امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. چهارشنبه, 11 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
لطفا در مورد علائم بروز وسواس فکری در دوران بارداری زنان توضيحاتي دهيد. آيا شستن بيش از حد دست ها و چك كردن همه چيز به دفعات زياد از علائم اين بيماري است؟
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
خير! علائم شایع بروز وسواس فكري در طی دوران بارداری زنان عبارتند از:
• اگر شما هم به عنوان یک زن حامله همیشه در مورد آلودگی محیط اطراف و افراد موجود در آن نگران باشید، ترس از میکروب ها و عفونت ها می تواند باعث بروز اختلال وسواس فکری و عملی در طی دوران حاملگی شما شود.
• همچنين، اگر شما به عنوان يك خانم باردار دست های خود را چند بار در روز می شویید، در نهایت هم از تلاش خود برای از بین رفتن میکروب ها ناامید می شوید، یا اگر بارها و بارها از یک ضدعفونی-کننده برای شست وشوی دستان خود استفاده کرده و قانع نمی شوید و يا در بیشتر موارد، از اطرافیان خود انجام همان کار را می خواهید، بدانید که تکرار روزمره این کارها شما را درگیر اختلال وسواس فکری و عملی در طي دوران بارداری خواهد نمود.
• علاوه بر اين موارد، اگر شما بلافاصله پس از تماس بدنی و یا دست دادن با فرد دیگر و یا وسایل دیگری غیر از وسایل خانه خود، مجبور می شوید كه دستان خود را بارها و بارها با آب و صابون و یا مواد ضدعفونی کننده بشویید، بدانید که در شرف ابتلا به اختلال وسواس فکری و عملی در طي دوران بارداری خود هستید.
• به عنوان يك خانم جوان و بي تجربه به خاطر داشته باشيد كه اگر در طي دوران بارداري خود، بارها و بارها تمام اشیاء موجود در خانه خود را پاک و ضدعفونی كرده، ولي باز هم در مورد رشد جنین داخل رحمتان نگران هستید و فکر می کنید که همیشه چیزی آلوده در اطراف او وجود دارد که ممکن است شما به اشتباه با آن ها تماس داشته باشيد، بدانید که این حالات می تواند شما را درگیر مشکل وسواس در دوران بارداری و حتی پس از به دنیا آمدن نوزادتان بکند. پس، برای درمان خود مشكل خود در مراحل اولیه بیماری بهتر است تا پایان دوران حاملگی، به دکتر مراجعه نموده و با او در مورد وضعیت خود مشاوره نمایید.
• اگر شما هم به عنوان يك خانم باردار در مورد گزارش های پزشکی ارائه شده مربوط به دوران بارداری خود و سلامت جنين داخل رحمتان نگران هستید و در روز، چند بار این نسخه ها و گزارشات را با دقت مرتب کرده و تست می کنید، بدانيد كه ترس از دست دادن برخی اسناد و نسخه ها و تنظیم دوباره آن ها شما را درگیر استرس و اضطراب بیش از حدي خواهد کرد. بنابراین، در چنین مواردی سعی کنید تا اسناد و نسخه هاي مربوط به دوران بارداري خود را فقط یکبار مرتب کرده و دیگر دوباره سراغ آن ها نروید. در نهايت، يادتان باشد كه تکرار این کار می تواند شما را درگیر اختلال وسواس فکری و عملی بکند.
• همچنين، اگر شما هم به عنوان یک زن حامله همیشه نگران از دست دادن فرزند خود هستید و در موارد مهم مانند خرید وسایل مورد نیاز نوزادتان قبل از تولد دچار شک و تردید می شوید، در امر نگه داشتن همه وسایل در جای خود دچار مشکل هستید و بارها آن ها را چک می کنید، بهتر است لیستی از همه نیازهای خود را تهیه نموده و در مورد جزئیات و طریقه نگهداری آن ها، موارد را برروی یک تکه کاغذ و یا یک دفتر یادداشت نمایید. در این صورت، اگر چیزی از قلم افتاده و یا نوشتن نکته مهمي در این لیست یادتان رفته باشد، می توانید از طریق چک کردن دوباره و تجدید نظر، آن را بی وقفه تکمیل کنید.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها