امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


هفته اول بارداری | هفته سرنوشت ساز برای مادر و جنین

looplife-ma-pa-2h

همیشه اولین هفته بارداری گیج کننده ترین زمان برای کل زنان، به خصوص برای مادرانی که اولین بار این اتفاق را تجربه می کنند، خواهد بود. از آنجا که به عنوان یک خانم باید بدانید آیا تصورات شما در مورد بارداریتان درست است یا نه کارتان در این هفته بسیار دشوار خواهد بود. چون در این هفته هیچ تغییر عمده ای در بدن به وجود نیامده است تا به شما نشان دهد که باردار هستید. اگر چه شما به عنوان یک مادر باردار، چرخه قاعدگی خود را از دست خواهید داد، اما ممکن است فکر کنید که بروز این چرخه در بدن شما به دلایل مختلفی به تعویق افتاده است. در هفته اول بارداری ، بسیاری از مادران سعی می کنند تست بارداری خانگی را انجام داده و به بررسی نتایج آن بپردازند. اما بهتر است هنگامی که شما بارداری خودتان را از راه های معتبر تایید کردید، به طور رسمی سفر هیجان انگیز خود را به سوی مادر شدن آغاز کنید.

 روش تشخیص بارداری در هفته اول :

برای تشخیص بارداری در اوایل آن ، شما نیاز به یک رویکرد چند وجهی دارید، تشخیص باید توسط یک متخصص باسابقه و به وسیله معاینه فیزیکی، تست های آزمایشگاهی و سونوگرافی انجام شود.

1.    معاینه فیزیکی زنان باردار در هفته اول بارداری:

این نکته برای تمامی پزشکان زنان و زایمان بسیار مهم است که اطلاعات درستی در مورد چرخه قاعدگی زنان تحت معالجه خود به دست آورند. لازم است بدانید در صورتی که اطلاعات ارائه شده از طرف شما به عنوان یک مادر باردار صحیح باشد، تشخیص بارداری یا عدم بارداری شما هم توسط پزشک با موفقیت انجام خواهد شد. پس لطفا در هنگام مراجعه به پزشک خود، تمام جزئیات را با دقت کامل از شروع آخرین چرخه قاعدگی، جریان، مدت زمان و نوسانات آن شرح دهید. اگر قبل از آن هم هر نوع داروی ضد بارداری استفاده می کردید و یا سابقه قاعدگی های نامنظم داشتید، آن را هم با پزشک معالج خود در میان بگذارید.

 • بسیاری از زنان در طول اولین هفته بارداری، خونریزی واژینال دارند که این حالت تشخیص بارداری در آن ها را واقعا دشوار خواهد نمود. علاوه بر این، بررسی سطح گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) در هفته اول بارداری بسیار مهم است. از آنجا که شانس بارداری، سقط جنین و لانه گزینی نابه جا در این هفته بالا است، تشخیص بارداری توسط پزشک باید به طور کامل و با دقت تمام انجام شود. هر گونه اشتباه در تشخیص بارداری می تواند برای مادر و جنین داخل رحم او خطرناک باشد. بنابراین، به یاد داشته باشید که به عنوان یک مادر باردار نباید هیچ گونه اطلاعاتی را از دکتر خود پنهان کنید.
 • در معاینه فیزیکی و مطالعه گذشته بیمار، همچنین می توان مشخص کرد که آیا لوله های رحمی بیمار دستکاری شده یا لوله های رحمی در بیمار بسته شده و یا بیمار در گذشته دچار بیماری های التهابی و بارداری خارج از رحم بوده است. همچنین، انجام معاینه فیزیکی توسط پزشک نشان می دهد که آیا بیمار از دستگاه داخل رحمی برای جلوگیری از بارداری استفاده می کرده و یا تحت درمان باروری بوده است. لازم است بدانید که امروزه با استفاده از روش های دارویی و سونوگرافی، بارداری را حتی قبل از شروع نشانه های آن مانند حالت تهوع به راحتی می توان تشخیص داد.

