امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


فیلم زایمان طبیعی در 10 گام با وسیله کمک کننده

113 27

کمک گرفتن از دستگاه ها برای زایمان طبیعی و تاثیر آن بر جنین :

به دنیا آوردن نوزاد از طریق واژن به کمک فورسپس ممکن است نوزاد شما را به روش های مختلفی تحت تاثیر قرار دهد. این روش ها عبارتند از:
• نوزاد به دنیا آمده با کمک فورسپس، ممکن است قرمزی هایی در بخش های مختلف صورت خود داشته باشد که به تدریج در عرض چند روز پس از تولد محو خواهد شد.
• نوزاد ممکن است کبودی های کوچکی بر روی بدن خود در حین زایمان طبیعی به کمک دستگاه ها داشت باشد که بلافاصله پس از تولد ناپدید می شوند.
• در اغلب موارد، نوزاد ضربه های موقتی به اعصاب صورتش را تجربه خواهد کرد که در موقعیت های بسیار نادر می تواند منجر به آسیب دائمی در او شود.
• همچنین، سر نوزاد ممکن است در هنگام تولد شکل مخروطی به خود بگیرد که روی دادن این حالت در زایمان واژینال یک اتفاق عادی می باشد.
به دنیا آوردن نوزاد از طریق واژن و با کمک دستگاه مکنده ممکن است فرزند شما را به روش های زیر تحت تاثیر قرار دهد:
• در صورت استفاده از دستگاه مکنده در حین زایمان طبیعی ، ممکن است تاول های خونی بی ضرر در جاهایی از پوست سر نوزاد شما ایجاد شود که در این صورت، در اغلب موارد شش تا هشت هفته طول می کشد تا پوست سر نوزاد به طور کامل درمان شود.
• همچنین، نوزاد شما ممکن است وجود کبودی های مختصری را در پوست سر خود تجربه کند که تا چند روز پس از تولد ناپدید خواهند شد. 
چون به دنیا آوردن نوزاد از طریق واژن یک روش از پیش برنامه ریزی شده، در بسیاری از زایمان ها است، پس نباید پزشک معالج شما در مورد روند اجرای آن دچار شک و تردید شود.
به یاد داشته باشید که اگر شما به عنوان یک مادر حامله تصمیم دارید فرزندتان را به کمک روش های واژینالی به دنیا آورید، حتما برای سلامتی خود و

نوزادتان و جلوگیری از خطراتی که ممکن است در حین انجام آن روی دهد، این کار را در مراکز بهداشتی و بیمارستان های معتبر انجام دهید.

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی بده

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.
من دخترم طبیعی به دنیا آوردم ولی پسرمو سزارین.ولی خدایی طبیعی خیلی درد داشت من دیگه اینقدر درد داشتم تو سزارین نداشتم?

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location