7 نکته حیاتی برای محافظت کودک در حمام و استخر

2__1533138369_24741

آیا کودک شما هم مانند بسياري از نوزادان، عاشق حمام کردن است؟ آیا شما هم به عنوان والدین یک کودک كوچك علاقه‌مند هستید تا برای مقابله با گرمای تابستان، به همران فرزند خود به استخر بروید و يا حمام كنيد؟ خوب، اگر پاسختان به اين سوالات مثبت است، برای دریافت جواب سوالات خود می‌توانید مقاله زیر را بخوانید.

همه ما می‌دانیم که حمام آب خنك و شنا کردن یک راه عالی برای مقابله با گرماي فصل تابستان است. با این حال، لازم است به خاطر داشته باشيد كه در برخی موارد آب استخر، وان، دریاچه و یا اقیانوس می‌تواند برای بچه کوچک شما خطرناک باشد. در واقع، لازم است به یاد داشته باشید كه حتی یک اینچ آب اضافی هم کافی است تا یک کودک کوچک را غرق کند. اما، اگر شما به عنوان والدین یک کودک کوچک با نکات ایمنی در مورد آب مناسب برای شنا و حمام كردن فرزندتان آشنا باشید، این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا از انجام  برخی فعالیت‌های سرگرم‌کننده در آب و در طی فصل تابستان به همراه فرزند خود لذت ببرید. به همین دلیل، خواندن مقاله زیر برای راهنمایی والدین و آشنایی آن‌ها با نکات ایمنی ساده در مورد آب، به منظور حفاظت از فرزند کوچک خود ضروری است!

اگر دوست دارید در مورد ایمنی حمام کردن کودک خود اطلاع پیدا کنید این مطلب  توصیه هایی برای حمام کردن ایمن کودک را بخوانید

7 نکته ایمنی در مورد آبهای مورد استفاده برای کودکان:

به عنوان يك پدر و مادر جوان سعی کنید تا هميشه برای حمام کردن بچه‌هاي کوچک خود، از وان‌های کوچک آب استفاده کنید، چون کودکان در سنین پایین شنا بلد نیستند و آب‌های عمیق می‌تواند برای زندگی آن‌ها خطرناک باشد. در واقع، يادتان باشد كه احتمال غرق شدن کودکان در آب‌هاي عميق خيلي بالا است. فراموش نکنید كه برای محافظت از کودکان کوچک خود از خطر غرق شدن در آب‌های مختلف، باید با برخي نکات ایمنی در مورد آب آشنا باشيد. این نکات ایمنی عبارتند از:

1- اجازه دهید تا کودکتان در حمام و تحت نظارتتان آب بازی کند:

به عنوان والدین بچه‌های کوچک باید همیشه مطمئن شوید تا تمام وقت، با کودک خود در حمام باشيد. در واقع، هرگز فرزند کوچک خود را حتی برای یک لحظه هم در داخل حمام تنها نگذارید. اگر کودک شما کمتر از یک سال دارد، او را محکم در آغوش بگیرید و حمام کنید. همچنين، يادتان باشد كه اگر برای شستن فرزند خود از وان حمام استفاده می‌کنید، به هیچ وجه آن را به طور کامل پر نکنید. زمانی که مطمئن هستید فرزند کوچکتان می‌تواند به تنهایي نشسته و خود را كنترل کند، فقط وان را به ارتفاع سه تا چهار اینچ از آب پر کنید و او را به حالت نشسته در داخل وان قرار دهيد. علاوه بر اين موارد، در کل زمان حمام کردن سعی کنید تا پیش فرزندتان باشید. هرگز به خاطر جواب دادن به تلفن و یا زنگ در، کودک خود را به تنهایی در وان حمام رها نکنید.

2- استفاده از نرده به عنوان حفاظ استخر منزل:

اگر به عنوان والدین یک کودک كوچك، خانه شما دارای یک استخر خصوصی است، حتما چهار طرف آن را به كمك نرده، حصار بکشید و سعی کنید تا اندازه ارتفاع حصار از قد بچه کوچک شما کمی بالاتر باشد. در واقع، لازم است بدانيد كه وجود نرده در اطراف استخر منزل مي‌تواند از سقوط کودکان به داخل به آن  جلوگیری كند. در غیر این صورت، درب منتهی به استخر منزلتان را همواره پس از شنا کردن قفل کنید. همچنين، اگر از یک استخر شنا پلاستیکی استفاده می‌کند، هم در مواقعي كه بچه کوچکتان در منزل دارید، پس از استفاده، بلافاصله آب آن را تخلیه کنید.

3- از وضعيت ايمنی کودک خود در استخر مطمئن شوید:

فراموش نکنید با این که نوزاد شما چهار تا پنج ماه سن دارد و می‌تواند سر خود را راست نگه دارد، باز هم به هیچ وجه او را برای شنا کردن و بازی در داخل وان حمام و یا استخر رها نکنید. در چنین مواردی، تنها استخری که کلر کمتري دارد و یا دریاچه که مطمئن هستید آب آن آلوده نیست، برای شنا کردن و بازی نوزاد خود انتخاب کنید. البته، به ياد داشته باشيد كه پوشاندن جلیقه نجات به تن فرزند کوچکتان هم ضروري است، چون باعث شناور ماندن او بر روی آب خواهد شد. علاوه بر اين موارد، هرگز به  فرزند کوچک خود اجازه ندهید تا از خطوط خطر عبور کرده و به جاهای عمیق استخر برود. در نهايت، لازم است بدانيد كه آشنایی والدین و خود کودک با نکات ایمنی شنا کردن در آب، از غرق شدن آن‌ها جلوگیری خواهد کرد. همچنين، اطمینان حاصل کنید که نجات غریق آموزش دیده‌اي در حال تماشای شما و فرزند کوچکتان است، چون او از اطلاعات و مهارت کافی برای کنترل خطرات موجود در استخر برخوردار می‌باشد.

اگر به ایمنی فرزند خود زیاد توجه می کنید این مطلب  7 راه بی خطر برای افزایش ایمنی کودک را از دست ندهید

4- پوشاندن ته و اطراف وان حمام خانه با یک لایه پلاستیکی محافظ:

به خاطر داشته باشيد كه پوشش ته و اطراف وان حمام منزل خود را با يك لایه پلاستیکی و یا قرار دادن یک حلقه لاستیکی در داخل وان پوشش دهيد، تا از لغزش و افتادن کودکان کوچک خود جلوگیری نماييد، چون ممکن است پای کودکان کوچک شما به طور تصادفی در حمام لغزیده و باعث غرق شدن آن‌ها در وان حمام شوند.

5- خودداری از قرار دادن اسباب‌بازی در وان و یا استخر:

اگر می‌خواهید خانوادگی شنا کنید، باید مطمئن شوید که هیچ نوع اسباب‌بازی در داخل آب استخر و یا وان حمام منزل شما وجود نداشته باشد، در واقع، در صورت وجود داشتن هر چیزی در داخل آب وان و یا استخر که ممکن است توجه بچه‌های کوچکتان را به خود جلب کند، بلافاصله قبل از شنا کردن آن‌ها را بردارید. وجود اسباب‌بازی‌های شناور در آب توجه کودکان كوچك را به خود جلب کرده و در هنگام تلاش آن‌ها برای رسیدن به اسباب‌بازی ممکن است به طور تصادفی باعث سقوط و غرق شدن آن‌ها شود.

 کودکان در آب گرم احساس راحتی بیشتری دارند.

6- تنظیم درجه حرارت آب وان حمام و یا استخر منزل:

به یاد داشته باشید كه اگر درجه حرارت آب وان حمام و یا استخر منزل شما 82 درجه تا 86 درجه فارنهایت (28 درجه تا 30 جه سانتی‌گراد) باشد، ماندن بچه‌های کوچکتان در داخل آب بسیار راحت‌تر خواهد بود. اما اگر درجه حرارت آب وان حمام و یا استخر منزل شما به زیر 70 درجه فارنهایت (20 درجه سانتی‌گراد) برسد، آب آن برای بچه‌هاي کوچک خیلی سرد بوده و ماندن در آن ممکن است فرزند کوچک شما را بیمار کند. همچنين، بچه‌های کوچك در آب گرم احساس راحتی بیشتری دارند. بنابراین، به عنوان يك مادر جوان قبل از آماده کردن آب وان حمام برای نشستن کودک خود، دمای آب را با پشت دست خود بررسی کرده و از گرم بودن آب موجود در وان اطمینان حاصل کنید.

7- آشنایی والدین با آموزش‌های احیاء قلبی ریوی CPR:

گذراندن دوره‌های آموزشی احیاء قلبی ریوی توسط والدین کودکان کوچک به آنها کمک خواهد کرد تا در در صورت مواجه شدن فرزند خودشان با خطر غرق شدن تصادفی، با استفاده از کمک‌های اولیه به کمک او شتافته و فرزندشان را از خطر مرگ و خفگی نجات دهند. به یاد داشته باشید كه در چنین مواردی، اگر کودک شما در حال غرق شدن بیهوش شده باشد، شما می‌توانید با استفاده از روش احیاء قلبی ریوی (CPR) ضربان قلب و تنفس او را دوباره احیا کنید. فراموش نکنید كه آشنایی شما با نکات ایمنی آب می‌تواند به فرزندتان کمک کند و زندگی او را در هنگام مواجه شدن با خطر غرق شدن نجات دهد.

در نهايت، به یاد داشته باشید كه آشنا شدن شما با 7 نکته ساده در مورد ایمنی آب برای نوزادان اجازه می‌دهد تا شما باخیال راحت و با انجام برخی از فعالیت‌های سرگرم‌کننده در آب، همراه با فرزند خود در طی فصل گرم تابستان لذت ببرید.

 

نظر (0)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/