امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


نحوه استفاده از بیبی چک تست بارداری

نحوه استفاده از بیبی چک تست بارداری

آیا شما به عنوان یک مادر، می خواهید از چگونگی بارداری خودتان در هفته پنجم آگاه شوید؟ در این مقاله بیان می شود که برای اطمینان از بارداری، راحت ترین راه این است که مادر یک تست بارداری در خانه انجام دهد. شما برای دریافت بیبی چک می توانید به داروخانه های محلی که در دسترس است، مراجعه نموده و به راحتی آن را خریداری کنید. علاوه بر این، لازم است بدانید که استفاده کردن از بیبی چک و فهمیدن نتایج آن بسیار آسان است. انواع مختلفی از کیت های بارداری در شکل ها، اندازه ها و رنگ های متفاوت در بازار وجود دارد. شما می توانید طیف وسیعی از نوار تست، آزمایش ادرار و آزمون های دیجیتالی را برای آگاهی از بارداری خودتان انتخاب نمایید.

نحوه استفاده از بیبی چک :

همه اصول و دستورالعمل های استفاده از بیبی چک ، گام به گام بر روی بروشور آن برای شما نوشته شده است. به طور معمول، شما باید برای تست ادرار خود از بیبی چک تست استفاده کرده و چند دقیقه برای دیدن نتیجه آن منتظر باشید. اگر جواب تست شما مثبت یا منفی شد به آن اعتماد نکنید، زیرا نتایج این بیبی چک می تواند اشتباه شود. پس برای اطمینان از جواب تست بارداری خود، قبل از این که احساسات بر شما غلبه کند، می توانید بار دیگر، آزمون بیبی چک در ادرار خود را برای بار دوم چک نمایید. در حین انجام این آزمایش برخی شرایط گیج کننده شما را درگیر خواهد نمود که شما باید قبل از هر گونه نتیجه گیری آن-ها را درک نمایید.

به دست آمدن جواب مثبت غلط و منفی غلط در تست های بیبی چک !

درستی جواب بعضی از بی بی چک های بارداری ، به وجود هورمون گنادوتروپین جفت انسانی (hCG) در ادرار زنان باردار بستگی دارد، تا تشخیص بارداری درست باشد. سطح ترشح هورمون hCG پس از انجام عمل لقاح به شدت در زنان افزایش می یابد، اما برای این که سطح ترشح این هورمون به درجه قابل قبولی برسد و شما بتوانید آزمایش ادرار را برای تشخیص بارداری خود به کار ببرید، نیاز به زمان بیشتری خواهید داشت. در نتیجه، اگر شما در اوایل بارداری خود، کاملا از نتایج این آزمایش ها مطمئن شدید، باز هم ممکن است جواب منفی کاذب باشد.
شانس به دست آمدن نتیجه جواب مثبت کاذب در مقایسه با نتایج منفی کاذب کمتر می باشد. نتایج مثبت کاذب زمانی اتفاق می افتد که بیبی چک می گوید شما باردار هستید، در واقع درست نبوده و شما باردار نیستند. حتی زمانی که خون و یا پروتئین موجود در ادرار شما زیاد باشد، هم ممکن است جواب آزمایش درست نباشد. استفاده از داروهای کنترل تشنج، آرام بخش ها و خواب آورها ممکن است باعث نشان دادن نتایج مثبت کاذب در بیبی چک شما باشند. بنابراین اگر شما تحت هر شرایطی، یکی از این داروها را مصرف می کنید، همیشه عاقلانه و با دقت بیشتری این کیت ها را بررسی مجدد، استفاده نمایید.

babycheck1.jpg

علل شکست استفاده از تست های بارداری خانگی:

نتایج بارداری کاذب زمانی به دست می آید که شما به عنوان یک خانم در معرض بارداری هستید :
• داروهای خاصی در این زمان مصرف کنید.
• انجام آزمایشات برای تست بارداری خیلی زودتر از زمان موعود صورت گیرد.
• دستورالعمل های ارائه شده برای استفاده از کیت های تست بارداری را با دقت دنبال نکرده باشید.
• از کیت تست بارداری که تاریخ انقضا آن پایان یافته باشد، استفاده کنید.
• در ادرار شما، مقدار زیادی از مایعات مصرفی روزانه وجود داشته باشد.
از این رو، نتایج به دست آمده از هیچ بیبی چکی 100 درصد درست نیست، به همین خاطر لازم است به یاد داشته باشید که نتایج به دست آمده از بیبی چک بارداری کامل نبوده و بستگی به عوامل زیادی دارد. در این موارد، به شما توصیه می شود تا با متخصص زنان و زایمان برای روشن شدن بیشتر موضوع، مشورت نمایید. در نهایت، هرگز با عجله بارداری اولیه خود را به همه مژده ندهید، اجازه دهید همه موارد و مشکلات درباره بارداری شما حل و فصل شود، سپس آن را به دیگران بگویید.

تست بالینی:

زمانی که شما نمی توانید به طور کامل به تست بارداری که انجام داده اید تکیه کنید، در نهایت شما باید به یک کلینیک معتبر به منظور اطلاع از بارداری خود مراجعه نمایید. در این کلینیک، شما با دادن یک آزمایش ادرار حرفه ای و بهداشتی و نیز انجام آزمایش کامل خون برای تشخیص بارداری، از شرایط خود مطمئن خواهید شد. با انجام این آزمایشات، شما پاسخ تمام سوالات خود را دریافت نموده، و مطمئن خواهید شد که باردار هستید یا نه.
در درمانگاه ها و مراکز مجهز، امکان گرفتن تست های دیگر، به همان صورتی که پزشک معالج شما تجویز نموده است، وجود دارد. تعداد آزمایشاتی که به منظور تشخیص بارداری و اختلالات موجود در جنین استفاده می شود، کم است. برای اندازه گیری سطح هورمون موجود در خون شما و پیدا کردن یک سرنخ در مورد وجود هر گونه اختلال در دوران بارداری شما، این آزمایشات به طور کامل انجام می گیرد. در نهایت، انجام تست های بالینی، در مورد آنچه تمامی چیزهایی که در اوایل دوران بارداری خود انتظار دارید، به شما کمک کرده و آگاهی لازم را به شما و همسرتان خواهد داد.
انتخاب یک بیمارستان مجهز و معتبر گام مهم دیگری است تا شما بدانید که آیا باردار هستید یا نه. در واقع، این نکته بسیار مهم است که شما به عنوان زنی که در معرض بارداری قرار دارید تصمیم به دادن تست بارداری در یک بیمارستان زنان و زایمان خوب بگیرید.

babycheck2.jpg

یکی از بهترین کارهایی که شما می توانید در دوران بارداری برای خود و جنینتان انجام دهید، مراجعه به بیمارستانی است که پرسنل آن توانسته باشند رکورد حفظ و پیگیری تغییرات انجام گرفته در زنان باردار و جنینشان را بشکنند. از پرسیدن هر گونه پرسش و جمع آوری اطلاعات در مورد بارداری در بیمارستانی که انتخاب نموده اید، دریغ نکنید. بودن در یک بیمارستان معتبر و آشنایی با علائم و مشکلات دوران بارداری، به شما احساس راحتی خواهد داد و در نهایت تا هنگام زایمان و روز نهایی بارداری ، بهترین راه را به شما و همسرتان نشان خواهد داد.
متخصص زنان و زایمان، معمولا به شما خواهد گفت که برای رفتن به سفر در هفته های اول دوران بارداری دست نگه دارید. او همچنین مسئول هدایت و راهنمایی شما درباره دوران بارداری بوده و به شما کمک خواهد کرد تا با تغییرات بدنتان مقابله نموده و با آن ها کنار بیایید. از طرفی دیگر، راهنمایی های پزشک معالج، به شما کمک می کند تا هر گونه اختلال در جنین و یا دوران بارداری خود را شناسایی کنید. آن ها شما را در مورد مراقبت های قبل از زایمان هدایت کرده و همچنین در مورد شیوه زندگی صحیح و تغذیه مناسب برای چند ماه بعدی بارداری که برای شما نیاز است، مشاوره خواهند داد. به یاد داشته باشید که با توجه به نقش مهم متخصص زنان و زایمان پشت سر گذاشتن این دوره و سازگاری با وقایع اتفاق افتاده در دوران بارداری، با انتخاب عاقلانه شما، کاری آسان خواهد بود!

 

نظر (51)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. شبنم

سلام اگر بی بی چک کلا سفید باشه و هیچ خطی نشون نده دلیلش چیه؟

 1. مامانم    شبنم

سلام
بی بی چک خرابه

 1. سارا

سلام نزدیک دوماهه پریود نشدم پریودامم منظم بوده همیشه این بار نشدم امروزم بی بی زدم منفی بود سینه هامم درد میکنه ینی باردار نیسم ؟

 1. مامانم    سارا

سلام
با اولین ادرار صبح از بی بی چک استفاده کنین اگر منفی بود عامل دیگه ای مانع پریود شدنتون میشه.

 1. ناز

سلام من یه هفته از موعد پریودم میگذره ، از دور روز قبلش لکه بینی داشتم تا الان ، از بیبی چک استفاده کردم خط کمرنگی زیر خط بنفش اومد ، بنظرتون بارادارم؟

 1. مامانم    ناز

سلام
خط کم رنگ نشانه بارداریه میتونین آزمایش بدین.

 1. مامانم    ناز

سلام
خط کم رنگ نشانه بارداریه عزیزم ، شما باردارید ، میتونی آزمایش خون بدی تا مطمئن شی.

 1. میترا

سلام من بعد رابطه با همسرم حدود ۱۰ ساعت بعد قرص اورژانسی خوردم .۱۴روز بعد عادت شدم یه هفته زودتر از موعد عادتی هر ماهم .احتمال بارداری وجود داره.؟؟ممنون میشم راهنمایم کنید

 1. اسی    میترا

خو پریود شدی دیگه باردار نیستی

 1. مامانم    میترا

سلام
زمانی که خانومی بعد از نزدیکی پریود میشه یعنی باردار نیست

 1. سارا

‌سلام آره با وجود ۲بار پریود شدن و بی بی چک منفی بعد ۲ ماه باز احتمال بارداری هست ؟ رابطه بدون دخول بوده و احتمال پیشاب بعد از انزال

 1. مامانم    سارا

سلام
نخیر احتمالش صفره و شما باردار نیستید

 1. صحرا

اگر ۳روز قبل قرص اورژانسی مصرف کرده باشین و سه روز بعد بیبی چک استفاده کنید منفی باشد یعنی اشتباه است جواب

 1. مامانم    صحرا

بی بی چک فقط بعد از تاخیر پریود جواب مطمئن میده

 1. صحرا

اکه ۹روز قبل پریود شدن بیبی چک مصرف کنیم جوابش درسته یا نه

 1. مامانم    صحرا

بی بی چک بعد از تاخیر پریود جواب میده

 1. مژگان

سلام من ۳۲روزه ک از پریودم میگذره.میخوام بارداربشم دوماه ک جلوگیری نکردم.قبلا ۲۵ ۲۶روزه پریودمیشدم ولی فعلانشدم.کی میتونم از بی بی چک استفاده کنم؟

 1. مامانم    مژگان

سلام
اولین روزی که از تاریخ پریودتون گذشت میتونین از بی بی چک استفاده کنین.

 1. مینا

سلام من پروییدی نامنظم دارم سه هفته پیش تستم منفی بود امروز تستم دو خط داره یکی فرمز و روی تی ی هاله پرنگ که با چشم دیده میشه اما قرمز نیست یکم تو هاله صورتی سفیده امکان داره باردار باشم

 1. مامانم    مینا

سلام
خط کم رنگ نشانه بارداریه ، دوباره تست کنین

 1. مهتاب

سلام روز بخیر
من یادم نیست برج قبل کی پریود شدم
اما ۱۹ اردیبهشت سکس داشتم
اما هیچ دخولی انجام نشد
روی واژینالم ارضا شد همسرم.
و اینکه من هنوز باکره هستم.
از اون روز ۲۴ روز میگذره
من هنوز پریود نشدم
دوبار بی بی چک گرفتم منفی بوده
به نظرتون درصد...

سلام روز بخیر
من یادم نیست برج قبل کی پریود شدم
اما ۱۹ اردیبهشت سکس داشتم
اما هیچ دخولی انجام نشد
روی واژینالم ارضا شد همسرم.
و اینکه من هنوز باکره هستم.
از اون روز ۲۴ روز میگذره
من هنوز پریود نشدم
دوبار بی بی چک گرفتم منفی بوده
به نظرتون درصد بارداریم چقدره؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    مهتاب

سلام
باید حدود پریودتون رو بدونید به نظرم یه هفته دیگه صبر کنین بعد از بی بی چک استفاده کنین.

 1. صدف

سلام من پريودم عقب افتاده ي هفتس و الانم از بي بي چك استفاده كردم ي خط كم رنگ روي قسمت منفي افتاده يعني چي

 1. مامانم    صدف

سلام
خط کم رنگ بی بی چک نشانه بارداریه.

 1. بهار

سلام خسته نباشید الان ۱۲ روز از موعد پریودیم میگذره هنوز پریود نشدم و برای بارداری اقدام کردیم ولی ۵ روز بعداز موعد پریودی بیبی چک امتحان کردم ولی منفی بود احتمال داره حامله باشم ولی تست منفی نشون داده باشه؟من تا قبل این ماه همیشه پریودی منظمی...

سلام خسته نباشید الان ۱۲ روز از موعد پریودیم میگذره هنوز پریود نشدم و برای بارداری اقدام کردیم ولی ۵ روز بعداز موعد پریودی بیبی چک امتحان کردم ولی منفی بود احتمال داره حامله باشم ولی تست منفی نشون داده باشه؟من تا قبل این ماه همیشه پریودی منظمی داشتم!

ادامه مطلب
 1. مامانم    بهار

سلام
بعد از دوازده روز تاخیر بی بی چک جواب مطمئنی میده دوباره امتحان کنید.

 1. فاطمه

سلام ببخشید بهترین زمان استفاده از بی بی چک بعد رابطه چه زمانی است؟

 1. مامانم    فاطمه

سلام
بعد از تاخیر پریود

 1. شبنم

سلام من از بی بی چک استفاده کردم منفی بود چند ساعت بعد ی هال کمرنگ افتاد یعنی باردارم

 1. مامانم    شبنم

سلام
بله خط کم رنگ نشانه بارداریه ، تبریک میگم

 1. لیلا

سلام خسته نباشید من یک هفته پیش با شوهرم رابطه داشتم و فقط مقداری از ابش با التم برخورد کرده من باکره هستم امکان بارداری وجود داره

 1. مامانم    لیلا

سلام
اگر در دوران تخمک گذاری رابطه صورت گرفته باشه و آب مرد وارد واژن بشه احتمالش هست ولی در غیر این صورت احتمالش خیلی کمه

 1. زهرا

سلام من دیروز بعدازظهر بی بی چک زدم دوخط شد یه خطش کمرنگ امروز صبح دوباره بی بی زدم منفی شدیه هاله هس ولی البته دیشبم خیلی اب خوردم و دسشوییم زیاد میرفتم من لکه بینی هم داشتم که امروز قطع شده مارک بی بی چکا هم یکیه روژان جفتش

 1. مامانم    زهرا

سلام
صبح با اولین ادرار دوباره امتحان کنید.

 1. الهام

سلام ببخشیدپریودم چندروزه عقب افتاده ماه قبل هم قرص اووسیزمصرف کردم الانم با بی بی چک که تست میکنم یه خط قرمز پررنگ طرفهcاومد وبعداز۷یا۸دیقه یه خط نازک صورتی اومد اونطرفt جوابش چیه توروخدا کمک کنین ممنون

 1. مامانم    الهام

سلام
خط کم رنگ نشانه بارداریه ، با آزمایش خون مطمئن بشید.

 1. پریسا

سلام خسته نباشیدمن ۱۹برج۵عمل تخمک کشی داشتم و۳۰ام همان ماه پریودشدم امااین دوره تاالان۷ روزک۶ عقب انداختم خیلی نگرانم یعنی چی میتونه باشه

 1. مامانم    پریسا

سلام
از بی بی چک استفاده کنید.

 1. مریم

سلام.من۱۰ روزه پریودیم عقب افتاده.دو روز پیش بی بی چک قطره چکانی استفاده کردم یک خط قرمز فقط تو ناحیه c داشت.ولی کل ناحیه‌ی t تا حایی ک میرسید ب خط قرمز رنگ داخل ناخیه c صورتی کمرنگ بود. از قرص متفورمین استفاده میکنم برای پلی کیستیک. خیلی...

سلام.من۱۰ روزه پریودیم عقب افتاده.دو روز پیش بی بی چک قطره چکانی استفاده کردم یک خط قرمز فقط تو ناحیه c داشت.ولی کل ناحیه‌ی t تا حایی ک میرسید ب خط قرمز رنگ داخل ناخیه c صورتی کمرنگ بود. از قرص متفورمین استفاده میکنم برای پلی کیستیک. خیلی نگرانم...این یعنی جی به نظر شما؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    مریم

سلام
با اولین ادرار صبح از بی بی چک استفاده کنید اگر خط دوم کم رنگ هم بود یعنی باردارید، آزمایش خون هم جواب قطعی به شما میده.

 1. بهناز

سلام من ماه قبل ۲۵ مرداد پریود شدم واین ماه یه نزدیکی بدون جلوگیری داشتم ۲۴ ماه ولی ۰.۵ساعت بعد از نزدیکی قرص HDمصرف کردم و الان با گذشت ۵ روز پریود نشدم احتمال بارداری وجود داره ؟

 1. مامانم    بهناز

سلام
از بی بی چک استفاده کنید اگه باردار باشید قطعا نشون میده

 1. زهرا

سلام من از بیبی چک استفاده کردم یه خط پررنگ در قسمت بالا ظاهر شد نتیجه چیه الان؟؟

 1. مامانم    زهرا

برای مثبت شدن باید دو خط ظاهر بشه ، یک خط نشانه منفی بودنه

 1. مهسا

سلام من بیلی چک امتحان کردم یک خط پررنگ و خط بعدی کم رنگ بود . جوابش چیه .

 1. مامانم    مهسا

سلام
خط کم رنگ به معنی مثبت بودن بارداری هست ، تبریک میگم شما باردارید

 1. ثریا

سلام و خسته نباشید من دو هفته پیش نزدیکی مشکوک داشتم منتهی قرص مصرف نکردم آیا میشه الان از بی بی چک استفاده کنم ؟ آیا درست جواب میده؟

 1. کارشناس مامانم    ثریا

سلام عزیزم , باید حدود یک هفته از زمان پریودت گذشته باشه تا بتونی از بی بی چگ استفاده کنی , الان بهترین روش برای درست نتیجه گرفتن آزمایش خونه هستش.

 1. نگار

سلام و خسته نباشید , آیا ممکنه بی بی چک نتیجه اشتباه بده؟

 1. کارشناس مامانم    نگار

سلام عزیزم , نخیر معمولا بی بی چک اگر درست در زمانش استفاده بشه نتیجه درست بهتون میده و فقط در زمان هایی نتیجه کاذب نشان میده که :
• داروهای خاصی در این زمان مصرف کنید.
• انجام آزمایشات برای تست بارداری خیلی زودتر از زمان موعود صورت گیرد.
•...

سلام عزیزم , نخیر معمولا بی بی چک اگر درست در زمانش استفاده بشه نتیجه درست بهتون میده و فقط در زمان هایی نتیجه کاذب نشان میده که :
• داروهای خاصی در این زمان مصرف کنید.
• انجام آزمایشات برای تست بارداری خیلی زودتر از زمان موعود صورت گیرد.
• دستورالعمل های ارائه شده برای استفاده از کیت های تست بارداری را با دقت دنبال نکرده باشید.
• از کیت تست بارداری که تاریخ انقضا آن پایان یافته باشد، استفاده کنید.
• در ادرار شما، مقدار زیادی از مایعات مصرفی روزانه وجود داشته باشد.
از این رو، نتایج به دست آمده از هیچ بیبی چکی 100 درصد درست نیست، به همین خاطر لازم است به یاد داشته باشید که نتایج به دست آمده از بیبی چک بارداری کامل نبوده و بستگی به عوامل زیادی دارد.

ادامه مطلب
 1. رویا

عالی بود خیلی ممنون مطالبتان جدیده مثل خیلی از سایتا کپی نیست خسته نباشید

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location