7 علامت بارداری یا سندرم پیش از قاعدگی PMS

pms OR symptoms-of-pregnancy

در ابتدا، به یاد داشته باشید که علائم بارداری را همه زنان تنها در دوران بارداری خود تجربه می کنند. بنابراین، اگر شما با این علائم آشنا باشید، ساده تر خواهید توانست که حالت بارداری و احتمالا مبتلا شدن به مشکل سندرم پیش از قاعدگی (PMS) را از هم تشخیص دهید، حتی اگر این علائم بارداری، یکسان و گیج کننده باشد. برخی از علائمی که زنان، فقط در دوران بارداری خود تجربه می کنند، عبارتند از:

1. علائم بارداری با تکرر ادرار:

از آن جایی که در دوران بارداری، رحم زن حامله رشد کرده و فشار زیادی را به مثانه او وارد می کند، بنابراین موجب افزایش نیاز به دفع ادرار در بدن او می شود. به طور طبیعی، هر زن باردار در هر یک ساعت و یا کمتر از آن، مجبور است که برای تخلیه مثانه خود، به دستشویی برود، که می تواند یکی از مهم ترین نشانه های آغاز دوران بارداری در بدن او باشد. اما، به عنوان یک خانم یادتان باشد که در برخی شرایط خاص، هم این علامت می تواند نشانه ای از افزایش سطح قند خون و یا وجود عفونت ادراری در بدن فرد باشد. بنابراین، اگر شما دوره های منظم قاعدگی خود را از دست داده اید و هنوز هم این علامت را در بدن خود تجربه می کنید، بهتر است با یک دکتر متخصص زنان و زایمان مشورت نمایید.

2.  بروز تنگی نفس در زنان:

معمولا، اغلب زنان در دوران بارداری خود دچار تنگی نفس می شوند. در واقع، این حالت هنگامی رخ می دهد که جنین در حال رشد در رحم مادر، نیاز به اکسیژن اضافی داشته باشد. به خاطر داشته باشید که اگر شما به عنوان یک زن حامله، علائم بارداری را همراه با درد شدید و در زمان استراحت کردن تجربه می کنید، فورا باید با یک دکتر متخصص زنان و زایمان مشورت کنید.

3.  تیره شدن نوک سینه:

در ابتدا، به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که در دوران بارداری هر زنی، میزان هورمون استروژن در بدن او افزایش می یابد، که منجر به گسترش اندازه آرئول و یا تیره شدن نوک پستان ها در او می گردد. همچنین، جالب است بدانید که با پیشرفت دوران بارداری، تیره شدن نوک سینه ها در زنان بسیار زیادتر خواهد شد. علاوه بر این موارد، به نظر می رسد که با آغاز دوران بارداری، یک خط تیره از ناحیه مرکزی شکم به ناحیه تناسلی و منطقه سیاه بدن هم کشیده شده است. در برخی موارد، آرئول تیره شده، حتی پس از انجام زایمان هم در روی پوست بدن زنان باقی می ماند. با این حال، این خط تیره چند ماه پس از زایمان از بین می رود. در نهایت، به عنوان یک خانم به خاطر داشته باشید که در صورت بروز این حالت، حتما باردار هستید.

4. افزایش دمای بدن:

اگر زنی حامله شده باشد، دمای پایه بدن او، به اندازه چشمگیری افزایش خواهد یافت، اما این نکته را هم به خاطر داشته باشید که افزایش اندک دمای پایه بدن زنان در 18 روز دوران تخمک گذاری بدن آن ها، امری کاملا طبیعی است. به عنوان یک خانم به خاطر داشته باشید که معمولا، دمای پایه بدن زنان حامله بین 0.5 تا 1.5 درجه افزایش می یابد و این افزایش دما هم تا پایان دوران بارداری او همچنان باقی خواهد ماند. در موارد بسیار نادر، زنان ممکن است افزایش در BBT را به عنوان نشانه ای از بروز مشکل PMS در بدن خود تجربه کنند، که در این طورت، این افزایش درجه حرارت پس از شروع پریود کاهش می یابد.

5. تغییرات در مخاط دهانه رحم :

یکی دیگر از نشانه های معمول تخمک گذاری در بدن زنان، به وجود آمدن تغییرات اساسی در مخاط گردن رحم آن ها می باشد. هنگامی که ترشحات ovulates در یدن یک زن شفاف می شود، تقریبا زمان تخمک گذاری در بدن او هم آغاز خواهد شد. در واقع، می توان ادعا کرد که در زمان تخمک گذاری، مخاط گردن رحم زنان از حالت طبیعی خود خارج شده و حالت چسبندگی به خود می گیرد، که این حالت چسبناکی بسیار طبیعی بوده و در لانه گزینی جنین در دیواره رحم مادرش هم تاثیر زیادی دارد.

6. تیره شدن پوست:

برخی از زنان حامله، در سه ماهه اول دوران بارداری خود تیرگی خاصی بر روی پیشانی، لب فوقانی، پل بینی و گونه های خود احساس می کنند، که با پیشرفت دوران بارداری، این علائم هم افزایش یافته و رنگ چهره آن ها هم تیره تر از قبل خواهد شد. در اصطلاح بالینی، این حالت با عنوان "chloasma" و یا ملاسما شناخته می شود و در زنانی که پوست تیره داشته و یا دارای سابقه ملاسما در بارداری های قبلی خود هستند، بیشتر مشهود خواهد بود.

7. سردرد های غیر طبیعی از علائم بارداری:

معمولا، به وجود آمدن سردرد در سه ماهه اول دوران بارداری زنان بسیار نادر است، اما برخی از زنان به صورت منظم این درد را در روزهای آغازین دوران حاملگی خود تجربه کرده و از آن رنج می برند. بنابراین، به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که تغییرات ایجاد شده در میزان ترشح هورمونی زنان باعث این سردردهای غیرطبیعی در دوران بارداری می شود. معمولا، در این حالت، درد تمام نواحی سر مادر باردار را تحت تاثیر قرار می دهد.
پس، اگر شما باردار هستید، لازم است بدانید که با توجه به این علائم، نمی توان به هیچ وجه وجود مشکل سندرم پیش از قاعدگی (PMS) و یا باردار بودن فرد را از هم تشخیص داد. بنابراین، اگر شما با داشتن علائم بیماری PMS، دوره های قاعدگی خود را هم به طور منظم تجربه می کنید، تشخیص بارداری در بدن شما بسیار سخت خواهد شد. در چنین شرایطی، بهترین راه برای اطمینان از باردار بودن فرد، تحت نظر قرار دادن تغییرات بدن و دقت و نظارت کامل بر آن ها است. در نهایت، به خاطر داشته باشید که یادداشت نمودن این علائم در یک دفتر کوچک و سپس مقایسه کردن آن ها با هم، به تشخیص راحت شما کمک خواهد نمود!

آیا شما باردار هستید؟

پس از خواندن تفاوت ها و شباهت های موجود بین نشانه های مشکل PMS و علائم آغاز دوران حاملگی، شما هم مانند بسیاری از خانم ها می توانید به راحتی بدن خود را مانیتور کنید. در چنین شرایطی، هر خانمی می تواند با مشاهده چگونگی احساسات خود تصمیم بگیرد که آیا باردار است و یا فقط حملات PMS را به طور منظم و در هر ماه تجربه می کند. در هر صورت، بهترین راه برای از بین بردن هر گونه شک و تردید درباره این موضوع، انجام تست بارداری خانگی است. بیبی چک را می توان به راحتی و در اکثر داروخانه ها پیدا نمود. همچنین، به خاطر داشته باشید که زنان می توانند به سادگی و با استفاده از این کیت ها، ادرارشان را برای ثابت نمودن باردار بودن خود چک کنند.

بهترین زمان برای استفاده از بیبی چک، پس از تمام شدن دوره های منظم پریود در زنان است، به این دلیل که HPTs مختلف (صفحه اصلی تست های بارداری) زیاد حساس نیستند و اگر شما خیلی زود از این نوع تست برای تشخیص بارداری خود استفاده کنید، ممکن است نتیجه درستی به دست نیاورید، چون در دوره حاملگی هر زنی، با گذشت زمان، هورمون بارداری در داخل خون جریان پیدا می کند. جالب است این مورد را هم به یاد داشته باشید که اگر تست بارداری در زنان، زودتر از موعد مقرر انجام می گیرد، ممکن است جواب تست به علت وجود بارداری شیمیایی و یا به دلیل داشتن پریود نامنظم مثبت شود.

اگر شما در حال تلاش برای باردار شدن هستید و در هر ماه، برای ثابت نمودن تشخیص بارداری خود اشتباه می کنید، استفاده از تست بارداری خانگی برای شما الزامی است. علاوه بر این موارد، این نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید که شما باید این تست را در یک زمان مناسب، که نه خیلی زود و نه خیلی دیر است، استفاده کنید تا بتوانید در صورت باردار شدن هم به دنبال کمک های فوری پزشکی باشید. اگر پس از انجام آزمایش و مشاهده تمام علائم بارداری، باز هم از باردار بودن خود مطمئن نبودید، با یک متخصص زنان و زایمان مشورت نمایید، تا بدن شما را از لحاظ جسمی بررسی نموده و برخی از تست های دیگر را برای تایید نهایی باردار بودن به شما نشان دهد.
از آن جایی که تشخیص دادن بارداری توسط زنی که در مورد بارداری، هیچ تجربه قبلی ندارد و برای بار اول حامله می شود، بسیار مشکل است. بنابراین، هر زن جوان می تواند برای اطمینان کامل از باردار بودن و یا از بین بردن نگرانی در مورد بارداری های ناخواسته خود، از اطلاعات داده شده در مقاله های علمی معتبر و یا وب سایت های پزشکی استفاده کند. همچنین، زنان جوان برای مطمئن شدن از باردار بودن خود، می توانند از یک متخصص زنان و زایمان هم کمک بگیرند.

هنگامی که فرد تصمیم می گیرد تا برای مشخص شدن وضعیت بارداری خود از انواع تست ها استفاده کند، برای بدست آوردن نتیجه دقیق باید با انواع این روش ها و چگونگی عملکرد آنها آشنا شود. در اینجا انواع تست بارداری اشاره شده است که پیشنهاد می کنیم حتما بخوانید.

 

نظر (8)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خدمت شما آیا با وجود درد سندرم پیش از قاعده گی باداری شدن امکان دارد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام صبح بخیر
من پریودام منظمه 3ماهه جلوگیری نداشتم
18شهریور تاریخ پریودم بود تغیرات خلقی از 1هفته پیش شروع شده اشتهام زیاد شده درد سینه هام از 10روز پیش شروع شده وهنوز ادامه داره تکرر ادرار دارم واحساس گرگرفتگی که گاهی اوقات بیشتر میشه و3روز پیش...

سلام صبح بخیر
من پریودام منظمه 3ماهه جلوگیری نداشتم
18شهریور تاریخ پریودم بود تغیرات خلقی از 1هفته پیش شروع شده اشتهام زیاد شده درد سینه هام از 10روز پیش شروع شده وهنوز ادامه داره تکرر ادرار دارم واحساس گرگرفتگی که گاهی اوقات بیشتر میشه و3روز پیش دل درد پریودی داشتم ممکنه باردار باشم ؟
ممنون میشم جواب بدین

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام تا روز تاخیر پریودتون صبر کنید بعد از بی بی چک استفاده کنین.

This comment was minimized by the moderator on the site

یادم رفت بگم که سیکل ماهیانه م 28 تا 30 روز هست و به ندرت بین 26 تا 35 روز اتفاق میوفته

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وقت بخیر

من 8 روز هست که تاخیر در پریود داشتم و دو روز قبل از پریود شدنم یک لکه بینی خیلی کمرنگ و درد سینه و شکم داشتم. اما قطع شد و دیگه پریود نشدم.

و در کل از زمان پایان پریود قبلی نزدیکی داشتم به طور مداوم تا به امروز.

دو بار از بی بی...

سلام وقت بخیر

من 8 روز هست که تاخیر در پریود داشتم و دو روز قبل از پریود شدنم یک لکه بینی خیلی کمرنگ و درد سینه و شکم داشتم. اما قطع شد و دیگه پریود نشدم.

و در کل از زمان پایان پریود قبلی نزدیکی داشتم به طور مداوم تا به امروز.

دو بار از بی بی چک استفاده کردم یکی سه روز بعد از تاخیر و یکی پنج روز بعد از تاخیر زمان پریودیم اما هر دو منفی بود. اما سنگینی سینه و یبوست رو دارم بعضی روزها.

میخوام مطمئن بشم که واقعا باردار هستم یا نه !!! ممنون میشم راهنماییم کنید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
پنج روز بعد از تاخیر معمولا بی بی چک جواب مطمئنی میده، یه بار دیگه با اولین ادرار صبح تست کنید اگر منفی بود شاید عامل دیگه ای مانع پریود شدنتون شده چند روز هم صبر کنید .

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ..۸ روز قبل از پریودی برای مسافرت روزی یکی قرص ال دی خوردم که پریودی عقب بیفته ولی فقط ۴ تا خوردم… بعدش تو مسافرت با نامزدم رابطه داشتم در حدی که مایع
انزال ایشون رو اندام جنسی من ریخت کاملا. بلافاصله یه قرص اوژانسی ۷۵/. خوردم و ۱۲ ساعت بعد...

سلام ..۸ روز قبل از پریودی برای مسافرت روزی یکی قرص ال دی خوردم که پریودی عقب بیفته ولی فقط ۴ تا خوردم… بعدش تو مسافرت با نامزدم رابطه داشتم در حدی که مایع
انزال ایشون رو اندام جنسی من ریخت کاملا. بلافاصله یه قرص اوژانسی ۷۵/. خوردم و ۱۲ ساعت بعد یکی دیگه..
الان یه روز از تاریخ پریودیم گذشتهو ۶ روز هم از مصرف قرص ها گذشته..
ولی هنوز پریود نشدم.. باتوجه به اینکه دل درد دارم و یه مقدار ترشحات سفید هم دارم ایا ممکنه پرگننت باشم؟ چون تا حالا قبل از پریودی ترشح نداشتم..

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام از بی بی چک استفاده کنید

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/