امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. دوشنبه, 09 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
مي خواستم در مورد وسواس فکری و عملی در دوران بارداري اطلاعاتي به دست آورم. لطفا در اين مورد مرا راهنمايي كنيد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
همانطور که می دانید وقتی زنی حامله می شود، تمايل دارد تا با انجام درست همه چیز از رشد مناسب جنین داخل رحم خود که برای او بسیار باارزش است، محافظت کند. در واقع، این افراد می خواهند مطمئن شوند که نه تنها خودشان، بلکه همه آنچه که در اطراف محيط زندگي آن ها قرار دارد، از شیوه اي امن و عاداتي سالم پیروی می کنند. اگر شما هم به عنوان یک زن حامله با این مسائل در دوران بارداری خود بروبر هستید، باید خوشحال باشید، زیرا بروز چنین رفتاری در طی دوران بارداري همه مادران بسیار طبیعی است!
با این حال، گاهی اوقات اصرار زیاد زن حامله بر رعایت نظم و انضباط می تواند به یک عادت آزاردهنده و وسواس تبدیل شود. در واقع، در برخي موارد، این افراد انتظار دارند كه همه اطرافیان هر کاری را مطابق با دستورالعمل های آن ها انجام دهند، چون در غیر این صورت احساسات آن ها جریحه دار خواهد شد. علاوه بر اين موارد، چنين مادران بارداري ممکن است بارها و بارها پایبندی به مسائل مربوطه را طبق نظر خود به اطرافیان یادآوری کنند و لیستی بلند بالا از بایدها و نبایدها را به آن ها ارائه دهند. به عنوان يك خانم جوان و بي تجربه به خاطر داشته باشيد كه ترس شدید و نگرانی ناشی از این نوع وسواس می تواند خود زن حامله را بیشتر از هر کس دیگري دچار استرس و اضطراب نماید. همچنين، به یاد داشته باشید كه چنین زنانی در طي دوران بارداری خود ممکن است هر کاری را به حدی چک كنند که خودشان را بیشتر از هر کس دیگري نگران نمايند. فراموش نکنید كه تکرار کردن این کارها به زودی می تواند این دوره از زندگی زنان باردار را به یک دوره باطل تبدیل کند. در واقع، اين مادران احساس خواهند کرد که به منظور پایان دادن به دوران بدبختی خود باید عجله کنند، زیرا تکرار این روند روز به روز آن ها را مضطرب تر کرده و زندگی را برای خود اين افراد، شریک زندگی و اطرافیان بسیار مشکل خواهد كرد. اما مهم نیست که خانم باردار چقدر دچار اختلال و وسواس شده است، مهم این است که چقدر سعی می کند تا این عادات اجباری را از دوران بارداری خود حذف نماید! فراموش نكنيد كه اگر این دوران از زندگي زنان با طرز تفکر وسواسي و ثابت پایان يابد، کنترل رفتار اين افراد بعد از تولد نوزاد نیز غیرممکن خواهد بود.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها