهی از چرخه تخمک گذاری خودتان در میان برنامه پرمشغله زندگی، از کیت های پیش بینی زمان تخمک گذاری استفاده کنید، چون به کار بردن آن ها می تواند در تعیین وقت دقیق تخمک گذاری زنان بسیار مفید باشد. هنگامی که شما از زمان دقیق باروری خود آگاه باشید، می توانید با داشتن یک یا دو بار رابطه جنسی با همسرتان، شانس خود را برای حامله شدن افزایش دهید.
از آن جایی که برای باردار شدن، سلامت عمومی پدر مادر بسیار مهم است، بنابراین، ایده خوبی است که قبل از باردار شدن، برنامه های خود را با دکتر و یا مامای معالج خود به طور کامل چک کنید، تا حین حاملگی با مشکل خاصی روبرو نشوید.
تحقیقات اخیر کارشناسان باروری نشان می دهد اگر شیوه زندگی افراد سالم بوده و با آرامش همراه باشد، در این حالت آن ها با لذت بردن از زندگی خود در واقع بهترین راه را برای افزایش شانس باردار شدن خود انتخاب می کنند. بنابراین، به یاد داشته باشید که گفتگو با دکتر متخصص و یا دوستان باتجربه در دوران تلاش برای باردار شدن، می تواند کمک زیادی به شما بکند، چون هرگز به تنهایی نمی توانید موانع و مشکلات این دوره را پشت سر گذاشته و موفق شوید.

همانطور که خواندید تغذیه قبل بارداری تاثیر زیادی در روند بارداری شما دارد ، مامانم خواندن توصیه هایی درباره تغذیه قبل از بارداری را به شما توصیه میکند.

 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام , ببخشید تخمک گذاری چه زمانی انجام میپذیرد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , در برخی موارد، حتی زودتر از 12 ساعت و یا بیش تر از 24 ساعت بعد از تخمک گذاری هم بارور شود. اما در برخی موارد دیگر، بارور شدن تخمک به طور متوسط حدود نه روز پس از تخمک گذاری در بدن خانم ها رخ می دهد.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/