امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. پنج شنبه, 05 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
دو ماهه باردار هستم. متاسفانه آبله مرغان گرفتم. فورا دكتر رفتم و درمان مي شوم. آيا اين بيماري براي فرزندم خطري دارد؟ لطفا مرا راهنمايي كنيد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
مبتلا شدن زنان باردار به بیماری آبله مرغان می تواند یک تهدید جدی برای رشد مناسب جنین داخل رحم اين افراد به شمار آيد. البته میزان خطر اين بيماري تا حد زیادی به سن بارداري زنان بستگي دارد. معمولا، خطر ابتلا به نقص عضو در بدن نوزادي كه مادر او در طول سه ماهه اول از دوران بارداري به بيماري آبله مرغان مبتلا شده است، تقریبا 0.5 تا 1٪ است. خطر بروز نقص در بدن نوزاداني كه مادران آن ها در بین هفته های 13 تا 20 از دوران بارداري به اين بيماري مبتلا شده است، در حدود 2٪ خواهد بود.
در کل، خطر ابتلا به بیماری آبله مرغان در جنین داخل رحم زنان باردار 25٪ است. جالب است بدانيد كه اگر این بیماری ظرف پنج روز پس از زایمان در بدن جنین رخ دهد، پزشکان از آن به عنوان "آبله مرغان مادرزادی" شناخته و مراجعه منظم به دكتر متخصص اطفال را به مادر او توصیه می کنند. در نهايت، فراموش نکنید كه احتمال بروز خطر ابتلا به بیماری آبله مرغان در نوزادان بسیار قوی است، چون در بیشتر موارد، عفونت آبله مرغان در عرض 6 تا 12 روز قبل از تولد در بدن آن ها رخ می دهد.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها