لباس مناسب برای اولین روز کاری و مسافرت شغلی

https___specials-images.forbesimg.com_imageserve_300160700_960x

اگر به عنوان یک فرد جوان، برای اولین بار، به مصاحبه شغلی دعوت شده‌اید، مبارک باشد! شما باید برای حضور در این ملاقات و دیدار با کارفرمای خود، لباس مناسبی را انتخاب کنید تا شانس خود را برای حضور در دومین مصاحبه شغلی بالا ببرید. برای این کار، لازم است لباسی مناسب با موقعیت محل کار خود را انتخاب کنید. البته، امروزه دستورالعمل‌های زیادی در مورد نحوه لباس پوشیدن افراد برای شرکت در مصاحبه ‌های شغلی سنتی یا دفتری وجود دارد، اما برای انتخاب درست، بهتر است شما به یک سایت تولیدی لباس‌های کاری مراجعه نموده و لباسی مناسب با موقعیت کاری خود انتخاب کنید. در این سایت‌ها به افراد آموزش می‌دهند که چگونه لباس مناسب برای سفرهای کاری، مصاحبه شغلی یا جلسات را انتخاب کنند. با این حال، تعداد بازدیدکنندگان در این سایت‌ها برای انتخاب لباس رسمی جهت شرکت در مصاحبه‌های شغلی بسیار کم است، زیرا این اشخاص مجبور هستند به طور رسمی و حرفه‌ای لباس بپوشند. اما اگر بعد از قبولی در مصاحبه، می‌خواهید در جلسه اول بازدید از محل کار خود راحت باشید، به سایت‌های مختلف مراجعه کرده و بهترین لباس متناسب با موقعیت شغلی خود را انتخاب کنید.

دستورالعمل‌های کلی برای انتخاب لباس اولین روز کاری:

اگر شما هم به عنوان یک فرد جوان به دنبال انتخاب یک دست لباس مناسب برای بازدید از محل کار خود هستید، در بیشتر موارد انتخاب یک دست کت و شلوار یا مانتو و شلوار مناسب کار شما را راه می‌اندازد. اما هنگامی که در این مورد شک دارید، بهتر است از شخص مصاحبه‌کننده یا استخدام‌کننده بخواهید شما را در مورد انتخاب لباس مناسب همراهی کند. همچنین، اگر به دنبال یک دست لباس راحتی هستید و می‌خواهید در هنگام انجام شغل‌های دارای فعالیت فیزیکی، از آن استفاده کنید، باید اطمینان حاصل کنید که لباس انتخابی شما مناسب با آب و هوای محل کارتان باشد. در چنین شرایطی، انتخاب کفش‌های بسیار راحت نیز اهمیت بسیاری دارد. علاوه بر این موارد، اگر موقعیت شغلی شما به‌گونه‌ای است که در فضای باز فعالیت می‌کنید، به همراه داشتن چتر نیز با توجه به آب و هوای فصلی محل زندگی شما، ضروری است.

برای اطلاع از اینکه چگونه بلند تر و لاغر تر دیده شویم؟ این مطلب را بخوانید

با همه این توصیفات به خاطر داشته باشید که اگر زمان بازدید از محل کار شما به طور ناگهانی و در نزدیک‌ترین زمان، تعیین شده است، می‌توانید از لباس‌هایی که قبلاً برای انجام مصاحبه‌های شغلی تهیه کرده بودید، استفاده کنید.

انتخاب لباس مناسب برای سفرهای کاری:

اگر یک سفر تجاری در پیش دارید، احتمالاً می‌دانید که به یک کوله‌پشتی/کیف مطمئن نیاز دارید تا بتوانید لوازم مورد نیاز خود را در آن قرار دهید. همچنین، اگر چمدان ندارید، حتماً باید چمدانی برای خود خریداری نموده یا از نزدیکان خود قرض بگیرید. یادتان باشد که با این وسیله، لباس‌های شما را بهتر و سالم‌تر از یک ساک دستی به مقصد می‌رساند. البته امروزه اکثر هتل‌ها دارای اتوی پرس یا اتو بخار معمولی با تخته اتو در اتاق هستند، پس زیاد نگران نباشید! زیرا در صورت چروک شدن تی‌شرت‌ها و پیراهن‌های خود، شما می‌توانید کیفیت آن‌ها را با کمترین زحمت و در کوتاه‌ترین زمان به حد مطلوب قبلی برگردانید. اگر در اتاق هتل محل اقامت شما، اتوی اختصاصی وجود نداشت، حتماً از اطلاعات هتل در مورد آن سؤال کنید.

علاوه بر این موارد، در انتخاب لباس‌های سفر، به مدت اقامت خود و آب و هوای آن منطقه توجه کنید. این نکته مهم را به یاد داشته باشید که شما باید در سفرهای کاری، برای هر روز خود یک دست لباس کاملاً جدید به همراه داشته و از اقلام مختلف لباس‌ها با توجه به شرایط آب و هوایی آن منطقه استفاده کنید؛ مثلاً اگر در سفر خود به یک دست کت و شلوار نیاز دارید، بهتر است با حوصله و دقت، پیراهن مناسب با رنگ و جنس کت و شلوار خود برداشته و لوازم جانبی دیگر را هم فراموش نکنید. اگر هم قصد دارید تمام وقت، لباس رسمی مانند کت و شلوار بپوشید، حتماً چند دست از این لباس را به همراه داشته باشید، زیرا گاهی اوقات نیاز خواهید داشت تا لباس خود را تعویض کنید. همچنین، در برخی از سفرها ممکن است با متوجه به شرایط محیط و افراد موجود در سمینارها و جلسات شغلی، شما به لباس مناسبی غیر از لباس رسمی هم نیاز داشته باشید، زیرا این احتمال وجود دارد که کارفرما، شما را به شام ​​دعوت کرده یا همراه خود به یک جلسه صمیمانه ببرد.

برای اطلاع از ترکیب رنگ لباس­های مردانه این مطلب را بخوانید

پس اگر قصد دارید بیشتر از یک یا دو روز در سفر باشید، بهتر است قبل از عزیمت همه لباس‌های موجود در کمد خود را بررسی نموده و گزینه‌های مناسب مانند کمربند، مقنعه و سایر لوازم جانبی را در نظر بگیرید. همچنین، قبل از تصمیم‌گیری و بستن چمدان خود، در مورد سفرتان خوب فکر کرده و مدت سفر و تعداد صبحانه و ناهارهایی را که قرار است همراه جمع یا به صورت انفرادی بخورید، محاسبه کنید.

فراموش نکنید که به همراه داشتن تعدادی جوراب و پیراهن نیز در هر سفر کاری، ضروری است. به همین دلیل، بهتر است علاوه بر چمدان، کیف دستی را که دارای دوخت محکمی است، به همراه داشته باشید تا اگر مجبور شدید در لحظه آخر پیراهن، شلوار، لباس زیر و کفش اضافی به همراه خود ببرید، از این کیف دستی استفاده نموده و با رسیدن به هتل نیز آن را با خود به داخل اتاق ببرید. البته، برای اطمینان بیشتر، این کیف بهتر است دارای سوئیچ ایمنی باشد تا امنیت کامل لوازم شما در داخل آن تأمین گردد.  با همه این توصیفات، اگر مجبور هستید تحت شرایط خاص، فقط یک پیراهن به همراه خود ببرید، حتماً اتوی مسافرتی، اسپری‌ و اودکلن را فراموش نکنید. همچنین، در برخی از سفرها ممکن است با توجه به امکانات رفاهی موجود در هتل اقامت خود بخواهید یک دست لباس شنا یا لباس ورزشی نیز به همراه داشته باشید که برای جا به جا کردن این وسایل نیز نیاز به یک کیف دستی کوچک دارید.

برخی نکات مهم به‌ منظور انتخاب لباس مناسب برای سفرهای کاری:

همیشه قبل از عزیمت به سفر، تمامی وسایل و هزینه‌های سفر خود را برآورد نموده و پس از تأیید، به دنبال آماده شدن برای سفر باشید. اگر کارفرمای شما، هزینه‌های سفر را پوشش ندهد، شما باید مقداری از درآمد خود را صرف هزینه‌ ها کنید. همچنین، در هر صورت امکان سعی کنید تا در سفرهای کاری، تنها یک چمدان به همراه خود داشته باشید تا در بین راه، نگران جابه‌جایی خطوط هوایی نشوید. اگر چمدان شما در بین خطوط حمل و نقل هوایی و زمینی بررسی می‌شود، از امنیت لباس‌های موجود در آن مطمئن شوید، زیرا شما در هنگام سوار شدن به هواپیما یا اتوبوس از لباس‌های معمولی مانند شلوار جین استفاده می‌کنید که مناسب سفرهای کاری و جلسات اداری نیستند. علا.ه بر این موارد، قبل از اعزام به سفر بهتر است کلیه مسیرها، نقشه‌های سفر و همه مکان‌های لازم را بررسی نموده و زمان تقریبی رسیدن به آن‌ها را محاسبه کنید تا برای حضور در جلسات و رسیدن به قرار ملاقات‌های خود دچار مشکل نشوید.

برای اطلاع از مهم‌ترین قوانین ست کردن لباس مردانه برای محل کاراین مطلب را بخوانید

فراموش نکنید که به همراه داشتن یک ساعت دقیق و معتبر نیز الزامی است، چون اگر منطقه سفر با محل زندگی شما از لحاظ زمانی فرق کند، باید ساعت خود را مطابق با ساعت مکان سفرتان تنظیم کنید. در نهایت، همیشه قبل از عزیمت به سفر، نام و شماره تلفن شخصی خود و اطرافیان نزدیک را در بین اشیا همراه خود نگه دارید تا در صورت بروز اتفاق یا حادثه، نیروهای امداد بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

نکته نهایی درباره هزینه سفرهای کاری:

هنگامی که برنامه سفر کاری خود را طرح می‌کنید، از پرداخت هزینه‌ها توسط کارفرمای خود مطمئن شوید، زیرا اگر چنین باشد، شما به پول اضافی برای پوشش دادن هزینه‌ها، نیاز نخواهید داشت؛ در غیر این صورت، بهتر است هزینه‌های سفر و هتل را بررسی کرده و هزینه معقول برای وعده‌های غذایی و حمل و نقل را در نظر بگیرید. در نهایت، در طول سفر کاری خود هرگز از نوشیدنی‌های الکلی استفاده نکنید، زیرا حق پرداخت هزینه این نوع مواد در برگه کارفرمای اداره و سرویس خدمات هتل درج نمی‌شود. همچنین، تماس‌های تلفنی راه دور نیز باید با استفاده از کارت تلفن شخصی شما انجام گرفته و هزینه کارهای غیر ضروری دیگر را هم باید در هنگام تحویل اتاق خود پرداخت نمایید.

 

نظر (0)

بسم الله ، شما اولین نفر باشید.

  1. میتوانید نظرتان را به عنوان مهمان ارسال کنید ، ولی بهتر است ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
0 حرف
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://mamanam.com/