امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


5 روش تعیین روز دقیق تخمک گذاری

چه زمانی زنان به راحتی می توانند باردار شوند؟

اگر شما به عنوان یک زن می خواهید زمان دقیق تخمک گذاری خود را تعیین کرده و بتوانید به راحتی حامله شوید، اما هنوز هم در تعیین زمان مناسب آن اشتباه می کنید زیاد نگران نباشید، چون شما تنها نیستید! امروزه، میلیون ها زوج هم مانند شما و همسرتان با سعی و تلاش مداوم همچنان هیچ نشانه ای از زمان دقیق تخمک گذاری خود در دست ندارند و ماه ها سعی و تلاش آن ها نتیجه ای جز سردرگمی، سرخوردگی و افسردگی برای آن ها در پی نداشته است. در این میان چیزی که بیشتر از همه سیستم دستگاه تولید مثلی خانمی را تحت تاثیر خود قرار می دهد و او دیگر نمی تواند مانند همسالان خود زمان دقیق تخمک گذاری در بدنش را تعیین کنند با سایر خانم ها متفاوت است. در واقع، طبق تحقیقات محققان و اطلاعات موجود به نظر می رسد که تعیین زمان درست تخمک گذاری در بدن هر فردی بستگی به پیچیدگی بدن او دارد که پیچیدگی بدن افراد هم با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارد.

اکثر مردم به پیچیدگی های سیستم تولید مثلی زنان و عملکرد آن بی اعتنا می باشند. در واقع، آن ها اصلا به این موضوع توجه نمی کنند. بنابراین، وقتی که این افراد با مشکلات مربوط به ناباروری مواجه می شوند، بهترین کار برای آن ها این است که با یک دکتر متخصص زنان و زایمان مشورت کرده و توصیه های او را سطر به سطر و به طور کامل اجرا کنند. کار بعدی که این افراد باید انجام دهند این است که یاد بگیرند که چگونه دوره باروری خود را خودشان تعیین نمایند. با کمک این دو روش خانم ها قادر خواهند بود تا شانس باردار شدن خود را افزایش دهند. به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به خاطر داشته باشید که تمام زنان در هر دوره از چرخه قاعدگی خود تنها دو الی سه روز قادر به باردار شدن هستند.

چرا روند باردار شدن در برخی از زنان دشوار است؟

متاسفانه، این یک واقعیت است که امروزه تغییر در شیوه زندگی زوجین وجود استرس بالا در بدن، ازدواج در سنین بالا و استفاده از رژیم غذایی نامتناسب باعث شده است تا بسیاری از زوج ها تجربه بدی از باردار نشدن خود داشته و از زندگی و داشتن فرزند در اوایل زندگی خود ناامید شوند. برخی دلایل بیولوژیکی در بدن زنان و مردان وجود دارد که ممکن است سبب ناباروری آن ها شده و این افراد را از نعمت پدر و مادر شدن باز دارد.

مهم ترین مشکلات زنانگی که باعث ناباروری در زنان می شود :

• داشتن دوره های نامنظم چرخه قاعدگی
• فقدان دوره های قاعدگی
• سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)
• عدم تعادل هورمونی در بدن زنان
• PID (بیماری التهابی لگنی در زنان)
• سن بالاتر از 30 سالگی در زنان
• وجود اختلالات تیروئیدی
• مسدود شدن لوله های فالوپ زنان
• داشتن سابقه سقط جنین در زنان
مهم ترین مشکلاتی که باعث ناباروری مردان می شود :
• پایین بودن کمیت و کیفیت اسپرم ها در مردان
• وجود اختلال در نعوظ (ED) مردان
• وجود سن بالاتر از 30 سالگی در مردان
• وجود استرس و یا تنش روانی طولانی مدت در بدن مردان
• ابتلا به بیماری های مقاربتی (STD ها)
• صدمه دیدن اندام های جنسی در مردان

bardai-t3-min.jpg

چه زمان مناسب ترین دوره برای باروری زنان است؟

به یاد داشته باشید یک زن سالم که هیچ نشانی از بیماری را در بدن خود ندارد، باید در هر گروه سنی قادر به تخمک گذاری باشد و بتواند به راحتی باردار شود. از آن جایی که چرخه قاعدگی طبیعی در زنان حدود 28 روز است، بنابراین تخمک گذاری در بدن این زنان هم در روز چهاردهم از این چرخه رخ می دهد. تخمک بالغ در روز تخمک گذاری از تخمدان خانم ها رها شده و توسط لوله های فالوپ به طرف رحم زن هدایت می شود. اگر این زن طی دو الی چهار روز آینده بارور شد، تخمک بارور شده خود را در دیواره رحم جایگزین کرده و زندگی جدیدی در بدن او شروع خواهد شد! بنابراین، اگر شما به عنوان یک زن سالم در حال تلاش برای باردار شدن هستید، بهترین زمان برای آغاز این کار دو الی چهار روز پس از زمان تخمک گذاری است. همچنین، به عنوان یک خانم یادتان باشد، از آن جایی که اسپرم سالم و زنده می تواند در مجرای واژن و گردن رحم زنان هم تا 3 روز زنده بماند، بنابراین اگر تخمک گذاری در روز سوم پس از مقاربت هم رخ دهد، ممکن است فرد خوش شانس بوده و حامله گردد.

وقت دقیق تخمک گذاری در بدن یک زن چه زمانی است؟

به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که تنها راه مطمئن برای تعیین وقت دقیق تخمک گذاری، امتحان نمودن روش های مختلف است. همچنین، این نکته مهم را هم به خاطر بسپارید که هیچ کدام از روش های تعیین روز تخمک گذاری در زنان بدون خطا نخواهد بود. از آن جایی که هر تخمک و اسپرمی در بدن افراد مختلف دارای ویژگی های متفاوتی هستند، بنابراین تحت هیچ شرایطی نمی توان بدون امتحان کردن روش های مختلف، زمان دقیق بارداری را در افراد متفاوت تعیین کرد. درواقع، می توان ادعا کرد که تعیین وقت دقیق تخمک گذاری در بدن خانم ها به تلاش بیش از حد خود فرد بستگی دارد.

روش اول تعیین زمان دقیق تخمک گذاری با اندازه گیری مداوم حرارت بدن:

به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید به یاد داشته باشید که بهترین و مطمئن ترین روش برای به دست آوردن دوره باروری خود یادداشت کردن دمای بدن در طول چرخه قاعدگی بدون داشتن استرس است. از آن جایی که در یک دوره قاعدگی درجه حرارت بدن زنان از کمترین مقدار آغاز شده و بعد از پایان یافتن آن به حداکثر خود خواهد رسید، بنابراین با در نظر گرفتن این دماها می توان که زمان دقیق تخمک گذاری یا ovulates در بدن هر زنی را به دست آورد. به همین دلیل برای تعیین زمان دقیق تخمک گذاری در بدن زنان، ثبت کردن درجه حرارت بدن با دماسنج بازال، در هر روز از چرخه قاعدگی الزامی است. طبق آخرین نتایج به دست آمده از تحقیقات دانشمندان علوم باروری، موثرترین روش برای این کار استفاده از درجه حرارت مقعد و یا واژن زنان است که باید در طول دوره قاعدگی اندازه گیری شود. هنگامی که یک زن بر روی یک برگ کاغذ، درجه حرارت حداقل سه دوره از چرخه قاعدگی خود را یادداشت کند، او قادر خواهد بود تا به راحتی روزهای تخمک گذاری در بدن خود را مشخص کند.برای مطالعه دقیقتر این موضوع تعیین روز دقیق تخمک گذاری از درجه حرارت بدن را مطالعه کنید.

روش دوم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری، بررسی مداوم مخاط گردن رحم:

در همین ابتدا، به خاطر داشته باشید که ماهیچه گردن رحمی هر زنی شاخص بزرگی برای تعیین زمان تخمک گذاری در بدن او محسوب می شود، چون ممکن است در زمان تخمک گذاری، گردن رحم زن، موکوس بیشتری را به منظور تسهیل عمل لقاح تولید کند. برای بررسی تغییرات ایجاد شده در مخاط گردن رحم، برداشتن بافت ناحیه تناسلی با یک پارچه تمیز، در هر روز و در یک زمان مشخص و مشاهده و ثبت آن ضروری است. برای به دست آوردن نتایج دقیق تر، لازم است به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، یادتان باشد که در روزهای غیر از زمان تخمک گذاری، مقدار مخاط گردن رحمی در زنان کمتر بوده و کمی هم آبکی به نظر می رسد، اما هرچه به زمان تخمک گذاری نزدیک می شوید، مخاط سفیدتر و لغزنده تر خواهد شد. همچنین، آلت تناسلی زنان نیز در این دوره مرطوب تر می شود. در نهایت، می توان ادعا کرد که بررسی نمودن مداوم مخاط گردن رحم، مطمئن ترین نشانه برای تعیین زمان تخمک گذاری و باردار شدن زوجین به شمار می رود.

روش سوم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری،استفاده از تقویم برای ثبت زمان دقیق دوره قاعدگی در هر ماه:

 بعد از این ده دوره، هر زنی می تواند با پیدا کردن میانگین طول دوره قاعدگی خود، زمان دقیق تخمک گذاری در بدنش را مشخص کند. به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که روز تخمک گذاری را می توان با کم کردن عدد 18 از کوتاه ترین چرخه قاعدگی خود تعیین نمود. برای این منظور، خانم ها باید اعداد به دست آمده در مورد روز اول کوتاه ترین چرخه قاعدگی خود را بر روی تقویم علامت بزنند. علاوه بر این، هر زنی می تواند برای پیدا کردن آخرین روز باروری نیز عدد 11 را از طولانی ترین دوره قاعدگی خود تفریق کرده و بر روی تقویم یادداشت کند. سپس، با تطبیق دادن پاسخ های به دست آمده از روزهای اول مربوط به طولانی ترین چرخه قاعدگی خود که بر روی تقویم علامت زده شده و روزهای اول مربوط به کوتاه ترین دوره قاعدگی، می تواند زمان تخمک گذاری در بدن خود را به طور دقیق تر حساب کند. معمولا، بیشترین قدرت باروری زنان بین این دو روز از چرخه قاعدگی اتفاق می افتد.

bardai-t1-min.jpg

روش چهارم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری ، استفاده از کیت های تشخیص دهنده زمان تخمک گذاری:

اگر برای شما هم مانند بسیاری از خانم های دیگر تعیین زمان دقیق تخمک گذاری در بدنتان با استفاده از روش های بالا امکان پذیر نیست و یا این که می خواهید نتایج مورد نیاز خود را هر چه سریع تر به دست آورید، می توانید از روش ovulationk که به تازگی معرفی شده است و در اکثر داروخانه ها هم موجود می باشد، استفاده کنید. در این نوع کیت ها از ادرار زنان برای شناسایی سطح هورمون جسم زرد (LH) استفاده می شود. لازم است بدانید که در دوران تخمک گذاری حجم هورمون جسم زرد در بدن خانم ها افزایش می یابد.

روش پنجم تعیین زمان دقیق تخمک گذاری ، استفاده از ماشین حساب های اینترنتی:

به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که با عجله به بازار رفتن و خریدن وسایل تشخیص زمان دقیق تخمک گذاری در بدنتان، همیشه هم کار درستی نیست! چون وب سایت هایی وجود دارند که به راحتی به شما اجازه می دهند تا روز تخمک گذاری خود را با وارد کردن اطلاعات مربوط به بدن خود مانند سن، تاریخ آخرین دوره قاعدگی، طول متوسط چرخه قاعدگی خود پیش بینی کنید. استفاده از این نوع ماشین حساب ها، در تعیین زمان تخمک گذاری برای زنانی که دوره های نامنظم قاعدگی را تجربه می کنند، بسیار مفید می باشد. در نهایت، برای به دست آوردن نتایج دقیق تر در این مقاله استفاده از روش اینترنتی را برای شما پیشنهاد می کنیم. از آن جایی که در این روش احتمال وجود خطا بسیار پایین است، شما هم به عنوان زنی در حال تلاش برای باردار شدن هستید، می توانید کمک بسیار زیادی به پیش بینی روز باروری در بدن شما بکند. همچنین، با استفاده از این روش، هر خانمی می تواند در صرف زمان، هزینه نمودن پول اضافی و تلاش زیاد صرفه جویی کرده و از لحاظ جسمی و روحی نیز کمتر آسیب ببینید. علاوه بر این موارد میزان موفقیت هر خانمی در استفاده از برنامه ریزی اینترنتی برای داشتن نوزاد بسیار بالا خواهد بود.

خواندن آنچه باید درباره تاثیر فاز لوتئال|تخمک گذاری| در بارداری بدانید بیشتر به شما کمک خواهد کرد.

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظرات 41

مهمان - sepide روی چهارشنبه, 10 آبان 1396 10:35

سلام من 18 پریود شدم و سیکل من 30 روزس چه موقع روز تخمک گذاریم هست؟ساعت مشخصی باید لقاح صورت بگیره برای پسر شدن؟

سلام من 18 پریود شدم و سیکل من 30 روزس چه موقع روز تخمک گذاریم هست؟ساعت مشخصی باید لقاح صورت بگیره برای پسر شدن؟
مامانم روی یکشنبه, 14 آبان 1396 11:02

سلام چهارده روز قبل پریود بعدی زمان تخمک گذاری شماست، برای پسردار شدن درست روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، ساعت خاصی نداره.

سلام چهارده روز قبل پریود بعدی زمان تخمک گذاری شماست، برای پسردار شدن درست روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، ساعت خاصی نداره.
مهمان - sepide روی چهارشنبه, 10 آبان 1396 10:31

سلام من 18 مهر پریود شدن و سیما قاعدگی من 30 روزست چه روزی روز آهنگ گذاری من هست؟

سلام من 18 مهر پریود شدن و سیما قاعدگی من 30 روزست چه روزی روز آهنگ گذاری من هست؟
مهمان - بهناز روی دوشنبه, 24 مهر 1396 16:10

سلام.من25سالمه و یک ساله ازدواج کردم.16مهر پریود شدم و سیکل پریودمم 28روزه.زمان نزدیکی کی باشه برای پسردار شدن؟؟؟

سلام.من25سالمه و یک ساله ازدواج کردم.16مهر پریود شدم و سیکل پریودمم 28روزه.زمان نزدیکی کی باشه برای پسردار شدن؟؟؟
مامانم روی سه شنبه, 02 آبان 1396 08:09

سلام چهارده روز قبل از پریود بعدی یعنی دقیقا روز تخمک گذاری

سلام چهارده روز قبل از پریود بعدی یعنی دقیقا روز تخمک گذاری
مهمان - سپیده روی پنج شنبه, 20 مهر 1396 04:13

سلام خسته نباشید.8ماه اذدواج کردم جلوگیرهم نداشتم دکترهم رفتم مشکلی ندارم پریودم نامنظم بودکه دارومصرف کردم منظم شدولی هنوزهم باردارنشدم

سلام خسته نباشید.8ماه اذدواج کردم جلوگیرهم نداشتم دکترهم رفتم مشکلی ندارم پریودم نامنظم بودکه دارومصرف کردم منظم شدولی هنوزهم باردارنشدم:(
مامانم روی شنبه, 22 مهر 1396 07:03

سلام
روزهای تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید و کمی صبور باشید تا یک سال احتمال بارداری در شما زیاد است

سلام روزهای تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید و کمی صبور باشید تا یک سال احتمال بارداری در شما زیاد است
مهمان - lilian روی دوشنبه, 17 مهر 1396 03:48

سلام من یه سقط جنین ناخواسته داشتم. تو هفته 5خود به خود سقط شد. بعد ازسقط بلافاصله اقدام دوباره کردم. امانشد. دودوره از سقطم میگذره و پریودام بهم ریخته. قبلا که دقیق و منظم و28روزه بود. الان شده 3هفته یکبار.این باعث شده من نتونم وقت تخمک گذاریم و بدونم. سر در گمم. کمکم کنید چطور سریع باردار بشم. من دختر میخوام

سلام من یه سقط جنین ناخواسته داشتم. تو هفته 5خود به خود سقط شد. بعد ازسقط بلافاصله اقدام دوباره کردم. امانشد. دودوره از سقطم میگذره و پریودام بهم ریخته. قبلا که دقیق و منظم و28روزه بود. الان شده 3هفته یکبار.این باعث شده من نتونم وقت تخمک گذاریم و بدونم. سر در گمم. کمکم کنید چطور سریع باردار بشم. من دختر میخوام
مامانم روی دوشنبه, 17 مهر 1396 08:15

سلام
اقدام بلافاصافه بعد سقط اشتباه است و باید سه تا شش ماه صبر کنید تا رحم به حالت قبل بازگردد.

سلام اقدام بلافاصافه بعد سقط اشتباه است و باید سه تا شش ماه صبر کنید تا رحم به حالت قبل بازگردد.
مهمان - فاطمه روی جمعه, 14 مهر 1396 15:10

سلام خسته نباشید اگر امروز روز تخمک گذاری من باشد کی باید نزدیکی کنیم

سلام خسته نباشید اگر امروز روز تخمک گذاری من باشد کی باید نزدیکی کنیم
مامانم روی یکشنبه, 16 مهر 1396 16:30

از دو سه قبل تخمک گذاری و بعد از تخمک گذاری یک روز در میان نزدیکی داشته باشید ، اگر پسر می خواهید درست روز تخمک گذاری اگر دختر می خواهید روزهای قبل یا بعد تخمک گذاری

از دو سه قبل تخمک گذاری و بعد از تخمک گذاری یک روز در میان نزدیکی داشته باشید ، اگر پسر می خواهید درست روز تخمک گذاری اگر دختر می خواهید روزهای قبل یا بعد تخمک گذاری
مهمان - ملیحه روی پنج شنبه, 13 مهر 1396 15:44

سلام ضمن تشکر از سایت خوب وآموزنده تان، من روز 10قاعدگی هستم سونو واژینال انجام دادم تعداد تخمک 10الی 11هست آیا می تونم با این تعداد تخمک پسر دار بشم، آیا می تونید یک آمپول معرفی کنید که تعداد تخمک رو بالا ببره و شانس پسر دار شدنم رو زیاد کنه، خواهش می کنم راهنمایی کنید

سلام ضمن تشکر از سایت خوب وآموزنده تان، من روز 10قاعدگی هستم سونو واژینال انجام دادم تعداد تخمک 10الی 11هست آیا می تونم با این تعداد تخمک پسر دار بشم، آیا می تونید یک آمپول معرفی کنید که تعداد تخمک رو بالا ببره و شانس پسر دار شدنم رو زیاد کنه، خواهش می کنم راهنمایی کنید
مامانم روی یکشنبه, 16 مهر 1396 16:25

سلام
برای پسردار شدن حداقل سه ماه و حداکثر شش ماه قبل باید زوجین از مواد غذایی که مزاج گرم دارند استفاده کنند و درست در روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشند با وجود این توصیه ها همه احتمالات هستند که فقط شانس دختر یا پسر بودن روافزایش میدن و صد در صد نیستن

سلام برای پسردار شدن حداقل سه ماه و حداکثر شش ماه قبل باید زوجین از مواد غذایی که مزاج گرم دارند استفاده کنند و درست در روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشند با وجود این توصیه ها همه احتمالات هستند که فقط شانس دختر یا پسر بودن روافزایش میدن و صد در صد نیستن
مهمان - هستی روی دوشنبه, 03 مهر 1396 18:54

سلام ببخشید من 29تیرپریودشدم بعد28مردادحالا25شهریورمیشه بگید روزتخمکگذاریم چنده وچندروزه است

سلام ببخشید من 29تیرپریودشدم بعد28مردادحالا25شهریورمیشه بگید روزتخمکگذاریم چنده وچندروزه است
مامانم روی چهارشنبه, 05 مهر 1396 08:29

سلام معمولا چهارده روز قبل از پریود روز تقریبی تخمک گذاری میشه

سلام معمولا چهارده روز قبل از پریود روز تقریبی تخمک گذاری میشه
مهمان - نی نی روی دوشنبه, 03 مهر 1396 18:48
مهمان - سارا روی دوشنبه, 27 شهریور 1396 08:54

سلام خسته نباشید من سندرم پلی کیستیک دارم آخرین پریودم 12 تیره 3 امپول پروژسترون هم زدم باز پریود نشدم 7روز پیش قرص ال دی به مدت 6 روز استفاده کردم 2روزه قطع کردم ولی هنوز پریود نشدم به نظر سما من ﭺیکار کنم ? ایا تو این مدت 2 ماه من تخمک گذاری داشتم ?

سلام خسته نباشید من سندرم پلی کیستیک دارم آخرین پریودم 12 تیره 3 امپول پروژسترون هم زدم باز پریود نشدم 7روز پیش قرص ال دی به مدت 6 روز استفاده کردم 2روزه قطع کردم ولی هنوز پریود نشدم به نظر سما من ﭺیکار کنم ? ایا تو این مدت 2 ماه من تخمک گذاری داشتم ?
مامانم روی چهارشنبه, 05 مهر 1396 07:46

سلام
بدون سونوگرافی نمیشه گفت تخمک گذاری انجام شده یا نه، سعی کنید از روش های طب سنتی خودتون رو درمان کنید، از روش های دکتر خردمند در زمینه طب سنتی استفاده کنید.

سلام بدون سونوگرافی نمیشه گفت تخمک گذاری انجام شده یا نه، سعی کنید از روش های طب سنتی خودتون رو درمان کنید، از روش های دکتر خردمند در زمینه طب سنتی استفاده کنید.
مهمان - fazi روی پنج شنبه, 09 شهریور 1396 10:10

سلام خسته نباشید من ۲۳سالمه و ۳ساله ازدواج کردم بخاطر کیست ریز وتیروئید کم کار تا الان باردار نشدم برای باردار شدن از داروهم استفاده نکردم با این شرایط اصلا تخمک ازاد میشه که من بخوام از کیت تشخیص زمان تخمک گذاری استفاده کنم با تشکر

سلام خسته نباشید من ۲۳سالمه و ۳ساله ازدواج کردم بخاطر کیست ریز وتیروئید کم کار تا الان باردار نشدم برای باردار شدن از داروهم استفاده نکردم با این شرایط اصلا تخمک ازاد میشه که من بخوام از کیت تشخیص زمان تخمک گذاری استفاده کنم با تشکر
مامانم روی چهارشنبه, 22 شهریور 1396 10:10

سلام
شما حدود چهارده روز قبل پریود سونوگرافی انجام بدین تا ببینین تخمک گذاری انجام میشه یا خیر

سلام شما حدود چهارده روز قبل پریود سونوگرافی انجام بدین تا ببینین تخمک گذاری انجام میشه یا خیر
مهمان - منا باااانوووووو روی پنج شنبه, 02 شهریور 1396 08:54

با سلام و خسته نباشی... من از کیت تخمک گذاری استفاده کردم خط اول کمرنگ و خط دوم پر رنگه میباشه از روز 10 سیکل هر روز انجام میدم و امروز 13هم سیکلم میباشه و همه یک شکل بوده تا الان تاریخ دقیق تخمک گذاری من کیه؟

با سلام و خسته نباشی... من از کیت تخمک گذاری استفاده کردم خط اول کمرنگ و خط دوم پر رنگه میباشه از روز 10 سیکل هر روز انجام میدم و امروز 13هم سیکلم میباشه و همه یک شکل بوده تا الان تاریخ دقیق تخمک گذاری من کیه؟
مامانم روی سه شنبه, 07 شهریور 1396 05:29

سلام
ممنون
زمانی که دو خط پررنگ ظاهر شده.

سلام ممنون زمانی که دو خط پررنگ ظاهر شده.
آنیتا روی دوشنبه, 02 مرداد 1396 19:15

سلام.وقتتون بخیر.من میخوام روز دقیق تخمک گذاریمو بدونم برای احتمال پسردار شدن.از کیت استفاده میکنم.کیت ها قبل از تخمک گذاری رو نشون میدن.درسته؟چند ساعت بعدش تخمک آزاد میشه؟کی اقدام کنم به بارداری؟

سلام.وقتتون بخیر.من میخوام روز دقیق تخمک گذاریمو بدونم برای احتمال پسردار شدن.از کیت استفاده میکنم.کیت ها قبل از تخمک گذاری رو نشون میدن.درسته؟چند ساعت بعدش تخمک آزاد میشه؟کی اقدام کنم به بارداری؟
مامانم روی چهارشنبه, 04 مرداد 1396 10:40

سلام
درست روز تخمک گذاری اقدام کنید، ساعتش رو نمیتونین دقیق بفهمین

سلام درست روز تخمک گذاری اقدام کنید، ساعتش رو نمیتونین دقیق بفهمین
آنیتا روی دوشنبه, 02 مرداد 1396 19:06

سلام.وقتتون بخیر.من میخوام روز دقیق تخمک گذاریمو بدونم برای احتمال پسردار شدن.از کیت استفاده میکنم.کیت ها قبل از تخمک گذاری رو نشون میدن.درسته؟چند ساعت بعدش تخمک آزاد میشه؟کی اقدام کنم به بارداری؟

سلام.وقتتون بخیر.من میخوام روز دقیق تخمک گذاریمو بدونم برای احتمال پسردار شدن.از کیت استفاده میکنم.کیت ها قبل از تخمک گذاری رو نشون میدن.درسته؟چند ساعت بعدش تخمک آزاد میشه؟کی اقدام کنم به بارداری؟
jdebugger روی یکشنبه, 04 تیر 1396 04:33

سلام علائم روز تخمکگذاری چی هست

سلام علائم روز تخمکگذاری چی هست
مامانم روی چهارشنبه, 07 تیر 1396 20:28

سلام
1- افزایش ترشحات سفید واژنی
2-افزایش دمای بدن
3-احساس درد و تیر کشیدن در شکم
4-حساس شدن سینه ها
5-ویار غذایی
در همه خانوم ها علایم یکسان نیست

سلام 1- افزایش ترشحات سفید واژنی 2-افزایش دمای بدن 3-احساس درد و تیر کشیدن در شکم 4-حساس شدن سینه ها 5-ویار غذایی در همه خانوم ها علایم یکسان نیست
مهمان - بانو روی شنبه, 08 آبان 1395 15:33

با سلام و خسته نباشيد. براي پسر دار شدن بهتره كه اسپرم قبل از ازاد شده تخمك در بدن زن باشد يا بعد ا ان؟

با سلام و خسته نباشيد. براي پسر دار شدن بهتره كه اسپرم قبل از ازاد شده تخمك در بدن زن باشد يا بعد ا ان؟
مامانم روی یکشنبه, 16 آبان 1395 11:34

سلام
بانو جان اگه روزهای قبل تخمک گذاری و بعد تخمک گذاری نزدیکی انجام بشه جنین دختر ولی اگر دقیقا روز تخمک گذاری انجام بشه به احتمال 99 درصد پسر خواهد بود. از کیت تعیین روز تخمک گذاری استفاده کنید که دقیق تره

سلام بانو جان اگه روزهای قبل تخمک گذاری و بعد تخمک گذاری نزدیکی انجام بشه جنین دختر ولی اگر دقیقا روز تخمک گذاری انجام بشه به احتمال 99 درصد پسر خواهد بود. از کیت تعیین روز تخمک گذاری استفاده کنید که دقیق تره
مهمان - رقیه روی جمعه, 07 آبان 1395 04:44

سلام و خسته نباشید
من تازه عروسی کردم ونمیدونم برای من بهترین روز برای تخمک گذاری چه روزیه , سیکل های پریودم 28 روزه هست و 25 سالمه ممنون میشم کمکم کنین

سلام و خسته نباشید من تازه عروسی کردم ونمیدونم برای من بهترین روز برای تخمک گذاری چه روزیه , سیکل های پریودم 28 روزه هست و 25 سالمه ممنون میشم کمکم کنین :)
کارشناس مامانم روی جمعه, 07 آبان 1395 04:48

سلام عزیزم
برای کسایی که سیکل های قاعدگیشون 28 روزه باشه معمولا گفته میشه روز 14 روز تخمک گذاری میشه , و چون اسپرم تا 6 روز زنده میمونه و تاریخ دقیق تخمک گذاری تغییر میکنه در سیکل 28 روزه از روز 11م تا 17م اگه نزدیکی بشه ممکنه منجر به بارداری بشه.

سلام عزیزم برای کسایی که سیکل های قاعدگیشون 28 روزه باشه معمولا گفته میشه روز 14 روز تخمک گذاری میشه , و چون اسپرم تا 6 روز زنده میمونه و تاریخ دقیق تخمک گذاری تغییر میکنه در سیکل 28 روزه از روز 11م تا 17م اگه نزدیکی بشه ممکنه منجر به بارداری بشه.
مهمان - آنیسا روی جمعه, 07 آبان 1395 04:44

سلام و خسته نباشید
ببخشید مزاحم شدم سوال بنده این بود که آیا در روزهای تخمک گذاری هر روز تخمک آزاد میشه؟

سلام و خسته نباشید ببخشید مزاحم شدم سوال بنده این بود که آیا در روزهای تخمک گذاری هر روز تخمک آزاد میشه؟
کارشناس مامانم روی جمعه, 07 آبان 1395 04:48

سلام عزیزم
نخیر تخمک فقط در یک روز آزاد میشه

سلام عزیزم نخیر تخمک فقط در یک روز آزاد میشه
مهمان - ساناز روی جمعه, 07 آبان 1395 04:44

سلام و احترام
ببخشید چطور میتونم روز دقیق تخمک گذاری رو بدونم تا اون روز نزدیکی داشته باشم؟؟؟آیا راهی داره؟

سلام و احترام ببخشید چطور میتونم روز دقیق تخمک گذاری رو بدونم تا اون روز نزدیکی داشته باشم؟؟؟آیا راهی داره؟
کارشناس مامانم روی جمعه, 07 آبان 1395 04:48

سلام عزیزم
برای باردار شدن نیازی به دونستن روز دقیق تخمک گذاری ندارین
نسبت به سیکل بارداریتون روزهایی که تخمک گذاریتون انجام میشه یم روز در میان نزدیکی داشته باشین کافیه
تشخیص روز دقیق تخمک گذاری خیلی سخته و لزومی هم برای داشتن نزدیکی درست روز تخمک گذاری نداره.

سلام عزیزم برای باردار شدن نیازی به دونستن روز دقیق تخمک گذاری ندارین نسبت به سیکل بارداریتون روزهایی که تخمک گذاریتون انجام میشه یم روز در میان نزدیکی داشته باشین کافیه تشخیص روز دقیق تخمک گذاری خیلی سخته و لزومی هم برای داشتن نزدیکی درست روز تخمک گذاری نداره.
مهمان - آرزو روی جمعه, 07 آبان 1395 04:43

سلام خسته نباشید
من با نامزدم نزدیکی مقعدی داشتیم ولی کمی از منی نامزدم به آلتم خورد آیا احتمال بارداری وجود داره؟
با توجه به استفاده از کیت های تخمک گذاری درست روزایی هست که تخمک گذاری میشه
چیکار کنم الان؟

سلام خسته نباشید من با نامزدم نزدیکی مقعدی داشتیم ولی کمی از منی نامزدم به آلتم خورد آیا احتمال بارداری وجود داره؟ با توجه به استفاده از کیت های تخمک گذاری درست روزایی هست که تخمک گذاری میشه چیکار کنم الان؟
کارشناس مامانم روی جمعه, 07 آبان 1395 04:48

سلام .
بله به دلیل اینکه در روزهای تخمک گذاری هستین و اسپرم نیم تا 4 ساعت میتونه زنده بمونه و به دلیل برخورد با آلت احتمال بارداری وجود داره
میتونین از قرص های اورژانسی استفاده کنین .

سلام . بله به دلیل اینکه در روزهای تخمک گذاری هستین و اسپرم نیم تا 4 ساعت میتونه زنده بمونه و به دلیل برخورد با آلت احتمال بارداری وجود داره میتونین از قرص های اورژانسی استفاده کنین .
مهمان - نگار روی جمعه, 07 آبان 1395 04:43

سلام خوب هستین؟
با توجه به کیت های تخمک گذاری درست روزهایی که تخمک گذاری انجام میشد نزدیکی داشتیم
الان دوره پریودم دیر کرده و آیا میتونم بگم من باردارم؟

سلام خوب هستین؟ با توجه به کیت های تخمک گذاری درست روزهایی که تخمک گذاری انجام میشد نزدیکی داشتیم الان دوره پریودم دیر کرده و آیا میتونم بگم من باردارم؟
کارشناس مامانم روی جمعه, 07 آبان 1395 04:49

سلام عزیزم
وجود علایم بارداری تنها نشانه بارداری نیست و بهتره بعد از گذشت یک الی دو هفته از زمان پریودتون با استفاده از بی بی چک و یا 7 تا 10 روز پس از عدم خونریزی آزمایش خون بدین تا مطمئن بشین که باردارین .

سلام عزیزم وجود علایم بارداری تنها نشانه بارداری نیست و بهتره بعد از گذشت یک الی دو هفته از زمان پریودتون با استفاده از بی بی چک و یا 7 تا 10 روز پس از عدم خونریزی آزمایش خون بدین تا مطمئن بشین که باردارین .
مهمان - مریم روی جمعه, 07 آبان 1395 04:43

سلام خسته نباشید
من سیکل پریودم 28 روزه است چطوری روز تخمک گذاری رو بدونم کی هست؟

سلام خسته نباشید من سیکل پریودم 28 روزه است چطوری روز تخمک گذاری رو بدونم کی هست؟
کارشناس مامانم روی جمعه, 07 آبان 1395 04:49

سلام عزیزم
روش های تعیین روز تخمک گذاری رو در این مقاله با دقت مطالعه کنین
اگه دوره قاعدگی منطمی دارین میتونین با کم کردن عدد 11 از بلندترین دوره قاعدگی و عدد 18 از کوتاه ترین آن زمانی که میتونین برای بارداری اقدام کنین رو میتونین به دست بیارین.

سلام عزیزم روش های تعیین روز تخمک گذاری رو در این مقاله با دقت مطالعه کنین اگه دوره قاعدگی منطمی دارین میتونین با کم کردن عدد 11 از بلندترین دوره قاعدگی و عدد 18 از کوتاه ترین آن زمانی که میتونین برای بارداری اقدام کنین رو میتونین به دست بیارین.
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
یکشنبه, 26 آذر 1396