مادر و جنین در هفته هفتم بارداری | بهترین زمان برای انجام سونوگرافی

week 7 حالا جنین شما به اندازه یک دانه بلوبری یا زغال اخته است که ضربانش را می شنوید!

هفته هفتم بارداری، بهترین زمان برای سونوگرافی  و دانستن اختلالات موجود در جنین می باشد و حالا شما می توانید با خیال راحت خبر بارداری خود را به همه اعلام نمایید. لازم است تا به عنوان یک مادر باردار بدانید که هفته هفتم از ماه دوم بارداری، برای سونوگرافی یا اسکن رحم و دیدن جنین، به منظور بررسی اجمالی سلامت و رشد او بهترین زمان خواهد بود

علائم بارداری در هفته هفتم

تهوع و استفراغ در هفته 7

بسیاری از زنان باردار، در ماه های اول بارداری خود به طور مداوم دچار حالت تهوع و استفراغ می شوند. هر چند که حالت تهوع و استفراغ اصلا علامت خوش آیندی نیست، ولی در اکثر افراد به وجود خواهد آمد.

البته در بعضی مواقع، استفراغ می تواند نشانه ای از عفونت ویروسی، مسمومیت غذایی، عدم تحمل مصرف برخی داروها و یا اختلالات معده و روده در شما به عنوان یک مادر باردار بوده و هیچ ارتباطی با بارداری شما نداشته باشد.

پزشکان معمولا تنها زمانی که شما اصلا نمی توانید چیزی را که می خورید، در معده خود نگه دارید، برخی از داروهای ضد استفراغ را که بی ضرر هستند برای شما تجویز کنند. شما به عنوان یک مادر باردار می توانید از درمان های طبیعی برای رفع تهوع بارداری ، مانند آب لیمو، زنجبیل و یا نعناع را که تا حد زیادی به رفع حالت تهوع و استفراغ کمک می کند، استفاده کنید.

 تنگی نفس در هفته هفتم بارداری

وجود تنگی نفس در بین زنان باردار، امری نسبتا شایع است. تنگی نفس در سه ماهه اول بارداری و در برخی موارد، در مراحل بعد از زایمان هم ادامه می یابد که مادر باردار از آن شکایت می کنند. اگر چه تغییرات هورمونی می تواند باعث بروز تنگی نفس در زنان باردار باشد، ولی علت اصلی آن تغییراتی در بدن است که باعث بالا رفتن حرکات دیافراگم در بدن مادر باردار شده، و حرکت رو به پایین آن را محدود خواهد کرد.

از این رو، باز شدن کامل ریه ها در زنان باردار مشکل خواهد بود و همین امر حتی منجر به تنگی نفس در ماه های بعدی بارداری هم خواهد شد. بروز این حالت نباید هیچ نگرانی در مورد خوب نفس کشیدن شما و جنین داخل رحمتان به وجود آورد، هر چند که حتی ممکن است در این حالت، اصلا احساس ناراحتی در خود و فرزندتان نداشته باشید.

علائم بارداری در هفته هفتم

سوزش معده

اولین چیزی که شما به عنوان یک مادر باردار در مورد سوزش سردل یا معده باید بدانید این است که این دردها هیچ ربطی به قلب شما ندارد. در واقع، علت این دردها می تواند از موادغذایی که می خورید و سوء هاضمه ای که ممکن است آن غذاها در شکم شما ایجاد کنند، بوده باشد. هر چند که امکان دارد در برخی افراد این مشکلات زودتر از شروع بارداری خود را نشان دهند، ولی معمولا سوزش معده در همه مادران به عنوان ویژگی خاص در تمام طول دوران بارداری دیده می شود.

