امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


17 نشانه دختر بودن جنین

rsz_bigstock-newborn-baby-girl-in-a-knitted-15286046

همه ما می‌دانیم که دختران کوچک، شایان ستایش هستند، زیرا برکت وجود آن‌ها در خانه، سؤال کردن بی‌حساب و مراقبت از والدین، در آینده باعث می‌شود که مادر لبخند زده و با عشق فرزندش، وجود خود را پر کند. بودن دختر در هر خانه، احساس بسیار زیبایی است که شاید بیشتر والدین از آن بهره‌مند نشده و برخی دیگر، برای این احساس زیبا سال‌ها منتظر مانده‌اند تا یک دختر بچه زیبا و خوش‌زبان داشته باشند؛ بنابراین، اگر شما هم به عنوان یک مادر باردار امیدوار هستید که جنین داخل شکمتان یک دختر باشد، ممکن است مشتاق باشید که جنس فرزند خود را در طول دوران حاملگی بدانید. اگر چنین است، بدانید که سونوگرافی بهترین راه برای تشخیص جنسیت فرزند شما بوده، اما تنها راه نیست. در ادامه این مقاله، روش‌های غیرعلمی را که اجداد ما سال‌ها از آن‌ها استفاده کرده و دختر بودن  نوزاد را در دوران بارداری حدس زده‌اند، برای شما معرفی می‌کنیم.

برای اطلاع از علائم دختر بودن جنین این مطلب 16 علامت دختر بودن جنین در دوران بارداری را بخوانید.

علائم دختر بودن جنین داخل رحم مادر، در دوران بارداری:

به خاطر داشته باشید که نشانه‌های خاصی وجود دارد که دختر یا پسر بودن جنین درون رحم شما را در دوران بارداری نشان می‌دهد با این حال، فراموش نکنید که همیشه، پیشگوئی جنسیت جنین داخل رحم زنان، با توجه به این علائم حتماً درست نیست. این نشانه‌ها عبارتند از:

1-  قرارگیری جنین در قسمت بالای رحم مادر باردار جنین دختر:

 اگر به نظر می‌رسد که جنین شما در دوران بارداری، در قسمت بالای رحم قرار دارد، به احتمال زیاد  نوزاد شما یک دختر است. همچنین، اگر بیشتر وزن  نوزاد در وسط شکم مادر جمع شده باشد، این حالت نیز نشان‌دهنده دختر بودن بچه داخل شکم مادر می‌باشد.

2- ویار صبحگاهی در بارداری از علائم دختر دار شدن:

اگر زن باردار، صرف‌نظر از سه ماه اول دوران بارداری خود، ویار صبحگاهی را در ماه‌های بعدی این دوران نیز تجربه کند، نوزاد درون رحم او یک دختر بچه است. جالب است بدانید که دختر بودن جنین داخل رحم زنان باردار، با افزایش سطح هورمونی بدن و پایین آوردن قند خون مادر ارتباط نزدیکی دارد.

3- سریع بودن ضربان قلب مادر باردار جنین دختر:

 اگر ضربان قلب شما در دوران بارداری بالا باشد؛ یعنی 140 تا 160 ضربه در دقیقه بزند، ممکن است جنین داخل رحم شما یک دختر بچه باشد.

4- روغنی و آکنه‌دار بودن پوست بدن  در بارداری جنین دختر:

اگر حاملگی زنی همراه با بروز بثورات جلدی روی پوست بدن باشد، به احتمال زیاد جنین داخل رحم او دختر خواهد بود. در واقع، دختر بودن جنین داخل رحم زنان بارداری بر روی هورمون‌های بدن مادر اثر گذاشته و تعادل آن‌ها را به هم می‌زند.

5- میل زنان حامله به مصرف مواد غذایی شیرین در بارداری جنین دختر:

اگر زنی در دوران بارداری خود، میل شدیدی به مصرف مواد غذایی شیرین مانند انواع شکلات‌ها و بستنی‌ها نشان داده و به مصرف غذاهای تند یا ترش علاقه نشان ندهد، به احتمال زیاد، جنین داخل رحم او یک دختر بچه خواهد بود.

6- شدید بودن نوسانات خلقی زنان در بارداری جنین دختر:

 اگر زنی در دوران بارداری خود تغییرات شدید خلقی مانند تحریک‌پذیری، افسردگی و خشم را تجربه کند، احتمالاً جنین داخل رحم او یک دختر بچه خواهد بود.

7- نوع خوابیدن زنان در دوران بارداری از علائم جنسیت جنین:

 اگر زنی بیشتر اوقات دوران حاملگی خود را بر روی سمت راست بدن بخوابد، این حالت می‌تواند تولد یک دختر بچه را در آینده‌ای نزدیک نشان دهد.

8- نوع بافت و میزان براق بودن موی زنان در بارداری:

اگر موهای زن حامله در دوران بارداری نازک شده و حالت طبیعی و شاداب خود را از دست بدهد، به این معنی است که او یک دختر را در داخل رحم خود حمل می‌کند؛ در حالی که براق و شاداب شدن موهای زنان در دوران حاملگی تولد یک پسر را در آینده‌ای نزدیک نشان می‌دهد.

9- رنگ ادرار زنان باردار:

جالب است بدانید که رنگ ادرار زنان در طی دوران بارداری می‌تواند جنسیت  نوزاد درون رحم را به مادر نشان دهد. اگر رنگ ادرار مادر باردار، زرد رنگ باشد، به این معنی است که جنین داخل رحم او یک دختر بچه خواهد بود.

10- شاد و راضی بودن مادر از دوران بارداری خود در بارداری جنین دختر:

اگر زنی در دوران بارداری، از وضعیت خود راضی و خشنود باشد، حتماً یک دختر به دنیا خواهد آورد.

اگر به دنبال راهکار برای دختر دار شدن هستید این مطلب 8 راهکار برای دختردار شدن مادر باردار را بخوانید.

11- اندازه سینه زنان در دوران حاملگی:

هنگامی که پستان سمت چپ زنی در دوران بارداری کمی بزرگ‌تر از سینه سمت راست او باشد، طوری که این تفاوت در اندازه سینه‌ها قابل‌توجه بوده و زیاد به چشم آید، به این معنی است که مادر، یک دختر بچه را در داخل رحم خود حمل می‌کند!

12- آزمایش خوردن سیر برای تشخیص جنسیت جنین:

هنگامی که زن بارداری سیر می‌خورد، اگر با خوردن آن بوی بدنش تغییر نکند، جنین داخل رحم او دختر بچه خواهد بود؛ اما اگر بوی سیر به سرعت از منافذ بدن مادر خارج شده و از فاصله دور هم به مشام برسد، این حالت نشان‌دهنده پسر بودن جنین داخل رحم مادر باردار است.

13- رویاهای مادر باردار در مورد جنسیت  نوزاد:

جنسیت جنین داخل رحم زنان باردار با رویاهای مادر در مورد آن، مخالف است؛ یعنی اگر مادری در رویاهای خود یک پسر بچه ببینید، احتمالاً در آینده صاحب دختر خواهد شد.

14- علاقه  نوزاد نوپای قبلی در مورد جنسیت جنین داخل رحم مادر خود:

 این علامت در مورد مادرانی است که برای بار دوم باردار شده‌‌اند. اگر فرزند اول شما پسر بوده و علاقه‌مند به بارداری مادر خود باشد، احتمال دارد که جنین داخل شکم شما یک دختر باشد؛ اما اگر او هیچ علاقه‌ای به حاملگی مادر از خود نشان ندهد، ممکن است نوزاد یک پسر باشد.

15- نقش وزن پدر در جنسیت جنین:

نیاکان ما بر این باور بودند که اگر وزن پدر در دوران بارداری، افزایش یابد، به احتمال زیاد فرزند او دختر خواهد بود.

16- شکل بینی مادر باردار:

اگر در شکل بینی مادر باردار هیچ تغییری مشاهده نشود، احتمالاً جنین داخل رحم او دختر خواهد شد؛ اما اگر بینی مادر حامله طی نه ماه دوران بارداری در حال رشد بوده و روز به روز گسترده‌تر شود، نشان می‌دهد که جنین داخل رحم او پسر است.

17- ظاهر شدن خط تیره بر روی شکم زنان باردار:

 خط تیره که بر روی شکم زنان حامله ظاهر می‌شود، می‌تواند نشانگر جنسیت  نوزاد باشد. با توجه به اعتقاد عموم، اگر جهت این خط به بالای ناحیه شکم مادر کشیده شده و ادامه یابد، او یک پسر بچه را حامله است؛ اما اگر جهت این خط به سمت زیر شکم بوده و ادامه‌دار نباشد، نشان می‌دهد که شما یک دختر بچه را باردار هستید.

البته در نظر داشته باشید که این نشانه‌ها ممکن است در بعضی از مادران، جنسیت جنین را درست نشان داده و در بعضی دیگر، این گونه نباشد؛ اما اگر بتواند علائم موجود در بدن خود را به عنوان یک مادر حامله، درست پیش‌بینی کنید، حتماً مادر ممتازی خواهید بود؛ در غير اين صورت، فقط از شگفت‌انگیز بودن دوران بارداری خود لذت ببريد. گام اول، برای انتخاب درست جنسیت جنین در دوران بارداری این است که بدانید:

جنسیت نوزاد توسط پدر تعیین می‌شود، زیرا او حامل کروموزوم‌های XY است و از کروموزوم X یا Y پشتیبانی می‌کند؛ اما مادر دارای کروموزوم‌های XX بوده و فقط یکی از کروموزوم‌های X او در به وجود آمدن جنین مؤثر است؛ بنابراین، اگر آرایش ژنتیکی کروموزوم‌ها XX باشد (پدر از کروموزوم X خود کمک گرفته باشد)، جنین داخل رحم مادر دختر بچه خواهد بود؛ اما اگر آرایش ژنتیکی کروموزوم‌ها XY باشد، جنین پسر بوده و کروموزوم متفاوت پدر در تعیین جنسیت او تأثیر داشته است. به طور متوسط، 200 میلیون اسپرم که حاوی کروموزوم X یا Y هستند، در حین مقاربت از بین می‌روند و تنها یک اسپرم با کروموزوم X یا کروموزوم Y با تخمک لقاح یافته و برای تشکیل  نوزاد، آن را تحریک می‌کند.

جالب است بدانید که روش‌های مختلفی برای تأثیر گذاشتن بر روی ترکیبات کروموزومی جنین وجود دارد. در واقع، روش‌های انتخاب جنسیتی خاصی می‌توانند کروموزوم X پدر را برای تصدیق تولد دختر بچه حمایت کنند

برای اطلاع از چگونگی تغذیه برای دختر دار شدن این مطلب 5 + 1 ماده غذایی برای دختردار شدن را بخوانید

چگونه می‌توان شانس والدین را برای داشتن یک دختر بچه افزایش داد؟

   به خاطر داشته باشید که راه‌های مختلفی برای افزایش شانس زنان جهت داشتن یک دختر بچه وجود دارد. این در حالی است که شواهد نشان می‌دهد برخی از این روش‌ها مؤثر بوده و برخی دیگر، نیز ممکن است برای همه مادران کارکرد خوبی نداشته باشد. این روش‌ها به شرح زیر می‌باشند.

1- روش شاتل برای دختر دار شدن:

