امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.


چی بخورم تا جنینم دختر بشه ؟

چی بخورم تا جنینم دختر بشه ؟

به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، فراموش نکنید که برخی مواد غذایی در طبیعت وجود دارند که شانس فرد را برای به دنیا آوردن نوزاد دختر افزایش می دهند. این مواد غذایی عبارتند از:

1. مصرف توت به منظور افزایش شانس دختر بودن جنین:

به یاد داشته باشید که مصرف انواع مختلفی از توت ها و میوه ها مانند زغال اخته، توت فرنگی و زالزالک کمک می کند تا تخمک زنان به یک نوزاد دختر تبدیل شود، چون مصرف این نوع میوه ها به تنظیم pH واژن زنان کمک زیادی کرده و شرایط محیط مهبل (واژن) آن ها را برای زنده مانده اسپرم های به وجود آورنده پسر سخت خواهد کرد. طبق نظریه کارشناسان کم کردن مقدار کالری محیط بدن با مصرف این نوع میوه ها، برای زنده ماندن اسپرم دختر مناسب بوده و شانس فرد را برای داشتن نوزاد دختر افزایش می دهد.
از طرفی دیگر، شما هم مانند بسیاری از مادران باردار دیگر، برای جلوگیری از بالا رفتن قند خون و خطر ابتلا به دیابت مخصوص دوران حاملگی، بهتر است مصرف میوه های شیرین را در دوران قبل و بعد از آغاز دوران بارداری خود کاهش دهید. فراموش نکنید که مصرف انواع توت ها که مقدار بالایی از قند کنسرو شده را دارند، برای بدن تمام افراد ناسالم و مضر هستند.

2. مصرف بیشتر غلات سبوس دار برای تعیین جنسیت جنین دختر :

دلیل اصلی مصرف دانه های گندم سبوس دار به منظور دختر شدن جنین، وجود منیزیم و سلنیوم در آن ها است. به یاد داشته باشید که گندم سبوس دار به غیر از افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن، سبب تقویت استخوان های فرد مصرف کننده شده و سرشار بودن آن از مواد معدنی نیز احتمال حامله شدن نوزاد دختر را افزایش می دهد.
به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، به یاد داشته باشید که دوز توصیه شده منیزیم توسط متخصصان تغذیه برای یک زن سالم، روزانه در حدود 310 میلی گرم است. اما زمانی که خانمی در حال تلاش برای باردار شدن، مخصوصا بارداری یک جنین دختر است، نیاز او به مصرف غلات سبوس دار در حدود 400 میلی گرم در روز افزایش خواهد یافت. برخی از مواد غذایی که از غلات کامل و سبوس دار تهیه می شوند و برای دختر شدن جنین انسان نیز مفید هستند، عبارتند از: برنج قهوه ای، بلغور جو دوسر، گندم سیاه، ذرت، گندم کامل، برش نان و غلات جوانه زده .

3. مصرف حبوبات به منظور افزایش شانس دختر بودن جنین:

در همین ابتدا، به یاد داشته باشید مصرف انواع مختلفی از حبوبات مانند لوبیا، سویا، عدس، لوبیا قرمز و لوبیا سیاه و سفید برای زنانی که در حال تلاش برای باردار شدن یک نوزاد دختر هستند، کمک زیادی خواهد کرد. از آن جایی که حبوبات حاوی درصد بالایی از منیزیم و فیبر هیتند، برای دختر شدن جنین موجود در رحم زنان بسیار حیاتی می باشند. همچنین، به دلیل این که حبوبات حاوی مقدار کمی چربی هستند، بنابراین قرار دادن آن ها در رژیم غذایی زنانی که در حال تلاش برای بارداری یک نوزاد دختر هستند، ترجیح داده می شود. در نهایت، به خاطر داشته باشید که مصرف دانه های حبوبات در شکل های مختلف، از بروز ناراحتی های گوارشی، نفخ و گاز در دوران بارداری زنان جلوگیری می کند.

4. مصرف شیر و افزایش شانس دختردار شدن:

همانطور که می دانید شیر یک منبع غنی از کلسیم است و باید در رژیم غذایی همه افراد و در هر رده سنی، مخصوصا در رژیم غذایی زنانی که مایل به داشتن فرزند دختر در آینده هستند، قرار داده شود. در واقع، می-توان ادعا کرد که این افراد نیاز دارند تا مصرف شیر روزانه خود را حداقل سه ماه قبل از زمان لقاح، به میزان قابل توجهی افزایش دهند.
به دلیل این که شیر دارای PH حدود 6.5 و حاوی اسید لاکتیک فراوان است، در ساخت محیط اسیدی واژن زنان بسیار موثر بوده و آن را برای زنده ماندن اسپرم به وجود آورنده دختر مطلوب می کند. اما فراموش نکنید که نوشیدن بیش از 750 میلی لیتر شیر در هر روز می تواند منجر به افزایش اسید معده در زنان شده و مشکلاتی مانند ریفلاکس معده و زخم معده را برای فرد مصرف کننده به وجود آورد. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلات گوارشی، شما باید مطمئن شوید که میزان مصرف مقدار شیر روزانه توسط متخصص تغذیه محاسبه شود. برای زنانی که خواهان نوزاد دختر هستند و نوشیدن شیر زیاد در بدن آن ها مشکلاتی را ایجاد می کند، توصیه می شود که به جای نوشیدن سه فنجان شیر در روز، ماست طبیعی را جایگزین آن کنند.

5 + 1 ماده غذایی برای دختردار شدن مواد غذایی دیگری برای دختر شدن جنین به شما معرفی می کند.

5. مصرف ماهی قزل آلا کنسرو شده و بارداری جنین دختر :

از آن جایی که مواد غذایی کنسرو شده مانند ماهی قزل آلا، منابع غنی از پروتئین، ویتامین D و اسیدهای چرب به شما می روند، به همین دلیل همه مواد لازم برای تبدیل نمودن محیط واژن زنان به یک محیط اسیدی را دارا هستند. در واقع، مصرف این نوع مواد غذایی، محیط واژن زنان به را برای زنده ماندن طولانی تر اسپرم به وجود آورنده دختر مطلوب می سازد. بر خلاف کنسرو ماهی آزاد، از آن جایی که ماهی قزل آلای دودی حاوی مقادیر بالاتری از نمک است، بنابراین زنان در حال تلاش برای باردار شدن باید آن را از منوی غذایی خود حذف کنند.
به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، به یاد داشته باشید برای اینکه ماهی آزاد کنسرو شده طعم جالبی داشته باشد، شما می توانید هنگام گرم کردن و خوردن، پنیر تکه تکه شده را بر روی آن بریزید. به دلیل این که خود پنیر هم یک منبع غنی از کلسیم است، محیط بدن فرد مصر کننده را به نفع بقای سلول های اسپرم به وجود آورنده دختر تغییر خواهد داد. همچنین، شما می توانید برای افزایش حالت اسیدی بدن خود در سالادهای روزانه خود از تخم مرغ، کنسرو ماهی آزاد، سبزیجات برگ سبز، لیمو، سرکه و آوکادو هم استفاده کنید. همه مواد تشکیل دهنده این سالاد، شرایط را در بدن فرد مصرف کننده برای دختر شدن جنین افزایش خواهند داد.

6. تعیین جنسیت جنین با مصرف آجیل و تخمه ها:

بعضی از تخمه ها و آجیل ها سرشار از منیزیم و کلسیم بوده و مصرف آن ها توسط زنان، محیط مهبل را برای بقای کروموزوم X که عامل به وجود آورنده نوزاد دختر است مطلوب می نماید. با این حال، افرادی که خواهان نوزاد دختر در آینده هستند، باید از خوردن دانه کدو تنبل، شاه بلوط و بادام که محیط را برای بقای کروموزوم Y که عامل به وجود آورنده پسر است، مناسب می کنند، اجتناب کنند.
تصور می شود که مصرف آجیل به دلیل دارا بودن سطح بالایی از کلسیم و منیزیم برای دختر شدن جنین مورد نیاز است. همچنین، از آن جایی که انواع آجیل ها حاوی اسیدهای چرب اولئیک می باشند، بنابراین مصرف آن ها محیط واژن زنان را اسیدی ترکرده و برای زنده ماندن اسپرم دختر مناسب خواهد کرد. اما فراموش نکنید به دلیل این که انواع آجیل ها و تخمه ها بسیار غنی از کالری هستند، باید در مصرف آن ها حد اعتدال را نگه داشت و به اندازه نیاز روزانه خورد، چون مصرف زیاد آن ها مشکلاتی مانند اضافه وزن و بالا رفتن چربی ها را در بدن فرد مصرف کننده به دنبال خواهد داشت.

7. مصرف توفو به منظور افزایش شانس دختر بودن جنین:

به دلیل این که توفو حاوی مواد معدنی حیاتی مانند کلسیم، منیزیم، آهن، سدیم، مس و روی است، بنابراین مصرف این ماده غذایی در حفظ سلامت دستگاه تناسلی زنان کمک زیادی خواهد کرد. همچنین، از آن جایی که توفو یک منبع غنی از کلسیم می باشد، باعث تقویت شانس فرد مصرف کننده در داشتن نوزاد دختر خواهد شد. اما، به عنوان خانمی که قصد به دنیا آوردن نوزاد دختری را دارید، فراموش نکنید که نیاز روزانه هر زن در حال تلاش برای باردار شدن، صد گرم توفو می باشد.

8. مصرف انجیر برای دختر شدن جنین :

به دلیل این که انجیر حاوی اسید کلروژنیک و ویتامین های K، A، B و E است، مصرف آن محیط واژن زنان را اسیدی تر کرده و در نتیجه، شانس دختر شدن جنین را به طور طبیعی افزایش خواهد داد. یادتان باشد مصرف انجیر در تنظیم سطح pH خون زنان نیز بسیار مفید است. تنها اشکال خوردن مقادیر بالاتری از انجیر این است که می تواند سطح قند خون مصرف کننده را بالا ببرد. از این رو، پزشکان تغذیه توصیه می کنند که تمام افراد، این ماده غذایی را در حد اعتدال استفاده کنند.

9. انواع شکلات ها را بخورید تا جنینتان دختر شود:

مصرف شکلات توسط زنانی که در حال تلاش برای باردار شدن هستند، کمک می کند تا سطح اسیدیته محیط واژن و دستگاه گوارش آن ها افزایش یابد. در نتیجه، محیط بدن این زنان را برای زنده ماندن کروموزوم به وجود آورنده دختر مطلوب خواهد کرد، چون در محیط اسیدی واژن، جنین دختر خوب رشد کرده و زنده خواهد ماند.
اما به عنوان خانمی که قصد به دینیا آوردن نوزاد دختری را دارید، فراموش نکنید که بیشتر از شکلات تیره استفاده کنید، چون مصرف آن کمک می کند تا از افزایش قند خون و چاقی مفرط در بدنتان جلوگیری شود. به دلیل این که همه شکلات ها سرشار از قند هستند، پس می توانند سطح قند خون فرد مصرف کننده را به شدت افزایش دهند. از این رو، همیشه سعی کنید که در مصرف تمام شکلات ها حد اعتدال را نگه دارید.

 خواندن 8 راهکار برای دختردار شدن مادر باردار به شما که خواستار دختر شدن فرزندتان هستید توصیه می شود.

 

نظر (28)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.
 1. مریم

سلام خسته نباشید،این چیزها رو فقط باید خانمها بخورم برای دختر دار شدن یا مردان هم باید بخورن

 1. مامانم    مریم

هر دو باهم حداقل سه ماه قبل از اقدام

 1. فرزانه

سلام چرا آجیل هم تو رژیم دختر دارشدنه
هم پسردارشدن؟آخه میگن مغزها که گرم هستن

 1. سوفیا

خانوم های که بچه سقد کردن میگن جنینی پسری که افتاده قبل سه ماهگی اندازه ی بند انگشت بوده سرودستوپاهاش مشخص بوده ولی جنین دختر توی سه ماه شبیه یه تیکه گوشت بوده این درسته یا نه؟؟

 1. مامانم    سوفیا

سلام
نخیر همه جنین ها آفرینش یکسان دارند.

 1. سوفیا

سلام این درسته که جنین پسر قبل سه ماه افریده میشه و دستو پاهاش جوانه میزنه ولی جنین دختر توی سه ماهگی شبیه یه تیکه گوشته و بعد تشکیل میشه

 1. مامانم    سوفیا

سلام
نخیر همه جنین ها آفرینش یکسان دارند.

 1. زهره

با سلام توفو که بالا نوشتید چی هست و باید از کجا تهیه کنیم و چجوری مصرف کنیم؟؟؟و اینکه مصرف کافور به مقدار کم در هفته های ا ل بارداری به جنسیت دختر شدن کمک میکنه آیا؟؟اگه آره چجوری و چه میزان باید استفاده بشه

 1. مامانم    زهره

سلام
توفو همان پنیر سویا هست،برای تعیین جنسیت جنین باید حداقل سه ماه قبل از اقدام مواردی رو رعایت کنید بعد از اقدام فایده ای نداره.

 1. پریسا

سلام وخسته نباشین من دوس دارم ک فرزندم دخترباشه قبلش دوتاپسردارم...امکان داره ک اینم پسرباشه!

 1. مامانم    پریسا

سلام
اگه الان باردارید دیگه الان نمیشه برای تعیین جنسیت کاری کرد و قرار نیست چون قبلی ها پسر بوده حتما این هم پسر باشه،

 1. رها

سلام خوبین من الان هفته 8 بارداری هستم چی بخورم بچم خترشه

 1. مامانم    رها

سلام
عزیزم تغذیه برای تعیین جنسیت باید حداقل سه ماه قبل از اقدام به بارداری انجام بشه، الان دیگه جنسیت جنین شما تعیین شده.

 1. محیا

بخشیدبچم دختر میخوادبشه چکارکنم طب شوهرخیلی گرم مهم ؟ازروش طب سنتی گوش کنم یادکتر؟

 1. مامانم    محیا

سلام
طب سنتی توصیه میکنه که شش ماه یا حداقل سه ماق قبل بارداری از مواد غذایی که طبع سرد دارند مثل لبنیات بیشتر استفاده بشه، روزهایی که در آن روزها نزدیکی انجام میشه هم مهمه برای دختر شدن نباید دقیقا در روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، هر دو طب...

سلام
طب سنتی توصیه میکنه که شش ماه یا حداقل سه ماق قبل بارداری از مواد غذایی که طبع سرد دارند مثل لبنیات بیشتر استفاده بشه، روزهایی که در آن روزها نزدیکی انجام میشه هم مهمه برای دختر شدن نباید دقیقا در روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، هر دو طب سنتی و طب روز نکاتی رو باین می کنند که صد در صد نیستند و فقط احتمال دختر یا پسر بودن رو افزایش میدن .
شاد باشید

ادامه مطلب
 1. محیا

سلام توراخداکمک کنیدمن یک پسردارم طب شوهرم گرم مهم میخوایم دوم بیارم پختربشه طب سنتی بهتریادکترگوش کنم؟

 1. حدیث

سایت خیلی خوبیه من الان ۱۵روزه ک عقب انداختم حامله ام و میل زیادی به ترشیجات دارم وخیلی هم تنبل شدم بنظرتون بچم‌چیه؟

 1. مامانم    حدیث

سلام ممنون عزیزم
میل داشتن به شوری یا شیرینی معمولا در گذشته نشانه دختر بودن یا پسر بودن جنین بود ولی با گذشت زمان معلوم شد که اینها بیشتر تصورات خانوم هاست، عجله نکنید این روزهای بی خبری هم هیجان خاص خودش رو داره

 1. مبینا

با سلام و خسته نباشید , برای دختر دار شدن بهتر از از کدام مواد غذایی مصرف شود؟

 1. کارشناس مامانم    مبینا

سلام عزیزم , برخی از مواد غذایی که از غلات کامل و سبوس دار تهیه می شوند و برای دختر شدن جنین انسان نیز مفید هستند، عبارتند از: برنج قهوه ای، بلغور جو دوسر، گندم سیاه، ذرت، گندم کامل، برش نان و غلات جوانه زده .

 1. تینا

سلام و خسته نباشید , دوز توصیه شده منیزیم برای یک زن سالم چقدر است؟

 1. کارشناس مامانم    تینا

سلام عزیزم , دوز توصیه شده منیزیم توسط متخصصان تغذیه برای یک زن سالم، روزانه در حدود 310 میلی گرم است.

 1. جمیله

سلام و خسته نباشید , گندم سبوس دار چه فوایدی برای دختر شدن جنین دارد؟

 1. کارشناس مامانم    جمیله

سلام عزیزم , گندم سبوس دار به غیر از افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن، سبب تقویت استخوان های فرد مصرف کننده شده و سرشار بودن آن از مواد معدنی نیز احتمال حامله شدن نوزاد دختر را افزایش می دهد.

 1. مرجان

سلام وخسته نباشید , دلیل اصلی مصرف دانه های گندم چیست؟

 1. کارشناس مامانم    مرجان

سلام عزیزم , دلیل اصلی مصرف دانه های گندم سبوس دار به منظور دختر شدن جنین، وجود منیزیم و سلنیوم در آن ها است.

 1. مهرنوش

سلام خسته نباشین من دوست دارم جنینم دختر بشه و یه چیزای در طب سنتی مطالعه کرده بودم حالا موندم اونا رو انجام بدم یا اینایی که اینجا توضیح دادین ؟ به نظرتون چیکار کنم؟؟؟

 1. کارشناس مامانم    مهرنوش

سلام مهرنوش جان , دقیق نمیدونم در طب سنتی چه چیزی رو مطالعه کردین منتهی شما میتونین هر دوتا روش گفته شده رو امتحانش کنین ,کار از محکم کاری عیبی نداره

میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location