2.    تست های آزمایشگاهی برای تشخیص بارداری در هفته اول:

 • به طور کلی، دستگاه های ادراری که اغلب برای تشخیص HCG گلیکوزیله استفاده می شوند، کارآیی بیشتر دارند، افزایش 5٪ HCG در زنان، هشت روز پس از لقاح بارداری قابل تشخیص خواهد بود، و درصد درستی تشخیص بارداری در این روش حدود 98٪ در روز یازدهم از بارداری گزارش شده است.
 • با اندازه گیری سطح ترشح هورمون HCG می توان تعیین کرد که آیا بارداری در بیمار، خارج رحمی و یا سالم می باشد. میزان افزایش و کاهش ترشح هورمون HCG در زنان باردار، نمایانگر مشکلاتی است. اگر در زنان باردار میزان ترشح آن آهسته تر شود، نشان دهنده بارداری خارج رحمی بوده و یا تا به حال جنین سقط شده است. اگر سطح ترشح هورمون HCG بسیار بالا باشد، شانس بارداری مولار در بیمار بیشتر خواهد بود، که در این صورت ناهنجاری کروموزومی و بارداری های چندزایی در مادر به وجود خواهد آمد.

در اولین هفته بارداری، اندازه گیری پروژسترون موجود در سرم خون مادر، بسیار مهم است و به تشخیص احتمالی بارداری غیر طبیعی در اوایل بارداری کمک خواهد کرد. همچنین، استفاده از نوار ELISA در تعیین سطح پروژسترون ترشحی در بدن مادر موثر خواهد بود.

به عنوان خانمی که احتمال بارداری در شما وجود دارد، به یاد داشته باشید که فاکتور نشان دهنده بارداری، پروتئینی است که سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن در زنان باردار خواهد بود. این پروتئین فقط پس از لقاح یافتن تخمک، از آن جدا شده است و وجود آن در بدن مادر در اثبات کردن بارداری بسیار سودمند خواهد بود. این پروتئین را می توان 36-48 ساعت بعد از انجام عمل لقاح، در بدن مادر باردار شناسایی نمود و سطح ترشح آن را تا سه ماهه اول بارداری اندازه گیری کرد. از روش EPF با موفقیت بیشتری برای تعیین بارداری در شرایط انتقال جنین لقاح یافته استفاده می شود. EPF نمی تواند پس از زایمان و یا در موارد بارداری خارج رحمی تشخیص داده شود.

3.    سونوگرافی بهترین راه تشخیص بارداری :

امروزه با کشف سونوگرافی واژینالی (TVUS)، تشخیص بارداری خیلی ساده تر از زمان گذشته و بسیار موثر شده است. سونوگرافی واژینالی بهترین روش برای تشخیص بارداری داخل رحمی و تعیین سن بارداری است، که معمولا در سه ماهه اول بارداری انجام می شود. سونوگرافی واژینال موثرتر از سونوگرافی شکمی است ،چرا که از فرکانس بالاتری برخوردار بوده و وضوح تصویری در آن بیشتر است.

 هفته اول بارداری

تغییرات بدنی مادر و جنین در هفته اول بارداری :

معمولا در اوایل بارداری، در بدن مادر اتفاقات زیادی نمی افتد و ظاهر او تفاوت خاصی هم با قبل از شروع دوران بارداری نخواهد داشت. در واقع مادر نمی تواند با توجه به نشانه های شرایط جدید، خود تا 3 الی 4 هفته دیگر از بارداری آگاه شود، چون در این مدت زمان دوره قاعدگی او هنوز از بین نرفته که بارداری او را به وضوح نشان دهد.

اگر چه در اولین هفته، هیچ تغییر عمده ای در ظاهر زنان باردار به وجود نخواهد آمد، ولی برخی از زنان ممکن است با مشکلاتی مانند :

 • درد معده، یبوست و دیگر اختلالات گوارشی
 • خونریزی واژینال
 • انقباضات شکمی
 • نفخ
 • سردرد
 • تغییر در خلق و خوی
 • حساسیت به لمس پستان ها
 • خستگی
 • تغییرات هورمونی

اغلب در بعضی از زنان حالت تهوع و یا ویار صبحگاهی در این هفته شروع می شود که بسیار آزاردهنده خواهد بود. معمولا در این دوره، زنان نسبت به قبل، تمایل بیشتری برای حمام رفتن، از خود بروز خواهند داد. با این حال به یاد داشته باشید که بروز علائم بارداری در هفته اول از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

در طول هفته اول بارداری، تخمک از تخمدان خارج شده و به لوله های فالوپ می رسد.در واقع، بارداری شما دقیقا دو هفته پس از پایان چرخه قاعدگی رخ خواهد داد. بنابراین دانستن این نکته بسیار مهم است که باید جزئیات کاملی از آخرین دوره قاعدگی خود به دکتر معالج خود بدهید، تا محاسبه تاریخ دقیق زایمان و سن بارداری را با دقت انجام دهد.

هنگامی که لقاح تخمک صورت بگیرد، سلول تخمک شروع به تقسیم شدن خواهد کرد. در هفته اول بارداری جنین با عنوان بلاستوسیست شناخته خواهد شد، بخش خارجی بلاستوسیست رشد کرده و تبدیل به جفت خواهد شد، اما رشد بخش داخلی بلاستوسیست جنین در هفته دوم بارداری آغاز خواهد شد. اگر در یک دوره، بیشتر از یک تخمک آزاد شود، پس از لقاح و بارور شدن آن، جنین های متعدد تشکیل خواهد شد. تخم لقاح یافته دارای کروموزوم هایی است که تعیین کننده رنگ پوست، رنگ چشم، رنگ مو، اندازه قد، و دیگر ویژگی ها و صفات شخصیتی در کودک آینده شما می باشد.

در هفته اول بارداری، آماده سازی رحم برای آغاز بارداری بسیار مهم است. که بسیاری از پزشکان این دوره را به عنوان "خارج شدن تخمک از زندان تخمدان" معرفی کرده، و این هفته را گیج کننده ترین دوره می دانند، چون برخی از زنان ممکن است فکر کنند که حامله هستند، اما نتایج آزمایشات خلاف آن را بیان کند و جواب را منفی نشان دهد. اما شما هیچ وقت امید خود را از دست ندهید، زیرا در بسیاری از موارد افراد شانس بیشتری برای باردار شدن خواهند داشت، و از بارداری خود، در زمان ناامیدی غافلگیر خواهند شد!

محاسبه سن دقیق بارداری در هفته اول:

روز بارداری از اولین روز آخرین دوره قاعدگی (LMP) محاسبه خواهد شد ، چون در واقع بارداری در روز لقاح اتفاق نیافتاده است. طبق تحقیقات، آغاز چرخه قاعدگی از اولین روز خونریزی قاعدگی محاسبه خواهد شد.

بر اساس اصطلاح پزشکی LMP، که به معنی آخرین دوره قاعدگی طبیعی است، سن جنین محاسبه شده و به عنوان "سن دقیق بارداری" شناخته خواهد شد.

این روش، یک راه مناسب و آسان برای تشخیص بارداری در هفته اول و یا محاسبه زمان دقیق بارداری است. حتی در صورت بارداری IVF، سن بارداری جنین با اضافه کردن 14 روز از روز جمع آوری اووسیت ها محاسبه می شود.

 • اگر مادر بارداری دارای چرخه قاعدگی منظمی باشد، مفهوم LMP معمولا در مورد 11-21 روز پس از اولین روز آخرین چرخه قاعدگی محاسبه خواهد شد.
 • اگر شما دوره های قاعدگی نامنظم داشته باشید و یا اولین روز از آخرین دوره قاعدگی خود را به یاد نداشته باشید، تعیین سن بارداری شما توسط پزشک معالجتان دشوار خواهد شد.

در مرحله بعد از بارداری، پزشک ممکن است تست سونوگرافی را برای تعیین سن بارداری استفاده کند. در مواردی که جنین شما به صورت غیرمنتظره ای بزرگ یا کوچک باشد، محاسبه سن دقیق جنین دشوار خواهد شد. بنابراین، لازم است بدانید که پیگیری چرخه قاعدگی برای تعیین زمان دقیق بارداری، ضروری است.

فرایند تخمک گذاری در هفته اول بارداری:

وقتی تخمک مورد نظر از تخمدان آزاد شد، بقیه تخمک ها یا فولیکول ها در تخمدان به جسم زرد تبدیل خواهد شد. همچنین، یک سری غدد درون ریز موقتی در بدن زنان وجود دارد که در تولید مقدار نسبتا بالایی از پروژسترون و اندازه متوسطی از استرادیول و Inhibin-A نقش مهمی ایفا می کنند. این نوسان هورمونی در دوران بارداری، نقش مهمی در ضخیم شدن پوشش دیواره رحم (آندومتر)، به منظور آماده شدن آن و لانه گزینی جنین را داراست.

هنگامی که تخمک گذاری در هفته اول بارداری صورت می گیرد، لقاح و باروری تخمک ظرف 24 ساعت رخ خواهد داد، بعد از آن، اگر تخمک در حالت عادی و بدون مشکل قرار گیرد، سرنوشت دیگری جز رشد و تبدیل شدن به جنین نخواهد داشت. تخمک در سفر پرماجرای خود، به پایین لوله های فالوپ سرازیر شده و برای دیدار با یک اسپرم خوش شانس در میان میلیون ها اسپرم آماده خواهد شد تا آن را بارور کند. اگر لقاح رخ دهد، تخمک خود را در دیواره رحم که ضخیم و غلیظ شده است، جاسازی خواهد نمود. اما در صورتی که لقاح رخ ندهد، تخمک دور انداخته خواهد شد.

دو هفته بعد از عمل تخمک گذاری، رشد جسم زرد متوقف خواهد شد که این امر منجر به کاهش شدید هورمون های زنانه استروژن و پروژسترون در بدن مادر باردار می شود. با کاهش سطح هورمون ها در بدن مادر باردار، رحم او پیام مورد نیاز را برای تغذیه تخمک بارور دریافت خواهد کرد، در غیر این صورت، آن تخمک لقاح نیافته به بیرون از رحم رانده می شود. پوشش داخل رحمی که همراه تخمک لقاح نیافته، به بیرون رحم می آید به عنوان خونریزی ماهانه، طی چرخه قاعدگی دیده خواهد شد.

رژیم غذایی مناسب زنان در هفته اول بارداری:

 • دانستن این نکته بسیار مهم است که زنان باردار باید از سلامت خود و جنین داخل رحمشان در دوران بارداری محافظت نمایند. در هفته اول بارداری، شما به عنوان یک زن باردار ویار صبحگاهی را تجربه خواهید کرد و اشتهای شما بسیار پایین خواهد آمد. بنابراین، سعی کنید در این دوره با نوشیدن مقدار زیادی آب و سایر مایعات مقوی، جلوی کم آبی بدن خود را بگیرید. همچنین، وعده-های غذایی را در اندازه های کوچک و در فواصل معین مصرف کنید تا با این کارها سلامتی خود و فرزندتان را تضمین کنید.
 • در هفته های اول دوران بارداری، هنگامی که حالت تهوع در شما متوقف شود، احساس بهتری خواهید داشت. پس سعی کنید در دوران بارداری از یک وعده غذایی مناسب و مغذی با اندازه کم استفاده نمایید. خوردن میوه ها و سبزیجات تازه در دوران بارداری، غذاهای نشاسته دار مانند برنج، نان با دانه های کامل و سبوس دار، ماکارونی، سیب زمینی پخته یا آب پز، گوشت بدون چربی، تخم مرغ، مرغ، حبوبات و سویا در این دوره برای سلامتی شما و رشد مناسب فرزندتان بسیار مفید خواهد بود. نکته دیگری که دانستن آن بسیار مهم است گنجاندن شیر و فراورده های لبنی مانند پنیر دلمه، پنیر و ماست ساده در رژیم غذایی روزانه خودتان در دوران بارداری می باشد، برای این که کلسیم برای رشد و سلامتی مادر باردار و جنین ضروری است.
 • استفاده از 400 الی 800 میکروگرم فولیک اسید در روز، فرزند شما را از خطر ابتلا به برخی نقائص مادرزادی هنگام تولد در مغز و ستون فقرات محافظت خواهد کرد. از جمله این نوع بیماری ها اسپینا بیفیدا است، که بروز آن با مصرف فولیک اسید در دوران بارداری، در نوزاد شما کاهش خواهد یافت. شما همچنین به عنوان یک مادر باردار می توانید از مواد غذایی که غنی از اسید فولیک هستند، مانند سبزیجات برگ سبز، میوه های خشک و آجیل و غلات صبحانه مانند جو و ذرت بوداده استفاده نمایید.

سوالات متدوال در هفته اول بارداری :

 1. مصرف دخانیات و الکل در هفته اول بارداری چه تاثیری درجنین میگذارد؟

 در بارداری از مصرف الکل و داروها و استعمال دخانیات خودداری نمایید.این موارد می‌توانند موجب نقایص مادرزادی، سندروم الکل جنینی، مشکلات تنفسی، کم وزنی نوزاد زمان تولد (زیر ۲/۵ کیلوگرم) و سایر مشکلات شوند.

 1. آیا در بارداری مصرف قرص های ضد بارداری را ادامه بدهیم؟

نخیر مصرف قرص ضد بارداری را قطع کنید.

 1. اگر در بارداری  از دارو مخصوصی استفاده میکنم به پزشک خود اطلاع بدهم؟

بله اگر دارویی به خصوصی مصرف میکنید قبل ازمصرف حتما با پزشکتان مشورت کنید.

 1. روزانه به چند گرم اسید فولیک مصرف بکنم؟

روزانه ۴۰۰ میکروگرم اسیدفولیک مصرف کنید.

 1. مصرف اسید فولیک چه تاثیری بر جنین دارد؟

اسیدفولیک احتمال بروز نقایص عصبی مانند مهره شکاف ( اسپینا بیفیدا ) را کاهش می‌دهد.

 

نظر (102)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. سمیه صفری لیملو

من شش هفته باردار بودم رفتم سونوگرافی گفتن توقف رشد بعدن رفتم دکتر برام قرص سقط داد منم مصرف کردم جنین سقط شد حالا تست کردم مثبت نشان داد راهنمایی کنید

 1. مامانم    سمیه صفری لیملو

سلام
تست مثبت بعد از سقط طبیعیه چون شما هنوز هورمون بارداری رو دارین.

 1. پروانه

سلام دوره ی قاعدگی من ۲۸ روزه است و ب ترتیب در ۱۱ااذر و ۹ دی عادت شدم و ۷ بهمن عادت نشدم و تا الان ک دوهفته گزشت فک میکردم باردار شدم و تیت خانگی ک انجام دادم مثبت بود وی دردی زیر نافم در این دو هفته احساس میکردم و کمرم هم درد میکرد و امروز...

سلام دوره ی قاعدگی من ۲۸ روزه است و ب ترتیب در ۱۱ااذر و ۹ دی عادت شدم و ۷ بهمن عادت نشدم و تا الان ک دوهفته گزشت فک میکردم باردار شدم و تیت خانگی ک انجام دادم مثبت بود وی دردی زیر نافم در این دو هفته احساس میکردم و کمرم هم درد میکرد و امروز ۲۲بهمن عادت شدم و خیلی ناراحتم ...ب نظرتون مشکلی دارم یا مشکل چیه ؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    پروانه

سلام
اگر بی بی چک مثبت نشون داده و باردار بودید و دچار پریود شدید حتما به پزشک مراجعه کنید ولی اگر فقط یکبار از بی بی چک استفاده کردین و مثبت شون داده ممکنه اشتباهی رخ داده باشه و شما باردار نباشید.

 1. طاهره

سلام من هفته دوم بارداری هستم کمرم خیلی درد می‌کنه راهنمایی

 1. مامانم    طاهره

سلام
بیشتر استراحت کنین و دراز بکشید، روی شکم نخوابید و کارهای سنگین نکنید.

 1. نسیم

سلام خسته نباشید ۳ماهه قرص پیشگیری روقط کردم این ماه۸/۱۹پریود شدم ۸/۳۰سونوی واژینال انجام دادم ۳فولیکول درچپ و۲تا راست داشتم طبق نظر پزشک ۳و۴و۹/۵نزدیکی داشتم الآن سینه هام ترشح دارن عصبی ام ولی از دیشب هنگام ادرار لخته ی ریز ازم میره امروز۲۰امه...

سلام خسته نباشید ۳ماهه قرص پیشگیری روقط کردم این ماه۸/۱۹پریود شدم ۸/۳۰سونوی واژینال انجام دادم ۳فولیکول درچپ و۲تا راست داشتم طبق نظر پزشک ۳و۴و۹/۵نزدیکی داشتم الآن سینه هام ترشح دارن عصبی ام ولی از دیشب هنگام ادرار لخته ی ریز ازم میره امروز۲۰امه ومن ۱۸ بی بی چکم منفی بوده آیا ممکنه باردار باشم اگه نه بنظرتون مشکل چی بوده؟

ادامه مطلب
 1. Vvvv

سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه نامزدم هفته پیش بکارتم پاره شد ازنوع ضخیمش بودهنوزم که نزدیکی میکنم خون ابه میاد ، یکبار مشکوک به ریختن کمی از اب منی نامزدم به داخل واژنم شدم ، ممکنه خون ابه و سستی وبدخلقیامو درد هنگام ادرار وتغییر رنگ ادرار از علائم...

سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه نامزدم هفته پیش بکارتم پاره شد ازنوع ضخیمش بودهنوزم که نزدیکی میکنم خون ابه میاد ، یکبار مشکوک به ریختن کمی از اب منی نامزدم به داخل واژنم شدم ، ممکنه خون ابه و سستی وبدخلقیامو درد هنگام ادرار وتغییر رنگ ادرار از علائم بارداری باشه تروخدا یه راهی جلوم بذارید سقط کنم اگه باردارم

ادامه مطلب
 1. مامانم    Vvvv

سلام
شما باید تا زمان پریودتون صبر کنین اگر تاخیر داشتین از بی بی چک استفاده کنین، ما فقط برای به دنیا اومدن کوچولوها کمک میکنیم.

 1. Vvvv

حتی خارش واژنم دارم صبا که حل نمیشه میترسم

 1. مامانم    Vvvv

شما عفونت دارین به پزشک متخصص مراجعه کنین

 1. Vvvv

سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه نامزدم هفته پیش بکارتم پاره شد ازنوع ضخیمش بودهنوزم که نزدیکی میکنم خون ابه میاد ، یکبار مشکوک به ریختن کمی از اب منی نامزدم به داخل واژنم شدم ، ممکنه خون ابه و سستی وبدخلقیامو درد هنگام ادرار وتغییر رنگ ادرار از علائم...

سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه نامزدم هفته پیش بکارتم پاره شد ازنوع ضخیمش بودهنوزم که نزدیکی میکنم خون ابه میاد ، یکبار مشکوک به ریختن کمی از اب منی نامزدم به داخل واژنم شدم ، ممکنه خون ابه و سستی وبدخلقیامو درد هنگام ادرار وتغییر رنگ ادرار از علائم بارداری باشه تروخدا یه راهی جلوم بذارید سقط کنم اگه باردارم

ادامه مطلب
 1. مامانم    Vvvv

سلام
روز بعد از تاخیر پریود از بی بی چک استفاده کنین

 1. سارا

بی زحمت جواب منو بدین

 1. سارا

سلام من تو این ماه دوبار پریود شدم ونمیدونم دقیقا پریودی بعدیم کی؟؟بی زحمت راهنماییم کنید

 1. مامانم    سارا

سلام
شما باید معاینه بشین و علت این اختلال رو بفهمید.

 1. 123

سلام وققتون به خیر من چهار روز پیش اقدام کردم برای بارداری الانم دو روز سر معده ام در میکنه و میسوزه و احساس میکنم تکرر ادارا دارم کی میتونم ببی چک استفاده کنم که از نتبجه مطمن باشم؟

 1. مامانم    123

سلام
روز بعد از تاخیر پریود از بی بی چک استفاده کنین

 1. هانیه

سلام
میشه ۳_۴ روز بعد از نزدیکی متوجه شیم که لقاح صورت گرفته یا نه؟اگر امکانش هست با چه روشی؟اخه خیلی عجله دارم

 1. مامانم    هانیه

سلام
نخیر باید تا روز تاخیر پریود باید صبر کنین

 1. پریسا

سلام من اولین بارم نزدیکی داشتم و الان نمیدونم باردارم یا نه توی یک هفته اول از بیبی چک استفاده کردم خطc رو نشون داد و الان پریودم

 1. مامانم    پریسا

سلام
شما باردار نیستید چون بعد از نزدیکی پریود شدید

 1. هليا

سلام.من حدود١٠روز قبل پريودم نزديكي داشتم ميخواستم بدونم در صورت حاملگي چون نزديك به دوره ام بود اين پريودم به تاخير ميوفته يا بايد صبر كنم براي پريود ماه بعد؟

 1. مامانم    هليا

سلام
عزیزم اگر باردار باشی همین دوره از پریودت عقب میفته و نمیشی

 1. یاس

سلام من20سالمه وباید۲۶پریومیشدم که نشدم وتست زدم مثبت وآزمایش دادم بازم گفت که بارادی .عددبتام1000شدواولین بارداریمه‌.عددم مناسبه

 1. پری

سلام ۳روز بعد از پریود نزدیکی بدون جلوگیری داشتم ۵ روز بعدش زیر دلم کمی و کمر درد بیشتر داشتم سمت راست شکمم درد میگیره و حالت نبض یا جمع شدن میشه، علتش چیه؟
و اینکه ترشحمم زیاد شده !

 1. مامانم    پری

سلام بعد از تاخیر پریود از بی بی چک استفاده کنیند.

 1. میم.واو

سلام. من 13اردیبهشت پریودم تموم شد، یک شب درمیون نزدیکی داشتیم.از 3 روز پیش لکه بینی دارم.دل درد خیلی خفیف مثه دلپیچه دارم. همش چیزای شیرین میخورم ک قبلا دلم نمیخواست.کسل شدم. امکانش هست باردار باشم؟

 1. مامانم    میم.واو

سلام الان نمیشه چیزی گفت بعد تاخیر پریود از بی بی چک استفاده کنید.

 1. فاطمه

سلام
ببخشید تورو خدا اگه میشه جواب منو زود بدید...
اگر قبل از عقب افتادن حاملگی بریم سونوی واژینال چیزی پیدا میشه؟
وقتی مثلا چهار روز ب پریودیتون مونده باشه ولی بدونید ک باردارید
اونموقع سونوی واژینال میتونه تشخیص بده،اصن چیزی دیده میشه؟؟؟

 1. مامانم    فاطمه

سلام
نخیر ساک بارداری که با سونو دیده میشه با بتای بالای 2000 دیده میشه که بعد از تاخیر پریود میتونید ببینیدش

 1. آیدا

سلام من چند روزی پریودم عقب افتاده لکه بینی هم ندارم ولی یه حس بدی دارم چه جوری باید مطمئن شم ک حامله نیستم؟ بعدازگذشت یه هفته از رابطه این مشخص میشه؟

 1. مامانم    آیدا

بعد از تاخیر پریود با بی بی چک میتونین بفهمین باردار هستین یا نه، بعد از یه هفته بعد از رابطه نخیر نمیشه فهمید .

 1. مهدی

سلام خانوم بنده باردار شده ولی ب دلیل نداشتن وضع مالی نامناسب و داشتن دو فرزند تصمیم ب سقط ان گرفتیم الان یک ماهش هست با دکترش مشورت کردیم قرص تجویز کردن اما چون عوارض قرص خیلی زیاد بود منصرف شدیم و تصمیم گرفتیم ک طبیعی سقط شود ک گیاهانی مثل برگ...

سلام خانوم بنده باردار شده ولی ب دلیل نداشتن وضع مالی نامناسب و داشتن دو فرزند تصمیم ب سقط ان گرفتیم الان یک ماهش هست با دکترش مشورت کردیم قرص تجویز کردن اما چون عوارض قرص خیلی زیاد بود منصرف شدیم و تصمیم گرفتیم ک طبیعی سقط شود ک گیاهانی مثل برگ جعفری و بابونه و اب اناناس تجویز کردن دو روزه استفاده کرده ولی تاثیری نداشته ایا اصلا امکان سقط طبیعی وحود داره؟

ادامه مطلب
 1. مامانم    مهدی

سلام
اول اینکه هدیه ای که خداوند داده رو به همین سادگی از دست ندین حتما اومدن این موجود کوچولو به صلاحتون بوده که خداوند این فرشته رو به شما داده، توصیه میکنم از این کار خودداری کنید چرا که آیه قرآن هم داریم که « وَلَا تَقْتُلُوا أَوْلَادَكُمْ...

سلام
اول اینکه هدیه ای که خداوند داده رو به همین سادگی از دست ندین حتما اومدن این موجود کوچولو به صلاحتون بوده که خداوند این فرشته رو به شما داده، توصیه میکنم از این کار خودداری کنید چرا که آیه قرآن هم داریم که « وَلَا تَقْتُلُوا أَوْلَادَكُمْ خَشْيَةَ إِمْلَاقٍ نَحْنُ نَرْزُقُهُمْ وَإِيَّاكُمْ إِنَّ قَتْلَهُمْ كَانَ خِطْئًا كَبِيرًا » (الإسراء، 31)
ترجمه: و از بيم تنگدستى فرزندان خود را مكشيد. ماييم كه به آنها و شما روزى مى‌بخشيم. آرى، كشتن آنان همواره خطايى بزرگ است.
امیدتون به خدا باشه و بیشتر تلاش کنید تا خدا هم روزیتون رو بیشتر کنه.
ما در مامانم کمکی به از بین بردن فرشته ها نمیکنیم.

ادامه مطلب
 1. ستار

سلام من با نامزدم که دختره رابطه داشتیم دو هفته پیش به طوری که منی روی واژنش ریخته بود الان که دختره اما زن نیست امکان حامگی هست؟وقتی ک پرده بکارت داره، بعد اینکه دو روز پیش باید پریود میشد ولی نشده چاره چیه؟ ممنون میشم

 1. مامانم    ستار

سلام
بله امکان بارداری هست ، الان میتونید از بی بی چک استفاده کنید

 1. نرگس

سلام خسته نباشید من این دوماه که باردار هستم وعفونت قارچی دارم ایاضرردارد دردوران بارداری ؟

 1. مامانم    نرگس

سلام
بله باید درمان کنید حتما چون عفونت در بارداری خطرناکه، از پماد کلیترومازول استفاده کنید .

 1. مریم

وقت بخیر من یک روز بعد اتمام پرویدم نزدیکی کامل داشتیم دو روز بعد دچار لکه بینی بعد خون ریزی شدم امکان داره بچه بوده باشه سقط شده یا نه و اینکه به دلیل استرس زیاد دوباره پریود شدم لطفا جواب سوالمو بدید اگه اینطور باشه یعنی دیگه نمیتونم اقدام به...

وقت بخیر من یک روز بعد اتمام پرویدم نزدیکی کامل داشتیم دو روز بعد دچار لکه بینی بعد خون ریزی شدم امکان داره بچه بوده باشه سقط شده یا نه و اینکه به دلیل استرس زیاد دوباره پریود شدم لطفا جواب سوالمو بدید اگه اینطور باشه یعنی دیگه نمیتونم اقدام به بچه داری کنم

ادامه مطلب
 1. مامانم    مریم

سلام ، اگه لکه بینی ادامه داره حتما به پزشک مراجعه کنید

 1. مریم

ببخشید که دوباره وققتون رو میگیرم لکه بینی همینجور ادامه داره ممکنه بچه بوده باشه ودر مدت دو روز سقط شده باشه یا این چن روز استرس زیاد داشتم از اون باشه اگه چقد ادامه داشت به پزشک مراجعه کنم ؟لطفا راهنماییم کنید

 1. مریم

سلام من ۲۵سالمه یک سال ازدواج کردم و با روش طبیعی جلو گیری میکردم این ماه خواستیم برا بچه اقدام کنیم بعد تموم شدن پریودم که نزدیکی انجام دادیم چهار روز بعد دوباره لکه بینی داشتم الان خیلی استرس دارم نمیدونم چیکار کنم البته برا مراقبت قبل بارداری...

سلام من ۲۵سالمه یک سال ازدواج کردم و با روش طبیعی جلو گیری میکردم این ماه خواستیم برا بچه اقدام کنیم بعد تموم شدن پریودم که نزدیکی انجام دادیم چهار روز بعد دوباره لکه بینی داشتم الان خیلی استرس دارم نمیدونم چیکار کنم البته برا مراقبت قبل بارداری رفته بودم هیچ مشکلی نه تو ازمایش نه تو سونو نداشتم من چبکار کنم میشه راهنماییم کنید

ادامه مطلب
 1. مامانم    مریم

سلام
لازم نیست کاری بکنید تا زمان پریودتون صبر کنید اگه تاخیر داشتید حتی یک روز، از بی بی چک استفاده کنید تا نتیجه مشخص بشه

 1. ماجده    مامانم

سلام من پریودی هایم دقیق است این سری یک هفته تا خبر دلشتم تست بارداری در منزل دادم منفی بود بعد با عمسرم نزدیکی داشتم اول لکه بینی قهوه ای رنگ داشتم بعد روی خون ریزی معمولی پریودیم افتادم اما کمر درد دلرم احتمال داشته باردار بودم و ایا بعد لز پاک...

سلام من پریودی هایم دقیق است این سری یک هفته تا خبر دلشتم تست بارداری در منزل دادم منفی بود بعد با عمسرم نزدیکی داشتم اول لکه بینی قهوه ای رنگ داشتم بعد روی خون ریزی معمولی پریودیم افتادم اما کمر درد دلرم احتمال داشته باردار بودم و ایا بعد لز پاک شدنم می توانم برای بارداری جذید اقدام کنم لطفا پاسخم بدهید متشکرم

ادامه مطلب
 1. ناشناس

سلام
من ٢٣سالمه و معمولا پريود نامنظم داشتم
الان نزديك به يكماه و نيمِ كه پريود نشدم
تو اين يكماه ٣بار بيبي چك استقاده كردم كه هربار منفي بود
حتي سونوگرافيم كردم ولي دكتر چيزي راجبه بارداري نگفت
ولي هنودم نگرانم
ممكنه باردار باشم؟
هنوز امادگي...

سلام
من ٢٣سالمه و معمولا پريود نامنظم داشتم
الان نزديك به يكماه و نيمِ كه پريود نشدم
تو اين يكماه ٣بار بيبي چك استقاده كردم كه هربار منفي بود
حتي سونوگرافيم كردم ولي دكتر چيزي راجبه بارداري نگفت
ولي هنودم نگرانم
ممكنه باردار باشم؟
هنوز امادگي مادر شدن ندارم

ادامه مطلب
 1. مامانم    ناشناس

سلام
بعد یک و ماه و نیم اگه باردار بودید قطعا نشون میداد، دلیل پریود نشدنتون میتونه علت دیگه ای مثل اضطراب، تغییر تغذیه ، کیست و ... داشته باشه.

بارگذاری بیشتر ...

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location