امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. پنج شنبه, 05 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
مادر بارداري هستم كه زود به زود تب مي كنم. آيا اين شرايط براي فرزندم خطري دارد؟ لطفا در اين مورد توضيحات كاملي به من دهيد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
تب کردن مادر حامله، به خصوص در سه ماهه اول اين دوران هیچ گونه مشکلی برای خود فرد ایجاد نمی کند، اما بالا رفتن بیش از حد درجه حرارت بدن زنان در این دوره از زندگی می تواند برای جنین داخل رحم آن ها بسیار خطرناک باشد. به این دلیل که جنین برای رشد مناسب خود در مراحل اولیه دوران بارداری، به شدت وابسته به پروتئین موجود در بدن و خون مادر است. ميزان پروتئین موجود در بدن و خون مادر باردار هم به شدت به دماي بالای بدن حساس می باشد. پس، اگر دماي بدن مادر باردار از 98.6 که جالت عادی است، به 102 ° F افزایش یابد، مانع عملکرد درست پروتئین در بدن او شده و باعث سقط جنین می گردد. با توجه به مطالعات انجام گرفته توسط محققان در مورد موضوع تب کردن زنان در طی دوران بارداری، بروز تب در اوایل دوران بارداری خطراتی مانند ابتلاي جنین به مشکل شکاف در لب و کام شده و مشکلات دهان و دندان اين نوزادان را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. با این حال، استفاده از داروهاي مناسب برای کاهش علائم تب در طی دوران بارداری زنان می تواند اثرات زیان بار این مشکل را بر روی جنین داخل رحم کاهش دهد.
در نهايت، یادتان باشد كه بروز تب در بدن زنان باردار، در طی سه ماهه سوم از اين دوران هیچ مشکلی را برای جنین داخل رحم ایجاد نمی کند، مگر اینکه عفونت مربوط به دیواره رحم مادر باشد. اگر مادر بارداری بعد از مشاهده علائم عفونت در بدن خود دچار ترس و اضطراب شود، امری کاملا طبیعی است! ولی بهتر است به جای نشستن و نگران شدن، دنبال اقداماتی برای مقابله با علائم تب در بدن خود باشد.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها