امام رضا (ع) : به زنان حامله کندر بخورانید تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.


ماه اول بارداری را بیشتر بشناسید

ماه اول بارداری را بیشتر بشناسید

ممکن است ماه های بارداری برای برخی از زنان باردار، زمان تلاش و خستگی بیش از حد باشد، اما در نهایت شما با آگاهی از مشکلات و دانستنی های این دوره می توانید بهترین احساس دنیا یعنی پدر و مادر شدن را تجربه نمایید.
شما به عنوان یک مادر به زودی نوزاد خود را در آغوش خواهید گرفت و از کنار او بودن لذت خواهید برد. آیا این خبر برای شما فوق العاده نیست؟ فکر کردن و همچنین تجربه نمودن این احساسات شگفت انگیز در یک لحظه کاملا گیج کننده است. شما به عنوان یک مادر جوان احساس می کنید که در حال حاضر همه چیز را در مورد این دنیای عجیب و شگفت انگیز می دانید، ولی ما در این مقاله با اطمینان می گوییم که شما با مطالعه هزاران وب سایت و انواع کتاب های موجود و سپس پرس و جو کردن در مورد این دنیای عجیب و غریب، احساس خواهید کرد که هیچ چیزی درباره دوران بارداری نمی دانسته اید، پس با ما در این مقاله همراه شوید.
ماه های بارداری در زنان، بعضی اوقات بهترین زمان و در بعضی مواقع بدترین ساعات به نظر می رسند، چون بدن شما به عنوان یک مادر باردار به سرعت در این دوران در حال تغییر است. به یاد داشته باشید که یک روز ممکن است وزن شما عادی باشد و روز بعد بدن شما نفخ کرده و اقیانوسی از آب را در زیر پوست خود احساس کنید. وقتی شما درمی یابید که اینک موجودی تحریک پذیر و متحرک در داخل بدن شما نفس می کشد، واقعا از خود بی خود می شوید، به یاد داشته باشید که این احساس فقط در ماه اول بارداری نخواهد بود، بلکه در کل دوران بارداری همراه شما خواهد بود!

ماه اول بارداری خود را بیشتر بشناسیم :

در ماه اول بارداری ، بسیاری از زنان حتی نمی دانند که باردار هستند. تا زمانی که آن ها یک دوره از پریود خود از دست نداده و اقدام به تست بارداری نکنند، از باردار بودن آگاه نخواهند شد. اگر در این وضعیت، تست بارداری شما مثبت شد، باید بدانید که مدت زمان بارداری شما 2 تا 5/2 هفته در نظر گرفته خواهد شد. پس در حال حاضر تقریبا شما در ماه اول بارداری، یا چند روز بیشتر از آن قرار دارید. تحقق بارداری بسیاری از زنان، وجود آن ها از وحشت و ترسی که راجع به آینده بدون فرزند داشتند، دور خواهد نمود!
از قدیم تا به امروز تمام وب سایت ها و کتاب ها گفته اند که سه ماهه اول بارداری پرخطرترین دوره از دوران بارداری بوده و رشد زیاد مغز جنین در این ماه ها صورت می گیرد. اگر شما به عنوان یک مادر بی تجربه، کاملا از این موضوع بی اطلاع بودید، بدانید که در این روزها با بلند کردن وزنه های سنگین، غذا نخوردن درست، استفاده از مواد غذایی بی خاصیت، سفرکردن و بدتر از همه این ها داشتن رابطه جنسی نامتعادل، به طور بالقوه باعث آسیب رساندن به جنین شما خواهید شد. فراموش نکنید که این موضوع بسیار خطرناک بوده و استرس فراوانی به مادران کم توجه وارد خواهد نمود !

سپری کردن ماه اول بارداری بدون استرس:

تحقیقات اخیر بر روی زنان باردار نشان می دهد که استراحت کردن و داشتن زندگی بدون استرس برای مادران باردار بسیار حیاتی است. می توان گفت اگر ماه اول بارداری اصولی باشد، تقریبا بدون خطر بوده و 2-8 هفته پس از لقاح می توان بارداری را شناسایی نمود، به صورت کاملا معمولی این دوره را پشت سر گذاشت و در نهایت، نوزاد قوی و سالمی را به دنیا آورد. بنابراین، به عنوان یک مادر باردار باید بدانید که در پشت سر گذاشتن این دوره از بارداری خود، اخم کردن و استرس بیش از حد اصلا مجاز نیست. با این حال سوالات بسیاری در ذهن تمام مادران وجود دارد که آن ها را نگران می کند. از جمله این سوالات این است که قرار دادن چه مواد غذایی در رژیم غذایی دوران بارداری برای سلامتی آن ها و جنین داخل رحمشان مفید خواهد بود. در این مقاله، مواد غذایی مغذی و مفید که برای ماه اول بارداری شما توصیه می شود، طبقه بندی خواهد شد.

tagziye-bardari-b2_20151002-095352_1.jpg

رژیم غذایی مناسب ماه اول بارداری :

آیا می خواهید درباره آنچه که در طول ماه اول بارداری خود می توانید بخورید اطلاعات بیشتری به دست آورید؟ پاسخ این سوال را می توانید با مطالعه آنچه در ماه اول بارداری باید بخورید
پیدا کنید. لازم است به یاد داشته باشید که چند ماه اول بارداری در اکثر مادران با علائم تهوع، نفخ، استفراغ، سردرد، درد در نوک سینه ها که با لمس کردن آن ها زیاد می شود، گرفتگی عضلات شکم مانند دوران پریود یا احساس گرسنگی و خواب آلودگی مفرط همراه خواهد بود.

 

نظر (2)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
  1. سولماز

سلام و خسته نباشید,من 29 سالمه و در هفته ششم بارداری هستم , دو روزه لکه بینی دارم به نظرتون به دکتر مراجعه کنم یا نه ؟

  1. کارشناس مامانم    سولماز

سلام عزیزم , بهتره استراحت نمایید و اگه بازم لکه ای دیدید به پزشکتون مراجعه نمایید تا براتون شیاف بنویسه.

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location