امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


وقتی آمادگی رابطه جنسی ندارید،این کارها را بکنید

وقتی آمادگی رابطه جنسی ندارید،این کارها را بکنید

احساس می کنید آمادگی برای رابطه جنسی ندارید؟ کاملا قابل درک است. ممکن است نیمه شب به خاطر کابوسی که یکی از بچه ها دیده است، بیدار شده باشید و تا می خواستید سرتان را روی بالش بگذارید ساعتتان زنگ خورده باشد، ضمنا در طول این روز با عجله کودکان را به مدرسه برسانید، با عجله سرکار بروید، برای تمرینات ورزشی به باشگاه بروید، برای خرید لوازم شام به بازار بروید، با عجله غذا درست کنید، همه خانه را تمیز کنید و همه بچه ها را حمام کنید و بخوابانید!! اوووه! شما خسته شده اید! اما هنوز کارتان تمام نشدهاست به نظر می رسد همسر شما برای یک کار دیگر انرژی دارد، رابطه جنسی. ولی شما خسته هستید و آمادگی برای رابطه جنسی ندارید ، چه کار باید بکنید؟
بله، ما مسئله حساسی را مطرح کرده ایم. یک گروه افراطی کسانی هستند که می گویند هر وقت همسرتان خواست با او رابطه جنسی داشته باشید، مهم نیست که شما چه احساسی داشته باشید. در طرف دیگر کسانی هستند که می گویند اگر آمادگی ندارید، مجبور به رابطه جنسی نیستید، اما ما می خواهیم حد وسط را نشان دهیم. پس در زیر 4 راه حل آورده شده که می توانید وقتی برای رابطه جنسی آمادگی ندارید، انجام دهید.

1- با همسرتان درباره رابطه جنسی صادق باشید :

مواقعی وجود دارد که شما واقعا نمی توانید رابطه جنسی داشته باشید، مثلا وقتی دچار میگرن شده اید، کم خواب هستید یا ضربه ای هیجانی مانند بیماری یک دوست نزدیک تجربه کرده اید. در زمان هایی مانند این موارد ، با همسرتان در مورد این که چرا آمادگی برای رابطه جنسی ندارید، صادق باشید. به او بگویید که عاشقش هستید و او کاری نکرده که باعث رد درخواستش از طرف شما شود و سعی کنید به او بفهمانید که همین که آماده شوید، با او رابطه جنسی خواهید داشت. حتی می توانید قراری برای جبران بگذارید که متوجه شود نیت شما مثبت است و اگر مسئله بزرگتری در زندگیتان وجود دارد که باعث عدم رغبت شما به رابطه جنسی می شود، در موردش با همسرتان حرف بزنید.

2- وقتی آمادگی برای رابطه جنسی دارید درخواستش را بپذیرید :

زمان هایی هم وجود دارد که آمادگی نزدیکی ندارید، اما می توانید رابطه جنسی داشته باشید. حتی اگر صد درصد هم آمادگی نداشته باشید، شاید فقط به خاطر انجام وظایف مادری خسته شده باشید یا مشغله ذهنی زیادی داشته باشید. در این موارد بهترین کار این است که تن به رابطه جنسی بدهید.

rabete-jensi-o2.jpg

3- به خاطر زندگیتان این کار را انجام دهید :

مطالعات نشان می دهند زوج هایی که رابطه جنسی منظم دارند، شادترند. محققی به نام دنیس دانلی در گزارشی که در مجله نیویورک تایمز منتشر کرده، می گوید: زوج های شاد نزدیکی بیشتری دارند و هرچه زوجین رابطه جنسی بیشتری داشته باشند، زندگی شادتری را گزارش می کنند.
پس اگر هم آمادگی ندارید، رابطه جنسی برای زندگیتان خوب است. پس این رابطه برای خانواده و فرزندانتان هم مفید است.

4- تظاهر کنید ، آماده رابطه جنسی هستید :

زن عاقلی می گوید برقراری رابطه جنسی را هر وقت که همسرش بخواهد قبول می کند، چرا که معتقد است این برای زندگیش مفید است، برای اینکه عاشق همسرش است و معتقد است نیاز های جسمی همسرش بیشتر از خود اوست. پس وقتی آمادگی برای رابطه جنسی ندارد چه کار می کند؟ یک لیوان نوشابه انرژی زا می نوشد و تظاهر می کند که کاملا آمادگی دارد. او می گوید اکثر اوقات خودش هم از نزدیکی احساس لذت و رضایت می کند.
و اگر هم احساس گناه می کنید که تظاهر کردن دور از صداقت و اخلاق است، به کارهایی که برای فرزندانمان انجام می دهیم فکر کنید، در چنین مواقعی علی رغم میل خود کاری را که میخواهند برایشان انجام می دهیم. انجام چنین کاری فقط از روی عشق و علاقه ممکن است.


رابطه جنسی

 

نظر (9)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
  1. نازنین

سلام وخسته نباشید, زمانی که نمیتوانم رابطه نزدیکی داشته باشم چطور به همسرم اینو بگم تا ناراحت نشه؟

  1. کارشناس مامانم    نازنین

سلام عزیزم, در زمان هایی مانند این موارد ، با همسرتان در مورد این که چرا آمادگی برای رابطه جنسی ندارید، صادق باشید. به او بگویید که عاشقش هستید و او کاری نکرده که باعث رد درخواستش از طرف شما شود و سعی کنید به او بفهمانید که همین که آماده شوید،...

سلام عزیزم, در زمان هایی مانند این موارد ، با همسرتان در مورد این که چرا آمادگی برای رابطه جنسی ندارید، صادق باشید. به او بگویید که عاشقش هستید و او کاری نکرده که باعث رد درخواستش از طرف شما شود و سعی کنید به او بفهمانید که همین که آماده شوید، با او رابطه جنسی خواهید داشت. حتی می توانید قراری برای جبران بگذارید که متوجه شود نیت شما مثبت است.

ادامه مطلب
  1. ماهرخ

سلام و خسته نباشید , زمانی که آمادگی نزدیکی ندارم ولی میتوانم رابطه داشته باشم آیا بهترین راه چیست؟

  1. کارشناس مامانم    ماهرخ

سلام عزیزم , در این موارد بهترین کار این است که تن بهرابطه جنسی بدهید.

  1. خرم

سلام وخسته نباشید , کدام زوج ها خوشحالتر و شادتر هستند؟

  1. کارشناس مامانم    خرم

سلام عزیزم , مطالعات نشان می دهند زوج هایی که رابطه جنسی منظم دارند، شادترند.

  1. راحله مامان

آدم باید از تک تک لحظات زندگیش لذت ببره اگه تو شرایطی هستین که حوصله رابطه جنسی رو ندارین حتما به همسرتون بگین اونم مطمئنا شما رو درک میکنه ، نذارین این یه رابطه جنسی یک طرفه صدمه ای به روحتون بزنه نظر من اینه

  1. مهشید

رابطه جنسی وقتی لذت بخشه که هر دو طرف راغب باشند وگرنه یه طرف عذاب میکشه طرف دیگه هم خیلی کم لذت میبره

  1. ناهیده

مطلبتون واقعا درد من بود بعضی وقتا واقعا حال رابطه جنسی ندارم ولی به خاطر همسرم قبول میکنم که ناراحت نشه ولی اصلا لذتی نمیبرم

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location