امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


4 راه دقیق تشخیص بارداری

4 راه دقیق تشخیص بارداری

چه مدت طول می کشد تا خانمی متوجه شود که باردار است؟

در ابتدا، لازم است به یاد داشته باشید که همه انسان ها، در همه حال مشتاقانه در انتظار اضافه کردن یک عضو جدید به خانواده خود هستند. همچنین، شما باید درک کنید که سایر زنان هم مانند شما مشتاق تایید وضعیت بارداری در بدن خود هستند. اما، برای تایید وضعیت بارداری در بدن هر زنی، لازم است او مدتی را صبر کند، چون نمی تواند در ظرف یک روز از وضعیت بارداری خود مطمئن شده و تصورات و رویاهایش در مورد داشتن یک نوزاد زیبا، در مدت کوتاهی به حقیقت بپیوندد.
جالب است بدانید که زمان لانه گزینی تخمک بارور شده در دیواره رحم هر زنی با زنان دیگر متفاوت است. در واقع، می-توان ادعا کرد که این مدت می تواند از 10 تا 14 روز پس از لقاح اتفاق افتد. تنها نکته ای که پس از لانه گزینی تخمک بارور شده در دیواره رحم زنان باردار می تواند شروع حاملگی در بدن را به استحضار فرد و اطرافیانش برساند، مشاهده علائم اولیه آغاز دوران بارداری در بدن زنان و یا انجام تست های مختلف بارداری است، که حاملگی فرد را تایید می کنند.

دوره های مختلف بارداری در بدن زنان:

به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، به یاد داشته باشید که آشنایی با چگونگی اتفاق افتادن فرایند بارداری در بدن یک زن، برای تمام افراد می تواند بسیار جالب و مهیج باشد. در ادامه این مقاله، به دوره های مختلف این فرایند اشاره خواهیم کرد. مهم ترین این مراحل عبارتند از:
• نکته اول در فرایند بارداری هر خانمی، اتحاد بین اسپرم های همسر او و تخمک بالغ زن می باشد. در واقع، زمانی که این این اتفاق در بدن خانمی رخ داد، دوران باروری او شروع خواهد شد. لازم است به یاد داشته باشید که این حالت، عمدتا پنج روز بعد از تخمک گذاری روی می دهد.
• همچنین، به خاطر داشته باشید که نکته بسیار مهم در فرایند باروری یک زن، لقاح تخمک او با اسپرم همسرش می باشد. در واقع، تنها در این زمان است که لوله های فالوپ زنی باز خواهد شد.
• پس از رخ دادن فرآیند لقاح در رحم زنان، تخمک لقاح یافته که با عنوان "زایگوت" شناخته می شود، به سلول های بسیار زیادی تقسیم شده و تلاش می کند که این حالت را در داخل رحم مادر باردار حل و فصل نماید. پس از آن که تقسیمات سلولی در رحم زنان باردار انجام گرفت ،رشد تخمک آغاز شده و پس از مدتی، تبدیل به یک جنین واقعی خواهد شد.
• اگر در روند بارداری خانمی مشکلی پیش نیاید، روند بارداری به طور طبیعی در بین روزهای 6 تا 12 پس از تخمک گذاری تکنیل خواهد شد. اما، به عنوان خانمی که قصد باردار شدن دارید، فراموش نکنید که در طول این مرحله، تایید بارداری برای خود فرد و پزشک متخصص زنان و زایمان کاری دشوار و حتی در برخی موارد، غیرممکن خواهد بود.
• بعد از این که تخمک بارور شده، عمل لانه گزینی را در دیواره رحم زن باردار انجام داد، بدن فرد باردار شروع به ترشح هورمونی به نام هورمون hCG می کند که به آن "هورمون حاملگی" نیز گفته می شود.
• بعد از این مرحله است که هورمون بارداری می تواند به راحتی از طریق انجام آزمایش خون و یا آزمایش ادرار، شناسایی شده و بارداری فرد تأیید گردد.

alaem-bardari-s1.jpg

4 روش علمی تشخیص بارداری:

آیا به عنوان یک زن جوان، در حال تلاش برای باردار شدن هستید و قصد دارید تا به راحتی و در اسرع وقت، حامله بودن خود را تشخیص دهید؟ در ادامه این مقاله، به چند روش متداول که برای مشخص شدن وضعیت بارداری زنان مورداستفاده قرار می گیرند، اشاره خواهیم کرد. این روش ها عبارتند از:

1. بهترین راه تشخیص بارداری ، آزمایش خون :

اولین و بهترین روش مطمئن برای دانستن این که زنی باردار است و یا نه، گرفتن نمونه خون و انجام آزمایشات لازم بر روی آن می باشد. اگر نمونه خون گرفته شده از یک زن شامل هورمون HCG و یا هورمون بارداری باشد، جواب تست مثبت شده و بارداری او را تایید خواهد نمود. برای اطمینان از پاسخ به دست آمده از آزمایش خون، فرد می تواند این تست را پس ازگذشت 10 روز از زمان تخمک گذاری در بدن خود انجام دهد، به این معنی که باید 3 تا 4 روز از لانه گزینی تخمک بارور شده در دیواره رحم زن بگذرد، تا آزمایش خون بتواند حکم قطعی در مورد بارداری او بدهد.

2.آزمایش ادرار راهی برای تشخیص بارداری:

هر زن جوانی که در حال برنامه ریزی برای داشتن یک نوزاد جدید است، می تواند در طی چند روز بعد از زمان حذف دوره ماهانه خود، تست بارداری ادرار را انجام دهد، تا با این آزمایش بتواند باردار بودن خود را به اطرافیان اعلام کند. در واقع، زمانی که هورمون HCG در ادرار زنی شروع به ترشح کند، می توان از باردار بودن او مطمئن شد و گزارش بارداری این خانم را به همه اعلام نمود. در نهایت، لازم است بدانید که معمولا، برای به دست آوردن نتیجه دقیق و درست، این نوع آزمایش پس از گذشت 6 تا 7 روز از عمل لانه گزینی تخمک بارور شده و یا بعد از گذشتن 12 روز از عمل تخمک گذاری در بدن زنان انجام می شود.

3. انجام تست بارداری با استفاده از بی بی چک:

اگر شمادر حال تلاش برای باردار شدن هستید و به کلینیک و یا یک بیمارستان انجام آزمایش خون و یا تست ادرار دسترسی ندارید، می توانید آزمایش های تشخیص بارداری را خودتان در خانه انجام دهید. فراموش نکنید کیت های مختلف تشخیص بارداری در بازار موجود هستند، که می توانند به راحتی در خانه و یا حتی در محل کار، باردار بودن زنان را تأیید کنند.
به یاد داشته باشید که در هنگام استفاده از کیت های تست بارداری، شما باید به منظور آزمایش ادرار خود، چند قطره ادرار را در قسمت آزمایشی کیت وضعیت بارداری ریخته و ظرف چند دقیقه وضعیت بارداری در بدن خودتان را مشخص کنید. اما به یاد داشته باشید که این روش، گاهی اوقات نتایج نادرستی را به فرد استفاده کننده ارائه می دهد. به همین دلیل است که پزشکان متخصص زنان و زایمان استفاده از کیت های تست بارداری خانگی را زیاد قابل اعتماد نمی دانند.

alaem-bardari-s3.jpg

4. از بین رفتن دوره ماهانه در زن باردار:

یکی دیگر از نشانه های طبیعی که امکان دارد باردار بودن زنی را به اطلاع او برساند، از بین رفتن دوره قاعدگی در بدن او می باشد. در واقع، به یاد داشته باشید در صورتی که برای زنی امکان انجام آزمایش ادرار و خون وجود نداشته و کیت های تست بارداری خانگی نیز در دسترس او نباشد، خانم می تواند با استناد بر از دست دادن دوره ماهانه در بدنش از حاملگی خود مطمئن شده و خبر به دنیا آمدن عضو جدید را به اطرافیانش بدهد.
اما در بسیاری از موارد، پس از این که وضعیت بارداری زنی با استناد به از دست دادن دوره قاعدگی در بدن او مشخص شد، فرد نیاز دارد تا برای اطمینان بیشتر با یک دکتر متخصص زنان و زایمان ملاقات کرده و گزارش بالینی را برای تایید آغاز دوران بارداری در بدنش، از او دریافت کند.
در نهایت، به یاد داشته باشید که در تمام موارد، بهتر است در صورت امکان برای تشخیص وضعیت بارداری در بدن خود به یک پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید، چون در طول فاز اول از دوران بارداری، رشد و توسعه کودک صورت می گیرد. فراموش نکنید که اگر نقصی در روند رشد فرزند داخل رحم شما روی دهد، پس از تولد دیگر شانسی برای به دست آوردن سلامتی دوباره او وجود ندارد. به همین دلیل، لازم است زنان بلافاصله بعد ار مطلع شدن از وضعیت بارداری در بدن خود در اولین زمان ممکن به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده و از دستورالعمل های او برای حفظ سلامتی خود در دوران بارداری و رشد مناسب فرزندشان استفاده کنند.
امیدواریم شما هم ، با مطالعه این مقاله درک کرده باشید که برای انجام آزمایش به منظور به دست آوردن جواب درست و دقیق در مورد وضعیت بارداری در بدنتان، حداقل باید 10 روز از زمان حذف دوره ماهانه شما بگذرد، تا بتوانید مطمئن شوید که حامله هستید.

 

نظر (62)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. کوجولو

سلام خانم دکتر من 14 روزه پریودیم عقب افتاده اخرین پریودیم10 اسفند وپاکیم 17 وحدود22 هم رابطه داشتیم بی بی چک زدم منفی بود ازمایش خونم دادم منفی بود ولی چون قبلن کیست وتنبلی تخمدان داشتم وبرای برطرف شدنش امپول زدم می خواستم ببینم میشه که باردار...

سلام خانم دکتر من 14 روزه پریودیم عقب افتاده اخرین پریودیم10 اسفند وپاکیم 17 وحدود22 هم رابطه داشتیم بی بی چک زدم منفی بود ازمایش خونم دادم منفی بود ولی چون قبلن کیست وتنبلی تخمدان داشتم وبرای برطرف شدنش امپول زدم می خواستم ببینم میشه که باردار باشم .علائمی چون خسته وبی خال بودن .کمر درد .سرد وگرم شدن وزیادم گشنم میشه

ادامه مطلب
 1. مامانم    کوجولو

سلام
بهتره امروز هم از بی بی چک استفاده کنین اگر منفی بود و قبلا هم سابقه کیست دارین بهتره به پزشک مراجعه کنین.

 1. یار

سلام خانم دکتر بنده پریود منظم داشتم جلوگیریمون هم به صورت طبیعی بود الان 4 ٥روزاززمان پریود شدنم گذشته امانشدم علایم سندرم قبل از قاعدگی رو دارم چند روز پیش هم یه لک خونی دیدم به نظرتون باردارم؟آيااز عفونت هم ميشه آدم پ نشه؟

 1. مامانم    یار

سلام
از بی بی چک استفاده کنید.

 1. تنها

ممنونم بابت توجهتون

 1. تنها

سلام خانوم دکتر من بعدی هفته از پریود نزدیکی داشتم بدون جلوگیری الان ی هفته از نزدیکی گذشته وتو کمرم درد دادم حالت تهوع خیلی کم وبیحالی و سردرد دلیلش چی میتونه باشه

 1. مامانم    تنها

سلام
باید تا روز تاخیر صبر کنین و روز تاخیر از بی بی چک استفاده کنید.

 1. Mahdi

سلام من با همسرم رابطه داشتیم ولی اصلا اسپرمم ب واژن همسرم نخورده الان دوره عادتش عقب افتاده دلیلش چیه

 1. مامانم    Mahdi

سلام
دلایل دیگه ای هم میتونه باعث تاخیر بشه، میتونین از بی بی چک استفاده کنین تا خیالتون راحت بشه.

 1. مهسا

سلام وقت بخیر من دو ماه تو اقدامم دکترم برام چندتا قرص حین پریود نوشته بود که یکی رو از روز سوم و دیگری رو روز 10 شروع کنم همچنین امپول. تو ماه اول 3 روز جلو انداختم و بجای 13شهویور تو 10 شهریور پریود شدم و تو این ماه الان 17 مهر هستش ولی پریود...

سلام وقت بخیر من دو ماه تو اقدامم دکترم برام چندتا قرص حین پریود نوشته بود که یکی رو از روز سوم و دیگری رو روز 10 شروع کنم همچنین امپول. تو ماه اول 3 روز جلو انداختم و بجای 13شهویور تو 10 شهریور پریود شدم و تو این ماه الان 17 مهر هستش ولی پریود نشدم و بی بی چک منفیه ایا باردار هستم یانه؟؟؟ تو رو خدا زود جواب بدین دل آشوب دارم. سونوگرافی برم معلوم میشه باردارم؟؟؟

ادامه مطلب
 1. مهسا

سلام وقت بخیر من دو ماه تو اقدامم دکترم برام چندتا قرص حین پریود نوشته بود که یکی رو از روز سوم و دیگری رو روز 10 شروع کنم همچنین امپول. تو ماه اول 3 روز جلو انداختم و بجای 13شهویور تو 10 شهریور پریود شدم و تو این ماه الان 17 مهر هستش ولی پریود...

سلام وقت بخیر من دو ماه تو اقدامم دکترم برام چندتا قرص حین پریود نوشته بود که یکی رو از روز سوم و دیگری رو روز 10 شروع کنم همچنین امپول. تو ماه اول 3 روز جلو انداختم و بجای 13شهویور تو 10 شهریور پریود شدم و تو این ماه الان 17 مهر هستش ولی پریود نشدم و بی بی چک منفیه ایا باردار هستم یانه؟؟؟ تو رو خدا زود جواب بدین خیلی دل اشوب دارم. سونوگرافی بدم معلوم میشه؟؟؟؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    مهسا

سلام
اگر باردار باشید روز بعد تاخیر هم بی بی چک نشون میدهه ، احتمالا مصرف داروها پریودتتون رو جا به جا کرده.

 1. سولماز

الهی من دورت بگردم خانم دکتر اگه میشه جواب منم بدین سوالم رو پرسیدم ولی بالا نیومده اگه امکانش هست به آدرس ایمیل ام بدین

 1. سولماز

سلام تو خدا کمکم کنین من۲۵ یا ۲۴ مرداد پریود شدم و روز ۱۱ شهریور با نامزدم نزدیکی سطحی داشتم ایشون ارضا شدن ولی مایع مطمئن نیستم که تو واژنم ریخته شد من هنوز باکره هستم چون استرس دارم روز بعدش یعنی ۱۲شهریور دوتا قرص اورژانسی خوردم ولی باز ته دلم...

سلام تو خدا کمکم کنین من۲۵ یا ۲۴ مرداد پریود شدم و روز ۱۱ شهریور با نامزدم نزدیکی سطحی داشتم ایشون ارضا شدن ولی مایع مطمئن نیستم که تو واژنم ریخته شد من هنوز باکره هستم چون استرس دارم روز بعدش یعنی ۱۲شهریور دوتا قرص اورژانسی خوردم ولی باز ته دلم شدیدا استرس داشتم به یه دکتر زنان رفتم ایشون دوتا امپول نوشتن من استفاده کردم گفتن حتما و صددرصد یه هفته بعد پریود میشی من دقیقا بعد از ظهر هفتمین روز پریود شدم اولین روز لکه بینی بود روز دوم و سوم خون ریزی بود ولی نه مثل ماهای قبل بعدش دوباره رفتم پیش همون دکتر برام سونو نوشتن رحم و ضمائم تو جوابش کیست نوشته بود و نوشته بود توده ای مشخص نشده بعدش من خودم رفتم آز خون دادم منفی بود الان نمیدونم از استرسه یا چی احساس میکنم تو شکمم یه جورایی میشه الان میخاستم ببینم با این اوصاف احتمال بارداری دیگه نیست درسته؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    سولماز

سلام
نه عزیزم نیست نگران نباش

 1. خاطره

سلام خسته نباشین من پریودی منظم دارم ولی تقریبا یک هفته میشه از وقت پریودم گذشته و پریود نشدم ممکنه باردار شده باشم ؟؟

 1. مامانم    خاطره

از بی بی چک استفاده کنین.

 1. لیلا

سلام خسته نباشید
ایا امکان اینکه قبل از تاریخ پریود از بارداری مطلع شویم وجود داره ؟ در صورتی که در زمان تخمک گذاری رابطه وجود داشته باشه .
متشکرم

 1. زهرا

سلام دردوران تخمک گذاری رابطه محافظت نشده داشتم دخول صورت نگرفت ولی الت شوهرم باواژنم برخوردداشت ایادراین صورت اگرمایع اولیه ریخته بشه باردارمیشم؟

 1. مامانم    زهرا

سلام
بله احتمالش هست، بعد از تاخیر پریود از بی بی چک استفاده کنین.

 1. مامانم    زهرا

سلام
اگر اسپرمی که مایع اولیه هم دارای اسپرم هست وارد واژن بشه بله احتمال بارداری هست

 1. عاطفه

سلام من ۸ روز از پریودیم گذشته به نظر شما باردارم چون هیچ علایمی از بارداری ندارم??

 1. مامانم    عاطفه

سلام
از بی بی چک استفاده کنین

 1. سلدا

سلام
من حدود یک هفته قبل از زمان پریود شدنم لکه قهوهای دیدم که فکر کردم پریودیم شروع شده اما زمان که گذشت اثری از پریودی نبود و من غسل کردم امرو 3 روز از زمان پریودیم گذشته اما هنوز پریود نشدم البته تست خانگی هم دادم اما منفی بود اما همچنان...

سلام
من حدود یک هفته قبل از زمان پریود شدنم لکه قهوهای دیدم که فکر کردم پریودیم شروع شده اما زمان که گذشت اثری از پریودی نبود و من غسل کردم امرو 3 روز از زمان پریودیم گذشته اما هنوز پریود نشدم البته تست خانگی هم دادم اما منفی بود اما همچنان سوزش معده در شب دارم و احساس میکنم خیلی سریع اضافه وزن داشتم و اینکه پاهام اول صبح سنگین هستش و ورم مختصر دارد و اینکه پریودیم همیشه با منظم بوده و اینکه شاید یکی دو روز جلو می افتاد الان باید چکار کنم
راهنمایی کنید

ادامه مطلب
 1. مامانم    سلدا

باید پریودتون به تاخیر بیفته بعد از بی بی چک استفاده کنین تا ببینین باردارید یا نه

 1. زهرا

سلام ،من و شوهرم نزدیکی به طور کامل داشتیم به طوری که اب منی داخل واژنم ریخته شد و بالافاصله از قرص ال دی استفاده کردم و هنوز که ده ساعت گذشته هیچ علائمی از قرص ال دی ندارم،از کجا باید بدونم که باردار نشدم
لطفا کمکم کنین

 1. مامانم    زهرا

سلام
تا روزی که در پریودتون تاخیر نیفته نمیتونید بفهمید باردار هستید یا نه

 1. سولماز

سلام
حدود دو ماه از پریودی من میگذره
من پریود نامنظم و تنبلی تخمدان دارم
حدود یک هفته بعد از اخرین روز پریودیم ، منی همسرم روی واژنم ریخت و دخول صورت نگرفت ، ۲۱ روز بعد از اون موضوع ، بیبی چک گذاشتم ولی منفی بود ، حدود دوماه بعد از اون رابطه بیبی...

سلام
حدود دو ماه از پریودی من میگذره
من پریود نامنظم و تنبلی تخمدان دارم
حدود یک هفته بعد از اخرین روز پریودیم ، منی همسرم روی واژنم ریخت و دخول صورت نگرفت ، ۲۱ روز بعد از اون موضوع ، بیبی چک گذاشتم ولی منفی بود ، حدود دوماه بعد از اون رابطه بیبی چک استفاده کردم ولی بازم منفی بود
دکتر برام سونو نوشت ، تو سونو هم چیزی ندید و فقط گفت پلی کیستیک داری ، آیا من باردار نیستم!؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    سولماز

سلام
قطعا باردار نیستید.

 1. مریم

سلام من خیلی دوسدارم بارداربشم ولی متاسفانه هربارنزدیکی کردیم نشده ومن خیلی سردشدم به نزدیکی چیکارکنم ایا بی بی چک قطعی نشون میده وشکی درجوابش نیس من هربارنزدیکی کردم وبعدش استفاده کردم منفی نشون داده

 1. مامانم    مریم

سلام
باید بعد از تاخیر پریود از بی بی چک استفاده کنید.

 1. Haniieh

سلام خسته نباشبن من ۴ روز از پریودم میگذره ...تکرر ادرار دارم ولی تست یه ۷ط خیلی خیلی کمرنگ افتاد احتمال بارداری هس؟

 1. مامانم    Haniieh

سلام
خط کم رنگ نشانه بارداریه

 1. راحیل

سلام من جواب سونوگرافی تشخیص بارداری داده، آیا نیاز هست که آزمایش بدم یا اینکه صددرصد قابل اعتماد جواب سونوگرافی؟؟؟؟؟؟؟؟

 1. مامانم    راحیل

سلام
اگر ساک بارداری دیده شده دیگه نیازی به آزمایش نیست.

 1. راحیل

سونوگرافی تشخیص داده ک باردارم ، اما آزمایش نرفتم چون فکر میکردم کیست دارم ، آیا تشخیص سونوگرافی کافی نیست آزمایش هم انجام بدم ؟

 1. مامانم    راحیل

سلام
اگر ساک بارداری دیده شده نیازی به آزمایش نیست.

 1. باران

با سلام خدمت شما بنده ۲ ماه پیش ۲۲ پریود شدم و ماه بعدش ۱۸ هم با اینکه پریود تقریبا منظمی دارم ایمنماه ۳ روز عقب افتاده پریودم.و این ماه چند بار با همسرم نزدیکی بدون مراقبتدداشتم احتمال بارداری بنده چقدره و چکار باید انجام بدهم ممنون میشم جواب...

با سلام خدمت شما بنده ۲ ماه پیش ۲۲ پریود شدم و ماه بعدش ۱۸ هم با اینکه پریود تقریبا منظمی دارم ایمنماه ۳ روز عقب افتاده پریودم.و این ماه چند بار با همسرم نزدیکی بدون مراقبتدداشتم احتمال بارداری بنده چقدره و چکار باید انجام بدهم ممنون میشم جواب بدید سپاس از سایت خوبتون

ادامه مطلب
 1. مامانم    باران

سلام
با توجه به چند روز تاخیر در ماههای قبل زمان پریودتون رو محاسبه کنین، اگه از تاریخش گذشته باشه از بی بی چک استفاده کنید، اگه باردار باشین به پزشک مراجعه کنین تا ادامه بارداریتون رو به سلامت طی کنین

 1. سارا

سلام ببخشید من نزدیک سه سال ازدواج کردم تقریبا تو این سه سال هم میخواستیم بچه دار شیم ولی نشد من خیلی ازمایش دادم گفتن مشکلی نداری همسر هم ازمایش اسپرم داد و گفتن اونم مشکلی نداره الان علت اینکه بچه دار نمیشیم چی میتونه باشه خیلی نگرانم چون هم من...

سلام ببخشید من نزدیک سه سال ازدواج کردم تقریبا تو این سه سال هم میخواستیم بچه دار شیم ولی نشد من خیلی ازمایش دادم گفتن مشکلی نداری همسر هم ازمایش اسپرم داد و گفتن اونم مشکلی نداره الان علت اینکه بچه دار نمیشیم چی میتونه باشه خیلی نگرانم چون هم من هم همسرم بشدت بچه دوست داریم بعد من پریودم فقط نامنظمه ولی کیست ندارم از کجا بدونم زمان تخمک گذاری من کی هست ،؟ممنون میشم اگه کمک کنید .

ادامه مطلب
 1. مامانم    سارا

سلام
معمولا 14 روز قبل پریود روز تخمک گذاریه، میتونید از کیت تشخیص روز تخمک گذاری استفاده کنید، سعی کنید نوع تغذیه تون رو تغییر بدین و بیشتر غذاهای گرم مزاج استفاده کنید.

 1. رقی

سلام خسته نباشین من بهمن ۲۱ پریودم تموم شد وتا روز تخمک گذاری رابطه داشتم احتمال حاملگی چنددرصده و الان زیرشکمم درد میکنه منظورم رحمم هستش میشه کمکم کنین من دوست دارم مادر شم

 1. مامانم    رقی

سلام
تا روز تاخیر باید صبر کنید بعد از بی بی چک استفاده کنید.

 1. زهره

سلام وقت‌بخیر . من حدودا ۲۵ این ماه پریودیم بود و ۲۲ همین ماه من نزدیکیم محافظت شده بود ولی در انتهای رابطه کاندوم پاره شد و مقداری از منی همسرم داخل واژن ریخته شد که بلافاصله من سرویس بهداشتی رفتم و پس از نشستن روی سنگ توالت همون مقدار خارج شد...

سلام وقت‌بخیر . من حدودا ۲۵ این ماه پریودیم بود و ۲۲ همین ماه من نزدیکیم محافظت شده بود ولی در انتهای رابطه کاندوم پاره شد و مقداری از منی همسرم داخل واژن ریخته شد که بلافاصله من سرویس بهداشتی رفتم و پس از نشستن روی سنگ توالت همون مقدار خارج شد از واژن(پوزیشن رابطه هم به صورت داگ استایل بوده) . با فاصله حدودا چهل دقیقه تا یک ساعتی بعد از این اتفاق از قرص اورژانسی استفاده کردم . حالا با گذشت چند روز، درد شکمی دارم که هی میگیره و ول میکنه و هم اینکه ترشحاتم زیادتر شده و ترشحات زرد و سفید دارم که سفید بیشتر شده . حالا میخواستم بدونم که احتمال حاملگیم هست ؟ ایا حامله شدم ؟ یا اینکه اثر قرص اورژانسی هست

ادامه مطلب
 1. مامانم    زهره

سلام
اگه بعد از بعد ازز 22 ماه که 25 ماه بود پریود شدید یعنی دیگه باردار نیستید ولی اگه در این تاریخ پریود نشدید میتونید از بی بی چک استفاده کنید.

 1. سمیرا

سلام
من 4 سال عروسی کردم خیلی دوست دارم بچه دار بشم اما شوهرم راضی نیستند به نظر شما چه جوری میتونم یه جورایی گولش بزنم و بچه دار بشم؟
آیا به محض اقدام در زمان تخمک گذاری شانسی برای بارداری دارم؟
ممنون اگه جواب بدید.

 1. مامانم    سمیرا

سلام
اینکه بخواین همسرتون رو گول بزنین کار درستی نیست، من توصیه میکنم باهاشون صحبت کنبد و راضیشون کنید، میتونید از روش های روانشناسی استفاده کنید، مطالعه کنید و از این راه همسرتون رو راضی کنید، اگه خودتون نتونستین میتونین تنهایی برین پیش مشاور...

سلام
اینکه بخواین همسرتون رو گول بزنین کار درستی نیست، من توصیه میکنم باهاشون صحبت کنبد و راضیشون کنید، میتونید از روش های روانشناسی استفاده کنید، مطالعه کنید و از این راه همسرتون رو راضی کنید، اگه خودتون نتونستین میتونین تنهایی برین پیش مشاور ایشون کمکتون میکنن.

ادامه مطلب
بارگذاری بیشتر ...

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location