امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


فیلم زایمان طبیعی و خروج نوزاد

323 77

در این فیلم زایمان طبیعی تمامی مراحل خروج نوزاد از مجاری زایمان را خواهید دید، دیدن این ویدئو برای مادران بارداری که قصد دارند فرزند خود را به روش زایمان طبیعی به دنیا بیاورند توصیه می شود.

سه فاز گشاد شدن دهانه رحم در زایمان طبیعی :

1. فاز یک:
دهانه رحم برای اولین بار به اندازه 0-4 سانتی متر گشاد خواهد شد. حداکثر مدت زمانی که برای این مرحله از زایمان طبیعی می تواند سپری شود، در حدود 6-10 ساعت خواهد بود و گاهی اوقات شاید حتی در مدت کوتاه تری هم این اتفاق در بدن مادر رخ داده باشد. تجاربی که شما مادر باردار در رویارویی با این مرحله ممکن است کسب کنید بسیار ناچیز خواهد بود و هیچ راهی برای گفتن احساسات این مرحله وجود ندارد. در این مرحله از زایمان طبیعی ، معمولا انقباضات خفیف رحمی همراه با پارگی پرده ها در مادر دیده می شود. 
2. فاز دوم:
دهانه رحم مادر در حال زایمان طبیعی، در حال حاضر 4-7 سانتی متر گشاد شده است. فاز دوم مرحله ای است که معمولا در آن، کار آمادگی بدن مادر برای زایمان طبیعی آغاز خواهد شد. دوره گشاد شدن دهانه رحم در این مرحله هم حدود 3-6 ساعت (به طور متوسط در مادرانی که برای اولین بار حامله شده اند،) طول خواهد کشید. به یاد داشته باشید که در این فاز، شما به عنوان یک مادر باردار ممکن است انقباضات شدید و یا تدریجی را در رحم خود، هر سه تا پنج دقیقه یکبار احساس کنید. همچنین، شما به عنوان یک مادر در حال زایمان طبیعی، شاهد ترشحات مبهل خود که مایل به رنگ صورتی یا قهوه است، هم خواهید بود.
3. فاز سه:
این فاز، آخرین قسمت مرحله اول زایمان طبیعی است که در آن دهانه رحم حدود 10 سانتی متر گشاد خواهد شد و روی دادن این مرحله از زایمان طبیعی، بین 20 دقیقه تا 2 ساعت طول خواهد کشید. انقباضات رحمی مادر در این فاز شدیدتر احساس خواهد شد و حتی ممکن است او دچار تهوع، لرزش و خستگی شود که همراه با تمایل شدید به وارد شدن فشار زیاد خواهد بود. لازم است بدانید که سوزن سوزن شدن یا احساس سوزش در ناحیه واژن هم تجربه دیگری است که در این فاز، مادر آن را احساس خواهد نمود.

نظر (8)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
  1. فاطمه الوانی

فیلم خیلی خوبی بود واقعا من اگر بچه بدنیا بیارم اصلا نمیتونم این ارو انجام بدم خیلی دردم میگیره

  1. ندا

سلام خسته نباشید بنظرمن این فیلم ها هیچکدوم مورد اخلاقی یا شرعی نداره وکاملااموزنده هستش

  1. مامانم    ندا

این فیلم ها جهت آموزش و آمادگی ذهنی مادران قرار داده میشه

  1. ahmad

بسم الله الرحمن الرحیم من این فیلم را نگاه نکردم نهی از منکر کردم تصویر هم در سایت با افزونه دیده نمی شود

  1. مامانم    ahmad

با سلام و احترام
نظر شما بسیار قابل احترام هست
ولی شکر خدا این فیلم آموزشی بوده و هیچ صحنه منکری نداره

درضمن تست شد ، افزونه پخش مشکلی نداره شاید از مرورگرهای قدیمی استفاده میکنید که در غیر اینصورت یک بار صفحه را ریلود کنید.

  1. ahmad

بسم الله الرحمن الرحیم هر مطلبی توی سایتت منشر میکنی در قبالش در محضر خدا مسئولی مگه به خدا تعهد ندادی که از شیطان پیروی نکنی از خدا نمیترسی این امتحان دنیا تمام خواهد شد و اگه توبه نکنی پشیمون میشی

  1. فاطی جون    ahmad

واقعا فیلم خیلی خوبی بود من اگر بچه به دنیا بیارم این کار را نمیکنم خیلی دردم میگیره من خیلی میترسم من فکر کردم بچه را شکم بدنیا میارن نه اینجا که قبلا چیزی رد باشه

  1. مامانم    ahmad

سلام
ممنون از یادآوری وظایف ما
شکر خدا این فیلم و کل سایت آموزشی و اطلاع رسانی بوده و منکری نداره

موفق باشید

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location