امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


چرا جواب بیبی چک مثبت است اما علائم بارداری ندارم؟

چرا جواب بیبی چک مثبت است اما علائم بارداری ندارم؟

آیا بدن شما خانم جوان، به تست بارداری نتیجه مثبت نشان داده است؟ اما، شما مانند بسیاری از خانم های دیگر، هیچ گونه علائم و نشانه هایی از آغاز دوران بارداری را در بدن خود احساس نمی کنید؟ با توجه به شرایط به وجود آمده، آیا شما در مورد شرایط بدنی و سلامت خود نگران هستید؟ اگر نمی توانید در مورد وضعیت مربوط به بارداری و یا عدم بارداری خودتان، با کسی صحبت کرده و از او راهنمایی بخواهید، می توانید برای از بین بردن استرس و نگرانی خود و آگاهی از وضعیت بدنتان، مقاله زیر را مطالعه کنید. در ادامه این مقاله، نگاه کلی به برخی از مسائلی که زنان با شروع دوران بارداری در بدن خودشان، با آن ها مواجه می شوند، انداخته و شما را با تجربیات سایر خانم ها در مورد آن آشنا خواهیم کرد. اگر چه هیچ نیازی به نگرانی در این مورد نیست! اما به یاد داشته باشید که اگر جواب تست بارداری شما به کمک بیبی چک مثبت است، ولی با تاخیر آغاز علائم بارداری در بدن خود مواجه هستید، این حالت می تواند به عنوان یک زنگ خطر در مورد سلامتی شما باشد. پس، در صورت بروز چنین شرایطی در بدن خود فورا به یک پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

چرا جواب تست بارداری مثبت است ولی علائم بارداری وجود ندارد :

همانطور که می دانید، هر خانم جوانی واکنش متفاوتی به مراحل مختلف آغاز دوران بارداری در بدن خود نشان می دهد. در واقع، می توان ادعا کرد که در این جهان، هیچ دو زن بارداری وجود ندارد که در برابر شرایط مختلف حاملگی، علائم مشابهی را تجربه کنند. برخی از زنان ممکن است علائم اولیه آغاز دوران بارداری را با شروع این دوران در بدن خود تجربه کنند، در حالی که برخی دیگر از خانم ها باردار ممکن است بعد از گذر مدت ها، با این علائم مواجه شوند.

برخی از علائم شایع بارداری :

• بروز ویار صبحگاهی در بدن زنان باردار
• حساسیت به لمس پستان زنان با آغاز دوران بارداری در بدن آن ها
• احساس خستگی شدید در زنان باردار، بدون انجام دادن کاری
• احساس سوزش در معده زنان با آغاز دوران بارداری در بدن آن ها
• به وجود آمدن حالت تهوع در زنان بارداری
• ایجاد نفخ شدید شکمی در بدن مادران باردار

اما اگر شما به عنوان یک زن باردار، هیچ کدام از این علائم را در دوران بارداری خود تجربه نمی کنید، اصلا جای هیچ نگرانی وجود ندارد، زیرا در برخی از موارد، اکثر زنان تا هفته ششم بارداری و یا حتی هفته هفتم از دوران بارداری خود هیچ یک از علائم بالا را در بدن خود احساس نمی کنند. در واقع، پزشکان متخصص زنان و زایمان ادعا می کنند که بروز نشانه های اولیه آغاز دوران بارداری در بدن زنان بستگی به زمانی دارد که فرد تست بارداری خانگی را انجام می دهد، به همین دلیل است که علائم اولیه آغاز دوران بارداری در بدن زنان، در هر فردی متفاوت با دیگران می باشد.
به یاد داشته باشید که تخمک بارور شده در بدن شما بین روزهای 6 تا 12ام پس از تخمک گذاری، در دیواره رحمتان جایگزین خواهد شد. پس، فراموش نکنید تا زمانی که جنین به دیواره رحم شما متصل نگشته است، شما به عنوان زن حامله هیچ یک از علائم بارداری را در بدن خودتان تجربه نخواهید کرد. علاوه بر این موارد، لازم است به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به خاطر داشته باشید از آنجایی در روزهای اولیه دوران بارداری تغییرات هورمونی در بدن شما هنوز به طور کامل شروع نشده است، بنابراین تغییرات جزئی ایجاد شده در الگوهای مختلف بدن شما هم ممکن است قابل تشخیص نباشد. به همین علت است که تعدادی از زنان حامله، در روزهای آغازین این دوران حساس نمی توانند علائم مشترک بارداری را در بدن خودشان تجربه کنند.

alaem-bardari-u1.jpg

تشخیص زودهنگام بارداری به کمک بیبی چک :

در ابتدا، لازم است به عنوان یک خانم جوان به خاطر داشته باشید که استفاده از بیبی چک در روزهای اولیه دوران حاملگی، از ساده ترین روش هایی است که خانم ها می توانند برای بررسی وضعیت بارداری و یا عدم بارداری خود به کار ببرند.
حتی شما به عنوان یک خانم جوان می توانید این بیبی چک را به راحتی در منزل خود استفاده کنید، چون نوارهای تست حاملگی خانگی در اکثر فروشگاه های پزشکی موجود بوده و می توانند به زنان جوان کمک کنند، تا به راحتی بارداری خود را در هر مکانی تشخیص دهند. در واقع، این نوارها به کمک بررسی میزان مقدار هورمون HCG (هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی) در بدن زن حامله کار می کنند. به دلیل این که میزان هورمون گنادوتروپین جفتی انسانی در طول مراحل اولیه دوران بارداری در بدن مادرن بسیار زیاد می شود، بنابراین خانم ها می توانند به منظور اندازه گیری درصد هورمون HCG در بدن خود، این آزمایش را بر روی ادرارشان انجام داده و جواب درست را دریافت می کنند.
اگر در چنین مواقعی، نوار بیبی چک نتیجه مثبت را به شما نشان داد، شما می توانید تا حدودی در مورد وضعیت بارداری خود مطمئن شوید. اما توصیه می شود که برای اطمینان بیشتر، قرار ملاقاتی را با یک پزشک متخصص زنان و زایمان گذاشته و از راهنمایی های پزشکی او هم در این مورد بهره مند شوید. به خاطر داشته باشید که پزشکان متخصص زنان و زایمان برای تعیین وضعیت دقیق بارداری در بدن خانم ها، از طریق یک سری آزمایشات خون و ادرار اقدام می کنند، که این روش ها نتایج دقیقی را معلوم خواهند نمود.

چه زمانی پزشک ، وضعیت بارداری زنان را تایید می کند؟

به یاد داشته باشید که پزشکان متخصص زنان و زایمان وضعیت بارداری زنان را با انجام معاینات دقیق پزشکی و به کمک انجام آزمایشات بارداری اعلام می کنند. در حالی که ممکن است خانمی هیچ کدام از علائم بارداری را در بدن خود مشاهده نکند، اما انجام آزمایشات خون و ادرار در مورد کوچک ترین تغییر در بدن فرد باردار هم اطلاعات دقیقی را به دکتر معالج او خواهند رساند.

این نکته که آیا شما به عنوان یک خانم جوانی که باردار شده اید، علائم آغاز دوران بارداری را در بدن خود تجربه می کنید و یا نه، همیشه با معاینات دقیق پزشکی و انجام آزمایشات به موقع مشخص می شود. در واقع، پزشک متخصص زنان و زایمان می تواند حتی در مراحل اولیه آغاز دوران بارداری نیز رشد جنین داخل رحمتان را چک کرده و شما را در مورد وجود هر گونه اختلال در دوران بارداری آگاه کند. به همین دلیل، مراجعه منظم و پی درپی به پزشک متخصص زنان و زایمان تا زمان تولد نوزاد به هر پدر و مادر بارداری اطمینان می دهد که فرزندشان مسیر رشد را به درستی طی می کند. فراموش نکنید که در بسیاری از زمان ها، ممکن است زن باردار تا زمان بزرگ شدن شکمش هیچ یک از علائم آغاز دوران بارداری را در بدن خود تجربه نکند، اما اگر لگد زدن و حرکت فرزند خود را در داخل رحمش احساس نمود، می تواند مطمئن شود که جنین سالم بوده و رشد کافی دارد.

مشاهده نشانه هایی از سقط جنین در مراحل اولیه آغاز دوران بارداری :

اگر شما به عنوان یک خانم باردار هر گونه علائم هشدار دهنده ای را در طول مراحل اولیه دوران بارداری خود تجربه کردید، به گونه ای که این علائم به طور ناگهانی شروع شده و سپس متوقف شوند، به خاطر داشته باشید که این علائم می تواند نشانه ای از سقط جنین در بدن شما باشد. پس، در چنین شرایطی فورا به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و حتما دستورالعمل های توصیه شده توسط او را دنبال کنید. فراموش نکنید که اگر درد شدید شکم و یا خونریزی را نیز در طی این دوران حساس تجربه کرده اید، نیاز است تا همه آن ها را بلافاصله به اطلاع دکتر معالج خود برسانید.

در نهایت، شما می توانید با هدایت و راهنمایی های مناسب پزشک متخصص زنان و زایمان، از پیچیدگی های دوران بارداری در بدن خود آگاه شده و خود را از سقط جنین و دیگر شرایط غیر معمول دوران حاملگی دور نگه دارید.

 

نظر (34)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. سحر

سلام من آذر ماه قرص صد بارداری (ال دی)استفاده کردم برای اینک عروسی برادر شوهرم بود پریود نشم دو ماه منطم پریود شدم الان باید۱۶فروردین پریود میشدم ولی نشدم ینی ۶روز گذشته از پریودم وماهم ۲فروردین نزدیکی داشتیم ولی اب منی رو تو واژن نریخت الان...

سلام من آذر ماه قرص صد بارداری (ال دی)استفاده کردم برای اینک عروسی برادر شوهرم بود پریود نشم دو ماه منطم پریود شدم الان باید۱۶فروردین پریود میشدم ولی نشدم ینی ۶روز گذشته از پریودم وماهم ۲فروردین نزدیکی داشتیم ولی اب منی رو تو واژن نریخت الان جواب بی بی چکم دوبارمثبته وترشحات سفید رنگی هم دارم آیا من باردارم؟ تورو خدا جواب بدین تو دوران عقدم۰۰۰ ب نظرتون از قرص ضدبارداری یااز نزدیکی

ادامه مطلب
 1. مامانم    سحر

سلام
زمانی که بی بی چک مثبته یعنی باردارید ، آزمایش بدین تا مطمئن بشین.

 1. نسیم

سلام من چهار تا بیبی چک زدم خط خیلی کمرنگی افتاد بعد 3الی 4دقیقه.ولی آزمایش دادم منفی بود.امکان بارداری هست؟؟؟

 1. مامانم    نسیم

سلام
دو سه روز صبر کنید دوباره از بی بی چک استفاده کنید.

 1. Miss.a

سلام من سه روزه پریودم عقب افتاده بی بی چک هم مثبت بود ولی یک خطش یکم کمرنگ بود کی میتونم ازمایش خون بدم

 1. مامانم    Miss.a

سلام
شما باردارید و همین امروز هم میتونین آزمایش بدین.

 1. فاطمه

'سلام من ده روزه پریودیم عقب افتاده علائم بارداریم دارم بی بی چکم زدم دوروز پشته سره هم دوروزشم مثبت شد اما کم رنگ بود در ضمن یه هفته پیش ی روز لکه دیدم و قطع شدحالا امروز دوباره لکه دیدم امکان داره باردار نباشم؟

 1. زهرا کا    فاطمه

سلام
نه عزیزم اگر بیبی چک دوبار مثبت نشون بده یعنی بارداری برای اطمینان خودت آزمایش خونم بده برای لکه بینی با دکترت مشورت کن حتما

 1. sara.s

سلام ، من تقریبا پریود شدنم تا هفت روز هستش و روز شیشم یا هفتم تموم میشه ؛ شنبه تموم شد و من دوشنبه رابطه جنسی داشتم،و اصلا همسرم ارضا نشدن آلتشون به واژنم مالید فقط ممکنه پیشاب رفته باشه تو واژنم، از قرص اورژانسی ام استفاده نکردم آخر ماه دوباره...

سلام ، من تقریبا پریود شدنم تا هفت روز هستش و روز شیشم یا هفتم تموم میشه ؛ شنبه تموم شد و من دوشنبه رابطه جنسی داشتم،و اصلا همسرم ارضا نشدن آلتشون به واژنم مالید فقط ممکنه پیشاب رفته باشه تو واژنم، از قرص اورژانسی ام استفاده نکردم آخر ماه دوباره رابطه داشتم و از قرص اورژانسی استفاده کردم تقریبا 70 ساعت بعد! اینم بگم موقعی ک رابطه برقرارکردم تقریبا هشت روز تآخیر داشتم تو پریودیم وهنوز پریود نشده بودم تا اون زمان؛ بعداز چندروز احساس درد پریودی داشتم و در طول دو روز لکه بینی؛ الان با گذشت دو هفته هنوز پریود نشدم و اصلا مایع منی ب واژن من برخورد نکرده امکانش هس من باردار شده باشم لطفا جواب بدین ممنون

ادامه مطلب
 1. مامانم    sara.s

سلام
اگر تاریخ پریودتون گذشته حتما از بی بی چک استفاده کنید چون امکان بارداری با پیش آب هم هست.

 1. سارا

سلام . من یک هفته مونده بود به پریودیم . نزدیکی داشتم . الان 4روزه عقب انداختم . پریودیم هم منظمه . بنظرتوت حامله ام؟

 1. مامانم    سارا

سلام
از بی بی چک استفاده کنین

 1. الهه

سلام من تنبلی تخمدان دارم دکتر برام آمپول اچ سی جی تجویز کردن استفاده کردم ولی ماه بعد تبدیل به کیست شده این ماه هم الان هشت روز از پریودیم میگذره چک بی بی گذاشتم دو بار مثبت بوده ولی هیچ علائمی ندارم یعنی چی

 1. مامانم    الهه

سلام
علائم بارداری به یکباره ظهور نمیکنن و در طول بارداری خودشونو نشون میدن آزمایش بدین تا مطمئن شین

 1. سارا سادات

سلام امكان داره تو دو هفته اول بارداري هيچ علامتي مشخص نشه

 1. مامانم    سارا سادات

سلام
بله
همه علائم باهم ظهور نمیکنن و شاید هم در بعضی از خانم ها ظاهر نشن

 1. زهرا

سلام من الان حدود ١٢ روز از موعد پريودم ميگذره و ديشب و امروز صبح بيبي چك گذاشتم كه هر دو دفعه خط دومِ كمرنگي هم داشت آيا من باردارم ؟
در ضمن علايم زيادي ندارم ، فقط التهاب نوك سينه و حساس بودنشون و تكرر ادار و درد خيلي كم در ناحيه زير شكم دارم.

 1. مامانم    زهرا

سلام
خط کم رنگ نشانه بارداریه عزیزم.

 1. ملیکا

سلام دوره های پریودی من نامنظمه ولی5روزازموعودپریودیم گذشته وتست دادم مثبت شده دل دردبیشتردرطرف راست تخمدانم دارم ولی درطول روزچندباردردمیگیره وخوب میشه وسینه هام دردمیکنن وسوزش معده دارم

 1. مامانم    ملیکا

سلام
طبیعیه نگران نباشید.

 1. مهسا

سلام من ۱۰روزپریودنشدم وبیبی چک گرفتم مثبت بوداماهیچ علائمی ازبارداری ندارم آیاواقعاحامله ام ؟؟؟؟

 1. مامانم    مهسا

سلام
بله باردارید، همه علائم بارداری از روز اول ظهور نمیکنن و در طول دوران بارداری خودشونو نشون میدن.

