امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.

واحد تبلیغات | موبایل: 09109102122  |  تلگرام : 09370503331


7 نکته مهم برای راهنمایی زنان حامله جهت انتخاب پزشک متخصص زنان و زایمان مناسب

آیا شما هم تاكنون با مشکل بدنی مواجه شده­اید؟ آيا مشكل شما به گونه­اي است که خجالت مي­کشید و نمي­توانيد آن را با هر کسی به اشتراک بگذارید؟ اگر پاسخ شما هم به سوال بالا مثبت است، بدانید که زمان پیدا کردن یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه برای حل مشکلات دوران بارداری شما فرا رسیده است. اما چگونه می­توان برای پیدا کردن یک پزشك متخصص زنان و زایمان مناسب اقدام نمود؟ زیرا مشاوره نمودن با این فرد می­تواند جواب برخي از سوالات شما را که نمی­توانید با هرکسی در میان بگذارید، بدهد.

همانطور که می­دانید یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه نقش مهمی در زندگی زنان، به ويژه مادران باردار بازی می­کند، به ویژه هنگامی که مادر بارداري در روزهاي آخر از اين دوران حساس در انتظار تولد فرزندش مي­باشد. در واقع، در چنین شرایطی پزشك متخصص زنان و زايمان می­تواند به مادر باردار در برنامه­ریزی خانواده کمک کرده و برای تشخیص بیماری­هاي بدن او، درمان آن­ها و بسیاری از مشکلات دیگر راه­های مناسبي را ارائه دهد. اما برای بسیاری از زنان جوان و بي­تجربه، پیدا کردن یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه کمی دشوار است. با اين حال، لازم است به عنوان يك خانم باردار بدانید که ناتوانی در انجام این کار می­تواند در زندگی دوران بارداری شما بیش از دوره­هاي معمولی زندگی تاثیر بگذارد. با توجه به اين دلايل، در ادامه این مقاله به شما کمک می­کنیم تا با چگونگی پیدا کردن یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه آشنا شوید.

یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه مناسب چه کسی است؟

در ابتدا، لازم است به عنوان یک زن جوان و بي­تجربه به خاطر داشته باشيد كه یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه پزشکی و جراحی است که بتواند به راحتی بیماری­های مربوط به دستگاه تناسلی زنان را تشخیص داده و سلامت کلی هر مادري را در طي دوران بارداری او تضمین نماید. معمولا، زنان در هنگام مواجه شدن با بیماری­های رحم، مشکلات لوله­های فالوپ، تخمدان، واژن، فرج و دهانه رحم باید توسط یک پزشك متخصص زنان و زایمان خوب و باتجربه معاینه شوند. علاوه بر اين موارد، پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه کسی است که گواهی تولد نوزادان را ارائه می­دهد، به همین دليل، یک زن حامله نیاز دارد تا در طي کل دوران بارداری و در زمان تولد فرزند خود توسط یک پزشك متخصص زنان و زایمان همراهی شود.

نکات مهم برای آشنایی با چگونگی یافتن یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه و مناسب برای دوران بارداری زنان:

به عنوان يك خانم باردار به یاد داشته باشید که انتخاب یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه برای دوران بارداری شما بسیار مهم است، زیرا این امر احساس راحتی و اعتماد به نفس را در شما تقویت خواهد نمود. بنابراین، مي­توان ادعا كرد كه هر زن بارداري باید دقت ویژه­ای در پیدا کردن یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه براي دوران بارداری خود داشته باشد. در ادامه این مقاله، نکات مختلفی ارائه شده است که همه زنان حامله باید آن­ها را به خاطر داشته باشند، تا بتوانند یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه و خوب را برای کمک به خود در طي این دوران سخت از زندگی انتخاب کنند. برخي از مهم­ترين این نکات عبارتند از:

1. داشتن شهرت خوب:

اگر می­خواهید كه يك پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه و خوب را برای مراجعه خود در طی نه ماه دوران بارداری انتخاب نمایید، می­توانید با به اشتراک گذاشتن اين موضوع با برخی از دوستان صمیمی خود، اطلاعات بیشتری را در مورد متخصص مورد نظر و جنبه های مختلف آن به دست بیاورید. در واقع، شما بايد پزشك متخصص زنان و زایماني را انتخاب كنيد كه بتوانید به راحتی، تمایلات جنسی خود و مشکلات بدنتان را با او در میان بگذارید. با توجه به اين توضيحات، يك پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه بايد با استانداردهای ویژه پزشکی مطابقت داشته باشد. علاوه بر اين، همیشه سعی کنید تا یک پزشك متخصص زنان و زایمان مشهور را برای رفع مشکلات دوران بارداری خود انتخاب کنید. البته، شما می­توانید اطلاعات لازم در این مورد را از بیمارستان­های مختلف به دست آورده و سوابق پزشكان متخصص زنان و زایمان شهر خود را بررسی نماييد، تا یک فرد خوب و مجرب را با استفاده از نظرات دوستان و افراد باتجربه انتخاب کنید.

2. داشتن تخصص در امور زنان و زایمان:

همانطور که می­دانید در حالت ایده­آل، بهتر است زنان باردار برای درمان مشکلات بدن خود و بررسی وضعیت بدنی و رشد جنین داخل رحمشان یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه را انتخاب کنند. در واقع، هیچ زن حامله­اي نمی­خواهد از یک متخصص دیگر به غیر از پزشك متخصص زنان و زایمان براي تولد نوزاد خود کمک بگیرد.

3. مشورت کردن با دوستان و بستگان:

زنان می­توانند در طي دوران بارداری خود برای پیدا کردن یک پزشك متخصص زنان و زایمان و مناسب، با دوستان و بستگان نزدیک خود مشورت کنند، زیرا ممکن است آنها به یک پزشک متخصص زنان و زایمان خوب اشاره داشته باشند. به عنوان يك خانم جوان و بي­تجربه به خاطر داشته باشيد كه در چنین شرایطی می­توانید با دوستان و بستگان خود در مورد شخصیت، وضع کاری و تخصص پزشك متخصص زنان و زایمان مورد نظر خود به راحتی مشورت کنید.

4. یک پزشك متخصص زنان و زایمان خوب مراقب وضعيت بدني زنان در کل دوران بارداری بوده و دوستانه، پاسخگوی مشکلات اين افراد خواهد بود:

از آنجايي که لازم است زنان تمام مسائل و مشکلات خصوصی و غیرخصوصی خود را در طي دوران بارداری با پزشك متخصص زنان و زایمان خود به اشتراک بگذارند، بنابراین مهم است که برای پیدا کردن یک متخصص صمیمی و مورد اعتماد نهایت دقت را داشته باشند. همانطور که می­دانید یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه باید پاسخگوي همه مسائل بيماران خود در طي دوران بارداری بوده و با دقت بیش از حدی پاسخ تمام سوالات آن­ها را بدهد. به همین دلیل، ادعا مي­شود كه راحت بودن بیمار با پزشک معالج خود عامل بسیار مهمی است. همچنين، يك پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه باید باحوصله بوده و بتواند با ملایمت خاصی در طی دوران بارداری، بیمار خود را چک آپ کند. در نهايت، يادتان باشد كه هر پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه­اي بايد به طور شبانه­روزی در دسترس بیماران خود بوده و با انجام مراقبت­های خاص، براي سريع­تر شدن روند بهبود وضعیت بیمار خود تلاش نماید.

5. نزدیک بودن محل سکونت خانم باردار و مطب پزشك متخصص زنان و زایمان به هم:

یادتان باشد پزشك متخصص زنان و زایماني که برای مراجعه خود انتخاب می­کنید، باید نزدیک به خانه شما باشد، زیرا یک زن در طي دوران بارداري خود ممکن است در برخی موارد، نیاز فوری به معاينه داشته باشد و یا مجبور شود در اغلب موارد، برای دريافت پاسخ سوالات خود به پزشك متخصص زنان و زایمان مراجعه کند. بنابراین، دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی و زمان رفت و آمد به مطب پزشك متخصص زنان و زایمان در هنگام انتخاب او باید در نظر گرفته شود..همچنین، نزدیکی به مطب پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه، زمان رفت و برگشت زنان باردار را کوتاه نموده و به اين افراد کمک خواهد کرد تا از اتلاف وقت خود جلوگیری کنند.

6. آسان بودن دسترسی زنان حامله به پزشك متخصص زنان و زایمان معالج خود:

همانطور که گفته می­شود نکته مهم در انتخاب یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه، مشهور بودن او است، اما یادتان باشد كه در دسترس بودن دکتر منتخب نیز یکی دیگر از اصول انتخاب یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه مي­باشد. در واقع، هر پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه­اي باید قادر باشد تا در هنگام تماس­های اضطراری و در مواقع نیاز، به راحتی در کنار بیمار خود باشد. همچنین، او باید بتواند در هنگام نیاز و بروز سوالات مختلف در ذهن مادر باردار، پاسخگوی تمام سوالات او با در نظر گرفتن نیاز و شرایط بدنی بيمار خود باشد. علاوه بر اين موارد، یک زن حامله باید پزشك متخصص زنان و زایماني را انتخاب کند که گرفتن وقت ملاقات از او آسان بوده و حتی بدون انتصاب وقت نیز او را قبول نماید، زیرا در برخی موارد ممکن باشد نیاز فوری به مشورت با پزشك متخصص زنان و زایمان پیش آید. بنابراین، يادتان باشد كه شما بايد پزشك متخصص زنان و زایماني را انتخاب کنید که نزدیک به محل زندگی شما بوده و در صورت نیاز، بدون وقت قبلی شما را پذیرا باشد.

7. تامین شدن آسایش و راحتی زنان در طی دوران بارداری با کمک پزشك متخصص زنان و زایمان:

یادتان باشد كه به اندازه پزشكان متخصص زنان و زایمان باتجربه­اي که مرد هستند، پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه زن هم وجود دارد. به همين دليل، این نکته مهم را فراموش نکنید که اگر با یک پزشك متخصص زنان و زایمان مرد راحت نیستید و مراجعه به او باعث می­شود تا کمی احساس ناراحتی بکنید، بهتر است یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه زن را برای معاينات دوران بارداری خود انتخاب نمایید. در واقع، به عنوان يك خانم جوان و بي­تجربه به خاطر داشته باشيد كه راحتی شما در طي دوران بارداري مهم­ترین نکته بوده و باید در هر زمان شاد باشید تا کودک داخل رحمتان هم شاد و راحت باشد.

در نهايت، مي­توان ادعا كرد كه بايد به آنچه که در ذهن زن حامله در مورد چگونگی انتخاب یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه وجود دارد، عمل شود. به همین دلیل، اگر شما هم حتی بعد از پیدا کردن پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه، با او احساس راحتی نکردید، دریغ نکنید و در اسرع وقت، پزشک خود را تغییر دهید. سعی نکنید كه در این دوره حساس از زندگی خود مانند کسان دیگر باشید، چرا که نیازهای شما و جنين داخل رحمتان ممکن است با افراد دیگر بسیار متفاوت باشد. پس، به عنوان یک زن باردار این نکته مهم را به خطر بسپارید که انتخاب یک پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه بخشی از زندگی شما است. بنابراین، مطمئن شوید که به پزشك متخصص زنان و زایمان باتجربه­اي که انتخاب می­کنید، اعتماد کامل داشته باشید. در مواردی هم که از پزشک معالج خود راضی نیستید، هرگز برای حل و فصل مسائل خود به او مراجعه نکنید! زیرا این کار نه تنها شما را دچار اضطراب و نگرانی خواهد نمود، بلکه به حل مشکلات بدني شما نیز کمک چندانی نخواهد کرد.

 

نظرات

هیچ نظری هنوز
هم اکنون ثبت نام شده? از اینجا وارد شوید
مهمان
چهارشنبه, 27 دی 1396