امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


13 علامت جالب پسر بودن جنسیت جنین

13 علامت جالب پسر بودن جنسیت جنین

حتما شما هم به عنوان یک مادر باردار می خواهید بدانید که فرشته کوچکی که در داخل رحم شما زندگی می کند، یک دختر زیبای کوچک و یا یک پسر قوی است. حس مشترکی که بین تمام مادران باردار وجود دارد، حکم می کند که با الهام گرفتن از افسانه های قدیمی که توسط زنان پیر و سالخورده تعریف می شود، همه خانم ها شانس خود را در دانستن جنسیت جنین خود محک زده و این حس را تا زمان آغاز روند زایمان در وجود خود افزایش دهند. اما، آیا در پشت هر یک این افسانه ها، حقیقت هایی هم وجود دارد؟ آیا علائم خاصی وجود دارد که بتواند نشان دهد یک مادر باردار افتخار حمل جنین پسر را دارد و یا دختری در بدن او رشد می کند؟ این موضوع کمی باورنکردنی به نظر می رسد، اما واقعیت این است که علائم خاصی در دوران بارداری هر مادر بارداری به وجود می آید تا نشان دهد که جنسیت جنین چیست! در ادامه این مقاله، مطالبی را در مورد علائمی که نشان دهنده پسر بودن جنین داخل رحم مادر باردار است، بیان خواهیم کرد.

علائمی که نشان می دهد جنسیت جنین پسر است :

برخی از علائم قابل توجهی که از پسر بودن جنین داخل رحم مادر در دوران بارداری او خبر می دهند، عبارتند از:

1. شکم رو به پایین مادر نشانه جنسیت جنین پسر :

موقعیت شکم مادر در طی دوران باداری، یکی از علائم معمولی است که نشان می دهد جنسیت جنین او، پسر خواهد بود و یا دختر. بنابراین، به عنوان یک مادر باردار به خاطر داشته باشید که اگر شکم شما رو به پایین باشد، به وضوح نشان می دهد که شما در حال حمل یک جنین پسر در رحم خود هستید.

2. رنگ تیره ادرار مادر جنین پسر :

رنگ ادرار تمام زنان در دوران بارداری تغییر می کند. تیره شدن ادرار مادر در دوران بارداری نشان می دهد که او در حال حمل یک جنین پسر است. برای اثبات این موضوع، گزارشات علمی متنوعی در مورد دوران بارداری زنان ارائه شده است، که طبق گزارشات این منابع معتبر اگر ادرار مادر با آغاز دوران بارداری او تیره تر شده باشد، به این معنی است که او در حال حمل یک جنین پسر است. این در حالی است که اگر ادرار مادر با آغاز دوران بارداری او زلال و سفید شده باشد، بدان معنی است که او جنین دختری را در رحم خود پرورش می دهد.

3. زیاد شدن آکنه پوست مادر نشان از جنسیت پسر :

در ابتدا، یادتان باشد از آن جایی که زنان در دوران بارداری خود، تعادل هورمونی بدنشان را از دست می دهند و تغییر و تحولات فیزیکی و روحی زیادی را در این دوران تجربه می کنند، بنابراین بدن آن ها برای مقابله با این تغییرات، هم واکنش های مختلفی را از خود نشان می دهد. شروع جوش زدن و بروز آکنه بر روی پوست بدن مادر در دوران بارداری آن ها یکی از علائمی است که نشان می دهد مادر باردار، جنسیت جنین مادر پسر است.

4. بزرگی سینه سمت راست نشان از پسر بودن جنین :

به عنوان یک زن حامله به خاطر داشته باشید که در دوران بارداری هر مادری، سینه های او بزرگ تر از حد طبیعی خود شده و تمایل بیشتری به تامین شیر مادر برای پرورش نوزاد بعد از زایمان، از خود نشان می دهند. در بسیاری از زنان حامله، پستان سمت چپ، همیشه کمی بزرگ تر از سینه دیگر آن ها به نظر می رسد. با توجه به این مطلب، هنگامی که مادر باردار، جنین پسری را در رحم خود داشته باشد، پستان سمت راست او بزرگ تر از سینه سمت چپش خواهد بود.

5. سرد بودن پاهای مادر دلیل بر پسر بودن جنسیت جنین:

سردن بودن پاهای هر مادری در طول دوران بارداری او یکی دیگر از نشانه های روشنی است که اثبات می کند که جنسیت جنین مادر پسر است.

6. ضربان قلب جنین کمتر از 140 ضربه در دقیقه نشان پسر بودن :

به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به خاطر داشته باشید که معمولا دکتر متخصص زنان و زایمان در تمام طول دوران بارداری و در هنگام انجام معاینات معمولی، حتما باید ضربان قلب جنین و حرکت او در داخل رحم شما را اندازه گیری کند. در طی این معاینات، اگر پزشک معالج شما متوجه شود که ضربان قلب جنین زیر 140 ضربه در دقیقه است، می تواند ادعا کند که جنسیت جنین شما پسر است.

7. رشد سریع موهای جنین علامتی از پسر بودن جنسیت او:

یکی دیگر از نشانه های مشترکی که می تواند به مادران حامله نشان دهد که فرزند داخل رحم آن ها پسر است، اندازه رشد موهای جنین می باشد. پس، به خاطر داشته باشید هنگامی که موهای جنین داخل رحم مادر باردار سریع تر از حد معمول رشد کند، نشانه روشنی از پسر بودن او است.

8. هوس غذاهای ترش و شور جنین پسر :

جالب است بدانید هنگامی که مادر بارداری نوزاد پسری را در رحم خود پرورش دهد، اشتیاق زیادی در خوردن مواد غذایی ترش و یا غذاهای شور خواهد داشت.نکات جالبی درباره ویار بارداری در حقیقت هایی در مورد ویار بارداری بخوانید.

janin-pesar1.jpg

9. خواب مادر به پهلوی چپ نشان پسر بودن جنین :

در طول کل دوران بارداری، مادران حامله اغلب احساس خستگی زیاد می کنند. به همین دلیل، آن ها می توانند ساعت ها بدون حرکت و به راحتی بخوابند. در چنین شرایطی اگر خانم بارداری بیشتر بر روی سمت چپ خود بخوابد، نشان دهنده پسر بودن جنین داخل رحم او است.

10. خشک شدن زیاد دست های علامت زنده ای بر پسر بودن جنین :

خشک کردن و ترک خوردن دست های هر مادر بارداری، علامت زنده ی دیگری است که نشان می دهد جنسیت جنین پسر است.

11. دلیل روشن دیگر پسر بودن جنین ،عدم بروز ویار صبحگاهی:

جالب است به عنوان یک خانم بدانید هنگامی که زن حامله ای علائم اولیه بارداری مانند تهوع و ویار صبحگاهی را در بدن خود تجربه نمی کند، نشانه روشنی از پسر بودن جنین داخل رحم او است.

12. افزایش سریع حجم شکم مادر نماد پسر بودن جنسیت جنین :

بزرگ دیده شدن شکم زن حامله از نظر اطرافیان، ماهیتی است که افزایش قابل توجه وزن مادر و جنین داخل رحم او را نشان می دهد. یادتان باشد که افزایش وزن زیاد مادر باردار، نشانه مشخصی از پسر بودن جنین داخل رحم او است. در واقع، می توان ادعا کرد وقتی که مادر باردار یک جنین پسر را در داخل رحم خود حمل می کند، وزن اضافه در قسمت شکم او بیشتر مشاهده شده و فشار زیادی را هم به معده او وارد می کند. اما، در مورد دختر بودن نجنین، مادر دستاوردهایی نظیر اضافه شدن وزن در سراسر بدن خود از جمله چهره را تجربه خواهد نمود.

13. به وجود آمدن تغییرات شخصیتی در مادران حامله در طی دوران بارداری:

به عنوان یک خانم به یاد داشته باشید که جنسیت جنین داخل رحمتان بر تغییرات رفتاری شما تاثیر زیادی می گذارد. محققان طی تحقیقاتی گسترده در این مورد، نتیجه گیری کرده اند زنان حامله ای که در دوران بارداری خود طبیعت تهاجمی پیدا می کنند و با حرف های درشت و غلیظ سخن می گویند، با احتمال بیشتری جنین پسری را در رحم خود پرورش می دهند. دلیل این امر هم این است که با توجه به افزایش سطح هورمون تستوسترون، جنبه های رفتاری مادرانی که جنین پسری را در رحم خود دارند، بیشتر پذیرای رفتار و شخصیت مردانگی می شود.

خواندن 11+1 ماده غذایی برای پسردار شدن ، برای کسانی که می خواهند فرزند پسر داشته باشند ، پیشنهاد می شود.

 

نظر (53)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. آسی

سلام من هفته ششم بارداری ام یه دختردارم الانم باردارم ادرارم تیره شده پاهایم سرد میشه جوش زدم پوستم روشن شده کلابابارداری اولم فرق داره به نظرتان نینیم چیه؟

 1. مامانم    آسی

سلام
صبور باشید تا روز سونوگرافی

 1. سوسی

من ک برام فرق نمیکنه

 1. مامانم    سوسی

خداروشکر

 1. پریزاد

سلام خانومااا لطفا واسه منم دعاکنیدتاخدابه منو شوهرم بچه بده خیلی دلمون میخوادامانشده لطفادعاکنیدخدابهمون یه کوچولوی سالم بده

 1. مامانم    پریزاد

انشاالله خدا بهتون یه فرشته کوچولو بده.

 1. باران

سلام من هفته ۷ بارداری هستم تمام تستهای خونگی رو انجام دادم همه نشون دادن که بچم پسره من خیلی پسر دوست دارم الان هم میتونم با رژیم غذایی به پسر دار شدن امیدوار باشم

 1. مامانم    باران

سلام
قبل بارداری رژیم باید رعایت میشد الان تاثیری نداره، برای تشخیص جنین هم باید تا هفته 16 صبر کنی عجله نکن.

 1. دیانا

سلام خسته نباشید
من هفته سیزدهم بارداریم امروز تموم شده ب بوها و غذا ها ویارندارم صبحا هیچ ویاری ندارم فقط بخاطر خارح کردن خلط گلوم حالم بد میشه کسی میتونه بگه علایمم بیشت. ب چی میخوره

 1. مامانم    دیانا

سلام
این علائم صددرصد نیستند بهتره تا روز تعیین جنسیت که از هفته شانزده به بعد دقیق هست صبر کنین.

 1. محمد

من هفته دهم هستم حالت تهوع اصلاندارم سینه سمت راستم بزرگترازچپه رنگ ادارم تیره گاهی وقت هادست وپاهم سرده

 1. مامانم    محمد

نگران نباشید از علائم بارداریه

 1. عسل

سلام و وقت بخیر . من تمام علائمم به پسر میخوره . شکمم سمت پایین و خیلیم زودشکمم بزرگ شد. شوری جات خیلی دوست دارم . صبح ها اصلا ویار ندارم اما عصر به بعد حالت تهوع دارم . اخلاقم عوض شده عصبی شدم و زود جوش میارم . تمام تست های خونگی هم که انجام...

سلام و وقت بخیر . من تمام علائمم به پسر میخوره . شکمم سمت پایین و خیلیم زودشکمم بزرگ شد. شوری جات خیلی دوست دارم . صبح ها اصلا ویار ندارم اما عصر به بعد حالت تهوع دارم . اخلاقم عوض شده عصبی شدم و زود جوش میارم . تمام تست های خونگی هم که انجام دادم نشون میداد جنین پسر باشه.اما ۱۵ هفتگی رفتم سونو گف ۹۹ درصد دختره ... اما من خودم شک دارم دختر باشه ... امکانش هست سونو اشتباه کرده باشه ؟؟؟ یا واقعا نی نی دختره

ادامه مطلب
 1. مامانم    عسل

سلام
سونوگرای ممکنه اشتباه کنه ولی 99 درصد دیگه نمیتونه اشتباه باشه.

 1. محمد    مامانم

۹۹درصد یعنی از ۱۰۰تا زن یکیشرو حتما اشتباه میگن حالا فرض کن از ۱۰۰۰تا۱۰تااشتباه میگن از ۱۰۰۰۰تا۱۰۰تارو اشتباه میگن ک تقریبا میشه گفت یکروز در میان از امار کل کشور اشتباه پیدا میشه

 1. مامانم    محمد

دوست عزیز گفتن 99 درصد میگن جنسیت دختره یعنی میتونه یه درصد دختر نباشه که اونم یه درصد نمیخونه.

 1. یاسمین

سلام ممنون از اطلاعاتی که دراختیار ما میگذارید خواستم بدونم که برای پسر دار شدن مرد باید چه کارهایی بکند

 1. مامانم    یاسمین

سلام سه ماه قبل از اقدام هر دو غذاهای گرم مزاج بخورید.

 1. مامان ستایش

سلام من یک دختردارم ازخداواسه این فرشته کوچلوممنونم

 1. مامانم    مامان ستایش

خداروشکر

 1. فریده

سلام من هفته یازده بارداری هستم طبق علامتی که گفته شد من هم نشانه های دختر را دارم هم پسر امکان داره دو قلو باشه خودم هم دو قلو بودم ؟؟؟؟

 1. مامانم    فریده

سلام
این نشانه ها صددرصد نیستند بهتره تا هفته شانزدهم صبور باشید

 1. فاطمه زهرا

سلام مامانای عزیز ان شاالاه نی نی هاتون سالم باشن من هفته نهممه و بچه دومم هست برای سلامتی نی نی هامون دعا کنینین نه دختر یا پسر بودنشونم

 1. مامانم    فاطمه زهرا

سلام
آفرین به شما مامان خوب، همین مهمه که بچه سالم باشه

 1. مامانی

باسلام میگن قلیایی بودن خون وادرار نشان دهنده جنین پسر هست .من یکم کلم قرمز را ده دقیقه جوشاندم به سه قسمت تقسیم کردم به اولی به همان میزان سرکه اضافه کردم رنگش صورتی شد به دومی به همان میزان مخلوط آب وجوش شیرین اضافه کردم آبی تیره وکدر شد به...

باسلام میگن قلیایی بودن خون وادرار نشان دهنده جنین پسر هست .من یکم کلم قرمز را ده دقیقه جوشاندم به سه قسمت تقسیم کردم به اولی به همان میزان سرکه اضافه کردم رنگش صورتی شد به دومی به همان میزان مخلوط آب وجوش شیرین اضافه کردم آبی تیره وکدر شد به سومی هم ادرارم را اضافه کردم که اونم کدر شد یعنی ادرارم قلیاییه>؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    مامانی

سلام
این نوع تعیین جنسیت ها صرفا برای سرگرمیه و نتیجه صددرصد نیست.

 1. محبوبه

سلام من دخترم وکه بارداربودم عاشق ترشی وشوری وقره قروت بودم ودقیقا اززمانی که فهمیدم باردارم حالت تهوع داشتم ولی الان 20روزه باردارم ازترشی خوشم میادی ولی میوهجات ترشونمیتونم بخورم وحالت تهوع هم ندارم اصلا امکان داره جنین پسرباشه

 1. مامانم    محبوبه

سلام
تقریبا همه این حدسیاتی که زده میشه احتماله و صد در صد نیست، ویارهایی که خانوم های باردار دارند معمولا چیزهایی هستند که بدنشون کم داره

 1. فاطمه

سلام
توروخدا انقد پسر،پسر نکنین زشته.
هرچی باشه خدارو شکر.من تو هفته12هستم انمیتونم حتی حدس هم بزنم چ عجله اییهتو هفته 6و7بدونید،به این زودی که اصلا نمیشه حتی حدس هم زد.

 1. مامانم    فاطمه

سلام
سالم بودن بچه از هر چیزی مهم تره، بعضی از خانوم ها برای فهمیدن جنسیت عجله دارن چون دوست دارن زودتر شروع کنن به خرید وگرنه همه مامانا نی نی هاشونو دوست دارن چه پسر ، چه دختر.

 1. مریم ق

سلام . اینکه تو متن گفتین افتخار داشتن جنین پسر در رحم رو داشته باشین یا دختری در رحم داشته باشین ناراحتم کرده . اصلا اینطور حرف زدن سرد و بیروح در مورد دخترا و افتخار کردن بخاطر وجود پسر در رحم خوب نیست بنظر من . شایسته هست دختران نازنین را...

سلام . اینکه تو متن گفتین افتخار داشتن جنین پسر در رحم رو داشته باشین یا دختری در رحم داشته باشین ناراحتم کرده . اصلا اینطور حرف زدن سرد و بیروح در مورد دخترا و افتخار کردن بخاطر وجود پسر در رحم خوب نیست بنظر من . شایسته هست دختران نازنین را گرامی تر بداریم. ممنون

ادامه مطلب
 1. مامانم    مریم ق

سلام دوست عزیز
هم دختر و هم پسر نعمتهای خدا هستند و هیچ فرقی باهم ندارند، نظر شخصی من هم اینکه دختربچه ها شیرین ترند، این متن ها ترجمه هستند و در کنار هم قرار گرفتن کلمات ترجمه شده به این شکل دراومده ما قصد حمایت از جنسیت خاصی رو نداریم. همه بچه...

سلام دوست عزیز
هم دختر و هم پسر نعمتهای خدا هستند و هیچ فرقی باهم ندارند، نظر شخصی من هم اینکه دختربچه ها شیرین ترند، این متن ها ترجمه هستند و در کنار هم قرار گرفتن کلمات ترجمه شده به این شکل دراومده ما قصد حمایت از جنسیت خاصی رو نداریم. همه بچه ها هدیه خدا هستند.

ادامه مطلب
 1. مبینا

سلام.من به خاطر شکی که از نزدیکی داشتم و ترشحات سینه ام دو تا بی بی چک گرفتم که در اولی خط دوم خیلی خیلی ضعیف بود و دومی شب خطش مشخص نبود ولی صبح که دوباره تست رو نگاه کردم یه خط صورتی ضعیف داشت.زیر شکم هم درد دارم.
به دکتر ماما هم مراجعه کردم...

سلام.من به خاطر شکی که از نزدیکی داشتم و ترشحات سینه ام دو تا بی بی چک گرفتم که در اولی خط دوم خیلی خیلی ضعیف بود و دومی شب خطش مشخص نبود ولی صبح که دوباره تست رو نگاه کردم یه خط صورتی ضعیف داشت.زیر شکم هم درد دارم.
به دکتر ماما هم مراجعه کردم تست ادرار انجام داد و گفت منفیه.گیج شدم آیا باردارم یا نه.ممنون میشم از راهنماییتون

ادامه مطلب
 1. مامانم    مبینا

سلام
اگه از روز پریودتون گذشته آزمایش خون بدین تا مطمئن بشین

 1. شیدا

با سلام من به تازگی وارد هفته هفتم شدم و هیچ علامتی از تهوع و ویار ندارم فقط نسبت به بعضی از بوها حالتی مشابه تهوع بهم دست میده فقط در همین حد، احتمال دختر بودن بچم بیشتره یا پسر؟

 1. مامانم    شیدا

سلام
عجله نکنید هنوز برای حدس زدن جنسیت جنین زوده

 1. ابولفضل

سلام من الان داخل هفته شیشم هستم دو روز حالت تهوع دارم در صبح زرداب هم هست احتمال این که بچه م دختر باشه زیاده؟

 1. مامانم    ابولفضل

سلام
حالت تهوع در همه بارداری ها تقریبا هست اما اگه زمانش بیشتر صبح باشه و تعدادش زیاد و همراه با استفراغ باشه میتونه نشانه ای از ذختر بودن جنین به دلیل زیاد شدن هورمون استروژن مادر باشه ولی هیچ کدام از علاذم صد در صد نیستند.

 1. مریم

سلام خسته نباشید
درد زیز شکم سمت راست و لکه بینی در هفته سوم نشانه چیست. به جنسیت بچه مربوط میشود.

 1. مامانم    مریم

سلام
این لکه بینی ، خونریزی لانه گزینی نامیه میشه و ربطی به جنسیت جنین نداره، فقط به دلیل جا گرفتن جنین در دیواره رحم اتفاق میفته.

 1. ملینا

توروخدایکی جوابموبده

 1. ملینا

سلام چراجوابمونمیدید؟خارش شدیددرهفته6بارداری طبیعیه ؟برای وروجکم خطری نداره؟

 1. دکتر ملیحه    ملینا

طبیعیه.دلایل هورمونیه.نگران نباشید.با این حال استحمام و کرم مرطوب کننده برای افزایش رطوبت لازمه.از نزدیکی هم حد المقدور اجتناب شود

 1. ملینا

اصلا این امرطبیعیه توی بارداری؟توروخدازودجواب بدین؟

 1. ملینا

کی بهم جوابشومیدین من بشدت نگرانم وبه شدت به جنینم وابسته ام.دارم دیوونه میشم توروخداکمکم کنید بهم بگی برای جنینم خطری ندارد.ممنونم

 1. ملینا

سلام خسته شدم ازخارش های شدیدبدنم آیا برای فرزندم خطری دارد.من هفته6بارداری هستم کمکم کنید.

 1. کارشناس مامانم    ملینا

سلام عزیزم ، خارش بدن در بارداری باید جدی گرفته بشه چون احتمال داره نشانه های اولیه بیماری کوله ستاز که خطر ناک است و اگر دیر تشخیص داده شود امکان از دست دادن جوون خودتون هم وجود دارد .
حتما به پزشک مراجعه کرده و آزمایش های لازم را انجام دهید...

سلام عزیزم ، خارش بدن در بارداری باید جدی گرفته بشه چون احتمال داره نشانه های اولیه بیماری کوله ستاز که خطر ناک است و اگر دیر تشخیص داده شود امکان از دست دادن جوون خودتون هم وجود دارد .
حتما به پزشک مراجعه کرده و آزمایش های لازم را انجام دهید که اگر آنزیم های کبدی و بیلی روبین بالا باشد به سرعت رسیدگی و درمان شود.
شاد باشید.

ادامه مطلب

خارش بدن ممکنه دلیل بلغمی شدن یا فعالیت زیاد کبد باشه که این خطرناکه و بدن زرد میشه خصوصا چشمها. ولی در مورد زن حامله ممکنه بخاطر ترشحات هورمونیک باشه.تست کبد بدهد.بنظر من دلیلش هورمونیه و طبیعی

 1. عسل

سلام و خسته نباشید من الان 5 هفته است که باردارم احساس میکنم سینه سمت راستم بزرگ تر از سمت چپم هست و دست و پامم سرد میشه اکثرا یکیم اینکه رنگ ادارم تیره از قبل شده آیا این احتمال وجود داره که جنینم پسر باشه ؟

 1. دکتر ملیحه    عسل

ببینید.علایم تعیین جنسیت بطور قطع اثبات شده نیستند ولی در درصد زیادی جواب داده اند.موارد زیادی هم داشتیم که برعکس شده است.علایم شما به پسر دار شدن میخوره اما بطور قطع نمی توان گفت.ببینید.ممکنه هفتاد درصد علایم جواب بدده.نه بیشتر.ممکنه سی درصد کار...

ببینید.علایم تعیین جنسیت بطور قطع اثبات شده نیستند ولی در درصد زیادی جواب داده اند.موارد زیادی هم داشتیم که برعکس شده است.علایم شما به پسر دار شدن میخوره اما بطور قطع نمی توان گفت.ببینید.ممکنه هفتاد درصد علایم جواب بدده.نه بیشتر.ممکنه سی درصد کار خودشو بکنه.متوجه شدید؟

ادامه مطلب
 1. کارشناس مامانم    عسل

سلام عزیزم
بنابه تعاریفی که میکنین احتمال داره که در آینده نزدیک صاحب فرزند پسر بشین

بارگذاری بیشتر ...

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location