در دوران بارداری زردآلو بخورید اما کم

در دوران بارداری زردآلو بخورید اما کم

کدام مادر بارداري نمی خواهد كه زندگی سالمي را به جنين داخل رحم خود هدیه دهد؟ قرار دادن برخی از مواد غذايي حیاتی در رژیم غذایی دوران بارداری زنان مانند پروتئین، اسید فولیک، ید، کلسیم و آهن براي حفظ سلامت خود مادران و جنين داخل رحم اين افراد بسیار ضروری است. جالب است بدانيد كه همه اين مواد مغذی در میوه زردآلو به مقدار زیادي یافت می شود!
اكثر پزشكان متخصص زنان و زايمان به مادران باردار توصيه مي كنند كه ميوه زردآلو را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند. با این حال، بسیار مهم است که این مادران، همه میوه ها را قبل از مصرف به درستی بشويند، تا انگل ها و باکتری های مضري که منجر به بروز بیماری های منتقله از غذاها مانند listerosis و توکسوپلاسموز می شود، به طور کامل از بین برود، زيرا بر اساس تحقیقات انجمن بارداری آمریکا و FDA، چنين بیماری هايي در بین زنان حامله به وفور دیده می شود.

فواید خوردن زردآلو در دوران بارداری:

همانطور که می دانید میوه زردآلو متعلق به خانواده Rosaceae بوده و میوه ای بزرگ تر از گیلاس و بادام می باشد. با توجه به یافته های محققان، زنان در سراسر دنیا می توانند در دوران بارداری خود 1 الی 2 عدد از این میوه را با خیال راحت و به صورت روزانه مصرف کنند. در ادامه این مقاله، نگاهی به مزایای بهداشتی و درمانی مصرف زردآلو در دوران بارداری زنان انداخته ايم. مهم ترين اين موارد عبارتند از:
• میوه زردآلو سرشار از مواد معدنی، سیلیکون، فسفر، پتاسیم، آهن و کلسیم است. محتوای بالای آهن، مس و کبالت در میوه زردآلو به بدن فرد مصرف کننده کمک می کند تا از مشکل کم خونی (که عواقب آن می تواند برای مادران حامله کشنده باشد.) در امان بماند.
• همانطور که می دانید مادران باردار بايد روزانه 300 کالری بیشتر از زنان معمولي دريافت کنند، تا بتوانند نيازهاي بدن خود و جنین در حال رشد داخل رحم خود را فراهم نمایند. به همین علت، اين مادران بايد برای دریافت کالری اضافی، همه مواد غذایی مفید را به طور مساوی در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند. یادتان باشد كه اگر میوه زردآلو همراه با سبزیجات و میوه هاي غنی از رتینول مصرف شود، براي حفظ سلامت خود اين مادران و رشد جنين داخل رحم آن ها بسیار مفید خواهد بود.
• همچنین، فراموش نکنید كه این میوه غنی از آهن است. به همين دليل، اكثر پزشکان متخصص زنان و زايمان به زنان باردار توصیه می کنند كه (برای دریافت 30 میلی گرم آهن در روز) این میوه را به صورت روزانه مصرف کنند، تا بدن آن ها در برابر مشکل کم خونی محافظت شود.

اگر می خواهید فرزند سالم و باهوشی به دنیا بیاورید پیشنهاد میکنم گریپ فروت اعجاب انگیزترین میوه برای زنان باردار را حتما بخونید.

مصرف زردآلوی خشک شده در دوران بارداری:

جالب است بدانيد كه زردآلوی خشک شده هم به عنوان یک گیاه دارویی در دوران بارداری برخي از زنان مورد استفاده قرار می گیرد. به همين دليل، اجازه دهید تا در ادامه این مقاله، نگاه دقیقی به مزایای زردآلوی خشک شده بیندازیم. مهم ترين مزاياي مصرف اين ماده غذايي عبارتند از:
• از زمان های قدیم، مردم از پوست درخت زردآلو برای درمان مشکلات ناباروری، اسپاسم و بند آوردن خونریزی استفاده می کردند.
• همچنین، زنان باردار می توانند برای درمان عفونت های واژن خود خمیری از هسته این میوه درست کرده و از آن استفاده نمایند.
• گفته می شود كه مصرف گوشت میوه زردآلو در طول دوران بارداری و شیردهی زنان، براي حفظ سلامت خود اين مادران و جنين داخل رحم اين افراد بسیار مفید است.
اما، برخی از مطالعات پژوهشی نشان می دهد كه زنان باید از مصرف دانه زردالو در طول دوران بارداری خود اجتناب کنند، چون امکان دارد احتمال بروز مشکل نقائص در هنگام تولد نوزادان را افزایش دهد.
• در نهايت، فراموش نکنید كه زردآلوي خشک شده مانند میوه های خشک دیگر غنی از کلسیم، اسید فولیک، آهن و فیبر بوده و مصرف آن می تواند یک انتخاب عالی برای آرام کردن میل شدید به مصرف غذاهاي مضر در بدن زنان حامله باشد.

خطرات مصرف زردآلو در دوران بارداری:

با این که میوه زردآلو یک ماده غذایی بسیار مغذی و مفید براي زنان باردار است، اما، زنان حامله باید برای اطمینان بيشتر در مورد سلامتي خود و جنين داخل رحمشان، میزان مصرف این میوه را هم در دوران بارداری خود محدود کنند، چون همانطور که می دانید مصرف بیش از حد هر ماده غذایی در طي دوران بارداري زنان خوب نبوده و ممکن است عوارض جانبی احتمالی را در بدن ود اين افراد و جنين داخل رحمشان به وجود آورد.
مصرف بیش از حد میوه زردآلو می تواند بر روی سیستم عصبی زنان حامله تاثیر گذاشته و منجر به بروز ناراحتی های شدیدی در دوران بارداری اين افراد شود. همچنين، به عنوان یک زن حامله فراموش نکنید كه اگر میوه زردآلوی نارس را در طي كل دوران بارداری خود مصرف كنيد، ممکن است باعث بروز ناراحتی در معده شما شده و سایر مشکلات و ناراحتی های دوران حاملگی را هم شدت بخشد. علاوه بر اين موارد، از آن-جايي كه میوه زردآلو حاوی دی اکسید گوگرد است، مصرف بیش از حد آن مي تواند باعث بروز واکنش های آلرژیک در بدن مادران باردار و جنين داخل رحم اين افراد شود. بنابراین، اگر شما هم به عنوان یک زن حامله حساس به سولفیت هستید، بهتر است از مصرف این میوه در دوران بارداری خود به شدت اجتناب کنید.

در نهايت، فراموش نکنید كه میوه زردآلو حاوی laetrile شیمیایی بوده و مصرف بیش از اندازه آن می تواند سیستم کل بدن زنان باردار را به هم زده و باعث بروز ناراحتی در بدن اين افراد شود. بنابراین، شما بايد به عنوان يك خانم باردار برای بهره بردن از مزایای سلامتی این میوه در طی كل دوران بارداری خود، مصرف آن را محدود کرده و فقط پنج عدد از این میوه را در روز مصرف کنید. علاوه بر اين موارد، يادتان باشد كه مصرف بیش از حد میوه زردآلو می تواند باعث بروز مشکل سرگیجه در زنان حامله شده و حتی ممکن است در افرادی که حالت سرگیجه و سردرد را در دوران قبل از بارداری خود هم تجربه می کردند، به شدت افزایش دهد.
زردآلوهایی که دارای طعم تلخی هستند، حاوی آمیگدالین (نوعی سم از گروه آمیگدالین گلیکوزید بوده و در معده آزاد می شود) بالایی می باشند، كه مصرف بيش از حد آن ها می تواند علائمی مانند ناراحتی های تنفسی، استفراغ و گرفتگی عضلات را در بدن زنان باردار به وجود آورد. به همين علت، برخي از پزشكان متخصص زنان و زايمان ادعا مي كنند كه مصرف این ماده غذایی در اندازه بالا می تواند فلج شدن سیستم تنفسی زنان باردار را به دنبال داشته باشد.

اگر مادر بارداری هستید که زیاد تخم مرغ میخورید یا اصلا نمیخورید، خواندن در دوران بارداری حتما تخم مرغ بخورید اما به شرطی که... به شما توصیه میشه.

یاد آوری مهم در مورد خوردن زردآلو در دوران بارداری:

همانطور که مي توان از اطلاعات ارائه شده در اين مقاله استنباط کرد، میوه زردآلو دارای ارزش غذایی و دارویی بالایی براي حفظ سلامت زنان باردار و جنين داخل رحم اين افراد است. پس، اگر شما با مصرف این میوه مغذي در مدت یک هفته (1 الی 3 بار در هر هفته) هیچ گونه مسائلی را احساس نکردید، می توانید با خیال راحت و با رعایت حد اعتدال، آن را تا پایان دوران بارداری خود مصرف کنید. علاوه بر اين، از آن جايي كه دوران بارداری زمانی است که زن حامله باید وزن اضافی در حدود 11-16 کیلوگرم به دست آورد، به همین دلیل رعایت حد اعتدال در مورد مصرف میوه زردآلو در طي اين دوران حساس ایده درستی نبوده و فرد باید از هر نوع ماده غذایی دیگر نیز به میزان متوسط استفاده کند، تا بتواند نیاز بدن خود و جنین داخل رحمش را برآورده نمايد.
پس مصرف این میوه در تمام زمان ها ایمن می باشد! اما اگر به دنبال رضایت کامل از مصرف این ماده غذایی در طي كل دوران بارداري خود، هستید بهتر است تمام نکات و مراقبت های بهداشتی را قبل از قرار دادن آن در ترکیب رژیم غذایی روزانه خود بررسی كرده و با يك دكتر متخصص زنان و زايمان مشورت كنيد.

 

نظر (18)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ایا امکان دارد در دوران اول بارداری بخوام جنین پسر باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
جنسیت جنین همان روزهای اول تعیین میشه و شما کاری نمیتونید بکنید

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام , چرا باید میوه ها را قبل از خوردن خوب بشوریم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , تا انگل ها و باکتری های مضري که منجر به بروز بیماری های منتقله از غذاها مانند listerosis و توکسوپلاسموز می شود، به طور کامل از بین برود.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , مواد غذایی حیاتی که باید در دوران بارداری در رژیم غذایی خود قرار دهیم کدامند؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , قرار دادن برخی از مواد غذايي حیاتی در رژیم غذایی دوران بارداری زنان مانند پروتئین، اسید فولیک، ید، کلسیم و آهن براي حفظ سلامت خود مادران و جنين داخل رحم اين افراد بسیار ضروری است.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید, آیا میتوان با خیال راحت میوه زرد آلو را در دوران باردای مصرف نمود؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , اگر شما با مصرف این میوه مغذي در مدت یک هفته (1 الی 3 بار در هر هفته) هیچ گونه مسائلی را احساس نکردید، می توانید با خیال راحت و با رعایت حد اعتدال، آن را تا پایان دوران بارداری خود مصرف کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید, گوشت میوه زردآلو چه فوایدی دارد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام , گفته می شود كه مصرف گوشت میوه زردآلو در طول دوران بارداری و شیردهی زنان، براي حفظ سلامت خود اين مادران و جنين داخل رحم اين افراد بسیار مفید است.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , آیا میتوان با خیالت راحت هسته زرد آلو را در بارداری مصرف کرد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , برخی از مطالعات پژوهشی نشان می دهد كه زنان باید از مصرف دانه زردالو در طول دوران بارداری خود اجتناب کنند، چون امکان دارد احتمال بروز مشکل نقائص در هنگام تولد نوزادان را افزایش دهد.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وخسته نباشید , آیا استفاده از زرد آلوخشک برای درمان عفونت واژن مناسب است؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , زنان باردار می توانند برای درمان عفونت های واژن خود خمیری از هسته این میوه درست کرده و از آن استفاده نمایند.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید, آیا از زردآلوی خشک میشه برای درمان ناباروری استفاده کرد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , بله از زمان های قدیم، مردم از پوست درخت زردآلو برای درمان مشکلات ناباروری، اسپاسم و بند آوردن خونریزی استفاده می کردند.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید , زرد آلو دارای چه مواد مغذی میباشد؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم, میوه زردآلو سرشار از مواد معدنی، سیلیکون، فسفر، پتاسیم، آهن و کلسیم است. محتوای بالای آهن، مس و کبالت در میوه زردآلو به بدن فرد مصرف کننده کمک می کند تا از مشکل کم خونی (که عواقب آن می تواند برای مادران حامله کشنده باشد.) در امان بماند.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/