امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


25 علائم شایع بارداری را حتما بشناسید (بخش دوم)

25 علائم شایع بارداری را حتما بشناسید (بخش دوم)

در بخش اول 13 مورد از علائم بارداری را که اکثر خانم ها تجربه میکنند را خواندید ، در ادامه خواهید خواند .....

14. بروز نشانه هایی از کشیدگی پوست در بدن زنان باردار:

بروز کشش پوست نیز یکی دیگر از شایع ترین تغییراتی می باشد که زنان در دوران بارداری خود متوجه آن خواهند شد. این عارضه، به طور معمول در حدود سه ماهه دوم و یا سوم از دوران حاملگی مشاهده می گردد. خوب است بدانید که اکثر این علائم کششی بر روی قسمت پایین شکم دیده می شود. این در حالی است که در برخی موارد هم ممکن است در قسمت ران ها، بازوها، سینه ها و لگن مادران باردار نیز علائم کششی بارداری مشاهده گردد.

15. پیدا شدن وریدهای عنکبوتی در بدن مادر از علائم بارداری :

نمایان شدن وریدهای عنکبوتی در بدن زنان یکی دیگر از علائم بارداری بسیار شایع است، هنگامی که زنی حامله می شود، بدن او مقدار زیادی هورمون استروژن تولید می کند. در نتیجه، فرد باردار متوجه شکست ناگهانی رگ های خود در سراسر بدنش خواهد شد. جالب است پ بدانید هنگامی که نوزاد شما متولد شود، وریدهای عنکبوتی به آرامی و خود به خود محو خواهند شد. اما یادتان باشد اگر مشکل وریدهای عنکبوتی تا چند هفته و یا حتی چند ماه پس از زایمان ادامه داشت، حتما باید با دکتر معالج خود در این مورد صحبت کنید.

16. به وجود آمدن قرمزی در کف دست های زنان باردار یکی دیگر از علائم بارداری:

در برخی موارد، ممکن است قرمز شدن کف دست زنان، باردار بودن آن ها را به همگان اطلاع دهد. در واقع، هنگامی که زنی حامله می شود، ترشح مقدار هورمون های زنانه در بدن او افزایش می یابد و زیاد شدن میزان هورمون استروژن، در برخی موارد سبب قرمز شدن کف دستان زنان باردار خواهد شد .

17. تراوش مایع آغوز از نوک سینه های زنان باردار:

اگر شما هم به عنوان یک خانم در حال تلاش برای باردار شدن هستید، باید به یاد داشته باشید که با حامله شدنتان ممکن است مقداری مایع از نوک سینه های شما ترشح کند که نشانه شایعی از آغاز دوران بارداری در بدنتان است. البته فراموش نشود که برخی از زنان، در همان اوایل آغاز دوران بارداری خود یعنی در چند هفته اول، این حالت را در سینه های خود تجربه می کنند. اگر شما مدتی بعد از آگاه شدن از وضعیت بارداری خود متوجه ترشح این مایع از سینه هایتان شدید، به یاد داشته باشید که به احتمال زیاد، این مایع، همان شیر آغوز است. در واقع، می توان ادعا کرد که این مایع، اولین شیری است که بدن هر مادری، پیش از آنکه نوزادش به دنیا بیاید، برای تغذیه او آماده می کند. بروز این حالت در بدن هر خانمی، امری کاملا طبیعی است و لازم نیست که شما هم در مورد وضعیت خود نگران شوید. در نهایت، بهتر است بدانید که اگر در سینه های شما به عنوان یک خانم باردار نشت این مایع بسیار زیاد است، طوری که لباس های شما را نیز کثیف می کند، می توانید از پد شیردهی برای جذب این مایع استفاده کنید.

18. به وجود آمدن هوس ناگهانی از علائم بارداری در زنان است:

هنگامی که زنی حامله می شود، ممکن است به طور ناگهانی بخواهد که یک طعم جدید غذایی را تجربه کند و یا غذای خود را در ظرف خاصی بخورد که تا به حال آن ها را دوست نداشته است. مثلا با آغاز دوران بارداری، ممکن است مادر یک روز به طور ناگهانی هوس خوردن یک طعم خاص بستنی در نیمه های شب را بکند. در چنین شرایطی، بهتر است اطرافیان مخصوصا همسر زن باردار به یاد داشته باشند که اصلا تعجب نکرده و نگران نشوند! چون بروز ویار بارداری در بدن هر مادر بارداری امری کاملا طبیعی است. علاوه بر این موارد، لازم است بدانید که زنان حامله می توانند ولع مصرف مواد غذایی را به دلیل نیاز بدن خود، تقریبا در هر زمان از دوران بارداری خود داشته باشند، اما باید اطمینان حاصل کنند که از مصرف غذاهای مضر دور بمانند. در واقع، مادران باردار باید به یاد داشته باشند که مهم نیست این ولع چقدر قوی باشد، بلکه مهم این است که مواد غذایی که آن ها مصرف می کنند، برای بدن مادر و نوزاد نه تنها ضرری نداشته باشد. همچنین، به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، فراموش نکنید که جلوگیری کردن از پرخوری در دوران بارداری، می تواند احساس بیمار بودن را هم از شما دور نگه دارد.

alaem-bardari7.jpg

19. علائم بارداری و خشک شدن پوست بدن:

شما هم به عنوان یک خانم جوان ممکن است متوجه خشکی پوست خود شوید که حالت خشکی شدید پوست نشان از حامله بودن شما دارد. البته یادتان نرود از آن جایی که با باردار شدن فرد، تغییرات زیادی در میزان ترشح هورمون های بدن او اتفاق می افتد، بنابراین این حالت می تواند سبب بروز مشکلات خشکی پوست بدن مادر شود. علاوه بر این مورد، با باردار شدن فرد، کمبود خواب و احساس خستگی نیز می تواند سبب بروز مشکلات خشکی پوست در بارداری شود. به یاد داشته باشید که داروهای خانگی مختلفی وجود دارد که مصرف آن ها کمک خواهد کرد تا از خشکی پوست بدنتان جلوگیری کنید. همچنین، باید سعی کنید تا مقدار زیادی آب و مایعات را در طول دوران بارداری خود بنوشید، چون مصرف نوشیدنی های سالم در دوران بارداری باعث هیدراته نگه داشتن پوست بدنتان خواهد شد. در نهایت، به خاطر داشته باشید که اگر شرایط بدتر شد، حتما با دکتر معالج خود در مورد استفاده درمان های موضعی امن صحبت کنید.

20. احساس خستگی مداوم در زنان باردار، بدون این که فعالیتی انجام داده باشند:

آیا شما به عنوان خانم جوانی که در حال تلاش برای باردار شدن هستید، به طور مداوم احساس خستگی می کنید؟ زیاد در این مورد نگران نباشید! چون این حالت در اکثر مواقع می تواند از علائم بارداری در بدن هر فردی باشد. البته فراموش نکنید که این احساس خستگی فقط در طول چند هفته اول از دوران بارداری اتفاق افتاده و با پیشرفت حاملگی، در چند هفته آینده کم خواهد شد. اما، جالب است بدانید که دوباره و با پیشرفت حاملگی شما، در ماه های آخر از دوران بارداری احساس خستگی شدید در بدنتان دوباره عود خواهد نمود. در نهایت، یادتان نرود که حالت خستگی در تمام طول دوران بارداری وجود داشته و در طول سه ماهه آخر این دوران حساس به بالاترین میزان خود خواهد رسید. در واقع، می توان ادعا کرد که احساس خستگی مداوم یکی از علائم شایع آغاز دوران بارداری در بدن خانم ها محسوب می شود.

21. بزرگ شدن رحم زنان با آغاز بارداری :

زمانی که زنی حامله می شود، در حالت طبیعی اندازه رحم او افزایش می یابد. البته، فراموش نکنید که در مراحل اولیه از دوران بارداری، شما خودتان قادر نخواهید بود که از این تغییر آگاه شوید، اما دکتر متخصص زنان و زایمان در طول معاینات بدنی و یا تست های تصویربرداری می تواند از این تغییر اساسی ایجاد شده در بدن شما آگاه شود. از آن جایی که با پیشرفت حاملگی مادر باردار، رحم او به فضای بیشتری نیاز خواهد داشت، به همین دلیل فشار زیادی به اعضای داخلی بدن او وارد خواهد کرد که اسباب ناراحتی خانم ها باردار در ماه های آینده از دوران بارداری خواهد شد. این نکته مهم را به خاطر بسپارید که عوامل دیگری نیز می تواند سبب افزایش اندازه رحم زنان گردند. در نهایت، به خاطر داشته باشید که اگر شما در حال تلاش برای باردار شدن هستید و نشانه هایی مانند درد و خونریزی سنگین را در هنگام مقاربت با همسر خود تجربه می کنید، حتما در اسرع وقت با دکتر معالج خود در مورد آن مشورت کنید.

22. به وجود آمدن حالت اهتزاز در معده از علائم بارداری :

به عنوان یک زن باردار به خاطر بسپارید زمانی که جنین در داخل رحم شما حرکت می کند، شما احساس تکان و لرزش بال مانندی را در داخل رحم تجربه خواهید کرد. هم زمان با بروز این حالات، شما احساسی مانند حرکت یک پروانه را هم در داخل معده خود حس خواهید نمود، که با پیشرفت دوران بارداری مادر و رشد جنین داخل رحم او این احساس بیشتر هم خواهد شد. پس، به عنوان یک خانم باردار فراموش نکنید هر هفته ای از دوران بارداری را که شما پشت سر بگذارید، این حالت اهتزاز هم در معده شما قوی تر و بیشتر از هفته قبل خواهد شد. اگر شما به عنوان یک خانم برای اولین بار باردار شده اید، این حالات جنبش و تکان را گاهی اوقات در داخل معده خود بین هفته هجدهم بارداری تا هفته بیستم بارداری از دوران بارداری خود احساس خواهید نمود. اما افرادی که تجربه بارداری های دیگری را هم قبلا داشته اند، این حالت را تنها در اوایل هفته چهاردهم از دوران بارداری خود احساس خواهند کرد.

23. علائم بارداری و به وجود آمدن لکه بینی شدید :

همانطور که می دانید در چند هفته اول از دوران بارداری هر خانمی، تخمک بارور شده در تلاش خواهد بود تا خود را به دیوار رحم وصل کند که این حالت می تواند لکه بینی و یا خونریزی خفیفی را در بدن زنان باردار ایجاد کند. در واقع، دلیل بروز این حالت لانه گزینی تخمک بارور شده در دیواره رحم مادران باردار خواهد بود. اگر شما زن حامله متوجه چند لکه خون از واژن خود شدید، زیاد نگران نشوید، چون در اوایل دوران بارداری این حالت امری عادی است. اما اگر این لکه بینی همراه با احساس درد و یا ناراحتی شدیدی باشد، باید در اسرع وقت با یک دکتر متخصص زنان و زایمان صحبت کنید. ولی در هر صورت، فراموش نکنید که لکه بینی می تواند یکی از نشانه های اولیه آغاز دوران بارداری در بدن هر زنی باشد.

alaem-bardari5.jpg

24. نتیجه مثبت تست بارداری خانگی بیبی چک :

هنگامی که شما به عنوان یک خانم در حال تلاش برای باردار شدن هستید و از کیت ها تست حاملگی خانگی برای آگاهی از باردار بودن خود استفاده می کنید، باید بدانید که خطوط موجود بر روی صفحه نمایش این کیت ها نتیجه را به شما نشان خواهند داد. یادتان باشد که دو نوع کیت تست حاملگی خانگی وجود دارد. در نوع اول نواری وجود دارد که در هنگام تست باید به ادرار آغشته شود. اگر رنگ این نوار تغییرکرد، به این معنی است که شما حامله هستید. در نوع دوم از کیت های تست حاملگی خانگی فضای کوچکی برای اضافه کردن چند قطره از ادرار وجود دارد. اگر منطقه خاص موجود بر روی این دستگاه تغییر رنگ داد، به معنی حامله بودن شما است. البته برخی دیگر از کیت های تست حاملگی خانگی وجود دارند که نتایج در آن ها از طریق چند خط ظاهر شده بر روی صفحه نمایش، نمایش داده می شود.

25. خونریزی لثه های مادر از علائم بارداری:

برخی از زنان هنگامی که حامله می شوند، حالت درد و یا تورم را در لثه های خود تجربه می کنند. این افراد معمولا زمانی که دندان های خود را مسواک می زنند و یا با یک قلمو نرم به آرامی لثه های خود را ماساژ می دهند، خونریزی شدیدی را در دهان خود مشاهده خواهند نمود که هیچ ربطی به نوع خاصی از بیماری ها نداشته و جایی برای نگرانی هم وجود ندارد، چون یکی دیگر از علامت های بسیار شایع آغاز دوران بارداری در بدن هر زنی بروز حالت درد و یا تورم در لثه ها است. به دلیل این که با آغاز دوران بارداری، بدن فرد حامله دچار تغییرات زیاد هورمونی می شود، بروز این حالات هم کاملا طبیعی خواهد بود. البته، به عنوان یک خانم جوان فراموش نکنید که تجمع پلاک ها در روی دندان های انسان نیز می تواند باعث خونریزی در لثه ها گردد. پس، این نکته مهم را به خاطر بسپارید که تغییرات هورمونی می تواند باعث ایجاد پلاک های بیشتر بر روی دندان های مادران باردار شده و وضعیت را بدتر کند. اما با وجود همه این مشکلات این حالت در دوران بارداری به عنوان بیماری لثه شناخته نمی-شود و مراجعه به دکتر دندانپزشک برای صحبت نمودن در مورد این وضعیت لزومی ندارد. البته، به خاطر داشته باشید که اگر این وضعیت با تولد نوزادتان از بین نرفت، باید به یک دکتر دندانپزشک مراجعه کنید. برای این که اطمینان حاصل شود که مشکل شما به طور کامل از بین رفته است، حتما با یک قلموی مناسب لثه های خود را تمیز کرده و سپس به بررسی آن ها بپردازید.
با وجود این که سعی کردیم در این مقاله، تمام علائم بارداری و نشانه های رایج آغاز دوران بارداری در بدن زنان را برای شما بیان کنیم، اما ممکن است نشانه های دیگری هم وجود داشته باشد که از چشم ما دور بماند. ولی اگر شما به عنوان یک خانم جوان، تجربه قبلی باردار شدن را نداشتید و با توجه به علائم ذکر شده مطمئن نیستید که باردار شده اید، در چنین مواردی برای کسب اطمینان حتما با یک دکتر متخصص زنان و زایمان صحبت کنید.

 

نظر (42)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. فاطیما

با سلام خدمت شما
بنده 11ماهه ازدواج کردم و کلا پیشگیری نداشتم
الان اخرین روز پریودم 13 اسفند بوده و 7 فروردین باید پریود میشدم
اشتهام خییییلی زیاد شده سینه هام متورم و دردناکن حالت تهوع دارم در طول روز و میل به رابطه اصلا ندارم
و دل درد کمر درد...

با سلام خدمت شما
بنده 11ماهه ازدواج کردم و کلا پیشگیری نداشتم
الان اخرین روز پریودم 13 اسفند بوده و 7 فروردین باید پریود میشدم
اشتهام خییییلی زیاد شده سینه هام متورم و دردناکن حالت تهوع دارم در طول روز و میل به رابطه اصلا ندارم
و دل درد کمر درد خفیفی هم دارم
ممکنه باردار باشم؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    فاطیما

سلام
اگر از تاریخ پریودتون گذشته میتونین از بی بی چک استفاده کنین.

 1. Morsa

سلام
من دو ماهه اقدام میکنم ماه اول فقط حالت تهوع داشتم و بایک روز تاخیر پریود شدم
ولی ماه بعد از اواسط دوره یک روز قبل تر زیر شکمم سفت شد و حالت تهوع و دو سه بار بالا اوردم نمیتونستم مدت زیادی داخل ماشین بشینم زیر دلم انگاریک توپ سفت بود...

سلام
من دو ماهه اقدام میکنم ماه اول فقط حالت تهوع داشتم و بایک روز تاخیر پریود شدم
ولی ماه بعد از اواسط دوره یک روز قبل تر زیر شکمم سفت شد و حالت تهوع و دو سه بار بالا اوردم نمیتونستم مدت زیادی داخل ماشین بشینم زیر دلم انگاریک توپ سفت بود فشارمیومد نفسام تندتر شده بود و فشارم کلا پایین بود در طول روز خسته بودم بااینکه هکیشه دیر میخوابیدم اما خیلی سریع خوابم میبرد بوی غذاهایی که دوست داشتم میومدهوس میکردم اماکم میخوردم زود سیر میشدم و زود گشنه پوست بدنم خشک شده بااینکه اب زیادمیخورم صورتمم جوش میزنه و چرب میشه چهار روز پریودم عقب افتاد صبح که پاشدم بی بی چک تست کنم دیدم خون پریودی اومد ولی رفته رفته جای اینکه بیشر بیادکم شد الان من تست کنم یا غیرممکن حامله باشم؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    Morsa

شما پریود شدید و باردار نیستید ولی اگه خونریزی خیلی کم بود و قطع شد از بی بی چک استفاده کنین.

 1. سمیه لشکری

سلام ببخشید من 28 دی بایذ پریود میشدم تا الان که1 بهمن هسن نشدم و تا الان 5 تا بی بی زدم هر 5 تا 3 تا 5 دقیقه اول هاله افتاده ؟ ممکنه بی بی حطا کرده باشه یا نه وافعا باردارم ؟؟

 1. مامانم    سمیه لشکری

خط کم رنگ بی بی چک نشانه بارداریه .

 1. yasi

سلام.من دوماهه برای بارداری اقدام کردم والآن ۹روزه عقب افتادم.و بی بی چک هم منفی بود.ممکنه حامله باشم با اینکه منفی بوده؟

 1. مامانم    yasi

سلام نه روز بعد تاخیر بی بی چک اشتباه نمیکنه .

 1. محبوبه

سلام خسته نباشید ۵ روزه از پریودیم گذشته جلوگیری هم نمیکنم بعضی وقتا میل شدید به غذا و ترشی دارم بعضی وقتا هم اصلا میل ندارم زیر دلمم تیر میکشه و کمر درد خفیف هم دارم ترشح هم الان سه روزه ندارم ممکنه حامله باشم

 1. مامانم    محبوبه

سلام
از بی بی چک استفاده کنین

 1. مهسا

سلام روزتون بخير من در هفته 33 بارداري هستم و درد بسيار شديدي در قسمت پايين دنده هاي سمت راست بدنم دارم نه مي توانم بخوابم نه مي توانم بنشينم نه مي توانم راه بروم و نه مي توانم سرفه يا نفس عميق بكشم. لطفا كمكم كنيد چه كنم؟ آيا اين وضعيت خطري براي...

سلام روزتون بخير من در هفته 33 بارداري هستم و درد بسيار شديدي در قسمت پايين دنده هاي سمت راست بدنم دارم نه مي توانم بخوابم نه مي توانم بنشينم نه مي توانم راه بروم و نه مي توانم سرفه يا نفس عميق بكشم. لطفا كمكم كنيد چه كنم؟ آيا اين وضعيت خطري براي جنين دارد؟ چطور مي توانم درد را تسكين دهم؟آيا جاي نگراني است؟
لطفا راهنماييم كنيد . تشكر

ادامه مطلب
 1. مامانم    مهسا

سلام
اگر موقتی هست میتونه به خاطر پوزیشن جنین و فشاری که وارد میکنه باشه که میتوندید کم کم اون قسمت رو ماساژ بدین تا جنین تغییر وضعیت بده ولی اگر دائمی هست به پزشکتون اطلاع بدین.

 1. نرگس

سلام ببخشیدایادردلگن هم ازعلائم بارداریه؟

 1. مامانم    نرگس

سلام
در اوایل نخیر

 1. عقیق

سلام .من سه روز بعد از پریودیم رابطه داشتم..یک شب درمیون اقدام میکردیم.یک هفتست ک علایم بارداریو دارم.ب نوک سینه هام دست میزنم درد میاد.اوایل ترشح سفید میرفتم.گاهی وقتا حس میکنم ی کوچولو نفسم کم میاد تندو با صدا نفس میکشم.و اینکه تخمدانه سمت...

سلام .من سه روز بعد از پریودیم رابطه داشتم..یک شب درمیون اقدام میکردیم.یک هفتست ک علایم بارداریو دارم.ب نوک سینه هام دست میزنم درد میاد.اوایل ترشح سفید میرفتم.گاهی وقتا حس میکنم ی کوچولو نفسم کم میاد تندو با صدا نفس میکشم.و اینکه تخمدانه سمت راستم درد میکنه. چند روز درد پریودی داشتم ولی الان نه...ی ماهه عروسی کردم.امکانش هست باردار باشم؟؟

ادامه مطلب
 1. ماهان بابا مامان

سلام
من پایین کمرم درد میکنه و زیر شکمم گاهی تو ایام تخمک گذاریم هستم و نزدیکی هم داشتم چند بار تا پریودم هم 7 روز مونده البته 10 روزه این دردو دارم احتمال داره باردار باشم.

 1. مامانم    ماهان بابا مامان

سلام
تا روز پریود باید صبر کنید اگر تاخیر داشتید از بی بی چک استفاده کنید.

 1. نینا

سلام و الان حدود ۱۰روز از رابطه ام ازش میگذره چون فعلا عقد هستیم همون شب یه قرص اچ دی خوردم ۱۲ساعت بعد یک عدد دیگه حالا لکه بینی دارم و سینه هام درد میکنه آیا احتمال هست باردار باشم؟

 1. مامانم    نینا

سلام
باید تا روز پریودتون صبر کنین اگر تاخیر داشتین از بی بی چک استفاده کنین

 1. نینا

سلام و خسته نباشید من با همسرم رابطه داشتم بلافاصله بعد از ریختن منی یک عدد قرص از دی و بعد ۱۲ساعت یکی دیگه خوردم الان لکه بینی دارم و سینه هام شدیدا درد میکنه میشه راهنماییم کنید اخه هنوز خونه پدر هستم ممکنه حامله باشم

 1. سمانه

سلام من ۲۸ سیکلم هست تقریبا ۴ماهه نامنظم شده پریودیم و ماه قبل دارو استفاده کردم و کیست ۳۲میلیمترتو تخمدان چپم دارم دارو استفاده کردم تمام شده انگار هنوز خوب نشده دوباره باید برم پیش دکتر.
دو هفتس زیاد به غذا میل ندارم و بیشتر میوه و لواشک اینا...

سلام من ۲۸ سیکلم هست تقریبا ۴ماهه نامنظم شده پریودیم و ماه قبل دارو استفاده کردم و کیست ۳۲میلیمترتو تخمدان چپم دارم دارو استفاده کردم تمام شده انگار هنوز خوب نشده دوباره باید برم پیش دکتر.
دو هفتس زیاد به غذا میل ندارم و بیشتر میوه و لواشک اینا میخورم موقع آروغ زدن یا دراز کشیدن انگار هر چی خوردم از تو معدم میاد تو گلوم و سمت راست شکمم درد میگیره و تیر میکشه و دونه های ریز قرمز بدون خارش هم روی شکمم در اومد و سوزش معده هم دارم ممکنه حامله باشم؟؟؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    سمانه

سلام
اگر از زمان پریودتون گذشته که میگین نامنظمه دو سه روز این ور انور از بی بی چک استفاده کنین.

 1. خانوم اقا ارمان

من بی بی چک زدم یه خط خیلی کم رنگ با یه خط پررنگ چیکار کنم الان نتیجش چیه؟

 1. مامانم    خانوم اقا ارمان

سلام
خط کم رنگ نشانه بارداریه، یه بار دیگه امتحان کنین اگر خط دوباره ظاهر شد باردارید و آزمایش خون بدین تا مطمئن بشین بعد به پزشکی که انتخاب کردین مراجعه کنین تا پایان بارداری برین پیشش

 1. حسن زادهستم

من ۶ماه که نامزدم باردارشدم الان یکماهمه همسرم اسرارداره بندازم ولی من نمیخوام موندم چیکارکنم فعلنم خونه بابامم

 1. مامانم    حسن زادهستم

سلام
شما الان زن و شووهر رسمی هستین و این بچه هم کاملا شرعیه،سعی کنین زودتر برین خونه خودتون و بچه تون رو به دنیا بیارین.