این روش تغییر جنسیت جنین درون رحم زنان از دهه 1960 مورد استفاده قرار گرفته و بسیار شناخته‌شده است. جالب است بدانید که میزان موفقیت آن 75٪ است. اساس کار روش شاتل این است که جنسیت نوزاد با زمان سپری‌شده برای رسیدن اسپرم به تخمک تعیین می‌شود. معمولاً کروموزوم Y سریع‌تر از کروموزوم X شنا می‌کند، اما برای مدت کوتاهی می‌تواند زنده بماند. در مقابل، کروموزوم X بیشتر از کروموزوم Y انعطاف‌پذیر بوده و دوام بیشتری دارد؛ بنابراین، اگر رابطه جنسی زوجین دو تا چهار روز قبل از انجام عمل تخمک‌گذاری در بدن مادر صورت گیرد، کروموزوم Y مایع اسپرم، به مدت طولانی برای رسیدن به تخمک زنده نخواهد ماند و کروموزوم X خود را به تخمک رسانده و باعث تولد نوزاد با جنسیت دختر خواهد شد. به گفته دکتر شاتل که با عنوان پدر لقاح آزمایشگاهی شناخته می‌شود، زوج‌هایی که خواهان دختر هستند، باید زمانی که ترشحات مخاط رحمی زن شفاف بوده و به رنگ سفیده تخم‌مرغ است از داشتن رابطه جنسی اجتناب کنند، زیرا این حالت در بدن زنان نشان‌دهنده انجام عمل تخمک‌گذاری است؛ اما اشکالات این روش به شرح زیر می‌باشد:

  • اجتناب از رابطه جنسی در این زمان، احتمال بارداری زنان را به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.
  • همچنین، در این روش محدودیت زمانی وجود داشته و زوج باید در یک زمان خاص، برای انجام این کار آماده باشند تا بتوانند موفق شوند.

2- روش ولان برای دختر دار شدن:

این روش که توسط دکتر الیزابت ولان طراحی شده است، میزان موفقیت 57٪ دارد. در این روش، بر زمان رابطه جنسی زوجین جهت داشتن دختر بچه تأکید زیادی شده است. اگر رابطه جنسی پدر و مادر، هنگامی که درجه حرارت پایه بدن زن در بالاترین اندازه یعنی اوج تخمک‌گذاری است، صورت گیرد، به احتمال زیاد آن‌ها شاهد تولد یک دختر بچه خواهند بود. در واقع، این روش معتقد است که مقاربت جنسی باید یک روز قبل از اینکه دمای پایه مادر به حداکثر خود برسد، انجام گیرد تا جنین داخل رحم دختر باشد، زیرا کروموزوم X موجود در اسپرم زمان لازم را برای رسیدن به تخمک دارد؛ اما برای پسردار شدن، بهتر است عمل مقاربت یک روز بعد از افزایش دمای پایه بدن مادر انجام شود؛ اما اشکالات این روش به شرح زیر است:

  • این روش تقریباً شبیه روش شاتل است.
  • نتایج تحقیقات اخیر محققان بر این باور است که زمان رابطه جنسی نمی‌تواند جنسیت جنین را تعیین کند.

3- روش اسیدی برای دختر دار شدن:

بنیان‌گذاران این روش معتقدند که مادر باید در روزهای نزدیک به عمل تخمک‌گذاری، مواد غذایی اسیدی زیاد مصرف کند، زیرا کروموزوم Y اسپرم‌ها، با شانس کمتری در شرایط اسیدی زنده مانده و برای لقاح یافتن با تخمک تلاش می‌کند؛ در حالی که کروموزوم X در چنین محیطی بهتر رشد نموده و خود را برای ترکیب با تخمک آماده خواهد نمود. اگر شما به عنوان یک زن در حال تلاش برای باردار شدن، مشکلی با مصرف مواد غذایی اسیدی ندارید، می‌توانید سرکه، نوشابه و انواع شکلات‌ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید و از مصرف غذاهای قلیایی مانند بادام، خیار، سیب و آوکادو دور باشید. همچنین، در این دوره بهتر است نسبت‌های کوچک‌تری از سدیم، پتاسیم و کافئین را در برنامه غذایی خود داشته باشید، زیرا این عناصر محیط رحم شما را به شدت قلیایی می‌کنند. اشکالات روش اسیدی برای تعیین جنسیت جنین داخل رحم زنان باردار عبارتند از:

  • بعضی از مواد غذایی اسیدی مانند مرکبات در هنگام مصرف اثر قلیایی بر بدن داشته و می‌توانند شانس مادران را برای داشتن دختر به شدت کاهش دهند. همچنین، حالت اسیدی برخی از مواد غذایی مناسب بدن برخی زنان نبوده و ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد.

 

نظر (0)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location