امام علی (ع) فرمودند: زن باردار هیچ خوراکی نمی خورد و هیچ دارویی به کار نمی گیرد که برتر از خرمای تازه باشد.

  1. مهمان
  2. Sherlock Holmes
  3. قبل از بارداری
  4. دوشنبه, 02 اسفند 1395
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
زني 30 ساله هستم كه به تازگي باردار شدم. از فراموشي اين دوران خيلي مي ترسم. اين مشكل را در اطرافيانم خيلي زياد ديده ام. آیا من هم فراموشکار می شوم؟ آیا همه زنان باردار فراموشکار می شوند؟ در اين مورد توضيحات كاملي به من دهيد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
با توجه به این موضوع که برخی از روانشناسان، فراموشکار شدن زنان را در طي دوران بارداری یک هدف می دانند، آن ها احساس می کنند که تغییرات ایجاد شده در مغز زنان در طول اين دوران حساس عامل اتصال نیافتن مغز با دنیای بیرون خواهد شد و یا ارتباط آن را با دنياي بيرون کاهش خواهد داد. در واقع، هنگامی که زنی حامله می شود، فعالیت بدن او در منطقه مغز که مربوط به مهارت های عاطفی او است، به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. بنابراین، بیشتر احتمال دارد که سمت راست مغز اين زنان به جای سمت چپ مورد استفاده قرار گیرد. سمت چپ مغز انسان هم مسئول بازیابی داده ها از حافظه است، از كار افتاده و باعث بروز مشكل در مغز زنان باردار مي شود. بیشتر زنان باردار انجام کارهای ساده مانند جایی که همیشه ماشین خود پارک می کردند و یا جای نگهداری کلید خود را فراموش کردند. نتایج دیگری که از این تحقیقات به دست آمده است، نشان می دهد كه این بیماری در سه ماهه آخر از دوران بارداری زنان شدت می-یابد. بنابراین، اگر شما هم به عنوان یک زن حامله در سه ماهه اول از دوران بارداري خود دچار فراموشی شدید، بدانید که در سه ماهه دوم و سوم اين دوران، با اين مشکل به میزان قابل توجهی روبروز خواهيد شد. جالب است بدانيد كه در برخی موارد، مشکل فراموشی زنان باردار می تواند تا حدود سه تا چهار ماه پس از انجام زایمان نیز ادامه مي یابد.
یک احتمال ديگر هم وجود دارد که نشان می دهد افزایش ترشح هورمون های جنسی در بدن زنان باردار قدرت حافظه اين افراد را تحت تاثیر قرار مي دهد. در واقع، از آن جايي كه هورمون های جنسی تمام وقت در بدن زنان باردار ترشح می شوند، می توانند بخشی از مغز را که حافظه نامیده می شود، را تحت تاثیر قرار دهد. احتمال دیگری که وجود دارد، این است که مبتلا شدن زنان باردار به بیماری افسردگی هم می تواند عملکرد حافظه آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. با این که افسردگی زنان ممکن است در سه تا چهار ماه پس از زایمان کنترل و درمان شود، اما به وجود آمدن تغییر در عملکرد حافظه کمی طولانی تر خواهد بود، زیرا مدتی طول می کشد تا حافظه مادران باردار بتواند خود را بازیابی کند.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
آپلود فایل های و یا تصاویر برای این بحث را با کلیک کردن بر روی دکمه آپلود را در زیر. پشتیبانی gif,jpg,png,mp4,mp3,zip,rar
• استفاده در متن • حذف آپلود فایل (حداکثر اندازه فایل: 5 MB)
کد امنیتی
برای جلوگیری از ارسال جفنگ توسط رباتها