 1. خانوم اقا ارمان

من حس،میکنم شکمم داره کش میاد نبض میزنه ممکنه باردار باشم دو روزه از پریودم گذشته و تازه یک ماهه ازدواج کردم

 1. مامانم    خانوم اقا ارمان

سلام
از بی بی چک استفاده کنید.

 1. آنا

سلام خسته نباشید من 13ام پریود شدم و 24ام نزدیکی بدون جلوگیری داشتم بایک بار جلوگیری نکردن احتمال بارداری هست الان خیلی زیر دلم درد میکنه وتخمدونام تیر میکشه یعنی گرفته?

 1. مامانم    آنا

سلام
اگر در دوران تخم گذاری باشید بله با یکبار هم میشه باردار شد، بعد از تاخیر از بی بی چک استفاده کنید.

 1. سارا

سلام من يك ماه پيش با همسرم رابطه داشتم ولي بلافاصله از دوتا قرص ال دي و بعد ١٢ساعت دو قرص ديگر استفاده كردم ولي بعد از يك ساعت بالا اوردم ،زمان پريودم دوهفته عقب افتاد توي اون زمان از بيبي چك استفاده كردم جوابش منفي بود الان لك بيني قهوه اي...

سلام من يك ماه پيش با همسرم رابطه داشتم ولي بلافاصله از دوتا قرص ال دي و بعد ١٢ساعت دو قرص ديگر استفاده كردم ولي بعد از يك ساعت بالا اوردم ،زمان پريودم دوهفته عقب افتاد توي اون زمان از بيبي چك استفاده كردم جوابش منفي بود الان لك بيني قهوه اي تيره به مدت ٨روز دارم همراه با دل درد احتمال بارداري وجود داره؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    سارا

سلام
الان از بی بی چک استفاده کنید جواب قطعی میده.

 1. معصومه

مطالبتان خیلی مفید و جدید بودند.

 1. مامانم    معصومه

سلامت باشید.

 1. مليكا

سلام من با نامزدم رابطه داشتم اللته در حد ميك لاو مايع منيش روي كمرم ريخت ولي چون وسط رابطه دست شويي نرفت و باز رابطه داشتيم البته من دخترم و دخول انجام نشده امكانش هست حامله باشم؟ بي بي چك منفي بود و علائم پريودي رو دارم اما ٣.٤ روزه نشدم

 1. مامانم    مليكا

سلام اگه بعد از تاخیر بی بی چک منفی نشون بده باردار نیستید.

 1. سمانه

سلام من 17روز پری عقب افتاده امروز بی بی چک روامتحان کردم اول دوخط کم رنگ نشون داد بعد چند دقیقه یکی موند دومی محوشد خواهش میکنم به من بگید نشانه چیه آیا باردارم

 1. مامانم    سمانه

سلام
دوباره امتحان کنید.

 1. فاطمه

سلام من 4ماه نزدیکی داشتم 2 ماه پریورم عقب جلو شد به مدت 5 روز حالا نشانه های بارداری دارم و سه روزه لکه بینی دارم آیا باردارم یا نه

 1. مامانم    فاطمه

سلام
اگه از زمان پریودتون گذشته از بی بی چک استفاده کنید اگه نه تا زمان تاخیر صبر کنید.

 1. پرستو

سلام و خسته نباشید , دلایل پیدا شدن لکه هایی در پوست در دوران بارداری چیست؟ و آیا این لکه ها ماندگار میشن رو پوست ؟؟

 1. کارشناس مامانم    پرستو

سلام عزیزم , به این لکه های رنگی ماسک حاملگی و یا ملاسما نیز گفته می شود و پیدایش آن ها در طول بارداری، به دلیل ترشح مقدار زیادی از melanotropin در بدن زنان (که نوعی هورمون زنانه است.) می باشد.
نگران نباشید چون در اغلب موارد، این لکه ها پس از...

سلام عزیزم , به این لکه های رنگی ماسک حاملگی و یا ملاسما نیز گفته می شود و پیدایش آن ها در طول بارداری، به دلیل ترشح مقدار زیادی از melanotropin در بدن زنان (که نوعی هورمون زنانه است.) می باشد.
نگران نباشید چون در اغلب موارد، این لکه ها پس از زایمان کردن، خود به خود از بین خواهند رفت.

ادامه مطلب

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location