امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. پنج شنبه, 05 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
زني 25 ساله هستم. به تازگي باردار شدم. علاقه شديدي به ورزش طناب زدن دارم. آيا اين ورزش برايم امن است؟ لطفا مرا راهنمايي كنيد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
اين ورزش براي شما امن نيست. زيرا ممكن است شرايط زير را در بدنتان به وجود آورد:
• افزایش احتمال آسیب دیدن رباط ها بدن زنان حامله: به دلیل این که در طي دوران بارداری، بدن زنان هورمون ریلاکسین ترشح می کند، رباطهای منطقه لگن اين افراد خواهد شد. در چنین شرایطی، رباط های نرم مادران باردار بیشتر مستعد صدمه دیدن خواهند بود. بنابراین، اگر یک زن باردار در طول دوران حاملگی خود مدت زمان زيادي را به انجام تمرینات ورزشی سخت مانند پریدن اختصاص دهد، به احتمال زیاد رباط های بدن او آسیب دیده و یا حتی دچار شکستگی استخوان ها و صدمه دیدن مفاصل خواهد شد.
• ابتلا به زایمان زودرس: همانطور که می دانید رحم زنان در طي دوران بارداری بزرگ شده و با رشد خود فشار زیادی بر روی دهانه رحم وارد می کند. در چنین شرایطی، پریدن مادر باردار می تواند تاثیر اصطکاکی بین رحم و گردن رحم ایجاد نموده و منجر به انجام زایمان زودرس در زنان حامله شود.
• افزایش خطر سقط جنین: به عنوان يك خانم جوان و بي تجربه به یاد داشته باشید كه در طول دوران بارداری، مرکز ثقل بدن زنان حامله تغییر می یابد. با توجه به دست اندازی که بر اثر رشد جنین داخل رحم در ناحیه شکم این افراد به وجود می آید، این زنان بیشتر از ساير خانم ها در معرض خطر از دست دادن تعادل بدن خود قرار گرفته و سقوط می کنند، که اين حالت در موارد شدیدتر سقط جنین را به دنبال خواهد داشت.
• خونریزی واژینالی: طناب زدن و پریدن حرکت نامطلوبی بوده و انجام آن در طي دوران بارداری زنان می تواند خونریزی واژینالی و حتی انقباضات زودرس رحمی را به دنبال داشته باشد.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها