امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. سه شنبه, 10 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
زني باردار هستم. فرزند اولم هم رشد كافي در دوران جنيني نداشت. اكنون فرزند دومم هم رشد كافي ندارد. علل اين امر چيست؟ لطفا مرا راهنمايي كنيد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
در برخی از بارداری ها، جنین داخل رحم زنان ممکن است قادر به گرفتن اکسیژن کافی نبوده و از طریق جفت هم تغذیه مناسبی نداشته باشد. البته، این مشکل به دلایل مختلفي از جمله حاملگی های چندقلویی (دوقلو و سه قلو)، مبتلا شدن مادر باردار به بیماری پره اکلامپسی و یا وجود مشکلات جفتی در طي دوران بارداری ایجاد شود. همچنین، اگر جنین داخل رحم زنان باردار در ناحیه بسیار بالا از بدن مادر خود جایگزین شود، می تواند باعث بروز این مشکل شود. البته، فراموش نکنید كه وجود اختلالات مادرزادی و کروموزومی نیز ممکن است در روند رشد جنین داخل رحم زنان باردار تاثیر منفي بگذارد. علاوه بر اين موارد، اگر مادر حامله در طي دوران بارداری خود، از ابتلا به انواع عفونت ها مانند سیتومگالوویروس، سرخجه، سیفلیس و یا توکسوپلاسموز رنج ببرد، این حالت می تواند رشد جنین داخل رحمش را کند نموده و باعث تولد نوزادی با استخوان بندی بسیار شل شود. يادتان باشد كه داشتن عادات زندگی غلط در طی دوران بارداری مانند مواجه شدن با کمبود تغذیه ای، مصرف مواد مخدر، عادت سیگار کشیدن و یا اعتیاد به الکل می تواند مشكل رشد آهسته جنین داخل رحم را به شدت افزایش دهد. البته، نباید فراموش کرد كه عوامل خطرناک دیگری هم وجود دارد که به طور مستقیم بر سلامت مادران حامله تاثیر گذاشته و خطر محدودیت رشد جنین داخل رحم را افزایش می دهد، كه این عوامل شامل بروز اختلال در عملکرد کلیه ها، داشتن فشار خون بالا، بروز اختلالات انعقادی در خون مادر حامله و مبتلا شدن او به انواع بیماری های قلبی است.
همچنین، اگر وزن مادر بارداري در هنگام شروع اين دوران حساس کمتر از 100 پوند باشد، ممکن است میزان رشد جنین داخل رحم او نیز کم شده و منجر به تولد نوزادی کم وزن شود. البته، يادتان باشد نکته مهم دیگری که باعث کند شدن روند رشد جنین داخل رحم زنان در طي دوران بارداری می شود، بروز اختلال در عملکرد بند ناف و پایین بودن میزان مایع آمنیوتیک داخل کیسه آب اين مادران است، که می تواند خطر مبتلا شدن جنین داخل رحم به مشکل کندی رشد را افزایش دهد. پس، به عنوان یک زن حامله یادتان باشد نوزادانی مستعد ابتلا به محدودیت رشد داخل رحمی هستند، که مادران آنها از مشکلات زیر در طي دوران بارداری خود رنج ببرند:
• اگر مادر حامله ای از بیماری لوپوس در زمان قبل از بارداری رنج می برده است، پس جنین داخل رحم او هم رشد کندی خواهد داشت.
• همچنین، اگر مادری دارای سابقه به دنیا آوردن نوزادنی کوچک و با وزن کم در حاملگی های قبلی باشد، امکان دارد این کودک او هم رشد آهسته ای داشته باشد.
• علاوه بر اين موارد، اگر مادری در هنگام حاملگی سن کمي داشته و یک نوجوان باشد، جنین داخل رحم او رشد کندی خواهد داشت.
شما هم براي بررسي وضعيت بدن خود بايد با پزشك معالجتان در اين مورد صحبت نماييد!
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها