امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. دوشنبه, 09 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
سه ماهه باردار هستم. دكتر به من گفته است كه فرزندم رشد مناسبي ندارد. اما براي مطمئن شدن بايد تست هايي انجام دهم. اين تست ها كدامند؟ لطفا در اين مورد اطلاعاتي به من دهيد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
همه بچه هایی که کوچک هستند، از محدودیت رشد داخل رحمی برخوردار نیستند، همین دلیل هم تشخیص دقیق این مشکل را برای پزشکان متخصص زنان و زايمان کمی دشوار ساخته است. با اين حال، گام اول برای تعیین دقیق میزان رشد جنین داخل رحم زنان باردار سن حاملگی مادر می باشد. در واقع، با این کار دکتر متخصص زنان و زايمان نرخ رشد جنین را در داخل رحم مادرش بررسی نموده و آن را با نرخ رشد طبیعی نوزادان هم سن و سال خود مقایسه خواهد کرد. معمولا، در چنین شرایطی اگر نرخ رشد جنین نسبت به سن حاملگی مادر رضایت بخش نباشد، دکتر به شناسایی علت رشد آهسته جنین با استفاده از روش سونوگرافی مي پردازد، زیرا استفاده از فراصوت برای اندازه گیری ارتفاع رحم مادر روش بسیار دقیقی بوده و می تواند میزان رشد جنین داخل رحم او را مشخص نماید. علاوه بر اين موارد، روش سونوگرافی به شناسایی مسائل دیگر مانند مشکلات موجود در جفت و اندازه گیری میزان مایع آمنیوتیک داخل رحم زنان باردار هم کمک زیادی می کند. در نهايت، به خاطر داشته باشد در شرایطی که مادر باردار با رشد آهسته جنین داخل رحم خود روبرو باشد، دکتر معالج ممکن است انجام تست های دیگر مانند غربالگری عفونت، ردیابی ضربان قلب و آمنیوسنتز را برای اعلام IUGR و شناسایی علت آن به بیمار خود توصیه کند.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها