5 پیشنهاد جذاب برای انتخاب موکت اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

انتخاب کفپوش ایمن برای اتاق کودک، یکی از دغدغه های والدین است. پوشش های سخت و سرد برای کف اتاق خواب کودکان مناسب نیستند. در میان کفپوش های نرم و قابل انعطاف، موکت جایگاه بالاتری از دیگر محصولات دارد. بحث ایمنی در انتخاب موکت اتاق کودک موجب شده تا بدون هیچ تردیدی، موکت انتخاب اولین والدین باشد.

کودکان مدام در حال دویدن و بازی کردن هستند. با این موکت های نرم و گرم دیگر نگران افتادن و سر خوردن بچه ها نیستید. از طرفی همسایه طبقه پایین هم از سر و صدای بازی بچه ها، شاکی نمی شود. انواع موکت عایق صدا و حرارت هستند از این رو یکی از بهترین انتخاب ها برای کفپوش اتاق خواب کودکان خردسال به حساب می آیند.

از جهت زیبایی شناسی نیز موکت های مدل جدید دست کمی از فرش ماشینی ندارند و هماهنگی خوبی با دکوراسیون داخلی دارند. موکت ها دارای تنوع رنگ، طرح و بافت زیادی هستند و همین موضوع، انتخاب را مشکل کرده است. اگر موقع خرید دچار تردید هستید با این پیشنهادها موکت اتاق کودک را انتخاب کنید:

5-موکت های رنگی رنگی برای اتاق بچه ها

رنگ ها جادو می کنند برای دکوراسیون اتاق کودک حتما رنگ ها را به این فضا دعوت کنید. کف اتاق به عنوان بزرگترین سطح بعد از دیوارها، جای خوبی برای مانور دادن روی رنگ های جذاب و مسحور کننده است. دکوراسیون اتاق کودک اصلا نباید شبیه به اتاق پذیرایی باشد. در این چهار دیواری، رنگ ها حکومت می کنند. همه رنگ ها به نوعی انرژی حیات بخش دارند. پیشنهاد می کنم رنگ های شاد و با نشاط را برای موکت اتاق کودک در نظر بگیرید. طرح هایی با زمینه رنگی رنگی برای اتاقی که مخصوص بچه هاست، انتخاب هوشمندانه ای است. به جای موکت تک رنگ از مدل های طرح دار که دارای چندین رنگ در بافت هستند، انتخاب کنید.

اگر فضای اتاق خواب خیلی کوچک است به جای این موکت طرح دار به سراغ گزینه های ساده تر بروید. طرح های شلوغ، فضا را کوچکتر و بی نظم تر نشان می دهند. اما اگر با کوچک بودن اتاق مشکلی ندارید روی یکی از این طرح های جذاب، تمرکز کنید.

4-موکت اتاق کودک پرزدار

موکت نمدی به شیوه ای متفاوت تولید می شود و دارای بافت و الیاف مشخص نیست ولی بقیه موکت های موجود در بازار دارای بافت هستند. در تولید این محصولات، نخ موکت در دستگاه بافته شده و برش می خورد. نوع بافت یا برش بستگی به مدل دستگاه دارد. در هر صورت به جز موکت نمدی، بقیه مدل های موکت دارای پرز هستند. اندازه پرز موکت ها همیشه یکسان نیست.

موکت پرز بلند دارای نرمی و لطافت بیشتری نسبت به موکت هایی با پرز و الیاف کوتاه تر است. برای کودکان بالای 2 سال می توانید این کفپوش های نرم و ایمن را انتخاب کنید. تنها نکته مهم در مورد نظافت موکت های پرزدار است. برخی از والدین به تصور اینکه، تمیز کردن موکت پرز بلند، دشوار تر است هرگز به سراغ این محصولات نمی روند. این موضوع تا حدودی درست است اما نه برای همه موکت ها.

موکت های استاندارد و با تراکم بالا دارای الیاف فشرده تری هستند. در این محصولات حتی با وجود پرزهای بلندتر از حد معمول، نگرانی بابت نظافت وجود ندارد. الیاف به هم فشرده موکت اجازه ورود آلودگی ها به عمق و بافت موکت را نمی دهند. برای مشاهده موکت پرز بلند به گامان تزیین جاوید به آدرس gamantj.com مراجعه کنید

3-موکت اتاق کودک قابل تغییر

دکوراسیون اتاق کودک را هر از گاهی تغییر دهید تا تنوع و جذابیت بیشتری داشته باشد. برای این تغییر نیازی به صرف بودجه زیاد و هزینه های هنگفت نیست. با انتخاب موکت تایل برای اتاق کودک می توانید یک کفپوش متفاوت را داشته باشید. موکت تایل به صورت قطعات عموما مربعی شکل و در ابعاد متفاوت تولید می شود. طول و عرض این قطعات کوچک تر هستند و به سادگی در هر فضایی، نصب می شوند.

اگر کف اتاق دارای کفپوش چوبی یا پارکت است از موکت تایل برای امنیت بیشتر بچه ها، استفاده کنید. دو یا سه رنگ از این محصول را خریداری کنید و به صورت ترکیبی، طرح موکت را اجرا کنید. نصب موکت تایل خیلی ساده است کافیست رنگ های مورد نظر را در کنار یکدیگر قرار دهید.

نکته قابل توجه اینکه هر وقت دکوراسیون اتاق خسته کننده شد، امکان تغییر چیدمان موکت نیز وجود دارد. برای مثال اگر طراحی موکت را به صورت شطرنجی کار کرده اید در سری بعد روی طرح های رنگی راه راه، مانور دهید. با کمی خلاقیت می توانید انواع و اقسام طراحی های چشم نواز را با موکت تایل اجرا کنید.

2- موکت اتاق کودک رول

اگر کف اتاق سنگ یا سرامیک است و کودک زیر 5 سال دارید حتما کف اتاق را با موکت های مناسب، ایمن کنید. پوشاندن کف اتاق با موکت رول ساده ترین راه برای جلوگیری از آسیب به کودکان است. موکت رول در ابعاد مختلف و متراژ بالا تولید می شود. این موکت ها را می توان به صورت یک تکه و سراسری در اتاق خواب نصب کرد.

1- موکت آنتی باکتریال و چرک نشو برای اتاق کودک

بحث بهداشت و نظافت کفپوش های اتاق بچه ها اهمیت زیادی دارد. محصولات قابل شستشو برای کودکان اولویت دارند. همیشه امکان ریختن مایعات و مواد خوراکی، رنگ های نقاشی و ... روی کف اتاق وجود دارد. انواع موکت را می توان با آب و شوینده های رایج، تمیز کرد. اما نکته مهم در مورد باکتری ها، ویروس ها و عوامل بیماری زا و آلرژی زا در اتاق کودک است. بسیاری از موجودات ریز، سلامت کودک را تهدید می کنند ولی هرگز به چشم نمی آیند. برای اینکه خیال تان بابت سلامت  فرزندتان راحت باشد از محصولات آنتی میکروبیال، سفارش دهید.

ظریف مصور موکت هایی تولید کرده که دارای ویژگی های لازم برای حفظ بهداشت کف اتاق کودک هستند. محصولات آنتی میکروبیال و چرک نشو ظریف مصور از جدیدترین کفپوش های اتاق کودک هستند که به هیچوجه، آلودگی را در خود نگه نمی دارند. قیمت موکت ظریف مصور در مقایسه با سایر محصولات تفاوت زیادی ندارد ولی قطعا والدین برای سلامت فرزندشان حاضرند حتی قیمت های بالاتر را هم بپردازند.

 

نظر (0)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/