 به طور معمول مواد غذایی که سبب افزایش اسید معده می شوند، ناراحتی معده را در بدن شما ایجاد خواهد کرد. توصیه می شود تا از خوردن وعده های غذایی سنگین و یا مواد غذایی تند درست قبل از خوابیدن و یا چرت زدن در طول روز اجتناب نمایید. حتی اگر شما به عنوان یک زن باردار دلتان مواد غذایی تند می خواهد، باز هم سعی کنید مواد غذایی شیرین و سالم را برای زمان های قبل از خواب در نظر بگیرید. همچنین نوشیدن مقدار زیادی از معجون سحرآمیزی به نام آب را هرگز فراموش نکنید.

از دیگر علائمی که  در هفته هفتم بارداری وجود دارد عبارتند از:
• افزایش دفعات دفع ادرار
غش کردن یا داشتن سرگیجه
• نوسانات خلقی
• به وجود آمدن نگرانی ها در مورد ظاهر بدن خودتان
• بی حوصلگی و خستگی
• ویار صبحگاهی

وضعیت بدن و رحم در هفته هفتم بارداری

هر چند در ماه دوم بارداری، خارج از بدنتان نمی توانید تغییراتی را مشاهده کنید، اما بسیاری از اتفاقاتی که در بدن شما روی می دهد، داخلی هستند. اندازه رحم شما در هفته هفتم بارداری دو برابر خواهد شد و یک تغییر عمده که شما را متوجه خود خواهد کرد، رشد زیاد سینه های شما به عنوان یک مادر باردار است. افزایش هورمون های بارداری باعث می شود پستان های شما به حداکثر اندازه خود برسند.

وضعیت جنین در هفته هفتم

در هفته 7 بارداری تقریبا در هر دقیقه حدود 100 سلول مغزی جدید در جنین در حال رشد به وجود می آید. جای تعجب نیست که رشد بیشتر و شگفت انگیزی را در قسمت های مختلف جنین خود ببینید. همراه با آن مغز و قلب جنین نیز در حال حاضر برای انجام وظایف پیچیده تر خود، با سرعت بیشتری رشد خواهد کرد.

اندازه جنین در هفته 7 بارداری

در هفته هفتم اندام های فرزند شما در اندازه خیلی کوچک در کیسه زرد گنجانده شده است که از بالای سر تا پایین بدن جنین در آن دیده می شود و در حال حاضر قابل اندازه گیری دقیق تری خواهد بود. اندازه جنین در هفته هفتم بارداری، حدود 5 تا 12 میلی متر خواهد بود، که به اندازه یک زغال اخته می باشد. جنین ممکن است در این مرحله وزنی کمتر از یک گرم داشته باشد، اما باید بدانید که او در حال حاضر تقریبا 10000 بار از اندازه اولیه خودش، بزرگتر شده است.

اندازه جنین در هفته هفتم بارداری

کدام اندام ها در هفته هفتم بارداری رشد می کنند؟

در این هفته کلیه ها در حال شکل گیری است اما صورت هنوز شکل نگرفته است. البته سوراخ های بینی در حال شکل گیری است و چشم ها خیلی بزرگ و بدون پلک هستند. روده ها نیز در حال شکل گیری در داخل طناب نافی هستند.

ضربان قلب جنین شما با وضوح بالا در سونوگرافی شنیده می شود که در آن بال بال زدن منظم جنین آشکارا دیده می شود.

البته پیشنهاد ما برای شنیدن صدای قلب جنین، بین هفته 8 بارداری تا هفته 12 بارداری هست

سونوگرافی در هفته هفتم بارداری

وقتی که در هفته هفتم بارداری هستید، انجام دادن یک اسکن بسیار ضروری است. راهنمایی های ما را در این مقاله برای اسکن یا سونوگرافی به یاد داشته باشید. این نکات عبارتند از:

