امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.


خوراکی هایی که نباید در ماه چهارم بارداری بخورید

خوراکی هایی که نباید در ماه چهارم بارداری بخورید

خوردن چه مواد غذایی در ماه چهارم بارداری مفید است را در آنچه باید در ماه چهارم بارداری بخورید خواندید ، در ادامه غذاهای ممنوعه را خواهید خواند.

در ماه چهارم بارداری، مادران حامله باید از خوردن غذاهای زیر اجتناب کنند :

هر چند سه ماهه اول بارداری، دوران بسیار مهمی از حاملگی است، اما اکنون هم هر چه جلوتر می روید و به سه ماه دوم بارداری خود نزدیک می شوید، باید نگاه دقیق تری به نیازهای خود و فرزندتان خود داشته باشید، زیرا هنوز هم در این دوران مسائلی وجود دارد که انجام برخی از اقدامات احتیاطی در مورد مصرف برخی مواد غذایی را ضروری می کند. شما به عنوان یک مادر باردار در ماه چهارم بارداری خود، باید در رژیم غذاییتان از مصرف برخی مواد غذایی اجتناب کنید، زیرا رعایت این نکات به دلیل اطمینان از سلامتی و امنیت جنین بسیار لازم و ضروری می باشد.

1. خوردن پنیرهای نرم در ماه چهارم بارداری ممنوع :

چون اغلب پنیرهای نرم از شیر غیر پاستوریزه درست می شوند، به همین خاطر ممکن است حاوی باکتری ها و ویروس های مضر باشند. بنابراین، شما به عنوان یک مادر باردار باید از خوردن پنیرهای نرم از هر نوعی هم که باشد، خودداری کنید. همچنین، به عنوان یک مادر باردار همیشه به یاد داشته باشید که می توانید از مواد غذایی حاوی پنیر با محتوای آب کم هستند، استفاده نمایید، زیرا داشتن مقدار آب کمتر باعث می شود این پنیرها کمتر در معرض میکروارگانیسم های بیماری قرار گیرند.

tagziye-mah-4-bardari7.jpg

2. محدود کردن نان های آرد سفید در ماه چهارم بارداری :

وجود نان و یا آرد تصفیه شده در رژیم غذایی مادران باردار که در ماه چهارم بارداری خود به سر می برند، به خاطر هضم دشوار آن ها نگرانی بزرگی در بین پزشکان ایجاد کرده است. چون مصرف این نان ها می تواند سبب یبوست دردناک در این دوران شود. هر چند یبوست ایجاد شده در نوع خود بسیار ناچیز است، اما اگر این یبوست در طول مدت بیشتری باشد، می تواند باعث بروز هموروئید پس از زایمان هم در مادران شود. بنابراین، فراموش نکنید که نه گفتن به مصرف مواد غذایی مانند سمبوسه، رشته فرنگی در دوران بارداری بسیار عاقلانه است.

3. دقت در مصرف ماهی های دریایی در ماه چهارم بارداری :

به عنوان یک مادر باردار باید بدانید که مصرف غذاهای دریایی به همان اندازه که ممکن است مفید باشد، می تواند برای سلامتی شما و فرزندتان خطرناک هم باشد. جلوگیری از خوردن ماهی های دریا یی در دوران بارداری به خاطر این که آن ها حاوی متیل جیوه هستند، بسیار عمل عاقلانه ای است. چون این ماهی ها دارای ترکیباتی هستند که می تواند منجر به عقب ماندگی ذهنی در جنین شود. اگر شما نمی توانید بدون مصرف ماهی این دوره از زندگی خود را سپری کنید، حتما برای مصرف ماهی، گونه های آب شیرین را انتخاب نمایید.

tagziye-mah-4-bardari10.jpg

4. مصرف غذا در رستوران ها در ماه چهارم بارداری :

هر چند به نظر می رسد که در طول هوس بارداری خوردن مواد غذایی حاضری در بیرون از خانه بسیار وسوسه انگیز است، اما طرز پخت این غذاها باید واضح و روشن باشد و شما هم به عنوان یک مادر باردار از رعایت بهداشت در این غذاخوری ها مطمئن باشید، چون هیچ تضمینی وجود ندارد که در پخت و آماده نمودن این مواد غذایی در بیرون از منزل، از ظروف تمیز و بهداشتی استفاده شده باشد. مواد غذایی حاضری می تواند سبب مسمومیت غذایی و سایر بیماری های ناشی از آب تصفیه نشده مانند حصبه در شما و فرزندتان شود. بنابراین، آماده کردن یک بشقاب غذایی در خانه خودتان، می تواند برای حفظ سلامتی و رشد مناسب فرزندتان بسیار امن و سالم باشد.

5. مصرف بیش از حد میوه های خشک شده در ماه چهارم بارداری ممنوع:

به خاطر داشته باشید که هر چند مصرف یک فنجان از میوه های خشک در دوران بارداری، می تواند برای شما خوب باشد، اما شما به عنوان یک مادر باردار باید از مصرف بیش از حد بسیاری از میوه های خشک در طول ماه چهارم بارداری خود خودداری کنید، چون آنها در اصل بسیار غنی و دارای طبع گرم هستند و در برخی از زنان، می تواند انقباضات نابهنگام رحم را باعث شود.

tagziye-mah-4-bardari12.jpg

6. شیرین بیان ، ویرانگر در ماه چهارم بارداری :

مصرف شیرین بیان می تواند در ماه چهارم بارداری بسیار ویرانگر باشد، چون مصرف آن برای درمان درد معده باعث تحریک و انقباضات رحمی خواهد شد. بنابراین، شما به عنوان یک مادر باردار، باید از مصرف شیرین بیان و همچنین عصاره آن خودداری نمایید و به یاد داشته باشید که برخی از آب نبات ها و خمیر دندان های هندی حاوی شیرین بیان هستند.

ماه چهارم بارداری زمان بسیارفوق العاده ای برای به دست آوردن تجربه خواهد بود. روی دادن بسیاری از اتفاقات جدید در بدن مادر و نگرش دقیق آن ها نسبت به فرزندشان نشان دهنده این است که ایجاد این دگرگونی ها مانند معجزه ای در بدن آن ها است. هنوز هم انجام اقدامات احتیاطی در این دوره حیاتی است، اما در همین زمان لذت بردن از بارداری هم حق مسلم شماست

 خوراکی هایی که باید در ماه پنجم بارداری بخورید را در آنچه باید در ماه پنجم بارداری بخورید حتما بخوانید.

این مطلب را بصورت صوتی بشنوید.

 

نظر (4)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
  1. سیما

سلام و خسته نباشید , چه میزان مصرف میوه خشک در دوران بارداری مفیده است؟

  1. کارشناس مامانم    سیما

سلام عزیزم , هر چند مصرف یک فنجان از میوه های خشک در دوران بارداری، می تواند برای شما خوب باشد، اما شما به عنوان یک مادر باردار باید از مصرف بیش از حد بسیاری از میوه های خشک در طول ماه چهارم بارداری خود خودداری کنید، چون آنها در اصل بسیار غنی و...

سلام عزیزم , هر چند مصرف یک فنجان از میوه های خشک در دوران بارداری، می تواند برای شما خوب باشد، اما شما به عنوان یک مادر باردار باید از مصرف بیش از حد بسیاری از میوه های خشک در طول ماه چهارم بارداری خود خودداری کنید، چون آنها در اصل بسیار غنی و دارای طبع گرم هستند و در برخی از زنان، می تواند انقباضات نابهنگام رحم را باعث شود.

ادامه مطلب
  1. رباب

سلام و خسته نباشید , چرا در دوران بارداری نباید پنیر خورد؟

  1. کارشناس مامانم    رباب

سلام عزیزم , چون اغلب پنیرهای نرم از شیر غیر پاستوریزه درست می شوند، به همین خاطر ممکن است حاوی باکتری ها و ویروس های مضر باشند. بنابراین، شما به عنوان یک مادر باردار باید از خوردن پنیرهای نرم از هر نوعی هم که باشد، خودداری کنید.

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location