امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


مادر و جنین در هفته شانزدهم بارداری(بخش سوم)

مادر و جنین در هفته شانزدهم بارداری(بخش سوم)

آزمایش بسیار مهم آمنیوسنتز دوران بارداری را در مادر و جنین در ماه چهارم بارداری-هفته شانزدهم(بخش دوم) بخوانید.

تغییرات جنین در ماه چهارم بارداری - هفته شانزدهم:

به عنوان یک مادر باردار به خاطر بسپارید که هفته شانزدهم بارداری، نه فقط زمان تماشای انگشت به دهان گذاشتن جنین تان، بلکه تماشای تمام استخوان های نازک گوش او خواهد بود. به همین دلیل است که پزشکان می گویند: "اکنون کودکتان می تواند آنچه را که شما می گویید بشنود!"
بنابراین، شما به عنوان یک مادر باردار می توانید شروع به معرفی لالایی ها و آوازهایی که می خواهید پس از تولد برای فرزندتان بخوانید، بکنید. اعتقاد بر این است که فرزند شما از هفته شانزدهم بارداری به بعد، در حالی که در رحم شما زندگی می کند، به دنیای بیرون هم متصل است.
قلب کوچک جنین در هفته شانزدهم بارداری، روزانه نزدیک به 25 لیتر (6 گالن) خون را جابه جا می کند. در حال حاضر، دستگاه ادراری جنین داخل رحم شما قادر به انجام کارهای پیچیده تری است. در این هفته از دوران بارداری، سر جنین شما نسبت به هفته های قبل، سر جای خود ایستاده است. در حال حاضر، او مانند یک انسان مینیاتوری به نظر می رسد که به زودی به این دنیا خواهد آمد.
حالا که همه چیز در محل تعیین شده قرار گرفته است، در طول چند هفته آینده، فرزند شما جهش بزرگی را در رشد خود تجربه خواهد کرد. همچنین، در هفته شانزدهم بارداری، قد جنین شما حدود 12.7 سانتی متر و وزن او تقریبا بین 85 الی 142 گرم می باشد. لازم است بدانید که در حال حاضر، اندازه بدن او به اندازه یک آووکادوی متوسط است.

b2ap3_thumbnail_hafteh-16-bardari-22.jpg

مراقبت از مادر و جنین در هفته شانزدهم بارداری:

به عنوان یک مادر باردار در مورد انجام آزمایشات و آنچه که می خواهید در هفته شانزدهم بارداری خود انجام دهید، با قطعیت تصمیم گیری کنید. حالا که با بزرگ شدن شکم، حاملگی شما به طور کامل آشکار شده است، شما به عنوان یک مادر حامله می توانید شروع به گرفتن عکس در هر هفته و در همان محل بکنید، چون قرار گرفتن در همان موقعیت قبلی اندازه رشد فرزندتان را به وضوح نشان خواهد داد. با پایان دوره بارداری این عکس ها و فیلم ها می توانند هم سرگرم کننده بوده و هم یادگاری از دوران بارداری شما باشد.
شما باید برای بالا بردن سیستم ایمنی بدنتان، از دکتر معالج خود در مورد راه های ایمن سازی بدن مادران بارداری در برابر بیماری های خاص و واکسینه نمودن سوالاتی بپرسید. باید بدانید که در هفته شانزدهم دوران بارداری، روح بخشیدن به جنین شما آغاز شده است، که حرکات منظم او باعث به وجود آمدن یک پیوند ویژه بین شما و جنین تان خواهد شد.

نکاتی برای همسرانی که به زودی پدر خواهند شد:

به عنوان یک پدر به یاد داشته باشید هنگامی که شریک زندگی شما اعلام کرد که می تواند حرکت کودک تان را در داخل رحم خودش احساس کند، شما هم باید در این احساس بزرگ او را همراهی کنید. متاسفانه، شما باید برای درک این احساس مدت طولانی تری را صبر کنید، چون قبل از تولد فرزندتان نمی توانید حرکات او را احساس کنید. ولی در حال حاضر شما باید با گوش دادن به صدای قلب فرزندتان و صحبت کردن با او، خودتان را راضی کنید.

به یاد داشته باشید که شما هم مانند سایر مادران باردار می توانید با دنبال کردن تمام راهنمایی ها و مراقبت های مخصوص هفته شانزدهم بارداری سلامتی خود و فرزندتان را تضمین کنید.

در مادر و جنین در ماه پنجم بارداری-هفته هفدهم(بخش اول) بخوانید.

 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام و خسته نباشید ع من 25 سالمه و در هفته 16 م بارداریم هستم , چه زمانی برای انجام سونوی آنومالی مناسبه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام عزیزم , بهتره از هفته 18 م به بعد انجام دهید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location