چرا آب نارگیل برای تغذیه نوزادان مناسب است؟

RSAI_Coconut_Water__1538632901_86147

چرا آب نارگیل برای تغذیه نوزادان مناسب است؟

از آنجایی که آب میوه نارگیل یک منبع طبیعی از مکمل‌ها و ویتامین‌های  ضروری است، می‌تواند نیاز بدن نوزاد به این مواد را تأمین نماید. ممکن است شنیدن این نکته برای بعضی از مادران تعجب‌آور باشد که آب میوه نارگیل، یک انرژی‌زای فوری برای نوزادان بوده و بلافاصله بعد از مصرف، نیروی خاصی به بدن بیماران و نوزادان می‌دهد. علاوه بر این موارد، آب این میوه به دلیل دارا بودن لوریک اسید، یک منبع غذایی کامل برای نوزادان شیرخوار محسوب شده و در صورت استفاده بدن از این مایع شیرین و اسید لوریک موجود در آن، ترکیب مونولورین در بدن ایجاد می‌شود که به مبارزه با بیماری‌ها کمک شایانی خواهد نمود. بنابراین، می‌توان ادعا کرد که آب نارگیل یکی از مواد غذایی بسیار مغذی برای نوزادان و مادران شیرده محسوب می‌شود؛ مصرف آن به شدت به همه افراد، در هر سنی توصیه می‌گردد.

اگر نوزادتان بی اشتها است این مطلب علت بی اشتهایی نوزادم چیست؟ را بخوانید

اقداماتی که مادران باید در هنگام اضافه کردن آب میوه نارگیل به برنامه غذایی نوزادان خود انجام دهند:

 به عنوان یک ، شما باید نکات خاصی را در زمان قرار دادن آب نارگیل در برنامه روزانه فرزند کوچک خود رعایت کنید تا این میوه شگفت‌انگیز بتواند مزایای خود را به بهتر نحو به بدن نوزاد ارائه دهد. این نکات عبارتند از:

1- استفاده از میوه نارگیل تازه برای تغذیه نوزادان:

نوزادان همیشه آب شیرین میوه نارگیل را که در کارخانجات فرآوری می‌شود، برای خوردن ترجیح می‌دهند. اما اگر شما در مناطق گرمسیری زندگی می‌کنید، این میوه به صورت تازه همیشه در دسترس شما خواهد بود. میوه نارگیل با گذشت زمان تمایل دارد تا مواد مغذی خود را از دست بدهد. پس، همیشه سعی کنید این میوه را به صورت تازه برای مصرف نوزادان خود تهیه نمایید. با این حال، اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که امکان دسترسی به آب نارگیل تازه برای شما وجود ندارد، حتماً فروشندگان معتبر محله را برای خرید آب نارگیل انتخاب کنید. همچنین، همیشه مواد تشکیل‌دهنده و تاریخ تولید روی این میوه‌ها را در هنگام خرید با دقت چک کنید. البته نظر داشته باشید که این روزها، کنسانتره میوه نارگیل نیز در بازار به طور گسترده در دسترس همگان است.

2- آب میوه نارگیل را آرام آرام به رژیم غذایی نوزاد خود اضافه کنید:

 برای اطمینان از امنیت میوه نارگیل برای بدن فرزند خود، حتماً آب آن را آرام آرام به برنج یا سوپ فرزند خود اضافه کنید تا علاوه بر عادت کردن نوزاد، بدن او بتواند از تمام مزایای آن  بهره‌مند شود. زمانی که آب میوه در اندازه بسیار زیاد به نوزاد داده شود، بدن او مقدار اضافی آن را خودبه‌خود دفع خواهد کرد. پس، برای برخوردار شدن از مزایا و مواد مغذی موجود در انواع میوه‌ها آن‌ها را کم کم و در مدت زمان طولانی به برنامه غذایی نوزاد خود اضافه کنید.

اگر میخواهید نوزادتان راحن بخوابد این مطلب برای خواب راحت نوزادتان چای بابونه بدهید را بخوانید.

3- مراقب بروز حالت آلرژی در بدن فرزند خود، پس از مصرف آب نارگیل  باشید:

اگرچه بروز مشکل آلرژی بر اثر مصرف آب میوه نارگیل در نوزادان بسیار نادر است، اما مادران باید مراقب باشند! زیرا برخی از نوزادان ممکن است به آب نارگیل حساسیت داشته باشند. بنابراین، یک مادر با دقت کردن و مراقبت دقیق از نوزاد خود می‌تواند علائم آلرژیک را در مراحل اولیه تشخیص داده و برای درمان فرزند خود اقدام نماید. همچنین، اگر شما به عنوان یک مادر ترجیح می‌دهید تا آب نارگیل را از فروشندگان، به صورت آماده خریداری کنید، باید بیشتر مراقب باشید، زیرا ممکن است نوزاد شما به برخی از مواد تشکیل‌دهنده یا افزودنی که برای طعم‌دار کردن آب میوه مورد استفاده قرار گرفته است، حساسیت نشان دهد. در نهایت، یادتان باشد که اگر فرزند شما به مصرف برخی از میوه‌ها آلرژی دارد، بهتر است در افزودن آب نارگیل به برنامه غذایی او هم با احتیاط اقدام نمایید.

برای اطلاع از مزیت آب برنج برای نوزادان 4 مزیت شگفت انگیز آب برنج برای نوزادان را بخوانید.

4- نحوه ذخیره و مصرف میوه نارگیل را یاد بگیرید:

نارگیل رسیده و خام را می‌توان در دمای اتاق، برای مدت 10 روز نگهداری کرد. اما اگر آن را بریدید، به دلیل انجام فعالیت آنزیمی که در داخل آب آن صورت می‌گیرد، باید فقط به مدت 24 ساعت در یخچال نگهداری شود. علاوه بر این موارد، در نظر داشته باشید که قرار دادن آب میوه خنک در برنامه روزانه نوزادان نیز برای سلامت آن‌ها خوب نیست.

در نهایت، به عنوان یک  به خاطر داشته باشید که اگر هنوز هم با خواند مطالب موجود در مقاله بالا در افزودن آب نارگیل به برنامه غذایی نوزاد خود شک دارید، حتماً در این مورد با یک پزشک متخصص اطفال مشورت کنید، زیرا خیر و صلاح هر نوزاد را فقط مادر و پزشک معالج او می‌دانند.

 

نظر (0)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/