 1. نسیم

سلام خسته نباشین من ۲۴فروردین بچه ام سقط شد تاچندروزپریودنبودم بعدپریودشدم تا۱۲پریودبودم چدروزبعدنزدیکی داشتم مطمئن نیستم اب داخل رحم ریخته یانه امروزبابیبی چک تست گرفتم مثبت بودبه نظرتون باردارم من از۱۰هم قرص ضدبارداری استفاده میکردمنسی

 1. مامانم    نسیم

سلام
احتمالش هست، آزمایش بدین.

 1. Bahar

Bahar
سلام خدمت تان من ۴ تا بی بی چک انجام دادم مثبت بود اما هیچ علایم ندارم ۳ روز از پریودم تیر شده نظر تان چیه؟ بی بی چک ها اشتباه؟

 1. مامانم    Bahar

سلام
شما باردارید و اینو بدونین علائم بارداری از روز اول شروع نمیشه و کم کم در طول دوران بارداری خودشونو نشون میدن.

 1. لیلا

سلام من قبلا پنج تا سقط داشتم الانم بعداز گذشت چهار ماه بعداز آخرین سقطم اوایل بارداری هستم مقداری آبریزش و خیلی کم کمردرد دارم ممنون میشم راهنماییم کنین

 1. مامانم    لیلا

سلام
کمردرد طبیعیه ولی آبریزش نخیر، به پزشک مراجعه کنید.

 1. Faeze

سلام من روزيعد از خوب شدن پريودم نزديكي داشتم و اب مني داخل واژن ريخته شد فرداش قرص اورژانس ٢تاشى همزمان خوردم الان تقريبا ١٠روز پريودم عقب افتاده امروز بيبي چك استفاده كردم منفي بود به نظرتون احتمال هس باردار باشم؟تروخدا جواب بديد من دوران عقدم...

سلام من روزيعد از خوب شدن پريودم نزديكي داشتم و اب مني داخل واژن ريخته شد فرداش قرص اورژانس ٢تاشى همزمان خوردم الان تقريبا ١٠روز پريودم عقب افتاده امروز بيبي چك استفاده كردم منفي بود به نظرتون احتمال هس باردار باشم؟تروخدا جواب بديد من دوران عقدم نميخوام باردار بشم

ادامه مطلب
 1. مامانم    Faeze

سلام
10 روز بعد از تاخیر اگه باردار بودید حتما بی بی چک نشون میداد، حتما از اضطرابی که دارید پریود عقب افتاده.

 1. فاطمه

با سلام من یک ماهه اقدام ب بارداری کردم سیکل منظم دارم و دوره پریودی ام بیت دو روزه است بعد ازگذشت دوازده روز تست زدم و دو خط پررنگ و یکی کمرنگ نشون داد از اونجایی ک بیست دو روزه پریود میشم بعد از گذاستن دو روز از تست پریود شدم ایا من هموز باردارم

 1. مامانم    فاطمه

سلام
امکان خطای بی بی چک وجود داره و امکان بارداری همراه با خونریزی هم وجود داره، حتما آزمایش خون بارداری بده تا خیالت راحت بشه.

 1. نگین

سلام و سخته نباشید , علایم بارداری رو میشه بگین؟

 1. کارشناس مامانم    نگین

سلام عزیزم , برخی از علائم شایع بارداری :
• بروز ویار صبحگاهی در بدن زنان باردار
• حساسیت به لمس پستان زنان با آغاز دوران بارداری در بدن آن ها
• احساس خستگی شدید در زنان باردار، بدون انجام دادن کاری
• احساس سوزش در معده زنان با آغاز دوران بارداری...

سلام عزیزم , برخی از علائم شایع بارداری :
• بروز ویار صبحگاهی در بدن زنان باردار
• حساسیت به لمس پستان زنان با آغاز دوران بارداری در بدن آن ها
• احساس خستگی شدید در زنان باردار، بدون انجام دادن کاری
• احساس سوزش در معده زنان با آغاز دوران بارداری در بدن آن ها
• به وجود آمدن حالت تهوع در زنان بارداری
• ایجاد نفخ شدید شکمی در بدن مادران باردار

ادامه مطلب

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location