امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


خط کم رنگ در بی بی چک، جواب مثبت یا منفی؟

خط کم رنگ در بی بی چک، جواب مثبت یا منفی؟

همانطور که می دانید انجام دادن تست حاملگی به کمک بی بی چک بسیار آسان می باشد. به وجود آمدن دو خط صورتی رنگ بر روی بی بی چک، مثبت بودن بارداری فرد را نشان می دهد، در حالی به وجود آمدن تنها یک خط صورتی، نشان دهنده عدم بارداری خانم است. اما آیا می دانید اگر در هنگام انجام تست بی بی چک ، به نظر برسد که

خطوط تست حاملگی ضعیف است، به چه معنا می تواند باشد؟

برخی از زنان خیلی زودتر از موعد مقرر، تست بارداری خود را به کمک بی بی چک انجام می دهند که در این حالت خط های به وجود آمده بر روی کیت ضعیف بوده و به وضوح قابل مشاهده نمی باشد. در چنین شرایطی، بروز این حالت می تواند برای خانم هایی که مشتاقانه منتظر دیدن نتیجه مثبت حاملگی خود هستند، کمی گیج کننده باشد. به منظور افزایش آگاهی خود و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد وجود خط ضعیف بر روی بی بی چک خود حتما مقاله زیر را بخوانید، چون در ادامه این مقاله همه چیز در مورد این موضوع حساس را به وضوح برای شما نشان خواهیم داد!

حقایق مهم درباره بی بی چک :

اجازه دهید قبل از بررسی وضعیت بارداری در زنان برخی حقایق آموزنده و مهم را در مورد تست های بارداری و چگونگی کار با این بی بی چک برای شما که مشتاق استفاده کردن از آن ها هستید، بیان کنیم. این موارد مهم عبارتند از:

• به یاد داشته باشید که انواع مختلف تست های بارداری با شناسایی هورمون خاص بارداری در خون و یا ادرار زنان حامله عمل کرده و مثبت و منفی بودن وضعیت بارداری را مشخص می کنند. در واقع، بی بی چک به گونه ای تنظیم شده اند که می دانند هورمون hCG یا هورمون گنادوتروپین جفتی انسان زمانی در بدن زنان تولید می شود که تخمک موجود در بدن آن ها بارور شده و خود را در دیواره رحم فرد جای دهد.
• معمولا دو نوع اساسی از تست های بارداری برای مشخص شدن وضعیت بارداری هر زنی توصیه می شود که یکی از خون و دیگری از ادرار او است. گرفتن مقدار کمی خون از زن حامله برای تشخیص بارداری او دقیق تر و سریع تر از آزمایش ادرار عمل خواهد کرد.
• معمولا بسیاری از کارشناسان، استفاده از بی بی چک را برای زنان جوان توصیه می کنند، چون آن ها بر این باورند که حضور هورمون hCG در جریان ادرار خانم ها پس از حامله شدن زیاد تر از سایر مایعات بدن خواهد شد. پس، یادتان باشد اگر در هنگام استفاده از بی بی چک، پس از چند دقیقه یک خط بر روی پانل آن نمایان شود به وضوح مثبت بودن بارداری شما را نشان می دهد.
• در صورتی که فرد حامله در اوایل روزهای بارداری خود از بی بی چک استفاده کند، خط به وجود آمده بر روی پانل آن به نظر ضعیف خواهد رسید. چنین افرادی برای اطمینان بیشتر در مورد بارداری خود می توانند این آزمایش را پس از چند هفته، دوباره تکرار کنند.
• در نهایت، یادتان باشد که استفاده از بی بی چک در مورد تشخیص دادن جواب مثبت بارداری در روزهای اول از دست دادن پریود زنان کارساز نبوده و معمولا با اشکال همراه خواهد بود.
• گاهی اوقات با این که زنی حامله است، نتیجه تست حاملگی او منفی می باشد. در چنین سناریویی، صبر کردن به مدت یک هفته برای فرد ضروری است تا بتواند با اطمینان بیشتر انجام تست را دوباره تکرار کند. البته، فراموش نکنید که مصرف داروها و یا الکل هم با انجام آزمایش بارداری به کمک بی بی چک تداخل پیدا کرده و منجر به نشان دادن نتیجه منفی در این تست خواهد شد.
• به عنوان خانمی که قصد دارید تا آزمایش باردار بودن خود را به کمک بی بی چک انجام دهید، سعی کنید تا قبل از استفاده از آن دستورالعمل های نوشته شده بر روی بسته کیت را با دقت بخوانید.
• به یاد داشته باشید که معمولا بهترین زمان برای انجام تست حاملگی اول صبح است، چون در زمان صبح ادرار فرد متمرکز مانده و میزان هورمون hCG در آن بالا است.
• اگر زنی استفاده از بی بی چک را خیلی زودتر از موعد مقرر یعنی بلافاصله بعد از حذف شدن دوره ماهانه خود انجام دهد، منجر به بروز نتیجه نادرستی خواهد شد. به گفته بسیاری از محققان، 9 نفر از هر 15 زنی که نتیجه تست بارداری آن ها نادرست نشان داده شده است، تست را قبل از رسیدن به هفته هفتم بارداری یا هشتم از دوران بارداری خود انجام داده اند.
• در صفحه نمایش تمام کیت های تست حاملگی خانگی دو خط رنگی موجود است. اولین خط موجود نشان می دهد که آیا بی بی چک درست کار می کند یا نه. خط رنگی دوم موجود در کیت های تست حاملگی خانگی برای نشان دادن حضور هورمون hCG در ادرار زن حامله به کار می رود. به همین دلیل، برخی از کارشناسان ادعا می کنند که اگر یکی از دو خط موجود بر روی صفحه نمایش بی بی چک ضعیف باشد، باز هم می توان آن را به عنوان مثبت بودن حاملگی فرد استفاده کننده در نظر گرفت. اما، همین کارشناسان پیشنهاد می کنند که در چنین شرایطی، برای اطمینان بیشتر می توان پس از گرفتن جواب تست بارداری، آن را در دو تا سه روز آینده هم دوباره تکرار کرد.
• در نهایت، کارشناسان مامایی به مادران جوان پیشنهاد می کنند که اگر جواب تست بارداری آن ها در هر دو بار تست بارداری مثبت نشان داده شد، حتما قرار ملاقات فوری با یک پزشک متخصص زنان و زایمان را بگذارند، تا با استفاده از مشاوره این افراد مجرب، اطلاعات لازم برای سپری نمودن دوران سخت بارداری را به دست آورند.

babychack4.jpg

لزوم دقت به خطوط ظاهر شده روی بی بی چک :

امروزه، پزشکان متخصص زنان و زایمان مزایای متعددی را برای استفاده از بی بی چک ها بیان می کنند، که مهم ترین این مزایا عبارتند از:
• کیت های تست حاملگی خانگی برای چک کردن سطح ترشح هورمون hCG (هورمون بارداری) در ادرار زنان باردار مفید است. در واقع، استفاده از این بی بی چک ها ، خانم های جوان را قادر می سازد تا بدون مشورت با پزشک متخصص زنان و زایمان، در مورد وضعیت بارداری خود اطلاعاتی به دست بیاورند.
• هنگامی که زنی قصد باردار شدن داشته باشد، ممکن است نتواند برای تشخیص وضعیت بارداری خود به دکتر متخصص زنان و زایمان مراجعه کند که در چنین مواردی استفاده از بی بی چک می تواند برای آن ها کارساز باشد. همچنین، کارشناسان مامایی ادعا می کنند که استفاده از کیت های تست حاملگی خانگی بسیار ساده بوده و به راحتی می توانند حضور هورمون بارداری را در ادرار زن حامله مشخص کنند.
• علاوه بر این موارد، استفاده از بی بی چک به بانوان جوان اجازه می دهد تا با آشکار ساختن تمام شرایط، تست حاملگی را در حریم خصوصی خانه خود و به راحتی انجام دهند.
• معمولا، بهترین زمان برای استفاده از بی بی چک اول صبح یعنی هنگامی که غلظت هورمون بارداری در ادرار شما بالاترین مقدار را دارد، می باشد.
• بهترین ویژگی استفاده از کیت های تست حاملگی خانگی، این است که می توان بی واسطه از آن ها استفاده نمود و به راحتی هم نتیجه بارداری خود را به دست آورد. همچنین، لازم است بدانید که استفاده از این بی بی چک ها می تواند نتیجه بارداری و یا عدم بارداری فرد را در کمتر از سه دقیقه نشان دهد.

مراحل استفاده از بی بی چک:

جالب است بدانید که همه کیت های تست حاملگی خانگی بسیار مشابه هم هستند. در واقع، می توان ادعا کرد تنها چیزی که آن ها را از هم متمایز می کند، نام تجاری و متفاوت بودن میزان حساسیت کیت ها است. اجازه دهید در ادامه این مقاله، روش دقیق انجام تست حاملگی به کمک بی بی چک را بررسی کنیم:
بی بی چک ها در دو طرح مختلف به بازار عرضه می شوند. یک نوع از این کیت های تست حاملگی، متشکل از نوارهایی و یک ظرف ادرار می باشد. بنابراین، فرد استفاده کننده باید برای به دست آوردن جواب صحیح، نوار کیت را به طور مستقیم در داخل ادرار خود قرار دهد و یا نوک نوار را طوری در داخل ظرف قرار دهد که کاملا به ادرار آغشته شود.
• فراموش نکنید که برای بدست آوردن نتیجه درست، همان طور که بر روی برچسب های بسته بندی کیت ها بیان شده است، حتما باید چند دقیقه صبرکنید و سپس، نتایج به دست آمده را بخوانید. البته، این نکته مهم را هم به خاطر داشته باشید که مقدار زمان لازمی که فرد استفاده کننده باید برای به دست آوردن نتیجه درست صبر کند، به نوع بی بی چک بستگی دارد.
• در صورت استفاده از بی بی چک ، اگر دو خط رنگی بر روی صفحه نمایش آن به خوبی و با وضوح کاملی ظاهر شود، مثبت بودن بارداری را نشان می دهد. اما اگر خط رنگی دوم کمی ضعیف به نظر برسد، فرد استفاده کننده برای اطمینان بیشتر، قطعا نیاز به انجام دوباره تست پس از چند روز خواهد داشت.

نمایان شدن خط کم رنگ در بی بی چک :

به عنوان یک خانم جوان به یاد داشته باشید که نمایان شدن یکی از خط های رنگی به صورت ضعیف بر روی بی بی چک، نشان دهنده کم بودن میزان هورمون بارداری (هورمون hCG) در جریان ادرار شخص استفاده کننده است، چون همان طور که قبلا هم گفته شد، میزان ترشح هورمون HCG که هورمون خاص بارداری در بدن زنان است، معمولا هنگامی که تخمک بارور شده به رحم متصل گردد، در ادرار فرد افزایش می یابد. اما به دلیل این که در اوایل دوران بارداری سطح ترشح این هورمون کم است، بی بی چک نمی توانند به راحتی وجود این هورمون را در ادرار فرد تشخیص دهند. از این رو، اگر تست بارداری به کمک کیت های خانگی زودتر از موعد مقرر انجام شود، یکی از خط های رنگی ایجاد شده بر روی صفحه نمایش بی بی چک کم نور و ضعیف خواهد بود.

دلایل ایجاد خط کم رنگ در بی بی چک:

دلایل متعددی وجود دارد که در زمان استفاده از بی بی چک باعث ضعیف نشان داده شدن خطوط می شود. اما در ادامه این مقاله، در مورد برخی از دلایل رایج این موضوع بحث خواهیم کرد که ممکن است سبب ضعیف نشان داده شدن یکی از خط های بارداری بر روی صفحه نمایش بی بی چک گردد. مهم ترین این موارد عبارتند از:

عدم استفاده صحیح از بی بی چک:

یادتان باشد هنگامی که فرد استفاده کننده موفق به پیروی درست از دستورالعمل های ذکر شده بر روی برچسب بی بی چک نشود، نتیجه آزمایش وضعیت بارداری او هم نادرست خواهد بود. همچنین، اگر شما به عنوان فرد استفاده کننده از بی بی چک اجازه ندهید که وقت کافی برای خواندن نتیجه آزمایش بگذرد و نتایج را خیلی زود و بلافاصله بعد از قرار دادن نوار در داخل ادرار خود بخوانید، این حالت می تواند سبب ضعیف نشان دادن خطوط بر روی صفحه نمایش شود. پس، فراموش نکنید که در انجام تست های بارداری خانگی بسیار مهم است که زمان کافی برای به دست آوردن جواب مطمئن اختصاص داده شده و سپس، به بررسی نتایج نمایان شده بر روی صفحه نمایش بی بی چک پرداخته شود.

در نهایت، می توان نتیجه گرفت که خواندن نتایج آزمایش قبل و یا بعد از زمان درج شده بر روی برچسب تست بارداری باعث ضعیف و کم رنگ شدن خطوط رنگی ایجاد شده بر روی صفحه نمایش بی بی چک خواهد شد.
کم رنگی خط بی بی چک باانجام تست بارداری خانگی خیلی زودتر از موعد مقرر:
امروزه، تصور می شود که استفاده زود هنگام از بی بی چک در مراحل اولیه از دوران بارداری، یکی از شایع ترین دلایل کم نور و ضعیف شدن خطوط ظاهر شده بر روی صغحه نمایش این کیت ها به شمار می آید، چون بی بی چک ابتدا باید میزان ترشح سطح هورمون hCG در جریان ادرار فرد استفاده کننده را تشخیص دهند، تا بتوانند نتایج درستی در مورد وضعیت بارداری فرد ارائه کنند. یادتان باشد از آن جایی که در طول هفته اول از دوران بارداری، سطح هورمون HCG در بدن مادر باردار بسیار پایین می باشد، به همین دلیل، وجود آن هم غیر قابل کشف بوده و بر روی بی بی چک هم خطوط کم رنگی ظاهر خواهد شد.
به همین دلیل، بهتر است زنان برای انجام تست حاملگی خانگی خود زودتر از ده روز پس از تخمک گذاری و یا زودتر از یک هفته پس از حذف دوره ماهانه خود اقدام نکنند، چون معمولا در طی ده روز پس از تخمک گذاری، میزان هورمون بارداری در بدن افراد باردار به شدت افزایش خواهد یافت. در نتیجه، پس از این مدت بی بی چک به راحتی خواهند توانست هورمون موجود در ادرار فرد استفاده کننده را تشخیص داده و نتیجه دقیق تری به او نشان دهد.
به یاد داشتن تاریخ نادرست از دست دادن پریود و کم رنگی خط بی بی چک:
شما هم به عنوان یک زن باردار ممکن است قادر به پیش بینی درست روز از دست دادن دوره ماهانه خود نباشید. به همین دلیل هم ممکن است برای انجام تست بارداری خود نتوانید روز نامناسبی را انتخاب کنید. اغلب، در چنین مواردی خطوط ایجاد شده بر روی کیت های تست حاملگی ضعیف و کم نور خواهد شد. در چنین شرایطی، پزشکان متخصص زنان و زایمان به خانم ها توصیه می کنند که بهتر است برای به دست آوردن روز دقیق تخمک گذاری و چرخه قاعدگی خود، از هر دو روش رسم نمودار BBT و یادداشت کردن درجه حرارت بدن استفاده کنند، تا زمان دقیق تخمک گذاری و چرخه قاعدگی خود را آسان تر به خاطر آورده و تمام ابهامات موجود در مورد تاریخ های مهم بدنشان از بین برود.

babychack2.jpg

رقیق شدن ادرار زنان حامله عامل کم رنگی خط بی بی چک:

اگر چه زنان حامله می توانند تست حاملگی خانگی خود را در هر نقطه از زمان انجام دهند، اما بهتر است برای به دست آوردن جواب دقیق، این آزمایش را در زمان صبح انجام دهند، چون غلظت هورمون HCG در طول شب زمان متمرکز مانده و به میزان بالاتری خواهد بود. در نتیجه، بی بی چک  هم می تواند به راحتی حضور هورمون بارداری در ادرار فرد استفاده کننده را تشخیص دهد.
به همین دلیل، اگر فرد انجام آزمایش را در ساعاتی غیر از صبح انجام دهد، ادرار او رقیق شده وشامل درصد کمتری از هورمون HCG خواهد بود. در نتیجه، کیت تست بارداری خانگی به سختی خواهد توانست حضور هورمون بارداری در ادرار او را تشخیص دهد. از این رو، خط رنگی ضعیف و کم نوری بر روی صفحه نمایش بی بی چک ظاهر می شود.

میزان حساسیت بی بی چک استفاده شده در تشخیص بارداری:

همانطور که گفته شد برخی از انواع بی بی چک حساس تر از بقیه کیت ها می باشند. نمونه ای از بی بی چک وجود دارد که وضعیت حاملگی را با وجود میزان بسیار کمی هورمون HCG، جتی به اندازه 20 میلی لیتر هم به راحتی تشخیص می دهند. نوع دیگری از کیت های بی بی چک برای تشخیص درست وضعیت بارداری زنان نیاز به وجود بیش از 100 میلی لیتر هورمون HCG در ادرار فرد را دارند.
از این رو، در کیت های تست بارداری خانگی که بسیار حساس هستند، خط های رنگی پرنورتر و قوی تر نشان داده خواهند شد، در حالی که این خط ها در کیت هایی که دارای حساسیت کمی هستند، ضعیف و کم نور نمایان می شوند.

بی بی چک دارای تاریخ انقضا و خط کم رنگ آن:

در استفاده از کیت های تست بارداری همیشه به تاریخ انقضا ذکر شده بر روی برچسب کیت و دستورالعمل های نوشته شده در بروشور آن دقت نمایید، تا بتوانید بدون اشتباه وضعیت بارداری خود را بررسی کنید. در نتیجه، به یاد داشته باشید که اگر شما برای تشخیص وضعیت بارداری خود از بی بی چک نامناسب و یا تاریخ گذشته استفاده کنید، می تواند نتایج منفی و اشتباهی را در هنگام انجام آزمایش به شما ارائه دهد.

abete-jensi-p1.jpg

وجود خطوط تبخیر در بی بی چک:

هنگامی که ادرار زنی در هنگام انجام تست حاملگی تبخیر شود، خطوط موجود در بی بی چک هم ضعیف نمایان شده و به وضوح قابل مشاهده نخواهد بود. در این حالت، با وجود مثبت بودن وضعیت بارداری، نتیجه تست منفی به نظر خواهد رسید.
به عنوان یک خانم جوان به یاد داشته باشید که خطوط تبخیر ایجاد شده در بی بی چک هرگز با چشم عادی قابل مشاهده نیستند و تنها شبیه یک سایه ضعیف ظاهر می شوند، که این حالت می تواند فرد استفاده کننده را در هنگام تشخیص بارداری و یا عدم بارداری خود به اشتباه اندازد.

خواندن نتیجه آزمایش قبل از وقت پیشنهاد شده توسط سازنده کیت های تست بارداری خانگی:

اگر شما به عنوان یک زن حامله، استفاده از کیت های تست بارداری را در زمان مشخص شده توسط سازنده دستگاه انجام ندهید، ممکن است خط کم رنگی را مشاهده کند که در تشخیص نتیجه آزمایش هم شما را سردرگم کند. در واقع، به دلیل این که بی بی چک بسیار حساس هستند، تنها راه برای تشخیص درست وضعیت بارداری صبر کردن فرد استفاده کننده، آن هم فقط برای چند ثانیه است.
بنابراین، اگر می خواهید نتیجه دقیق تری را در مورد وضعیت بارداری خود به دست آورید، بهتر است برای خواندن نتایج آزمایش خود، مدت زمان نوشته شده بر روی بسته بندی بی بی چک صبر کنید، تا در مورد وضعیت بارداری خود دچار مشکل نشوید.

واکنش شیمیایی بدن زنان در هنگام حامله شدن:

همانطور که می دانید در حالت طبیعی، واکنش های شیمیایی خاصی در بدن یک زن حامله روی داده و سبب تولید هورمون HCG می شود. اما در دوران حاملگی، وضعیت بدن زنان، دیگر چنین نخواهد بود و بدن واکنش های دیگری را از خود نشان خواهد داد. اگر در طول بارداری و در مراحل اولیه این دوران حساس، زن بارداری جنین خود را سقط کند، به علت واکنش های شیمیایی که در بدن او رخ می دهد، خطوط رنگی نمایان شده بر روی صفحه نمایش کیت تست بارداری خانگی ضعیف خواهد بود.
پس، فراموش نکنید که اگر در دوران بارداری، زنی دچار عوارض مختلف حاملگی گردد و یا جنین او سقط شود، میزان ترشح هورمون hCG در بدن او بسیار پایین خواهد بود. این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که اگر تست حاملگی بلافاصله بعد از سقط جنین انجام شود، خطوط نمایان شده بر روی صفحه نمایش کم نور به نظر خواهد رسید. اما اگر آزمایش بعد از چند روز که از سقط جنین گذشت، صورت گیرد، جواب آن صد درصد منفی خواهد شد.

نتیجه مصرف برخی از داروها بر بدن زنان:

به عنوان یک خانم جوان همیشه به یاد داشته باشید که مصرف برخی از داروها مانند Thorazine و یا داروهای باروری، همچنین مصرف مواد مخدر باعث ترشح مقدار زیادی از هورمون hCG در بدن شما خواهد شد. پس، اگر در هنگام مصرف این داروها، تست بارداری را به کمک کیت های خانگی انجام دهید، با توجه به ترشح مقدار زیادی از هورمون hCG در ادرار شما، نتیجه آزمون مثبت به صورت نادرستی نمایان خواهد شد. در نتیجه، خطوط ظاهر شده بر روی صفحه نمایش کیت تست بارداری خانگی ضعیف خواهد بود.

آیا خط کم رنگ بی بی چک نشان بارداری مثبت است ؟

هنگامی که هورمون HCG در ادرار زنی ترشح شود، کیت های تست بارداری خانگی نتیجه حامله بودن او را مثبت نشان خواهند داد. با این حال، فراموش نکنید که میزان حساسیت انواع بی بی چک ها تا حد زیادی به نام تجاری آن ها بستگی دارد. در واقع، برخی از کیت های تست بارداری خانگی بسیار حساس بوده و می توانند وضعیت بارداری را حتی در حالت پایین بودن سطح هورمون hCG در ادرار فرد استفاده کننده هم تشخیص دهند. این در حالی است که کیت های تست بارداری خانگی که دارای حساسیت کمی هستند، تنها زمانی که سطح ترشح هورمون بارداری به نسبت مطلوبی رسید، می توانند وضعیت حاملگی فرد را تشخیص دهند.

 نمایان شدن خطوط ضعیف بر روی بی بی چک همیشه حاکی از مثبت نبودن وضعیت بارداری نیست. در واقع، بروز این حالت در اغلب موارد، سقط جنین را در مراحل اولیه دوران بارداری نشان می دهد. پس، اگر زنی در هنگام انجام تست حاملگی، خط کم رنگی را بر روی کیت تست بارداری خانگی خود مشاهده کرد، نباید دچار سردرگمی شود، بلکه می تواند آزمایش را پس از دو تا سه روز دیگر تکرارکرده و در مورد وضعیت خود، به نتایج دقیق تری دست یابد. خانم هایی که قصد باردار شدن دارند، باید به خاطر داشته باشند که اگر وضعیت حاملگی آن ها مثبت باشد، این خطوط بعد از چند روز تیره تر خواهند شد. اما، آن ها بای این نکته مهم را هم به خاطر بسپارند که اگر نمایان شدن ضعیف این خطوط همچنان ادامه یابد، فرد باید بلافاصله در مورد وضعیت خود با یک پزشک متخصص زنان و زایمان مشورت کند.

 

نظر (65)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. سما

سلام من دیشب دوتا قرص استامینوفن خوردم حساسیت سرماخوردگی داشتم پریودمم چندروزی گذشته بی بی چک اول صبح تست کردم یه هاله ای کمرنگ خط دوم دیده میشد آیا باردارم یا تاثیر دارو میباشد؟؟

 1. مامانم    سما

سلام
احتمالا باردارید دوباره از بی بی چک استفاده کنید.

 1. فاطمه

سلام پریود بودم خونریزی که تموم شد با نامزدم رابطه از پشت داشتم و هنوز پرده دارم بعد چند روز لکه بینی داشتم و بی بی چک استفاده کردم یه خط قرمز و دیگری خیلی خیلی کمرنگ و بدون رنگ قرمز مث سایه بود
احتمال بارداری وجود دارد؟!

 1. مامانم    فاطمه

سلام
بارداری با وجود بکارت ممکنه ، ولی شما قبل از اینکه پریود بعدیتون رو از دست بدین و دو سه روز از رابطه بگذره نمیتونین بفهمین باردارین، احتمالا بی بی چک خطا داشته

 1. نیلو

سلام.من رابطه کامل نداشتم امااحتمال میدم پیشاب برخورد داشته باهام.27مردادرابطه داشتم.تواین مدت هرازگاهی زیردلم تیرمیکشید و الان که 4،5روز مونده به پریودم گرگرفتگی میادسراغم.بی بی چک زدم تاچند دقیقه فقط یه خط بود.بعد از چندین ساعت دیدم خط دوم خیلی...

سلام.من رابطه کامل نداشتم امااحتمال میدم پیشاب برخورد داشته باهام.27مردادرابطه داشتم.تواین مدت هرازگاهی زیردلم تیرمیکشید و الان که 4،5روز مونده به پریودم گرگرفتگی میادسراغم.بی بی چک زدم تاچند دقیقه فقط یه خط بود.بعد از چندین ساعت دیدم خط دوم خیلی محو افتاده.امکان بارداری وجودداره یعنی؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    نیلو

سلام
خط دوم نشانه بارداریه ولی بعضی وقتها بی بی چک اشتباه میکنه دو روز دیگه اول صبح تکرار کنین.

 1. مری ناز

خواهش میکنم جواب منو بدید دسترسی به ماما ندارم یکساله برای مادر شدن در تلاشم تو روز 14سیکلم یه فولیکول 18داشتم و الان ده روزه عقب انداختم روز سوم عقب افتادنم تست با قطره چکون زدم که حرف cکاملا روشن و حرف t کمی کم رنگ تر بود بعد شیش روز دوباره تست...

خواهش میکنم جواب منو بدید دسترسی به ماما ندارم یکساله برای مادر شدن در تلاشم تو روز 14سیکلم یه فولیکول 18داشتم و الان ده روزه عقب انداختم روز سوم عقب افتادنم تست با قطره چکون زدم که حرف cکاملا روشن و حرف t کمی کم رنگ تر بود بعد شیش روز دوباره تست رو تکرار کردم و باز همون نتیجه رو داد ایا باردار شدم و خوشحال باشم یا خیر

ادامه مطلب
 1. مامانم    مری ناز

سلام
خط کم رنگ نشانه بارداریه، آزمایش بدین تا مطمئن بشین

 1. مری ناز

سلام بعد سه روز عقب افتادن پریود تست قطره چگون زدم حرف cکاملا روشن و حرف tکم رنگ تر بود بعدنتیجه یه هفته دوباره تکرار کردم و باز نتیجه همون شد ایا من حامله هستم ؟

 1. Zahra

ایا بی بی چک بعد چندساعت دوتا خط نشون بده جواب مثبته ?من اول چند دقیقه گذشت دوتا خط نشون نداد بعد یادم رفت دیگه فرداش نگاه کردم دوتا خط بود این یعنی چه

 1. مامانم    Zahra

سلام
بله ممکنه دیرتر نشون بده دوباره امتحان کنین.

 1. هانیه

سلام من بانامزدم رابطع ازجلو داشتیم ولی هرسری هیچ اب منی ای داخل رحمم ریخته نشده و الان پریودم عقب افتاده و علائم پریودی سینه درد وکمر درد داشتم که اون هم الان ازبین رفته ایا امکان حاملگی وجود داره؟

 1. مامانم    هانیه

سلام
از بی بی چک استفاده کنین.

 1. ملیحه

سلام، من شش روز هست به زمان پریودشدنم، و بخاطر زیردل دردهای زیاد ازبی بی چک استفاده کردم.، یک خط پررنگ و دیگری خیلی کمرنگ باید توجه زیادی کرد تا دیده بشه،، میخواستم راهنمایی کنید،ممنونم.

 1. مامانم    ملیحه

سلام
دو سه روز دیگه دوباره امتحان کنین.

 1. فائزه محمودی

سلام ...بی بی زدم یه هاله افتاد ...هاله اش ۱۰ دقیفه طول کشید .....و امشب هم پری شدم ممکنه باردار باشم یاخید

 1. فائزه محمودی

سلام خسته نباشید من بی بی زدم یه هاله افتاد ممکنه باردار باشم یاخیر ...امشب هم‌پری شدم باردارم یا خیر ...ولی داروخانه رفتم گف خانم هستی

 1. مامانم    فائزه محمودی

سلام
پریود شدن یعنی عدم بارداری و شما باردار نیستید

 1. مینا

سلام خسته نباشید من یه ماهه پیش رابطه از جلو داشتم و این ماه یه سه روز خون در حد لکه دیدم ولی مثله پریودی نبود دکترم گفت ممکنه به خاطره تغییرفصل کم شده باشه خونریزی اما مشکوکم چون حالت سرگیجه و ضعف دارم به نظرتون ممکنه باردار باشم؟؟

 1. مامانم    مینا

سلام
از بی بی چک استفاده کنین.

 1. جواد

سلام من باید ۸این ماه پرید بشدم ولی خبری نشد تست زدم یکیش پر رنگ یکیش کم رنگ احتمال بارداری داره

 1. مامانم    جواد

سلام
شما بارداری دوست خوبم مبارکه.

 1. لیلا

سلام من سه روز از پریودم گذشته نشدم بیبی چک گذاشتم اول یک خط اومد بعد از سه دقیقه یک خط پررنگ یک کمرنگ ظاهر شد ایا من حامله هستم

 1. مامانم    لیلا

سلام
بله شما باردارید.

 1. Niloo

سلام
من 3 بهمن پریود شدم و بلافاصله بعداز پریودی با همسرم رابطه داشتم دیروز از بی بی چک استفاده کردم خط دوم کمرنگ و مشکوک روی بی بی چک دیدم و برای آزمایش خون امروز رفتم ولی جواب منفی بود.ممکنه این جواب کاذب باشه آیا من میتونم رابطه بازم داشته...

سلام
من 3 بهمن پریود شدم و بلافاصله بعداز پریودی با همسرم رابطه داشتم دیروز از بی بی چک استفاده کردم خط دوم کمرنگ و مشکوک روی بی بی چک دیدم و برای آزمایش خون امروز رفتم ولی جواب منفی بود.ممکنه این جواب کاذب باشه آیا من میتونم رابطه بازم داشته باشم یا تاقبل از پریودی بعدی فعلا صبر کنم؟ممکنه این نتیجه قطعی نباشه؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    Niloo

سلام
بارداری شما بعد از تاخیر در پریودتون قطعی میشه و الان ممکنه بی بی چک اشتباه کنه، شما میتونید با همسرتون رابطه داشته باشین و مشکلی نداره.

 1. مریم

سلام من ۳روزه که عقب افتاده تست زدم دوخط کمرنگ افتاده قرص اورژانسی هم خوردم

 1. مامانم    مریم

سلام
شما باردارید تبریک میگم.

 1. فریبا

سلام.من با نامزدم تو خرداد ماه رابطه بدون دخول داشتم و از اون موقع تا مهر ماه هر ماه پریود شدم و پریود بعدیم 53 روز بعدش تو ماه آذر بود و آبان ماه هم بی بی چک زدم و منفی شد.این ماه هم هنوز پریود نشدم و یذره هم شکمم بزرگ شده.ممکنه حامله باشم??

 1. مامانم    فریبا

عزیزم اگه از خرداد باردار میشدی الان شکمت بزرگتر از حدی بود که الان میبینی.

 1. نازی جوون

سلام خسته نباشین من 6/4پاک شدم و باز 6/14دوباره پری شدم. قبل از پری 6/14 تستم یه خط پر رنگ ویه خط کم رنگ بود ازمایش خونم عددش ،3بود .وگفتن منفی همه علائم بارداری رو هم دارم یه بار دیگه هم این قضیه اتفاق افتاده وباردار بودم این دفعه هم میتونه...