زمان مناسب برای سونوگرافی

در مرحله جنینی، حدس زدن سن بارداری کار آسانی نخواهد بود، چون ژنتیک فردی هر جنین در طول رشد ممکن است با فرد دیگر متفاوت باشد و این کار را سخت می کند. شما با انجام سونوگرافی اولیه می توانید دقیق ترین سن بارداری خود را دریافت کنید. به غیر از پیش بینی تاریخ زایمان، انجام یک اسکن در هفته هفتم بارداری می تواند چیزهای خاصی را در مورد بارداری که باید بدانید، نشان دهد، که عبارتند از:

1. سونوگرافی در این هفته می تواند سن بارداری را با دقت بیشتری پیش بینی کند.
2. همچنین سونوگرافی می تواند منبع از دست دادن خون را در مادران باردار، در صورت وجود شناسایی نماید.
3. فایده دیگر اسکن این است که سلامت رحم، تخمدان ها و لوله های فالوپ مادران باردار را تایید خواهد کرد.
4. سونوگرافی وجود بارداری خارج از رحم را تشخیص خواهد داد.
5. انجام اسکن، عمل چک کردن رشد مناسب جنین را متناسب با سن بارداری شما انجام می دهد. 

انواع سونوگرافی در هفته 7 بارداری

دو نوع سونوگرافی وجود دارد که شما می توانید در این هفته انتخاب نمایید، یکی ترانس اولتراسوند (TAU) و دیگری سونوگرافی ترانس واژینال (TVU) می باشد :

 • سونوگرافی ترانس: یک نمای پانوراما و گسترده ای از منطقه شکم و لگن زنان باردار فراهم می کند. این نوع سونوگرافی، یک روش بی ضرر می باشد که با قرار دادن سنسور بر روی شکم مادر باردار زمانی که مثانه او پر است، انجام می شود.
 • سونوگرافی ترانس واژینال: در کسانی که لگن آن ها کوچک است و محدودیت خاصی در اسکن ترانس وجود دارد، انجام می گردد. اما نتیجه آن بسیار دقیق بوده و انجام آن از طریق یک پروب به داخل واژن زن باردار صورت می گیرد. ضربان قلب جنین از این طریق به وضوح قابل شنیدن خواهد بود.

جنین در هفته هفتم بارداری

مناسب ترین سونوگرافی در هفته هفتم

برخی از زنان باردار ممکن است برای پیش بینی موعد زایمان خود از هر دو روش اسکن استفاده کنند، هر چند دقت پیش بینی در آن ها همیشه سوال برانگیز است. به علت ویژگی های منحصر به فرد افراد، تنها 5٪ از این پیش بینی ها در زنان بارداری توسط دکتر متخصص در نظر گرفته می شود. شما باید برای انتخاب نوع اسکن مناسب در مورد خود موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • باید از بی نظمی در پریود خود آگاه باشید.
 • شما می توانید اگر تاریخ دقیق آخرین پریود طبیعی خود را (LNMP) به یاد ندارد، بسته به نظر پزشک خود، اسکن مورد نیاز را انتخاب نمایید.
 • اگر شما به عنوان یک مادر شیرده برای اولین بار تغذیه نوزادتان با شیر مادر را انجام می دهید و پریود در شما انجام نمی شود، احتمال بارداری دوباره در شما وجود دارد.
 • اگر شما روش های کنترل بارداری را به تازگی پس از برنامه ریزی برای بارداری متوقف کرده باشید.
 • اگر بلافاصله بعد از سقط جنین دوباره باردار شده اید.
 • اگر هر گونه اختلاف در تاریخ LMNP خود و رشد جنین شما وجود دارد.

مراقبت های هفته هفتم

مسواک زدن ممکن است عوق زدن را دراوایل حاملگی تحریک کند ولی نباید از بهداشت دهان دوری کرد:

 • یک مسواک نرم بخرید.
 • خمیر دندان نعنایی را به چیزی که سبب تهوع شما نمیشود تغییر دهد.
 • به آسانی به پشت زبان رفته و فشار کمتری وارد کنید.
 • دمای آب را تنظیم کنید تا از راحت بودن آن برای معده خود مطمئن شوید.

