امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


25 علائم شایع بارداری را حتما بشناسید(بخش اول)

25 علائم شایع بارداری را حتما بشناسید(بخش اول)

اولین نکته مهمی که هر خانم جوانی باید به یاد داشته باشد این است که دلیل اصلی نگرانی هر زن بارداری در مدت حاملگی او فقدان اطلاعات دقیق درباره دوران بارداری و هدایت ناکافی او توسط دکتر معالجش و سایر اعضای باتجربه خانواده است. از آن جایی که دوران بارداری دوره بسیار مهمی در زندگی هر زنی تلقی می شود، به همین دلیل هم گاهی اوقات، علائم و نشانه های خاصی دارد که می تواند زن حامله را ناراحت کرده و یا دچار استرس کند. بنابراین، هر زن بارداری باید در این فکر باشد که چگونه می تواند خود را برای مقابله با شرایط به وجود آمده، آماده کند. در نهایت، یادتان باشد که شما به عنوان یک خانم باردار، با دانستن علائم بارداری می توانید بر تمام مشکلات این دوران غلبه کنید. مقاله زیر اطلاعاتی است که مطالعه آن می تواند در مورد این موضوع به شما کمک کند. پس قبل از حامله شدن، سعی کنید تا با مطالعه بیشتر این نوع مقالات، با آمادگی کامل به پیشواز این دوران سخت بروید!

25 علامت شایع دوران بارداری که در بدن هر زن حامله ای ظاهر می شود:

ممکن است در زمان تلاش برای باردار شدن، با مسائل بسیار بی ارزشی در مورد اینکه آیا حامله هستید و یا نه، مواجه شده و بسیار نگران و ناراحت شوید. به همین دلیل، اگر شما تا به حال هیچ تجربه ای درباره حاملگی نداشتید، می توانید با مطالعه 25 علامت ذکر شده در این مقاله، اطلاعات کافی را به دست بیاورید. همچنین، این نکته مهم را هم به یاد داشته باشید که تمام علائم بارداری بررسی شده در این مقاله، همیشه ممکن است دلیل بر حامله بودن شما نباشد. پس حتما قبل از قبول فرضیه حاملگی خودتان، در این باره با یک دکتر متخصص زنان و زایمان صحبت کنید. علائم شایع باردار بودن زنان عبارتند از:

1. قطع دوره قاعدگی یا پریود از اولین علائم بارداری :

به خاطر بسپارید که از دست دادن دوره قاعدگی یا پریود، یکی از اولین علائم بارداری است که بسیاری از زنان باردار آن را تجربه خواهند نمود. در بسیاری از موارد، تعدادی از افراد حتی ممکن است متوجه نشوند که یک دوره قاعدگی یا پریود خود را از دست داده اند! اما با شروع دوران بارداری در بدن زنان، در حالت طبیعی تقریبا تمام دوره های ماهانه آن ها متوقف خواهد شد. با این حال، امکان دارد دلایل مختلف دیگری منجر به از دست دادن یک دوره قاعدگی یا پریود در بانوان شود. یکی از این علل می تواند افزایش وزن ناگهانی و یا از دست دادن وزن زیاد در یک مدت کوتاه باشد که در بین عموم زنان دلیل مهمی تلقی نمی شود، اما ممکن است سبب از دست رفتن دوره قاعدگی یا پریود در این افراد شود. همچنین، در برخی موارد دیگر، وجود استرس بیش از حد در زنان نیز می تواند منجر به بروز نشانه های مشابه گردد. علاوه بر این موارد، این نکته مهم را نیز فراموش نکنید که اگر شما به طور ناگهانی انجام حرکات ورزشی را شروع کرده باشید، این حالت نیز می تواند دوره های ماهانه شما را از بین ببرد. به وجود آمدن حالت بی اشتهایی، پرخوری و یا اختلالات دیگر هورمونی هم می تواند با این مساله مرتبط باشد. همچنین، مصرف برخی از داروها، به ویژه داروهایی که برای کنترل بارداری و تولد نوزاد استعمال می شود هم می تواند تاخیر قابل توجهی در روند پریود زنان ایجاد کرده و یا آن را به طور کامل از بین ببرد. پس، به یاد داشته باشید که مشکل بدنی اساسی ندارید و داروی خاصی هم مصرف نمی کنید، از دست دادن دوره قاعدگی در بدنتان می تواند یکی از علائم اولیه آغاز دوران بارداری در زندگی شما محسوب شود.

2. نامنظمی در پریود از علائم بارداری:

باید درباره نحوه روی دادن و نظم موجود در دوره های ماهانه خود بیشتر از دیگران آگاه باشید، چون این دوره ها در بدن هر زنی از الگوی خاصی پیروی می کند. اما اگر خانم جوانی باردار شده باشد، ممکن است دوره قاعدگی یا پریود او با دوره های قبلی فرق کند و نظم موجود در این دوره ها نیز از بین برود. این تغییر می تواند در میزان ترشحات، مدت زمان و یا حتی تعداد روزهای دوره ی قاعدگی تاثیر چشمگیری داشته باشد. با این حال، فراموش نکنید که دلایل مختلف دیگری وجود دارد که می تواند تغییراتی را در روند دوره های قاعدگی زنان ایجاد کند. اگر به هر دلیلی، شما هم متوجه بروز بی نظمی و یا غیرمعمول شدن در حالت دوره های قاعدگی خود شدید، بهتر است در اسرع وقت با یک دکتر متخصص زنان و زایمان صحبت کنید ، شاید این نامنظمی از علائم بارداری شما باشد.

alaem-bardari1.jpg

3. احساس حالت تهوع و استفراغ از علائم بارداری :

همانطور که می دانید یکی از نشانه های اولیه آغاز دوران بارداری، به وجود آمدن حالت تهوع و استفراغ در زنان است. بروز حالت تهوع، احساسی است که اکثر زنان در روزهای اول آغاز دوران بارداری خود آن را تجربه می کنند و بسیار هم شایع است. با این که این حالت به نام ویار صبحگاهی شناخته شده است، اما برخی از زنان حامله حالت تهوع را در هر زمان از روز و حتی در شب نیز تجربه می کنند. در دوران بارداری تقریبا بروز هر تغییر و انجام هر کاری می تواند حالت تهوع شدیدی را در مادر حامله به وجود آورد. پخت و پز، استفاده از ظروف خاص و یا حتی استشمام برخی عطرها از جمله عواملی است که سبب بروز حالت تهوع در این مادران می شود.

4. گرفتگی ناگهانی در عضلات از علائم بارداری:

گرفتگی ناگهانی عضلات که توام با احساس درد است، می تواند علامتی دیگر از علائم بارداری در بدن هر خانمی باشد. تصور می شود هنگامی که تخمک بارور شده می خواهد به دیوار رحم متصل گردد، می-تواند منجر به بروز گرفتگی ناگهانی عضلات در هفته های اول از آغاز دوران بارداری در زنان شود. جالب است بدانید که بیشتر زنان ممکن است بروز این حالت را با دردهای شروع دوره قاعدگی یا پریود خود اشتباه بگیرند. البته، به عنوان یک خانم جوان این نکته مهم را هم به خاطر داشته باشید که این احساس شاید در مواردی هم اتفاق بیافتد که فرد اصلا حامله نیست.

5. کاهش میل جنسی از علائم شایع بارداری:

هنگامی که زنی حامله می شود، بدن او بر اثر تغییرات هورمونی زیاد، نظم و ترتیب خود را از دست می دهد، که همین عامل به تنهایی می تواند باعث کاهش میل جنسی در او شود. حتی در مواردی هم ممکن است اشتیاق به رابطه جنسی به طور کلی در زنان باردار، حتی تا زمان تولد نوزاد از بین برود. البته، فراموش نکنید که دلایل مختلف دیگری، مانند خستگی زیاد، استرس، مصرف برخی داروها و یا ورزش کردن بیش از حد نیز می تواند میل جنسی را در زنان کاهش دهد.

6. ششمین علامت بارداری حساس شدن سینه ها :

به وجود آمدن تغییرات در سینه های زنان، یکی از نشانه های اولیه آغاز دوران بارداری در بدن آن ها محسوب می شود، برخی از زنان ممکن است این حساسیت را با ایجاد شدن درد در هنگام لمس کردن سینه های خود تجربه کنند. فراموش نکنید که این درد می تواند تنها در اطراف ناحیه نوک پستان ها و یا کل سینه ها باشد. به دلیل بروز همین دردها، دست زدن به سینه های زن حامله در کل دوران بارداری او می تواند کاملا ناراحت کننده باشد.

7. تغییرات اساسی در نوک سینه های زن باردار:

برخی از زنان ممکن است با ایجاد شدن تغییرات خاصی در نوک سینه های خود متوجه حامله بودنشان شوند، چون با باردار شدن فرد نوک سینه های او تیره تر و یا حتی بزرگتر خواهد شد. خانم های باردار می توانند لکه های کوچک برجسته ای را در اطراف نوک پستان های خود مشاهده کنند. علاوه بر این موارد، با آغاز دوران بارداری منطقه اطراف آرئول سینه های زنان نیز ممکن است دچار لکه های سفیدی مثل جوش شوند که نشان از باردار بودن فرد دارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست، چون بروز تمام این علائم در دوران بارداری امری عادی و طبیعی می باشد.

alaem-bardari8.jpg

8.هشتمین نشانه بارداری، احساس سنگینی در سینه های زن باردار :

به یاد داشته باشید هنگامی که زنی حامله می شود، تغییرات اساسی در اندازه پستان های او به وجود خواهد آمد. این تغییرات به دلیل بافت های داخلی سینه است که با شروع دوران بارداری، خود را برای مرحله شیر دادن و پرستاری از نوزاد آینده آماده می کنند. از این رو، بسیاری از زنان حامله در دوران بارداری خود ممکن است احساس سنگینی را در سینه ها تجربه کنند. پس می توان ادعا کرد که برای انجام یک زایمان خوب و تغذیه مناسب نوزاد آینده، استفاده از سینه بند مخصوص دوران بارداری برای پشتیبانی از سینه های هر زن حامله ای لازم و ضروری است.

9. تکرر ادرار از بارزترین علائم بارداری :

زمانی که زنی باردار شود، تعداد دفعات ادرار کردن در او نیز ممکن است افزایش یابد. این حالت در اکثر زنان باردار از هفته های اول آغاز دوران بارداری شروع شده و تا پایان این دوران و حتی تا زمان به دنیا آمدن نوزاد ادامه خواهد یافت، چون در کل دوران بارداری به ویژه در چند هفته اول از این دوران، بدن فرد حامله خون و مایعات اضافی را از طریق کلیه ها دفع می کند. همچنین، به یاد داشته باشید که با پیشرفت حاملگی مادر و رشد جنین داخل رحم او به دلیل فشار بیشتری که رحم بر روی مثانه وارد می کند، این احساس بیشتر خواهد شد.

10. تجمع رنگدانه ها در زیر پوست از علائم بارداری :

هنگامی که زنی باردار شود، ممکن است لکه های تیره رنگی بر روی پوست او نمایان گردد که حاملگی او را اطلاع همگان می رساند. در اکثر زنان، شیوع این لکه های رنگی، نشانه ای از باردار بودن آن ها است. به این لکه های رنگی ماسک حاملگی و یا ملاسما نیز گفته می شود و پیدایش آن ها در طول بارداری، به دلیل ترشح مقدار زیادی از melanotropin در بدن زنان (که نوعی هورمون زنانه است.) می باشد. به خاطر داشته باشید که معمولا این لکه های رنگی در نواحی بینی، گونه ها، پیشانی و نواحی اطراف چشم زنان حامله مشاهده می شوند و قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید می تواند وضعیت آن ها را بدتر کند. اما زنان حامله نباید زیاد نگران باشند! چون در اغلب موارد، این لکه ها پس از زایمان کردن، خود به خود از بین خواهند رفت.

11. تیره تر شدن خط موها در بدن از علائم بارداری زنان:

گاهی اوقات، با ورود مادر حامله به ماه سوم از دوران بارداری خود خط موها در قسمت جلوی بدن او تیره تر می شود. مخصوصا، قسمت اصلی این خط موها از استخوان شرمگاهی شروع شده و به سمت بالای رحم ادامه می یابد. اگر مادر باردار قبلا نیز حاملگی هایی را تجربه کرده باشد، این خط ممکن است در بدن او خیلی تیره تر ظاهر شود.

12. بروز آکنه بر روی پوست صورت زنان باردار:

بروز آکنه بر روی پوست صورت زنان یکی دیگر از علائم بارداری است که در اغلب موارد می تواند به صورت جادویی و یک باره پیدا شود و فرد را دچار ناراحتی و عذاب کند. جالب است به عنوان یک خانم جوان بدانید که این آکنه ها در افرادی که پوست درخشان و سفیدی دارند، بیشتر به چشم می خورد. از سوی دیگر، پوست اکثر زنان حامله با بروز آکنه چرب شده و حالت تکه تکه ای به خود می گیرد. پس، فراموش نکنید که نوشیدن مقدار زیادی آب و هیدراته نگه داشتن پوست بدن در جلوگیری از بروز این مشکل بسیار موثر خواهد بود. همچنین، به یاد داشته باشید زنانی که دارای پوست حساسی هستند، نباید از محصولات آرایشی در دوران بارداری خود استفاده کنند. در نهایت، یادتان باشد که اگر مشکل بروز آکنه بر روی پوست صورت شما ادامه یافت و با گذر زمان بدتر شد، بهتر است با یک دکتر متخصص زنان و زایمان در مورد آن صحبت کنید.

13. علائم بارداری و احساس خارش شدید پوست:

هنگامی که فردی حامله می شود، احساس خارش خفیفی را بر روی پوست بدن خود تجربه خواهد نمود. این اتفاق به دلیل افزایش جریان خون در پوست او در مراحل اولیه آغاز دوران بارداری رخ می دهد. به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، فراموش نکنید که در چنین شرایطی پوشیدن لباس های گشاد و راحتی برای حل این مشکل بسیار موثر می باشد. علاوه بر این موارد، اطمینان داشته باشید که اباس های زیر شما از پارچه نرم دوخته شده باشد، تا تنفس پوست را برای شما راحت کرده و در نتیجه، به از بین رفتن خارش پوست بدنتان کمک نماید. با رعایت این موارد بهداشتی، اگر خارش پوست بدنتان درمان نشد و همچنان ادامه یافت، حتما با یک دکتر متخصص زنان و زایمان در این مورد صحبت کنید، چون کرم های بارداری خاصی وجود دارد که می تواند از بروز خارش شدید جلوگیری کرده و یا آن را کاهش دهد. در نهایت، به یاد داشته باشید در صورتی که خانم بارداری با وجود به کار بردن این کرم ها، باز هم درمان نشد و حتی خارش پوست بدن او شدت گرفت، دوباره باید با دکتر معالج خود صحبت کند، چون ممکن است او مبتلا به نوعی بیماری شده باشد، که با عنوان کلستاز زنان شناخته می شود.


ادامه علائم بارداری را در 25 علامت شایع بارداری را حتما بشناسید (بخش دوم) دنبال کنید.

 

نظر (97)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. نفس

سلام من یک سال که اقدام به باردارشدن دارم اما با ازمایشات متعدد فهمیدم همسرم اسپرم کمی داره ایا با کم بودن اسپرم امکان حامله شده وجودداره؟

 1. مامانم    نفس

سلام
شما میتونه به کمک تغذیه و طب سنتی مشکل همسرتون رو حل کنید حتما نکاتی که تو ویدئوی بالا گفته میشه توجه کنین

 1. مریم

سلام 4 روز از پریدم میگذره بی بی چک زدم منفی بود 2 بار هم لکه بینی داشتم احتمال بارداری هست ؟

 1. مامانم    مریم

سلام
چهار روز بعد تاخیر معمولا بی بی چک جواب درست میده ولی باز فردا صبح با اولین ادرار صبح تست کنین

 1. زهرا

سلام من یکسالی هس جلوگیری ندارم.وباردارنشدم وپریودی هام جلوترازتاریخ ماه قبلم میشه ومقدارقاعدیگمم کمه.ولی الا دوروزه ازتاریخی ک بایدجلوترازتاریخ ماه قبل میشدم پریودنشدم حالت تهوع دارم عایاحاملگیه یان

 1. مامانم    زهرا

سلام
از بی بی چک استفاده کنین

 1. هانیه

سلام من ۳۶ سالمه دو ماه برای بارداری اقدام کردم ولی بی فایده بود بعد متوجه شدم مشکل تیرویید دارم و دکترم تا خوب شدن تیرویید اجازه بارداری رو بمن نداد الان هم تیروییدم کم کاره و قرص میخورم و با قرص نرماله و دوباره یماهه برای بارداری اقدام کردم...

سلام من ۳۶ سالمه دو ماه برای بارداری اقدام کردم ولی بی فایده بود بعد متوجه شدم مشکل تیرویید دارم و دکترم تا خوب شدن تیرویید اجازه بارداری رو بمن نداد الان هم تیروییدم کم کاره و قرص میخورم و با قرص نرماله و دوباره یماهه برای بارداری اقدام کردم فعلا هیچ علایمی از بارداری ندارم جز تنگی نفس خیلی نگرانم باردار نشم سنم هم بالا رفته راهنماییم کنین اگه این ماهم بی نتیجه بود به دکتر مراجعه کنم یا نه؟
با تشکر

ادامه مطلب
 1. مامانم    هانیه

سلام
کم کاری تیروئید اگر کنترل بشه مانعی برای بارداری نیست ، اقدام به بارداری هم همیشه در دفعات اول موفق نمیشه و زوجین تا یک سال هم اگر در بارداری موفق نشن نابارور شناخته نمیشن، روزهای تخمک گذاریتون نزدیکی داشته باشین.

 1. بهار

سلام من دوهفته بعد پریودم همش حالت تهوع دارم امروز ۲۵ پریودی هستم به نظرتون ممکنه باردار باشم البته بعضی وقتا سرگیجه دارم خیلی زود هم عصبانی میشم

 1. مامانم    بهار

سلام
باید تا روز تاخیر پریود صبر کنید بعد از بی بی چک استفاده کنید

 1. سارینا

سلام من چند سال بودازقرصای ضدبارداری استفاده میکردم گذاشتم کنار واسه بارداری مجددبعدازاون پریودیموخیلی نامنظم کرده اباباوجود نامنظم بودن حامله میشم یانه

 1. سپیده

سلام ازتون خواهش میکنم جوابمو بدین.
من ۲۳ فروردین ماه رابطه اورال و آنال داشتم دقیق یادم نمیاد که وقتی التشون به واژنم خورد از روی لباس زیر بود یا نه اما میدونم که ابی وارد واژن نشده یعنی منظورم اینه دخولی اصلا اصلا صورت نگرفته ولی مطمئن نیستم که...

سلام ازتون خواهش میکنم جوابمو بدین.
من ۲۳ فروردین ماه رابطه اورال و آنال داشتم دقیق یادم نمیاد که وقتی التشون به واژنم خورد از روی لباس زیر بود یا نه اما میدونم که ابی وارد واژن نشده یعنی منظورم اینه دخولی اصلا اصلا صورت نگرفته ولی مطمئن نیستم که ناگهانی ابشون رو واژنم نریخته باشه از اون موقع تا الان ک دوماه میکذره سر موقع و دقیق پریود شدم بدون یک روز عقب انداختن اما الان دل درد و معده درد دارم و اطراف نافم درد میکنع و شکمم بزرگ شده یجورایی میتونه نشونه بارداری باشه؟؟؟؟؟ جواب بی بی چک ۱۰ روز پیش منفی شد و دوماه دقیق مریود میشدم اما تکرر ادرار و ترشحات سفید رو دارم میتونه بارداری باشه یا علائم بیماری گوارشی؟؟؟؟؟؟؟؟???????????????توروخدا جواب بدین لطفا

ادامه مطلب
 1. مامانم    سپیده

سلام
عزیزم وقتی شما پریود شدید یعنی باردار نیستید.

 1. نازی

من ۸روزه ای وی اف کردم خیلی سردرد دارم وروزهای اولکمر درد شکم درد داشتم الانم حس سنگینی معدمد اذیت میکنه

 1. پرنسان

سلام من و نامزدم نزدیکی داشتیم بدون دخول منی هم اصلا به بدن من نخورد ولی از پیشاب مطمئن نیستم بعد 5 روز پریود شدم احتمال بارداری وجود داره؟

 1. مامانم    پرنسان

سلام
نه نیست.

 1. مهسا

سلام من در دوران پریودی و بعد از پریودی نزدیکی داشتم
و اکثر علایم بارداری که یادداشت کردید رو دارم
ایا میشه به بی بی چک اطمینان کرد
یکی از دوستان تقریبا یک ماه پیش هم‌پریود شده بود و هم‌بی بی چک استفاده کرده بود و علایمی مشابه من داشت اما بی بی...

سلام من در دوران پریودی و بعد از پریودی نزدیکی داشتم
و اکثر علایم بارداری که یادداشت کردید رو دارم
ایا میشه به بی بی چک اطمینان کرد
یکی از دوستان تقریبا یک ماه پیش هم‌پریود شده بود و هم‌بی بی چک استفاده کرده بود و علایمی مشابه من داشت اما بی بی چک منفی بود بعد از ازمایش خون متوجه شد بارداره
ایا این ممکنه

ادامه مطلب
 1. مامانم    مهسا

سلام
بی بی چک میتونه خطا داشته باشه ولی درصدش کمه، شما بعد از تاخیر پریود با اولین ادرار صبح از بی بی چک استفاده کنید جوابی که میده مورد اطمینانه، برای اطمینان میتونین تکرار کنین.

 1. ریحانه

سلام من زمان قاعدگی رانمیدانم فراموش کردم ما فقط یک بار دخول انجام شد روز 14 قاعدگی بود الان من نمیدانم چه وقت پریود میشم وقت آن را گم کردم قبل یک هفته پیش ازمایش خون گرفتم و منفی بود بعد یک هفته دیگر 5 از علائم بارداری را دارم تا امروز هم پریود...

سلام من زمان قاعدگی رانمیدانم فراموش کردم ما فقط یک بار دخول انجام شد روز 14 قاعدگی بود الان من نمیدانم چه وقت پریود میشم وقت آن را گم کردم قبل یک هفته پیش ازمایش خون گرفتم و منفی بود بعد یک هفته دیگر 5 از علائم بارداری را دارم تا امروز هم پریود نشدم مانند خستگی و سینه ورم و درد شدید وادرار زیاد سرگیجه کمر درد و پا درد شدید
کمکم کنید من نمی دانم چکار کنم سریع جواب بدید

ادامه مطلب
 1. مامانم    ریحانه

سلام
از بی بی چک استاده کنید.

 1. رها

البته بايد اين رو هم بگم كه اين ماه هم چندين بار نزديكي داشتيم.حتي روز تخمك گذاري هم نزديكي داشتيم.

 1. رها

سلام من حدود ٦ساله كه ازدواج كردم و الان يك ساله كه داريم واسه بچه دار شدن اقدام ميكنيم.ماه پيش عليرغم هميشه كه پريودم يا به موقع بود يا چند روز زودتر ٣روز با تاخير بود، الانم كه روز ٢٠ام پريوديم هستم سينه هام خيلي درد ميكنه و پاها و لگنم هم خيلي...

سلام من حدود ٦ساله كه ازدواج كردم و الان يك ساله كه داريم واسه بچه دار شدن اقدام ميكنيم.ماه پيش عليرغم هميشه كه پريودم يا به موقع بود يا چند روز زودتر ٣روز با تاخير بود، الانم كه روز ٢٠ام پريوديم هستم سينه هام خيلي درد ميكنه و پاها و لگنم هم خيلي درد ميكنن و در ضمن معدم هم نفخ زياد داره. احتمال داره باردار باشم؟؟؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    رها

سلام
احتمالش هست بعد از تاخیر از بی بی چک استفاده کنین.

 1. بیتا

سلام ۲۱سالم ۴سال ازدواج کردم ومن ۷ماه تواقدامم الان۳روزمونده به پری حالت تهوع دارم صبح هاوآب دهانم مدام جمع میشه وهرنیم ساعت دستشویی میرم برای دفع ادراراحتنال داره باردارباشم؟

 1. مامانم    بیتا

سلام
بعد از تاخیر پریود از بی بی چک استفاده کنید.

 1. فاطمه

سلام وقت بخیر.
من همیشه پریودم جلو می ندازه ۲ تا ۵ روز و معمولا ۵ روز خونریزی داریم این ماه خون ریزیم ۳ روز بود.تخمک ریزی ۱۴ روز بعد پریوده. برای منم ک دورهام کمتر از ۷ روز همینجوره؟

 1. مامانم    فاطمه

سلام
معمولا زمان تخمک گذاری 14 روز قبل از پریوده خانوم هاست.

 1. ،،،

سلام من بذاق دهانم خیلی زیاد شده بنظرتون حامله ام

 1. مامانم    ،،،

سلام
فقط با یک علامت؟؟؟؟ تا تاخیر پریود صبور باشین

 1. پری

سلام من در چند ماه اخیر شش روز پریودم جلو انداختم تو این ماه شب چهاردهم پریودم نزدیکی داشتم الان قرار بوده دوازدهم پریود بشم ولی هنوز پریود نشدم احتمال بارداری هس یا نه

 1. مامانم    پری

سلام
از بی بی چک استفاده کنید.

 1. فریبا

سلام من دوره پریود منظمی دارم حدود دوماه و خورده ای هست که قصد بچه دار شدن داریم الان که علامات بارداری رو خوندم به جز سه تا بقیه رو داشتم کیه روز مونده به پریودم اگه الان تست کنم جواب درست میده یا نه ممنون

 1. مامانم    فریبا

سلام
باید تا روز تاخیر پریود صبر کنید.

 1. طناز

سلام ببخشید من همه این علائم رو دارم اما بازم مطمئن نیستم
از کجا مطمئن شم ...!!?

 1. مامانم    طناز

تا روز تاخیر پریود صبر کنید بعد از بی بی چک استفاده کنید.

 1. زهرا

سلام روز هفتم پریودی نزدیکی داشتیم چون بعد از نزدیکی لکه خون دیدم قرص اورژانسی مصرف کردم بعد از چند روز خون ریزی 3روزه داشتم چون قصد بارداری داریم دوباره اقدام کردیم تاریخ پریودیم 17 بوده ولی 4 روز از پریودیم گذشته هنوز نشدم روز هجدهم بی بی چک...

سلام روز هفتم پریودی نزدیکی داشتیم چون بعد از نزدیکی لکه خون دیدم قرص اورژانسی مصرف کردم بعد از چند روز خون ریزی 3روزه داشتم چون قصد بارداری داریم دوباره اقدام کردیم تاریخ پریودیم 17 بوده ولی 4 روز از پریودیم گذشته هنوز نشدم روز هجدهم بی بی چک زدم منفی بود آیا احتمال بارداری هست یا خیر ؟سینه هام تیر میکشه کمر درد سر گیجه هم دارم.

ادامه مطلب
 1. مامانم    زهرا

سلام
بعد از تاخیر از بی بی چک استفاده کنید جواب سوالتونو بگیرید.

 1. فاطمه

سلام من با نامزدم حدود یک ماه و نیم پیش رابطه داشتم و دو روز بعدش ب طور سنگین به مدت 8روز پریود شدم که قبلا هم اینطور پریودی ایی نداشتم و قبلش هم از دمنوش رازیانه استفاده کردم..با این حال الان دو هفته ایی میشه که در ماه جدید پریود نشدم..سابقه...

سلام من با نامزدم حدود یک ماه و نیم پیش رابطه داشتم و دو روز بعدش ب طور سنگین به مدت 8روز پریود شدم که قبلا هم اینطور پریودی ایی نداشتم و قبلش هم از دمنوش رازیانه استفاده کردم..با این حال الان دو هفته ایی میشه که در ماه جدید پریود نشدم..سابقه تاخیر در پریودی هم قبلا داشتم ولی برخی از علائم حاملگی مثل درد شکم و خستگی و حساسیت سینه ها و... رو دارم.. ایا احتمال بارداری هست؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    فاطمه

سلام
از بی بی چک استفاده کنید ولی احتمالش صفره.

 1. m

سلام. من با نامزدم رابطه جنسی از پشت داشتم که یکم از منیشو ریخت تو. وقتی داشتم با دستمال پاک میکردم دستمال کاملا خیس بود و باواژنم برخورد داشت . غروب همون روز پریود شدم الان ده روز گذشته ولی حالت تهوع و سرگیجه دارم دلمم ضعف میره و زیرشکمم سمت چپ...

سلام. من با نامزدم رابطه جنسی از پشت داشتم که یکم از منیشو ریخت تو. وقتی داشتم با دستمال پاک میکردم دستمال کاملا خیس بود و باواژنم برخورد داشت . غروب همون روز پریود شدم الان ده روز گذشته ولی حالت تهوع و سرگیجه دارم دلمم ضعف میره و زیرشکمم سمت چپ درد خفیف دارم. یعنی ممکنه حامله باشم؟؟؟؟ توروخدا زود جواب بدین اگه حامله باشم برای سقطش راه حل خونگی وجود نداره؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    m

سلام
پریود بعد رابطه یعنی باردار نیستید.

 1. مریم

خدا به همه منتظرای نی نی.سالمشو هدیه بده

 1. مامانم    مریم

الهی آمین

 1. mohsen

سلام‌ من ۱۸ روز پیش با نامزدم رابطه داشتم مینیم ریخت رو سینش بعدش پاکش کردم بعد رفتم دستمو شستم با اب اومدم دستمو به واژنش زدم و یه لحظه التم به واژنش خورد تقریبا ۲ هفتس یبوست داره ولی دو روزه که یبوستش بهتر شده ولی خارش دست پا داره یعنی سوزن...

سلام‌ من ۱۸ روز پیش با نامزدم رابطه داشتم مینیم ریخت رو سینش بعدش پاکش کردم بعد رفتم دستمو شستم با اب اومدم دستمو به واژنش زدم و یه لحظه التم به واژنش خورد تقریبا ۲ هفتس یبوست داره ولی دو روزه که یبوستش بهتر شده ولی خارش دست پا داره یعنی سوزن سوزن میشه و هیچ حالت دیگیی نداره احتمال بارداری وجود داره لطفا زود جواب بدین ممنون میشم خیلی اضطرارییه جواب بدین

ادامه مطلب
 1. مامانم    mohsen

سلام
احتمالش صفره، روند تغذیه شون رو اصلاح کنن تا یبوستشون برطرف بشه

 1. mohsen

سلام‌ من تقریبا ۱۸ روز با نامزدم نزدیکی داشتم ولی منی رو سینش ریختم و زود براش پاک کردم ولی رفتم اب رو دستم ریختم دستمو شستم و دست به واژنش زدم ولی الت خودمو خوب تمیز کردم ولی ۱ صدم ثانیه بهش برخورد کرد احتمال بارداری وجود داره یا نه ؟ لطفا زود...

سلام‌ من تقریبا ۱۸ روز با نامزدم نزدیکی داشتم ولی منی رو سینش ریختم و زود براش پاک کردم ولی رفتم اب رو دستم ریختم دستمو شستم و دست به واژنش زدم ولی الت خودمو خوب تمیز کردم ولی ۱ صدم ثانیه بهش برخورد کرد احتمال بارداری وجود داره یا نه ؟ لطفا زود جواب بدین

ادامه مطلب
 1. مامانم    mohsen

سلام
احتمالش نزدیک به صفره

بارگذاری بیشتر ...

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location