سلام خسته نباشین من 6/4پاک شدم و باز 6/14دوباره پری شدم. قبل از پری 6/14 تستم یه خط پر رنگ ویه خط کم رنگ بود ازمایش خونم عددش ،3بود .وگفتن منفی همه علائم بارداری رو هم دارم یه بار دیگه هم این قضیه اتفاق افتاده وباردار بودم این دفعه هم میتونه باردار باشم؟؟؟؟توروخدا کمکم کنید.

ادامه مطلب
 1. مامانم    نازی جوون

سلام
چند روز صبر کنین و دوباره از بی بی چک استفاده کنین.

 1. افسانه

سلام، تقریبا 25 روزه که از زمان پریودم میگذره، یه بار بی بی چک گذاشتم، یه خط صورتی کمرنگ ظاهر شد، ولی آزمایش خون دادم منفی بود، به نظر شما علت چی میتونه باشه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

 1. مامانم    افسانه

سلام
تاخیر پریود می تونه علل دیگه ای داشته باشه از جمله مصرف بعضی داروها، مشکلات تیروئیدی، وجود کیست تخمدان و ... اگر تا چند روز پریود نشدید به پزشک مراجعه کنید.

 1. پری

سلام یک خط خیلی کمرنگ دربیبی چک نشانه چیست

 1. مامانم    پری

سلام نشانه مثبت بودن بارداری

 1. لیلی

سلام من ۵و۶ خرداد رابطه ازپشت داشتم اما هیچ جلوگزری هم استفاده نکردم و ۱۲ خرداد وقت پریودم بود الان ۴ روزه پریود نشدم امکان باردادی هست؟ میشه زود جواب بدین

 1. مامانم    لیلی

سلام
از بی بی چک استفاده کن.

 1. لیلی

سلام من ۵ و ۶ خرداد رابطه از پشت داشتم و ۱۲ خرداد باید پریود میشدم که نشدم الان ۳ روزع گذشته احتمال دارع باردار باشم؟؟

 1. zargol

سلام،من ده روز از تاریخ پریودم میگزره،امروز از بی بی چک استفاده کردم وفقط خط دوم خیلی کمرنگ مشخص شد،یعنی فقط یک خط افتاد اونم کمرنگه این نشونه مثبت بودن هست یا نه؟

 1. مامانم    zargol

سلام
روی بی بی چک دو تا خط میفته که اگر باردار باشید هر دو پررنگ یا یکی پررنگ و یکی کم رنگ میشه.

 1. سحر

سلام من ده روز از پریودم گذشته اول نست گرفتم منفی شد چندروز بعد تست گرفتم یه خط پرنگ و یه خط کمرنگ گرفتم بعد اون تست چهار تاتست تو یه هفته گرفتم همشون منفی شد نمیدونم حامله ام یانه راهنمای کنید

 1. مامانم    سحر

سلام
احتمالا باردار نیستید، یک بار هم میتونه خطا باشه.

 1. سارا

سلام سارا هستم
من علایم پریودی دارم دل درد و سینه درد از وقت پریودیم هم گذشته از بی بی چک استفاده کردم مثبت بود ولی علایم بارداری هم ندارم به نظر شما باردار هستم ؟

 1. مامانم    سارا

سلام
با بی بی چک مثبت بله باردارید، علائم بارداری همه باهم ظهور نمیکن و در طول بارداری ظاهر میشن.

 1. سما

من هر 28روزتقریبا عادت می شم بخاطر اینکه خونریزی مداوم داشتم دکتر دوفاستون داد و عادتم منظم شد این ماه قرص نخوردم ولی خونریزی لکه بینی نداشتم الان هم 33روز میگذره عادت نشدم دیشب با اینکه یک لیوان آب خوردم اما مدام به دستشویی رفتم ساعت 4از بی بی...

من هر 28روزتقریبا عادت می شم بخاطر اینکه خونریزی مداوم داشتم دکتر دوفاستون داد و عادتم منظم شد این ماه قرص نخوردم ولی خونریزی لکه بینی نداشتم الان هم 33روز میگذره عادت نشدم دیشب با اینکه یک لیوان آب خوردم اما مدام به دستشویی رفتم ساعت 4از بی بی چک استفاده کردم مثبت شد البته خیلی کم رنگ بود ساعت 8صبح با اینکه از 4دیگه دستشویی نرفتم منفی شد دلیلش چی هست، ساعت 8صبح بی بی چک قبلی رو دوباره دیدم هنوز دو خط بود ولی کم رنگ تر شده بود. من باردارم یا نه؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    سما

سلام
فردا صبح با اولین ادرار دوباره امتحان کنید.

بارگذاری بیشتر ...

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location