امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


آیا ترشحات سفید واژن از علائم بارداری است؟

ترشحات سفید واژن

 ترشحات واژن نقش مهمی در سیستم تولید مثل زنان داشته و از طریق غدد واژن و دهانه رحم ایجاد می شود. ترشحات زنانه سفید رنگ از شروع بلوغ تا زمان قاعدگی امری معمول است، به محض این که سیستم تولید مثلتان به راه افتاده و به منظور باروری شروع به فعالیت کند، احتمالا گاهی اوقات با ترشحات سفید رنگی که از واژنتان خارج می شود مواجه می شوید.
در حالی که در برخی از زنان این وضعیت کمتر اتفاق می افتد بسیاری دیگر از خروج این ترشحات سفید که بوی ملایم تا شدیدی دارند گلایه دارند. اگر باردارید، ممکن است به وضوح ترشحات سفید واژن را مشاهده کنید. آیا این ترشحات سفید واژن از علائم بارداری هستند؟ با مامانم دات کام همراه باشید تا تفاوت ترشح های بارداری و غیربارداری و طبیعی و غیرطبیعی را با هم بررسی کنیم.

ترشحات سفید واژن چیست؟

این وضعیت که لوکورا نیز نامیده می شود، ترشحات سفید رنگی است که به علت تغییرات هورمونی در طی چرخه قاعدگی و تخمک گذاری ایجاد می شوند، در وضعیت طبیعی این ترشحات ضخیم و شیری بوده در حالی که در زمان تخمک گذاری همین ترشحات ضخیم و چسبنده تر می شوند تا حرکت سریع تر اسپرم برای رسیدن به تخمک در رحمتان را میسر سازند.

آیا ترشحات سفید واژن از علائم بارداری هستند؟

اگر باردارید ممکن است به طور برجسته ای افزایش ترشحات سفید واژن را تجربه کنید، معمولا ترشحات سفید شیری یکی از علائم بارداری است، در مقایسه با حالت طبیعی یک افزایشی در میزان این ترشحات سفید رنگ وجود دارد. ترشحات سفید واژن معمولا در اول بارداری و نزدیک به زمان قاعدگی رخ می دهد؛ اگر این ترشحات همراه با خستگی، بی حالی، قطع قاعدگی و عقب افتادگی آن و تهوع همراه باشد، می توان گفت از نشانه های بارداری است. برای تایید احتمال بارداری به شما توصیه می شودکه تست خانگی بارداری را انجام داده و تنها به علائم اکتفا نکنید.

ترشحات موکوسی چیست؟

ترشح موکوسی، همان ترشحات سفید واژن یا مایع های چسبنده و رقیقی هستند که از طریق عروق واژن و دهانه رحم تولید می شوند و وظیفه ی مرطوب و ضد عفونی نگه داشتن واژن را از عوامل خارجی و میکروب ها دارند. این ترشحات از زنی به زن دیگر و از دوره ای به دوره ی دیگر متفاوت هستند. به گونه ای که هر چه به روزهای تخمک گذاری نزدیک می شویم این ترشحات کمتر اما غلیظ تر شده و بدین ترتیب شانس باروری را بالا می برد. در مقابل، نزدیک دوران قاعدگی حجم بیشتری داشته و رقیق تر است. به عبارتی یک الی دو هفته مانده به دوران قاعدگی که همان دوران تخمک گذاری نامیده می شود، ترشحات کمتر، اما غلیظتر و کرمی تر است، هر چه به سمت قاعدگی می رویم بیشتر، رقیق تر و شفاف تر می شوند؛ هر چند ممکن است در برخی از زنان این ترشحات کمتر یا کلا خشک شود. اگر لقاح انجام شده باشد، یکی از نشانه های کاشت در رحم شما، تمایل رنگ ترشحات به صورتی است؛ هر چه به زمان پریود خود نزدیک تر شوید، ترشحات صورتی می شوند که می تواند نشان از بارداری داشته باشد.

تفاوت ترشحات موکوسی در روزهای تخمک گذاری با روزهای بارداری

ترشحات در روزهای تخمک گذاری غلیظ تر، سفید تر و کرمی تر هستند، اما در روزهای بارداری رقیق تر بوده و مقدار آن نیز افزایش پیدا میکند. یعنی دو هفته پس از قاعدگی که روزهای تخمک گذاری شما فرا می رسد، دو روز قبل از روز تخمک گذاری الی سه یا چهار روز بعد از تخمک گذاری شما ترشحات کرمی مانند و مایل به سفیده تخم مرغ خواهید داشت که در صورت بارداری مقدار ترشحات شما زیادتر شده و رقیق تر می شوند. حتی ممکن است نزدیک اولین دوره قاعدگی خود بیشتر مواقع ترشحات سفید واژن بسیار زیادی را مشاهده نمایید.

علائم بارداری

نشانه هایی که باید در زمان بارداری زیر نظر قرار گرفته شوند

ترشحات سفید واژن می تواند مسئله ای طبیعی یا مشکلی جدی در دوران بارداری باشد، باید برای چک کردن وضعیت در زمان ترشحات واژنی به موارد زیر توجه کنید:

وضعیت طبیعی ترشحات واژنی:

در دو سه ماهه اول بارداریتان ترشحات موکوسی سفید و چسبنده را تجربه خواهید کرد،این ترشحات شیری بوده و بوی کمی دارد، این حالت کاملا طبیعی است. اما ترشحات زرد یا قرمز در این دوران غیرطبیعی محسوب می شود. نکته ی مهم این است که اگر ترشحات بوی نامطبوع و عفونی نداشته باشد نشانه ی نگرانی نیستاین ترشحات لکوره نام دارند و تمام خانم های باردار آن را تجربه می کنند؛ لکوره بوی کمی داشته و قابل مشاهده نیز می باشد.

در این دوره از شستشوی مهبل و واژن پزهیز کنید زیرا باکتری های خوب واژن را می شوید و از فعالیت آنتی باکتریالی آنها جلوگیری میکندهمچنین تامپون استریل و بهداشتی نیست و احتمال انتقال عفونت به جنین را هم دارد.

 وضعیت غیر طبیعی ترشحات واژنی:

اگر متوجه ترشحات واژنی قرمز، زرد، قهوه ای یا سبز شده اید که دارای بوی نامطبوع بوده یا بویی ندارد سریعا با متخصص زنان و زایمان تان مشورت کنید. این ترشحات می تواند خارش آور و ناخوشایند باشد، این نوع از ترشحات واژنی می تواند به علت عفونت های مخمری یا باکتریایی خاصی باشد که به بخشی از بارداریتان تبدیل شده است، این نوع از عفونت ها باید هر چه سریع تر بررسی شده و درمان شوند.

ترشحات سفید کرمی غلیظ، ترشحات سفید شیری

ممکن است ترشحات سفید واژن گاهی حالت غلیظ و کرمی به خود بگیرد  (ترشحات ژله مانند واژن) که شاید باعث ترس خانم ها شود. این ترشحات معمولا نشانه ی اولیه ی بارداری هستند؛ حتی ممکن است در دوران غیربارداری هم رخ دهد. این ترشحات اگربو نداشته باشند بی خطر هستند.

چه زمانی ترشحات سفید واژن غلیظ می شوند؟

ترشحات سفید واژن به دلیل افزایش استروژن و افزایش جریان آن در خون، به ویژه در ناحیه تناسلی نشانه ی بارداری بوده و موضوع نگران کننده ای نیست. 

ترشحات واژنی در سه ماهه سوم بارداری:

احتمالا در طی سه ماهه سوم افزایش ترشحات را خواهید داشت، این حالت خطری برای تان ندارد، این حالت به علت تکه تکه شدن قطعات موکوسی رخ می دهد. این ترشحات در ماه های اول بارداری هم وجود دارند، اما رفته رفته بیشتر شده و حجم آنها نیز به شدت افزایش می یابد. ممکن است در هفته و ماه های آخر این ترشحات با خون نیز همراه باشند که به دلیل آزاد سازی دهانه رحم و آمادگی برای زایمان است. در صورت مشاهده ی این نشانه حتما آن را با پزشک در میان بگذارید.

ترشحات بارداری

سایر دلایل ترشحات واژنی

باید به سایر عوامل مهم ایجاد کننده ترشحات واژنی به غیر از بارداری توجه کنید، در زیر دلایل دیگری که معمولا منجر به ایجاد ترشحات واژنی می شوند بحث شده است:

 • تغییرات هورمونی در طی چرخه قاعدگی
 • عفونت های باکتریایی در واژن
 • عفونت به علت بیماری های مقاربتی همانند کلامیدیا، سوزاک و تریکومونیازیس
 • استفاده از درمان ها، آنتی بیوتیک ها، استروئیدها موجب تداخل در تعادل باکتریایی هورمونها می شود که ترشحات واژنی را در پی دارد.
 • خانم هایی که شریک جنسی متنوع و متعددی دارند ممکن است دچار واژینوز باکتریال شوند که در بین آنها شایع است.
 • سرطان دهانه رحم نیز دارای علائمی چون ترشحات غیرطبیعی واژن است.
 • مصرف صابون، لوسیون و معطرکننده های بدن
 • استفاده از دوش واژینال و شستشوی مهبل
 • عفونت های واژنی همراه با سوزش خارش و التهاب
 • عفونت های قارچی
 • خانم هایی که سنین یائسگی یا پس از آن را تجربه می کنند، پوست واژن آنها رفته رفته لطیف تر و نازک تر می شود و موجب ترشحات بیشتر و غیرمعمول می شود.
 • روابط جنسی غیرایمن و بیماری های مقاربتی موجب ترشحات واژنی می شوند.
 • قرص های ضد بارداری موجب تداخل در تعادل هورمونی شده و ممکن است باعث ترشحات واژن شوند.
 • سایر بیماری های زمینه ای همانند دیابت و سرطان
 • عفونت های لگنی
 • قاعدگی
 • التهاب و عفونت واژن (واژینیت)، یا در واقع آسیب ایجاد شده درون و اطراف واژن

انواع ترشحات واژنی و مشکلات زمینه ای

توجه به انواع ترشحات واژنی از نظر رنگ، قوام و بو و دانستن نام عمومی شان اهمیت دارد، توجه کنید که این فهرستی استاندارد است و ممکن است در موارد خاص صدق کند یا نکند، در هر وضعیتی مشورت با پزشک تان در صورتی که فکر می کنید وضعیتی غیر طبیعی وجود دارد، بسیار اهمیت دارد.

 • ترشحات سفید، قهوه ای و زرد با بوی نامطبوع: احساس خارش، سوزش و التهاب در واژن یا اندام تناسلی خارجی به علت عفونت باکتریایی
 • صورتی: ترشحات واژنی بعد از زایمان
 • ترشحات قرمز یا قهوه ای: خونریزی غیر طبیعی یا چرخه قاعدگی نادرست و نابه جا، در موارد شدید می تواند به علت سرطان گردن رحم، واژن یا رحم باشد.
 • ترشحات سفید و پنیری: التهاب واژن، عفونت مخمری
 • زرد ابری: بیماری های مقاربتی
 • زرد مایل به سبز با ظاهر کف آلود و بوی نامطبوع: عفونت تریکوموناسی

مواردی که باید به دقت ترشحات واژنی یا سفید را زیر نظر بگیرید.

هرچند در بیشتر موارد این ترشحات طبیعی است، بهتر است وضعیت های خطرناک این نوع از ترشحات را زیر نظر داشته باشید. به عوامل زیر که ممکن است در ترشحات واژنی وجود داشته باشد، توجه کنید:

 • بوی شدید و نامطبوع
 • ترشحات واژنی با رنگ هایی غیر از سفید. به عنوان مثال: قهوه ای، زرد و قرمز
 • افزایش بیش از معمول خروج ترشحات واژنی

اگر متوجه هر یک از این نشانه ها شدید، تشخیص علت ترشحات واژنی راحت تر می شود چرا که این حالت می تواند در نتیجه عفونتی باشد که به عنوان یک علت قابل پذیرش در بالا فهرست شده است.
هیچ وقت نباید از موارد هشداری چشم پوشی کنید و به محض مشاهده آن ها با پزشک تان مشورت کنید. پزشک تان بسته به وضعیت با طیف وسیعی از تست های تشخیصی بررسی های بیشتری انجام خواهد داد.

ترشحات سفید واژن

راههای تشخیص ترشحات غیرطبیعی

زمان شروع ترشحات

گاهی برخی ترشحات دوره ای و مقطعی هستند و بیش از دو سه ساعت یا یک الی دو روز دوام نمی آورند. در صورت تداوم ترشحات به پزشک مراجعه کنید.

بوی ترشحات

اگر ترشحات شما بوی تند و نامطبوعی داشت باید به پزشک مراجعه کرد، هر بویی نشان از یک بیماری خاص دارد.

رنگ ترشحات

ترشحات معمولا بی رنگ یا مایل به سفید هستند، ترشحات دوران تخمک گذاری نیز گاهی به صورت لک بینی یا خونابه ی ملایم هستند؛ در صورت داشتن رنگی غیر این رنگها، ترشحات شما غیرطبیعی بوده و نیازمند توجه شماست.

علائم همراه با ترشحات

اگر همراه ترشحات علائمی همچون ورم، التهاب، خارش، سوزش، درد، درد هنگام سکس و درد لگن احساس کردید به پزشک مراجعه کنید.

 ترشحات واژن

پرسش و پاسخ های متداول

آیا ترشحات سفید واژن نشانه ی بارداری است؟

اگر ترشحات سفید واژن همراه با علائمی چون قطع قاعدگی، تهوع، تب، خستگی و بی حالی و سایر علائم بارداری باشد می توان نتیجه گیری کرد که شما باردار هستید، اما نباید به این علائم اکتفا کرد و حداقل باید از تست های بارداری خانگی استفاده کرد/

آیا ترشحات زیاد واژن نشانه ی بیماری است؟

خیر. اگر ترشحات شما همراه با سوزش، خارش، التهاب، درد لگنی، درد هنگام سکس و ... نباشد یا بوی عفونی و نامطبوع نداشته باشد نرمال است. همچنین مقطعی بودن ترشحات زیاد طبیعی است و اگر بیشتر از 3 یا 4 روز طول کشید نیازمند توجه و مراجعه به پزشک است.

 

نظر (100)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام روز 36 سیکلم هست وپریود نشدم ودوره هام نامنظم هست..فقط سرموعدم که 4روز پیش میشد دو روز ترشح غلیظ مثل تخمکگذاری داشتم همراه با سرگیجه که فقط دو روز بود و بعد قطع شده..وقتی با انگشت داخل واژنمو چک میکنم انگار پر از ترشح مثل کرم دست و لوسیون...

سلام روز 36 سیکلم هست وپریود نشدم ودوره هام نامنظم هست..فقط سرموعدم که 4روز پیش میشد دو روز ترشح غلیظ مثل تخمکگذاری داشتم همراه با سرگیجه که فقط دو روز بود و بعد قطع شده..وقتی با انگشت داخل واژنمو چک میکنم انگار پر از ترشح مثل کرم دست و لوسیون میمونه وکاملا سفید.امروز تست زدم منفی بود.بنظرتون چیکارکنم در حال اقدام هستم .

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشید من 40روز شد و پریود نشدم حتی علائم پریودی خیییلی خفیف و جزئی دارم.ممنون میشم راهنماییم کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانم دکتر یکی از دوستان من میگن که بدون تماس چنسی فقط پیشاب شوهرشودستشون رو خیس کرده ولی تقریبا دو دقیقه ک دستش خشک شده بود ب واژن خود دس زده در صورتی ک فقط پیش اب بود ن منی و ایشون روز اخر پریودیشونم بود و بعدش خون ریزی کمی داشتن احتمال...

سلام خانم دکتر یکی از دوستان من میگن که بدون تماس چنسی فقط پیشاب شوهرشودستشون رو خیس کرده ولی تقریبا دو دقیقه ک دستش خشک شده بود ب واژن خود دس زده در صورتی ک فقط پیش اب بود ن منی و ایشون روز اخر پریودیشونم بود و بعدش خون ریزی کمی داشتن احتمال بار داری هست؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام

قبلا در باره بارداری با پیشاب توسایت توضیح دادیم
تقریبا بارداری با پیشاب احتمالش صفر

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ماهانم عقب افتاده روز12تست گرفتم منفی بود یکیشم نشون نداد .الان روز 15چیکار کنم بنظرتون معدمم اذیت میکنه دوروز همه چیز بالا میارم ضعف دارم بدنم میبینی دراز کشیدم ولی باز میلرزه .امروزم سردردودندون درد داشتم.کمردرد وشکم دردم دارم.لطفا نظر...

سلام من ماهانم عقب افتاده روز12تست گرفتم منفی بود یکیشم نشون نداد .الان روز 15چیکار کنم بنظرتون معدمم اذیت میکنه دوروز همه چیز بالا میارم ضعف دارم بدنم میبینی دراز کشیدم ولی باز میلرزه .امروزم سردردودندون درد داشتم.کمردرد وشکم دردم دارم.لطفا نظر بدید??

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

موقع رابطه با شوهرمم یه مایع سفید نسبتا غلیظ ترشح میشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من 15روز الان ماهانم عقب افتاده روز دوازدهم تست گرفتم منفی بود یکیم نشون نداد هیچی بنظرتون چیکار کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من امروز باید پریود میشدم نشدم ترشح خیلی زیاد سفید رنگ از واژنم دیدم ایا نشانه ی بارداری است

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید .من ۱۷سالمه .ترشحاتم خیلی زیاده ،زردرنگه وخیلی چسبناک .خیلی اذیت میشم .البته دروان پریودیم هم خیلی نامنظمه.این ترشحاتم جای نگرانی دارن؟کمک کنید .میشه از دست این ترشحات خلاص بشم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من نمیتونم روز تخمک گذاریم تشخیص بدم، امروز یه روز هست از موعد پریودم گذشته علائم پریودی رو دارم اما پریود نشدم، به نطر آیا باردارم؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام

با یک روز نمیشه گفت
بهتر 10 روز بعدعقب افتادن چک کنید
ولی عموما 5-6 روز بعد از عقب افتادن هم میشه چک کرد

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانم داکتر من یک سال میشه. ک عروسی کردم ولی تا هنوز حامله نشدم همراه ترشح سفید پنیری دارم علت چیه

This comment was minimized by the moderator on the site

عزیزم به پزشک مراجعه کن احتمالا عفونت قارچی چیزی داری

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
فاطمه جان ابن موارد رو بدون معاینه نمیشه نظر داده
بهره بری پیش پزشک متخصص

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من برج 3سقط داشتم بخاطرتشکیل نشدن قلب تاشش ماه جلوگیری کردم این ماه اقدام کردم دیروزبایدپریودمیشدم نشدم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
حمیرا جان باید کمی صبور باشی و بعد بیبی چک استفاده کنی
ان شالله که اینبار یه بچه سالم و صالح و خوشگل به دنیا میاری

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من ازينكه پريوديم ميگذره شيش روز هستش ايا زمان مناسبي براي بيبي چك هس؟ روزه سوم هم دادم كه منفي بود رابطه بدون كاندوم داشتم اما مني وارد واژنم نشده ب ميزان زياد داروهاي قائده اور مصرف كردم اما هيچ اتفاقي نيفتاده دورو دوره نافم درد ميكرد و...

سلام من ازينكه پريوديم ميگذره شيش روز هستش ايا زمان مناسبي براي بيبي چك هس؟ روزه سوم هم دادم كه منفي بود رابطه بدون كاندوم داشتم اما مني وارد واژنم نشده ب ميزان زياد داروهاي قائده اور مصرف كردم اما هيچ اتفاقي نيفتاده دورو دوره نافم درد ميكرد و خيلي كم ترشح سبز رنگ ديدم ايا ممكنه عفونت باشه و مانع پريوديم بشه؟ چرا بااين همه فعاليت و درمان گياهي هيچ علائم پريودي در من نيست

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بله میتونین از بی بی چک استفاده کنین ، ترشح سبز نشانه عفونت هست، خواهشا سرخود دارو مصرف نکنین حتی داروهای گیاهی ، صبر کنین اگر پریود نشدین بی بی چک بزنین اگر منفی بود حتما عامل دیگه ای مانع پریود شدنتون هست.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ،تشکر از سایت خوبتون
من دو روز قبل از پریود نزدیکی داشتم و تا روز پریود ترشحاتی شبیه ب تخمک گذاری مشاهده کردم،و بعد هم خونریزی داشتم اینبار مقدارش کمتر بود و برخلاف دفعه های قبل ک لخته می دیدم لخته ای در کار نبود با این تفاسیر امکان بارداری...

سلام ،تشکر از سایت خوبتون
من دو روز قبل از پریود نزدیکی داشتم و تا روز پریود ترشحاتی شبیه ب تخمک گذاری مشاهده کردم،و بعد هم خونریزی داشتم اینبار مقدارش کمتر بود و برخلاف دفعه های قبل ک لخته می دیدم لخته ای در کار نبود با این تفاسیر امکان بارداری وجود داره؟!؟بعد از پریود من هم چنان علائم سردرد،کمر درد،خستگی و بیحالی،درد زیر شکم و... رو دارم.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
شما پریود شدین و باردار نیستین باز اگر خواستین میتونین از بی بی چک استفاده کنین که خیالتون راحت شه.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانوم دکتر من ۱۲ ساعت پیش نزدیکی داشتم ولی از نوع دهنی لباسامم در نیاوردم فقط موقع ارضا شوهرم با دست بهش کمک کردم که بعد دستامو با دست مال تمیز کردم بعد ۱۵ دیقه دستم خشک شده بود رفتم دشویی خودمو با همون دست شستم احتمال بار داری هست من بعد ۱۲...

سلام خانوم دکتر من ۱۲ ساعت پیش نزدیکی داشتم ولی از نوع دهنی لباسامم در نیاوردم فقط موقع ارضا شوهرم با دست بهش کمک کردم که بعد دستامو با دست مال تمیز کردم بعد ۱۵ دیقه دستم خشک شده بود رفتم دشویی خودمو با همون دست شستم احتمال بار داری هست من بعد ۱۲ ساعت قرص اوژانسی خوردم فقط ترشح سفید رنگ دارم تو یک ساعتی که خکردم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
احتمال اینکه اسپرم رو دستتون مونده باشه وجود داره، قرص اورژانسی فکر خوبیه دفعات بعدیش هم بخورید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من۳ماهه قرص پیشگیری رو قط کردم وپریودم منظمه ۲۸روزه.۸/۱۹پریودشدم۸/۳۰سونوی واژینال انجام دادم ۳تاچپ ۲تاراست فولیکول داشتم بسفارش دکتر۳و۴و۹/۵ نزدیکی داشتم سینه هام ترشح دارن اما ۱۸ام بی بی چکم منفی بود از صبح امروز که ۲۰ امه ۵بار دستشویی که...

سلام من۳ماهه قرص پیشگیری رو قط کردم وپریودم منظمه ۲۸روزه.۸/۱۹پریودشدم۸/۳۰سونوی واژینال انجام دادم ۳تاچپ ۲تاراست فولیکول داشتم بسفارش دکتر۳و۴و۹/۵ نزدیکی داشتم سینه هام ترشح دارن اما ۱۸ام بی بی چکم منفی بود از صبح امروز که ۲۰ امه ۵بار دستشویی که رفتم لخته های نازک وریز دیدم یعنی حامله نیستم یا دوباره تست کنم؟اگه نیستم مشکل کجاست؟متشکرم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
صبر کن از وقت پریودت بگذره دوباره از بیبی چک استفاده کن اگه منفی بود یا مثبت بهتره برای لخته هات با دکتر از نزدیک مشورت کنی.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانم دکتر دستم به دامنت توروخدا کمکم کن من حدود دوسه هفته پیش خونه نامزدم با ایشون رابطه داشتیم پردم پاره شو دخول کامل داشتیم اما وقتی اب منی میخاس بیاد سری بادست میزدن تا اب منی بیاد نمیذاش تو بریزه ولی الان از وقت پریودم چن روز گذشته پریود...

سلام خانم دکتر دستم به دامنت توروخدا کمکم کن من حدود دوسه هفته پیش خونه نامزدم با ایشون رابطه داشتیم پردم پاره شو دخول کامل داشتیم اما وقتی اب منی میخاس بیاد سری بادست میزدن تا اب منی بیاد نمیذاش تو بریزه ولی الان از وقت پریودم چن روز گذشته پریود نمیشم حالت تهوع وسرگیجه دارم چون سرماخوردگیم دارم کاملا گیجم شرایطم جوری نیس ک ازمایش بدم تروخدا یراهی جلوم بذارید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
از بی بی چک استفاده کن.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانم دکتر دستم به دامنت توروخدا کمکم کن من حدود دوسه هفته پیش خونه نامزدم با ایشون رابطه داشتیم پردم پاره شو دخول کامل داشتیم اما وقتی اب منی میخاس بیاد سری بادست میزدن تا اب منی بیاد نمیذاش تو بریزه ولی الان از وقت پریودم چن روز گذشته پریود...

سلام خانم دکتر دستم به دامنت توروخدا کمکم کن من حدود دوسه هفته پیش خونه نامزدم با ایشون رابطه داشتیم پردم پاره شو دخول کامل داشتیم اما وقتی اب منی میخاس بیاد سری بادست میزدن تا اب منی بیاد نمیذاش تو بریزه ولی الان از وقت پریودم چن روز گذشته پریود نمیشم حالت تهوع وسرگیجه دارم چون سرماخوردگیم دارم کاملا گیجم شرایطم جوری نیس ک ازمایش بدم تروخدا یراهی جلوم بذارید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خانم دكتر من 23 شهريور پریود شدم در مهر ماه در 12 و 7 رابطه كنترل شده داشتم ولي صد در صد مطمئن نيستم امروز ١٩ قبل إز موعد پریودم بخاطر حالت تهوع گفتم ی تست بی بی چک بزنم دوتا زدم منفی شد میخواستم بدونم امکان داره باردار باشم یا خیر ممنون...

سلام خانم دكتر من 23 شهريور پریود شدم در مهر ماه در 12 و 7 رابطه كنترل شده داشتم ولي صد در صد مطمئن نيستم امروز ١٩ قبل إز موعد پریودم بخاطر حالت تهوع گفتم ی تست بی بی چک بزنم دوتا زدم منفی شد میخواستم بدونم امکان داره باردار باشم یا خیر ممنون میشم جواب منو بدین

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من این ماه اقدام داشتم و هنوز ۱۰ رو مونده به پریودم ولی از وقتی اقدام کردم درد پریود دارم سینه هام هم درد میکنه باید چیکار کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
کاری لازم نیست بکنین زندگی عادیتون رو بکنین اگر در موعد پریودتون ، نشدین از بی بی چک استفاده کنین.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بعد از تاخیر در پریود از بی بی چک استفاده کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید
٢٨ ماه پیش پریود شدم و١١ ماه بعد بانامزدم رالطه بدون دخول داشتم,بخاطرترسم از برخورد التهایمان در دوسه بار رابطه لاپایی دستم روی واژنم بود.ازمنی ک مطمنم نیومد,پیشاب هم یک قطره ک اونم شک داریم,واینک نامزدم ۴،۵ روزقبل رابطه انزال...

سلام و خسته نباشید
٢٨ ماه پیش پریود شدم و١١ ماه بعد بانامزدم رالطه بدون دخول داشتم,بخاطرترسم از برخورد التهایمان در دوسه بار رابطه لاپایی دستم روی واژنم بود.ازمنی ک مطمنم نیومد,پیشاب هم یک قطره ک اونم شک داریم,واینک نامزدم ۴،۵ روزقبل رابطه انزال نداشت.وبخاطر ترسم اورژانسی خوردم البته ٣ روزبعد ک٧۵ساعت گذشته بود.بعدخوردن قرص چند روز حالت تهوع سرگیجه خستگی شدید داشتم وبعدش خوب شدم اما استرس شدید دارم وچن شب پیشدردپریودی گرفتم اما نشدم.دردسینه همیکم دارم.ب وقت پریودمم مونده وخیلی میترسم ک باردار باشم ؟؟ببخشیدطولانی شد

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
احتمال بارداری شما تقریبا صصفره، صبر کنید اگر پریود نشدید بی بی چک رو تست کنید.

بارگذاری بیشتر ...

 1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location