همچنین برای کمک به بهبود تهوع بارداری سعی کنید وعده‌های غذایی کوچک داشته باشید و از نخوردن غذا به مدت طولانی خودداری کنید. از مصرف غذاهای ادویه‌دار و چرب نیز پرهیز کنید. مطمئن شوید که به اندازۀ کافی ویتامین‌های دوران بارداری را دریافت می‌کنید.

هشدارهای هفته هفتم

 • در این هفته از بارداری از کسانی که علائم بیماری و یا آنفولانزا دارند به شدت خودداری کنید زیرا از این طریق ممکن است درگیر بیماری مانند سرخجه شوید که منجر به سقط جنین شود.

 • از خوردن غذاهای آماده و فست فود در این هفته حتما دوری کنید که ممکن است موجب مشکلات گوارشی و یا برخی حساسیت‌ها شوند.

 • در صورت دیدن علائمی مانند خونریزی یا لکه بینی، درد کمر و یا محو شدن علائم بارداری سریعا به پزشک مراجعه کنید.

تغذیه در هفته 7 بارداری

در هفته هفتم بارداری تغذیه سالم و خوب یکی از نکات ضروری است. باید بدانید که این هفته هفته خوردن سبزیجات در بارداری است. سبزیجات می‌توانند مقدار زیادی از ویتامین‌ها از جمله ویتامین‌های A و C و مواد معدنی و فیبر را فراهم کنند. مشکل یبوست بارداری هم با مصرف سبزی‌ها از بین می‌رود.

بهتر است در این دوران از مواد حاوی ویتامین ث بیشتر استفاده کنید. کلم، حبوبات، سیب‌زمینی، اسفناج، دانه‌های سبز و گوجه‌فرنگی غنی از ویتامین C هستند و به جذب آهن موجود در غذاها کمک می‌کنند.

در هفته هفتم بارداری شما احتمالا دچار تهوع بارداری هستید. بنابراین از خوردن مایعات و نوشابه‌های ولرم خودداری کنید و به‌جای آن‌ها از نوشیدنی‌های بسیار گرم یا بسیار سرد استفاده کنید.

همچنین مصرف آهن از طریق مواد غذایی بسیار مهم است و باید میزان کافی آهن را در این هفته و ماه های آتی دریافت کنید.

تغذیه بارداری

سقط جنین در هفته هفتم

سقط جنین در این هفته با علائمی مانند خونریزی یا لکه بینی شدید، درد شدید کمر و شکم و محو شدن علائم بارداری همراه است. از جمله دلایل سقط جنین در این هفته تصادفی و یا بر اثر اختلالات کروموزومی است. البته از هفته ششم به بعد اگر ضربان قلب جنین طبیعی باشد و مادر علائمی مانند خونریزی و درد شکم نداشته باشد احتمال سقط جنین هرچقدر که جلوتر برویم کمتر خواهد شد.

توصیه های مذهبی در هفته 7 بارداری

گوشت با قدری شیر و سیب شیرین بخورید. تسبیحات حضرت زهرا را بعد از هر نماز و شب‌ها قبل از خواب بخوانید. دوران بارداری، دوران بسیار حساسی است. تمامی افکار، روحیات و اندیشه‌های شما خواسته و ناخواسته بر روی جنین اثر می‌گذارد. پیامبر خدا در همین رابطه فرموده‌اند: "سعادتمند کسی است که از شکم مادرش به سعادت رسیده و بدبخت کسی است که از شکم مادرش به بدبختی رسیده است."

چک لیست کارهای مهم در هفته هفتم

 •  سونوگرافی و آزمایش‌های قبل از تولد را انجام دهید
 • مطمئن شوید که محصولات آرایشی‌تان آسیبی به بارداری نمی‌زنند
 • چک کنید که کدام داروهای مصرفی در بارداری بی‌خطر است

سوالات متداول در هفته 7

اندازه جنین در این هفته چقدر است؟

در هفته هفتم بارداری اندازه جنین بین 5 تا 12 میلی متر یعنی به اندازه یک زغال اخته است!

در این هفته ضربان قلب جنین شنیده می شود؟

اگرچه ضربان قلب جنین از هفته های گذشته آغاز شده اما صدای ضربان قلب جنین در این هفته به وضوح با سونوگرافی شنیده می شود.

در هفته هفتم چه چیزی بخورم؟

این هفته مختص سبزیجات است و سعی کنید در کنار دیگر مواد غذایی سالم سبزیجات فراوانی که به خوبی شسته‌اید را نوش جان کنید.

علائم سقط جنین در هفته 7 چیست؟

خونریزی و یا لکه بینی شدید، درد کمر و شکم و محو شدن علائم بارداری از علائم سقط جنین است.

 

نظر (39)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشید من هفته هفتم بار داری هستم رفتم سونو گفت قلب بچه ضعیفه چکار کنم احتمال سقط هست داروی جلو گیری از سقط داده

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته هفتم بارداری هستم دیروز رفتم سونو دادم گفتن همه چیز نرماله قلب جنین تشکیل شده بود و ضربان هم داشت ولی چون قبلش خونریزی و لکه بینی داشتم منبع رو مشخص کردم قسمت پایین زیر جفت بود ولی دکتر گفت اگر لکه بینی و خونریزی داشتی نگران نباش...

سلام من هفته هفتم بارداری هستم دیروز رفتم سونو دادم گفتن همه چیز نرماله قلب جنین تشکیل شده بود و ضربان هم داشت ولی چون قبلش خونریزی و لکه بینی داشتم منبع رو مشخص کردم قسمت پایین زیر جفت بود ولی دکتر گفت اگر لکه بینی و خونریزی داشتی نگران نباش نرماله از دیشب خونریزی دارم دیشب خیلی زیاد بود و چندتا هم لخته اومد ولی درد نداشتم اصلا خیلی نگرانم الان خیلی کمتر شده ولی بازم نگرانم به نظرتون چیکار کنم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته هفتم بارداری هستم زیر دلم درد میکنه و ترشحات کرم رنگ غلیظ دارم میخواستم بپرسم آیا این طبیعیه؟کمی نگرانم میکنه.و اینکه من قبلا تیروییدم کم کار بود یکسال قرص مصرف کردم و آزمایش دادم تنظیم شد نگرانم نکنه دوباره بهم ریخته .اگه کسی در...

سلام من هفته هفتم بارداری هستم زیر دلم درد میکنه و ترشحات کرم رنگ غلیظ دارم میخواستم بپرسم آیا این طبیعیه؟کمی نگرانم میکنه.و اینکه من قبلا تیروییدم کم کار بود یکسال قرص مصرف کردم و آزمایش دادم تنظیم شد نگرانم نکنه دوباره بهم ریخته .اگه کسی در این زمینه اطلاعات یا تجربه ای داره ممنون میشم منو راهنمایی کنه

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام هفت۶ونیم بارداری سونودادم هنوزبچم قلب نداره خونریزی دارم البته بیشترلخته اس گفتن ده روزدیگه برم سونوبدم خیلی دعاکنیدبه نظرتان چی میشه؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ازمایش خون بارداری دادم دکتر گفت شش هفته و دو روزته .و برای هفته بعد سونو برام نوشت خیلی دل درد و کمر درد دارم یکم میترسم ایا عادیه یا خطرناکه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
من هفته ۹ بارداری هستم،سونو رفتم و صدای قلبشو شنیدم.
قبل از تخمک گذاری ماهانه ام یکی از دندونام کنارش چرک کرده بود یه هفته ،ده روز قبل تخمک گذاری رفتم پیش دندون پزشک با یه دستگاه که نوکش مستطیل و اندازه یه قاشق چای خوری بود از دندونم عکس...

سلام
من هفته ۹ بارداری هستم،سونو رفتم و صدای قلبشو شنیدم.
قبل از تخمک گذاری ماهانه ام یکی از دندونام کنارش چرک کرده بود یه هفته ،ده روز قبل تخمک گذاری رفتم پیش دندون پزشک با یه دستگاه که نوکش مستطیل و اندازه یه قاشق چای خوری بود از دندونم عکس گرفت،خودم فکر میکردم اون زمان که مراحعه کردم باردار نیستم،اما سونو گفت از دو هفته قبلش ،یعنی همون حین که دندون پزشکی عکس گرفتم باردار بودم.
مشکلی برای بچه ام پیش میاد؟؟ لطفا جواب بدید ،این نگرانی از زمانی که فهمیدم همرامه.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
عزیز این فکر ها رو الان از سرت بیز دور
ان شالله بدون هیچ مشکلی کوچلون بدنیا میاد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من دیروز رفتم سونو جنین معلوم بود اندازش معلوم نبود هفته ۶ هستم چیکارکنم؟؟
دکتر ۱۰روز دیگ بهم نوبت داد دوباره برم سونو

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
عزیزم صبور باش هنوز خیلی کوچیکه که دیده بشه.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ۶ هفته و ۱ روزم بود ک خونریزی داشتم به بیمارستان مراجعه کردم و سونو دادم هماتوم تشخیص داده شد و گفتن ضربان قلب جنین طبیعی هستش بعد ۶ روز ک دوباره خونریزی داشتم سونو دادم گفتن هماتوم بزرگ شده و قلب جنین نمیزنه به بیمارستان مراجعه کردم برای...

سلام من ۶ هفته و ۱ روزم بود ک خونریزی داشتم به بیمارستان مراجعه کردم و سونو دادم هماتوم تشخیص داده شد و گفتن ضربان قلب جنین طبیعی هستش بعد ۶ روز ک دوباره خونریزی داشتم سونو دادم گفتن هماتوم بزرگ شده و قلب جنین نمیزنه به بیمارستان مراجعه کردم برای سقط پذیرش نکردن گفتن باید یک هفته دیگه صبر کنی آیا امکان داره ک سونو اولم اشتباه شده باشه؟ یعنی هفخه ۶ باردار قلب تشکیل نشده باشه؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
تشکیل قلب جنین حتی تا هفته دهم هم میتونه طول بکشه.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. مامان ها نگران نباشین. قلب بعضی جنین ها تا هفته 12 یا 13 هم ممکنه دیر تشکیل بشه. مبادا سقط کنید! صبور باشین. به قول دکتر خیراندیش، نابغه طب سنتی که بسیاری از بیماران لاعلاج رو درمان کرده اند، این گونه جنین ها اول مغزشون تشکیل میشه و جزو...

سلام. مامان ها نگران نباشین. قلب بعضی جنین ها تا هفته 12 یا 13 هم ممکنه دیر تشکیل بشه. مبادا سقط کنید! صبور باشین. به قول دکتر خیراندیش، نابغه طب سنتی که بسیاری از بیماران لاعلاج رو درمان کرده اند، این گونه جنین ها اول مغزشون تشکیل میشه و جزو باهوش های روزگارند. ایشون میگه روزانه تا 14 عدد بادام و انجیر بخورید که قلب بچه تشکیل شه و نترسین. میگن علم پزشکی امروزی متاسفانه دستخوش نظریات نادرستی نیز شده و یکیشم همین اجازه ی سقط جنین زودهنگام به جنین هایی ست که قلبشون دیر تشکیل میشه. اشتباه محض هست اینگونه سقط ها. باید فقط با توکل به خدا، تغذیه درست و سبک زندگی سالم صبوری کرد تا قلب تشکیل شه.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خواهشا به منم بگین هفته ۷ و۳ روزم هست رفتم سونو قلب تشکیل نشده دو روز بعد رفتم باز تشکیل نشده بود کمکم کنید ناراحتم??

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام هفته هفتم بارداری هستم سنو دادم یکمم لکه بینی دارم گفتن امکان سقط هست ضربان قلبشم شنیدم گفتن منظمه ولی بهم گفتن رشد نداشته قلبم داره وایمیسته

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
توکلتون به خدا باشه و فقط استراحت کنین

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام نی نی من شش هفته و یک روزه نبضش ۱۰۲هس دکتر گفته نبضش ضعیفه نگرانم کسی چیزی میدونه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
نگران نباش انشاالله قویتر میشه

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام و خسته نباشی من در ماه هفتم بارداری ام به صورت اتفاقی کمی برنج زعفرانی تو عروسی خوردم برام مشکلی پیش میاد تو رو خدا جواب بدین??

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام نه عزیزم نگران نباش چیزی نمیشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خواهش میکنم جواب من را بدهید خیلی نگران هستم

This comment was minimized by the moderator on the site

من سونو انجام دادم و سن جنین 6 هفته میباشد، اما ضربان قلب جنین پایین بوده و 45BPM آیا این وجود مشکلی در جنین را نشان می دهد ممکن است سقط صورت بگیرد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
نگران نباشین قلب کم کم قویتر میزنه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.
ممنون از سایت علمیتون.
من خونریزی داشتم و هفته هفتم متاسفانه سقط اتفاق افتاد. اما هنوز علایم بارداری زو دارم. ممکنه چیزی که سقط شده جنین نبوده؟ جنین سقط شده در هفته هفتم چه شکلی باید باشه؟
ممنون میشم جوابم رو بدید. مخصوصا قسمت دوم سوالم.
م...

سلام.
ممنون از سایت علمیتون.
من خونریزی داشتم و هفته هفتم متاسفانه سقط اتفاق افتاد. اما هنوز علایم بارداری زو دارم. ممکنه چیزی که سقط شده جنین نبوده؟ جنین سقط شده در هفته هفتم چه شکلی باید باشه؟
ممنون میشم جوابم رو بدید. مخصوصا قسمت دوم سوالم.
موفق باشید.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با‌سلام‌میزان‌خونریزی‌در‌هفته‌۷‌بارداری‌چه‌میزان‌است

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
علائم کم کم فروکش میکنه، شکلی نیست که بشه تشخیص داد.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من هفته هفتم هستم چندروز خون ریزی داشتم سونو انجام دادم بچم سالمه قلبش تشکیل شده هنوز هم لکه قهوی دارم ایا خطر داره

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
حتما تحت نظر پزشک باشین و فقط استراحت کنین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام فقط میخام دعام کنین?
هفته هشتم بارداریمه.دوبار سونو انجام دادم گفتن ضربان قلب
نداره...سه روز هم هست ک خونریزی دارم.
دکترم گفت بازم صبر کن...نمیدونم چیکارکنم.

This comment was minimized by the moderator on the site

جزتوکل به خدا مگه میشه کاری کرد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
قلب بعضی از جنین ها دیر تشکیل میشه ، حتی تا هفته ده امکان تشکیل قلب وجود داره، نگران نباشید و صبور باشید و مطمئن باشید اگه خدا بخواد حتما بچه تون رو نگه میداره

This comment was minimized by the moderator on the site

تو راخدا جوابم و بدید و برام دعا کنید که بچم سالم باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بعضی از جنین ها قلبشون دیر تشکیل میشه و تا هفته 10 طول میکشه ، استرس نداشته باشید و امیدتون به خدا باشه.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من در هفته هفتم بار داری هستم رفتم سونو گفت قلب بچه ضعیف میزنه احتمال سقط وجود داره دوباره برام سونو نوشته راهنمایی کنید

بارگذاری بیشتر ...

 1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/